صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 190

موضوع: گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    سلام...
    من مهندسی‌ مکانیک آزاد گرایش ساخت و تولید دارم..با معدل ۱۴.۵
    آیا تهران و یا شهرستان بودن دانشگاه برای اونور مهم..؟
    معدل مهم تر هست یا محل دانشگاه آزاد..؟
    به نظر شما برای کانادا اقدام کنم یا آسترالیا یا usa..
    امکان گرفتن فاند هست..?
    خودم ترجیح میدم کانادا باشه چون برادرم اونجاست البته تورنتو
    زبانlم هم خوب..
    دانشگاه آزاد های تهران طبیعتا بهتره.. تا همین دو سال پیش مثلا UBC فقط واحدهای تهران رو قبول داشت.. مسلما سطح واحدهای تهران هم با شهرستانی ها قابل مقایسه نیست.. البته تو شهرستان ها هم همیشه استثنا هست. اما اینجوری نیست که شهرستانی ها معتبر نباشه. من کسایی رو شنیدم که از واحدهای نه چندان شناخته شدن دانشگاه آزاد پذیرش آمریکا گرفتن. معدل های خیلی بالایی هم نداشتن. چون به هر حال شما تحت عنوان Islamic Azad University هستید که اونور معتبره.
    شما با شرایط فعلی زیاد به فاند نمیتونید امیدوار باشید برای master. استرالیا رو اطلاعات ندارم اما برای آمریکا میتونید از دانشگاه های متوسط پذیرش بدون فاند بگیرید..
    پیشنهاد رنکینگ هم خیلی سخته چون اگه کار پژوهشی خاصی انجام نداده باشی مکاتبه با اساتید تاثیر خاصی نداره. رتبه حدود 100 تو لیست زیر رو نگاه کنید:
    http://grad-schools.usnews.rankingsa...ankings/page+4

برای آمریکا GRE هم لازم دارید..
    برای کانادا پذیرش بدون فاند به صورت MEng امکان پذیره که non-thesis هستش و با داشتن اون مدرک نمی تونید برای PhD اپلای کنید.

پیروز باشید
    ویرایش توسط Persian_Boy : July 2nd, 2011 در ساعت 09:25 PM
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض دانشگاه آزاد بین المللی یا آموزشکده سراسری بهتره؟

درود بر دوستان
    برای پذیرش و گرفتن بورسیه از دانشگاه های آمریکا و کانادا
    آیا از یه دانشگاه آزاد بین المللی اقدام کنیم بهتره یا از یه آموزشکده سراسری گمنام
    آیا تاثیری داره؟
    دانشگاه بودن و آموزشکده بودن دانشگاه مبداء چه تاثیری داره؟
    آخه دانشگاه آزاد بین المللی مذکور هم فعاله در زمینه مقاله و هم امکاناتش بالاست و هم دنشجو زیاد داره
    در مقابل آموزشکده مورد نظر عکس این قضایا هست
    مرسی
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاه آزاد بین المللی یا آموزشکده سراسری بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    برای پذیرش و گرفتن بورسیه از دانشگاه های آمریکا و کانادا
    آیا از یه دانشگاه آزاد بین المللی اقدام کنیم بهتره یا از یه آموزشکده سراسری گمنام
    آیا تاثیری داره؟
    دانشگاه بودن و آموزشکده بودن دانشگاه مبداء چه تاثیری داره؟
    آخه دانشگاه آزاد بین المللی مذکور هم فعاله در زمینه مقاله و هم امکاناتش بالاست و هم دنشجو زیاد داره
    در مقابل آموزشکده مورد نظر عکس این قضایا هست
    مرسی
    سلام دوست گلم

باتوجه به شرايطي كه گفتي، دانشگاه آزاد بهتره! موفق باشي
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : دانشگاه آزاد بین المللی یا آموزشکده سراسری بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2266 نمایش پست ها
    سلام دوست گلم

باتوجه به شرايطي كه گفتي، دانشگاه آزاد بهتره! موفق باشي
    با این شرایط آیا همین دانشگاه آزاد از یک دانشگاه غیر انتفاعی مثل شمال هم بهتره؟
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Junior Member Rezalight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

با عرض سلام
    من دانشجوی عمران در دانشگاه آزاد آبادان هستم این دانشگاه سطح آنچنان بالایی نداره >> بطوری که معدلم تا حالا زیره 19 نشده ( ترم 4 هستم )

با این تفاسیر به نظر شما کدام یک از موارد زیر برای گرفتن پذیرش و فاند تحصیلی در آمریکا بهتر است ؟ ((( واقعا ممنون میشوم اگر پاسخ کامل دهید )))
    1) درس خواندن در دانشگاه آزاد سطح پایین :: استادی نیست که در زمینه ی مقاله نویسی کمکم کنه ______ اما معدل لیسانس و نمره تافل و gre را میتوانم بالا بگیرم - زیرا وقت آزاد زیاد دارم
    2) درس خواندن در دانشگاه آزاد سطح بالا :::: کمک گرفتن از اساتید خارج تحصیل کرده برای دادن مقاله _____ اما معدل پایین می آید و نمیتوانم وقت زیادی برای تافل و gre بگذارم

با تشکر فراوان

Junior Member

اگر شما بتوانيد recommendation را از اساتيد شناخته شده خوب كه معمولا اين اساتيد در دانشگاههاي سراسري هستند ارائه بدهيد خيلي ميتواند كمك بكند زيرا بسياري از اساتيدي كه در دانشگاه ازاد هستند صلاحيت اين كار را ندارند و با طريقه نوشتن معرفي نامه اشنا نيستند .
    مهمترين عامل جهت گرفتم پذيرش مهارتهاي علمي فرد است نه دانشگاهي كه تحصيل كرده و ازمونهايي كه فرد در ان نمرات خوبي دارد مثل Gre , gmat و همچنين تافل تاثير زيادي دارد بعضي از دانشگاهها هم به غير از اين نمرات محدوديتي براي نمره معدل كل قائل ميشوند .. خلاصه كه نگران اين موضوع نبايد بود ....

اگه منظورتون تحقیق و مقاله هستش که یه سری به تاپیک نتایج پذیرش توی همین فروم بزنید میبیند خیلیا بدون داشتن حتی یک مقاله از لیسانس به دکتری پذیرش گرفتن از MIT دانشگاه اول دنیا ... دوست عزیز شما هم برای اینکه با اولویتهای پذیرش آشنا شی یه سری به تاپیک مربوطه بزن من لیست کاملشو به ترتیب اولویت گذاشتم با توضیحات اضافه دوستان.
    برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا و کانادا باید نیازمندیهای پذیرش دانشگاه رو داشته باشی ... اکثراً تافل مینیمم 80 میخاد اما دانشگاههای تاپ کمتر از 100 قبول نمیکنن و دانشگاه تا دانشگاه هم متفاوته باید خودت توی سایتشون نگا کنی ... نمره خیلی بالای تافل مطمعن باش تاثیری روی پذیرش شما نداره اما از مینیمم حتی 1 نمره کمتر باشی دیگه پروندت بررسی نمیشه ...
    دوم معدل شماست + اعتبار دانشگاهی که توش درس خوندی (اونا فقط از ایران دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر و بهشتی و 1کی 2 جای دیگه رو میشناسن در نتیجه آزاد گرفته باشی یا دولتی فرقی برا اونا نمیکنه) پس تمام تلاشتو بزار معدلت از 19 کمتر نشه که مهمترین فاکتوره ... سوم GRE که در بعضی دانشگاهها مهمتر از معدله و Scholarship رو بر اساس اون میدن برای دکتری نمره عالی میخاد اما برای فوق یه نمره متوسط رو به بالا کارتو حل میکنه بحثش مفصله اگه خاستی پیغام خصوصی بده ... اولویت بعدی هم Recommendation هاست که توی ایران ما استاد مطرح بین المللی خیلی کم داریم در نتیجه این ایتم برای ما فقط جهت پر کردن پروندست و آخر هم SOP که باید توش انگیزتو خیلی قوی و درست بنوسی ...
    بحث مقاله و پژوهش برای شما که لیسانس میخونی مطرح نیست و بیشتر برای اوناست که فوق دارن ... و خیلی مفصله بعضی جاهها مثل اروپا که دکتری بر اساس پروژه هستش ایتم اول همین مقاله و تحقیق مرتبطه و GRE هم که اصلاً نمیخاد ... اما شما اگه معدلت بالاست و GRE خوبی میتونی بگیری حتماً برای کانادا یا امریکا برای مستر یا دکتری مستقیم اقدام کن انشالله قبول میشی. سوال داشتی پ خ کن.

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

من اكثر جاهايي كه براي اروپا مدارك رو فرستادم تفاوت چنداني بين شعبه هاي مختلف قائل نبودند و در ليست شان فقط يك Islamic Azad University ‌بود به جز برخي از دانشگاه هايي كه ديتا بيس شان خيلي كامل بود مثل دانشگاه
    TU Delft هلند يا Aalto فنلاند كه دقيقا به اسم اكثر شعبه هاي مهم بود . با اين كه من خودم تهران هستم اما فكر نكنم تفاوت چنداني بين رتبه شعبه هاي مختلف دانشگاهها آزاد وجود داشته باشد . حتي در مورد دانشگاه سراسري هم به جز چند دانشگاه اول كه در ليست هستند بقيه تفاوت چنداني با هم ندارند . نكات مهم تري مثل معدل . رزومه قوي تر ، نمرات زبان و SOP وجود دارد كه بايد در نظر گرفته شود .
    حتي دانشگاهي مثل UM مالزي هم كه در ايران دفتر دارد و مستقيما برخي از شعبه هاي دانشگاه آزاد را ديده است تمام شعبه ها را با يك نام تحت عنوان آزاد معرفي مي كرد و فرق بين شعبه تهران شمال و جنوب را نمي دانست .!!!!!!
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

از دوستان عزيز
    تقاضا دارم نظراتشون رو در مورد شانس اخذ پذيرش در مقطع PHD همراه با فاند و همچنين بدون فاند رو نسبت به داشتن مدرك فوق ليسانس از دانشگاه آزاد يا دوليت اعلام كنند؟
    مي خوام بدونم آيا معدل و نمرات زبان و موضوعات و مقالات تحقيقاتي مهم تره يا نوع دانشگاه؟
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

این سوال من بدون جواب مونده
    آزاد یا علمی کاربردی = یه سری میگن علمی کاربردی چون مهر وزارت علوم داره یه سری میگن ازاد منم گیر کردم .بودن با ازاد رفتن امریکا ولی تو خود سایت سفارت مجازی زده که بایید تایید وزارت علوم داشته باشه مدرک تا مورد تایید ما هم باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)