نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
سلام
پ هند میتونه گزینه مناسبی باشه چون دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت داره و معتبر مشروط نیستن اما فیلیپین و کشورهای تازه استقلال یافته و حتی خود روسیه متاسفانه معتبر مشروط هستند یعنی یک پروسه بسیار پیچیده برای تایید مدارک هست (البته فیلیپین کلا از اعتبار ساقطه) دوره های تکمیلی+هزینه های گزاف حدودا 30 تا 50 میلیونی دوره تکمیلی+امتحان جایابی+امتحان ارزشیابی که طبعا زمان های متفاوتی هستند و غیر از خود دوره زمانی که بین این امتحان ها از دست میره هم لطمه میزنه به روند پروسه. پس باید یه مقدار دور اندیشانه تصمیم گرفت
سلام دوست عزیز
اطلاعاتت مفید بود تشکر می کنم.

اما این قسمت آخری مشکل داشت
همین اول بگم که نه من فیلیپینی هستم نه دلال نه دانشگاه خصوصی تو فیلیپین دارم فقط میخوام اطلاعات دقیق باشه تا دوستان زمان تصمیم گیری
دچار مشکل نشن.

در مورد امریکا و ... منطقی بود حرفتون
اما فیلیپین که میگید از اعتبار ساقطه باید بگم تا همین پارسال 5 دانشگاه فیلیپین مورد تایید ایران بود که الان شده 2 دانشگاه.
و این همه امتحان و تکمیلی نیست .

ورودی های قبل جولای 2009 فقط نیاز به رفتن دوره تکمیلی بین 1سال تا 1سال و نیم( نسبت به دانشگاه متغییر هست) دارن
که هیچ امتحانی نیاز نیست بدن + پول ثبت نام این دوره که الان 30 م هست. ( این 30 م هم حداکثر تو 6ماه کار برمیگرده)

ورودی های بعد از این تاریخ فقط و فقط اگزم بورد ایران ازشون گرفته میشه و اگه پاس شدن بدون هیچ تکمیلی کار می کنند مثل همه جای دنیا ( و فقط میتونند 3بار امتحان بدن)

و الان هم 3تا از اون 5دانشگاه از تایید افتادن و فعلا 2تا دانشگاه تایید داره که وارد شدن به این دانشگاها سخت هست.

این پروسه که شما نوشتی از کانادا هم سختره که. درستش این بالایی هست که من ذکر کردم.
بازم تشکر.
بدرود