صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 87

موضوع: رشته فیلم و سینما

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رشته فیلم و سینما

نقل قول نوشته اصلی توسط MovieFanatic نمایش پست ها
    با سلام

من در رشته سینما، مقطع کارشناسی ارشد مدرکم رو از دانشگاه تهران گرفتم. به فکر ادامه تحصیل در مقطع دکتری، شاخه مطالعات سینمایی (Film Studies) هستم. آیا دانشگاهی رو می‌شناسید که که در مقطع دکتری سینما فاند کامل بدهد؟ اصلا امکان تحصیل رایگان در این رشته وجود دارد؟ در اروپا وضعیت به چه صورت هست؟ متشکرم.
    بله، این رشته عالیه واسه آمریکا، تقریبا تمامی دانشگاه های آمریکا که من دیدم و این رشته رو دارن، حالا یا خود رشته رو دقیقا با همین اسم، یا با ادبیات انگلیسی English and Film Studies و یا با مطالعات ارتباطات Communication and Film Studies و یا با تئاتر Theater and Film Studies و کلا هم رویکرد نقد و یا عملی دارن. کانادا هم داره، اروپا هم همینطور ولی به شخصه دراین زمینه اطلاعات زیادی از این رشته در اروپا ندارم.
    معمولا در دانشکده arts and liberal studies و یا art and sciences و بعضی وقتها هم در دانشکده Fine arts ارائه میشه. یه سر به وب سایت دانشگاه های آمریکا بزنید، اصلا سرچ کنید که best graduate schools in film studies in usa یا با کلیدواژه های مشابه و اونوقت در تمام دانشگاه هاش بگردین. آمریکا اصلا در مقطع دکترا اینقد که هزینه هاش بالاس اکثرا با فاند پذیرش میده، بله فاند کامل هم میدن.
    شما با گروه هایی که shared interest با استیدشون دارین آشنا شین، وقت بزارین و کلی در website اساتیدشون و در مقاله ها و کتابهاشون دقیق شین، لیست دانشجوهای graduate اون رشته رو در بیارین که تو سایت هست و با خوندن مطالبشون ایده بگیرین.
    خودتون رو دست کم نگیرین، حتما بورس میگیرین. تنها زبانتون رو خیلی خوب کنین و واسه جی آر ای و تافل آماده شین. مقاله بدین، دنبال توصیه نامه و غیره. امیدوارم معدلتون خوب باشه.
    من رشتم این نیس ولی با توجه به نزدیکی به این رشته ها خیلی علاقه دارم، مثلا به سینمای سوررئال، آثار دیوید لینچ. نقدهای ژیژک رو از آثار سینمایی میپسندم.
    موفق باشین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    صرفا به این دلیل که داییتون اونجاس که بهتون پذیرش نمیدن
    بعدا من کسیو دیدم که با لیسانس بیولوژی و یه لیسانس زبان پذیرش دکترا از آمریکا گرفته. یعنی اصلا جای نگرانی نیست. شما که فوق لیسانس فیلم هم قبول شدین دیگه چرا نگرانین.
    جدیدا شنیدم واسه ارشد به ما بورس نمیدن ول ی هزینه های اروپا بالا نیست و یکی از دوستان من در اتریش از پس هزینه هاش براومده. دو لیست دانشگاه های مد نظرتون حسابی جستجو کنین و اطلاعات مفیدی به دست بیارین. اگر خودتون رو مسلط به اون رشته و همینطور علاقه مند نشون بدین خیلی خوبه. سعی کنید اگه تهرانین با فیلمسازایی که در اونور آب تحصیل کردن ( تازگیها) مشورت کنین.
    اصلا نگران نشین، کار سختی نیست.
    موفق باشین.
    با سپاس از شما دوست عزیز و معذرت بابت تاخیر در پاسخگویی، من در این مدت یه بار دیگه کنکور ادبیات نمایشی و سینما شرکت کردم، و توانستم رتبه تک رقمی 6 بیاورم و احتمالا سینمای هنر یا ادبیات نمایشی دانشگاه تهران پذیرفته می شودم...زبانم رو مخصوصا در بعد رایتینگ برای نوشتن نامه های رسمی بسیار به اساتید برجسته به شدت در حد پیشرفته ای تقویت کردم تا در آزمون تافل / آیلتس زمستان امسال شرکت کنم. به شدت مقاله های برتر نظریه پردازان سینما را دنبال می کنم و در حال همکاری با نشری جهت ترجمه انها هستم. با تشکر بابت پیگیری اولیه شما، چند سوال داشتم:

1- کدام آزمون برای کدام کشورهای آنگلو ساکسون واجب تر است؟؟!! تافل OR ایلتس؟؟!!
    2- من شنیده بودم در رشته های هنری عموما خبری از فاند نیست، مخصوصا اگر لیسانست بی ربط باشه، میشه بیشتر توضیح بدید از این زمینه...
    3-چه چیزهایی میتواند چند گام ما را در اولین درخواست ها به دانشگاه ها جلو بیندازد: درخواست به استاد، دانشگاه یا ....
    4- ایا حالا که من دانشگاه هنر یا تهران قبول شوم، ایا برای دانشگاه های انگلوساکسون چندان متفاوت است؟؟!! ایا در رشته های هنری، مثل صنعتی شریف در مهندسی، دانشگاه تهران یا هنر تاثیر خاصی در اپلای با فاند دارند؟؟!! (هر چند میدانم به رزومه علمی فرد و میزان تالیف و ترجمه مقاله و کتاب ارتباط دارد)

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط g0dfather نمایش پست ها
    با سپاس از شما دوست عزیز و معذرت بابت تاخیر در پاسخگویی، من در این مدت یه بار دیگه کنکور ادبیات نمایشی و سینما شرکت کردم، و توانستم رتبه تک رقمی 6 بیاورم و احتمالا سینمای هنر یا ادبیات نمایشی دانشگاه تهران پذیرفته می شودم...زبانم رو مخصوصا در بعد رایتینگ برای نوشتن نامه های رسمی بسیار به اساتید برجسته به شدت در حد پیشرفته ای تقویت کردم تا در آزمون تافل / آیلتس زمستان امسال شرکت کنم. به شدت مقاله های برتر نظریه پردازان سینما را دنبال می کنم و در حال همکاری با نشری جهت ترجمه انها هستم. با تشکر بابت پیگیری اولیه شما، چند سوال داشتم:

1- کدام آزمون برای کدام کشورهای آنگلو ساکسون واجب تر است؟؟!! تافل OR ایلتس؟؟!!
    2- من شنیده بودم در رشته های هنری عموما خبری از فاند نیست، مخصوصا اگر لیسانست بی ربط باشه، میشه بیشتر توضیح بدید از این زمینه...
    3-چه چیزهایی میتواند چند گام ما را در اولین درخواست ها به دانشگاه ها جلو بیندازد: درخواست به استاد، دانشگاه یا ....
    4- ایا حالا که من دانشگاه هنر یا تهران قبول شوم، ایا برای دانشگاه های انگلوساکسون چندان متفاوت است؟؟!! ایا در رشته های هنری، مثل صنعتی شریف در مهندسی، دانشگاه تهران یا هنر تاثیر خاصی در اپلای با فاند دارند؟؟!! (هر چند میدانم به رزومه علمی فرد و میزان تالیف و ترجمه مقاله و کتاب ارتباط دارد)
    سلام،
    بسیار خوشحالم که گفتی رتبه خوبی کسب کردی و هم اینکه تا الان بیکار نبودی و زبان هم می خوندی. ازین پس هم سعی کن حسابی با برنامه پیش بری و شک نکن که به راحتی می تونی پذیرش با فاند کامل از دانشگاه های خوب بدست بیاری. البته ایتالیا و فرانسه رو هم واسه فیلم سازی و دانشگاه در نظر داشته باش. سینمای اروپا از نظر معناگرایی و elite گرایی در سطح بالاتری نسبت به هالیوود قرار داره، ولی به هر حال هالیوود هم هالیووده و آمریکاس.

1. آیلتس برای استرالیا و انگلیس / تافل برای آمریکا
    تافل ارجح تر و پذیرفته تر برای بیشتر کشورهاست.
    البته بسته به خودتم داره. من به شخصه با تافل راحت ترم و بیشتر قبولش دارم.

2. نه این چه حرفیه؟! حرف عوام رو باور نکن. در عموم گاها حرفهای بی پایه و اساس زیادی زده میشه.

3. مچ شدن با استاد مناسب و گروه

4. در رشته های انسانی و هنر بیشتر اهمیت بر روی کارهای پژوهشی، پورت فولیو، و آثار هنری است که دارید. اینکه چی در چنته دارید! البته از حیث توصیه نامه گرفتن خوب دانشگاه مهم میشه چون اساتید برجسته تر هنری در دانشگاه های بهتر تدریس می کنن.

دوره ارشد برات خیلی می تونه سرنوشت ساز باشه، حواست به همه چیز باشه.

موفق باشی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،
    بسیار خوشحالم که گفتی رتبه خوبی کسب کردی و هم اینکه تا الان بیکار نبودی و زبان هم می خوندی. ازین پس هم سعی کن حسابی با برنامه پیش بری و شک نکن که به راحتی می تونی پذیرش با فاند کامل از دانشگاه های خوب بدست بیاری. البته ایتالیا و فرانسه رو هم واسه فیلم سازی و دانشگاه در نظر داشته باش. سینمای اروپا از نظر معناگرایی و elite گرایی در سطح بالاتری نسبت به هالیوود قرار داره، ولی به هر حال هالیوود هم هالیووده و آمریکاس.

1. آیلتس برای استرالیا و انگلیس / تافل برای آمریکا
    تافل ارجح تر و پذیرفته تر برای بیشتر کشورهاست.
    البته بسته به خودتم داره. من به شخصه با تافل راحت ترم و بیشتر قبولش دارم.

2. نه این چه حرفیه؟! حرف عوام رو باور نکن. در عموم گاها حرفهای بی پایه و اساس زیادی زده میشه.

3. مچ شدن با استاد مناسب و گروه

4. در رشته های انسانی و هنر بیشتر اهمیت بر روی کارهای پژوهشی، پورت فولیو، و آثار هنری است که دارید. اینکه چی در چنته دارید! البته از حیث توصیه نامه گرفتن خوب دانشگاه مهم میشه چون اساتید برجسته تر هنری در دانشگاه های بهتر تدریس می کنن.

دوره ارشد برات خیلی می تونه سرنوشت ساز باشه، حواست به همه چیز باشه.

موفق باشی.
    سپاس از پاسخگویی کامل، صبورانه و همیشگیِ شما دوستِ عزیز، تو حرقاتون متوجه شدم رشته ی نزدیک به گرایشات هنر میخونید، درست میگم؟! چه رشته ای میخونید؟!

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید.
    بنده در حال حاضر در حال تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی هستم.
    به سینما علاقه بسیار زیادی دارم و دوره های کارگردانی رو هم در سینمای جوان گذراندم و فیلم کوتاه هم ساخته ام.
    به دلیل بعضی مسائل و مشکلات (سیاسی یا مذهبی) در ایران ، به سینمای ایران علاقه چندانی ندارم یعنی اگر سینما محدود به ایران و فیلمهای ایرانی بود هرگز دنبال این حرفه نمیرفتم.هدف اصلی من کارگردانی و فیلمسازی در خارج از ایران (اروپا یا آمریکا) هست.ولی به دلیل ویزا و برخی محدودیت های دیگر متوجه شدم که بهترین راه برای وارد شدن به این حرفه در خارج برای ما ایرانی ها ، دانشگاه است.حالا چندتا سوال داشتم خدمتتون
    به نظرتون اگر برای مقطع ارشد اقدام فاند کنم بهتره یا دکترا؟
    یا برای کدام یک از دو رشته سینما و ادبیات انگلیسی فاند گرفتن راحت تره؟
    آیا بعد از تحصیلات در خارج امکان گرفتن اقامت دائم هست؟ به چه صورت؟
    با سپاس فراوان.

Junior Member

سلام ، من کلا در مورد دانشگاه های اروپایی مانند فرانسه و المان و همچنین دانشگاه های امریکا در رابطه با رشته بازیگری در نمایش و سینما می خوام اطلاعات کسب کنم و از لحاظ رنک دانشگاهی بدونم و همچینین مخارج و هزینه چون کمی از لحاظ مالی مشکل دارم و اصلا نمی دونم چه دانشگاهی خوبه !!

Junior Member

من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد دارم و معدلم 16 هست.واقعا به سینما علاقه دارم و نمیتونم تصور کنم در آینده جز این رشته بخونم.
    میخواستم خارج از کشور اقدام کنم (آمریکا یا کانادا).اما نه تجربه ای دراین زمینه دارم و هم لیسانسم غیر مرتبط هست.میشه راهنمایی کنید چکار باید انجام بدم تا بتونم پذیرش بگیرم؟آیا باید ارشد همینجا بخونم یا با همین شرایط امکان داره؟اگه ارشد باید بخونم چکار کنم که حتما دانشگاه تهران قبول بشم؟

سلام
    من رشته ام مترجمی زبان انگلیسی است و در کنارش انجمن سینمای جوان میرم

فوق العاده علاقمند هستم به سینما ( فیلد فیلمنامه نویسی و در کنارش کارگردانی )

چندتا سوال اساسی دارم که حتی نمیدونم جوابشونو از کجا باید پیدا کنم

میپرسم

اگر در توانتان بود خواهش میکنم جواب بدید

1:من الان ترم 4 هستم باید تمامش کنم و برای کارشناسی ارشد بروم برای سینما یا خود کارشناسی؟

2:به دلیل وضع مالی دنبال فاند هستم

3:کجاها میتوانم اپلای کنم که واقعا (واااااااااااقعا) سطح خوبی داشته باشند

4:از کجا باید شروع کنم ؟

و فقط اگر میخواهید بگید برو تو سایت دانشگاه ها و پیدا کن

باور کن رفتم

فقط مشکلم اینه که اصلا نمیدونم باید کجا رو بگردم و باید چی رو پیدا کنم

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jfemmawatson نمایش پست ها
    من رشته ام مترجمی زبان انگلیسی است و در کنارش انجمن سینمای جوان میرم

فوق العاده علاقمند هستم به سینما ( فیلد فیلمنامه نویسی و در کنارش کارگردانی )

چندتا سوال اساسی دارم .... اصلا نمیدونم باید کجا رو بگردم و باید چی رو پیدا کنم
    سلام،

خدمت شما و تمامی کاربران گرامی که در چند پست اخیر سوالات خودشون رو در مورد رشته مطالعات سینما مطرح کردن.
    متاسفم که کمی دیر پاسخ سوال هاتون رو میدم چون همونطور که در پیام خصوصی خدمت شما عرض کردم واقعا محدودیت زمانی دارم و ددلاین های شغلی و تحصیلی و مراحل مختلف کارهای اداری که باید انجام بدم، من رو از پاسخ دادن سریعتر محروم کرد.

بریم سر مبحث اصلی:
    این جملات بسیار آشناست، که دانشجوهایی از سایر رشته های علوم انسانی و رشته های فنی به دلیل جذابیت خاص هنر هفتم، علاقمند به تغییر رشته و ادامه دادن تحصیلات در رشته مطالعات سینما، علوم ارتباطات، تئاتر، و غیره در کشورهای دیگه هستند.

ابتدایی ترین سوالی که برای هر کدوم از شما اپلیکینت های عزیز پیش میاد اینه: آیا با داشتن یه لیسانس غیر مرتبط می شه رشته سینما رو در دانشگاه خوند؟ و قاطع ترین پاسخ برای این سوال شما "بله" هست.

دومین سوالی که دوستان می پرسن این هست که نمی دونن از کجا شروع کنن: من از طرفی حق می دم که در ابتدای راه اپلای، دوستان سردرگم هستند و نمی دونن از کجا باید شروع کنن، ولی از طرفی انتقادی دارم به عزیزان که باید بسیار دقیق تر و گسترده تر انتخابات و تحقیقاتشون رو انجام بدن. در حقیقت دلیل اصلی دیر پاسخ دادنم این بود که می خواستم موثق و با دادن لینک و توضیحات دقیق، موضوع رو برای همه علاقمندان موشکافی کنم.

سوال بعدی که اکثر دوستان واقعا نیاز دارن بدونن اینه که آیا گرفتن بورس در این رشته یا رشته های مرتبط امکان پذیر هست یا خیر؟ و پاسخ یه "بله" قاطع هست. گروه به رزومه شما نگاه می کنه.

متاسفانه دوستانی که در رشته های انسانی پذیرش و فاند میگیرن اونقدر کم هستند (به نسبت رشته های فنی) و اونقدر میزان فاند در این رشته ها کم هست، و از طرفی -بزرگترین چالش- اینه که این رشته ها اونقدر گستردگی و میان رشته ای دارند، که کمتر کسی پیدا میشه اطلاعات دقیقی به دست بیاره. اکثرا هم دوستان غیر اهل فن نظرات مختلف و بعضا ناامید کننده می دن و در بهترین شرایط به کلی گویی می پردازن، به همین دلیل هست که دوستان علاقمند، اطلاعات ناقص به دست میارن و متاسفانه خودشون هم زحمت سرچ دقیق و جامع رو نمی کشند.
    باور کنید این سرچ ها شاید بسیار زمانبر باشه ولی ارزشمنده و شما رو یک بار برای همیشه بی نیاز می کنه.

من در حد توانم سعی می کنم به جزء جزء موارد بپردازم.

ادامه در پست بعدی...

Junior Member f1996 آواتار ها

با درود خدمت دوستان عزیز بویژه
    گرامی که پاسخگوی اکثر سوالات هستند ..

یک پرسش داشتم من در حال حاضر در رشته کارگردانی سینما در دانشگاه علمی کاربردی در حال تحصیل هستم
    دیپلم انیمیشن،فوق دیپلم کارگردانی سینما و انشالا تا چند ترم دیگه لیسانس کارگردانی سینما

من اپلای نخواهم کرد و از طریق اپلای به آمریکا مهاجرت نخواهم کرد... چند سال دیگه در آمریکا باشم آیا شانس ادامه دادن در اونجا برای من هست یانه؟ حالا یا برای ارشد یا برای لیسانس و آیا بازار کار خوبی هست ؟ بویژه افرادی که تحصیل کرده علمی کاربردی اند
    معدل و نمونه کار که تاثیر زیادی داره اما میخوام بدونم تاثیر کدام بیشتره !

با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)