صفحه 212 از 438 نخستنخست ... 112162202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222262312 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,111 تا 2,120 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

پست های نامرتبط و وسوالات تکراری حذف شد و کاربران مربوطه با کارت زرد جریمه شدند. تاکید می شود که فضای فروم فضای چت رومی نیست و صرفا باید مطالب مفید و مرتبط رد و بدل شود و نه گفتگو های شخصی. ضمنا پست های مربوط به نامه اعتراضی به دلیل تجربه ی گذشته حذف شدند چرا که نهایتا به جایی منتج نخواهد شد.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

دوستان محترم
    تنها دستگاه مسئول که به شما میتونه ویزا بده سفارت آلمان در ایران هست! سفارت آلمان در ایران برای تحصیل نمی تونه بدون موافقت وزارت امور خارجه آلمان ویزا بده ولی می تونه حتی با موافقت اون هم به شما ویزا نده! واسه همینه که مدارک شما را می فرستن اونجا اول! اگر نفرستادن الکی نرید اونجا حساس کنید سفارت رو! بخواد نفرسته نمیفرسته! هیچ کاری هم نمی تونید بکنید. از هیچ کس هم نمی تونید پیگیری یا شکایت ویزا بکنید. این ایمیل ها هم که می زنید به اداره اتباع خارجه و به شما جواب می دن به آلمانی (یعنی الکی به ما ایمیل نزنید) رعایت ادب و احترام رو می کنند. هیچ کاری نه استاد می تونه بکنه نه شکایت. اصلا شکایتی در کار نمی تونه باشه! فقط در صورت رد ویزا به شما امکان دادن تقاضای تجدید نظر کنید. این حرف ها و هر نامه و پیگیری بیشتری وضع همه و از جمله خود شما رو بدتر می کنه فقط. وضع همینیه که هست و بهتر نمیشه فقط با این کارها بدتر می شه. من چند روز پیش با مسئول اینترنشنال دانشگاه مونیخ چت کردم. تمام بچه هایی که قبول شدند دعوت بودند و اگر می خونند این رو بیان و تایید کنن که گفت ویزا متوسط ۶ هفته واسه همه طول می کشه! اینه که اینجا الکی جو سازی نکنید. هیچ کشوری مثل آلمان به دانشجو هایی ایرانی ویزا نمیده. برید ببینید چند نفر از آمریکا و کانادا و سویس و فرانسه و ... ریجکت شدند. بعضی ها خیلی با بی ادبی راجع به سفارت آلمان اینجا نوشتن که کار درستی نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

من هم کاملا با شما موافقم،بلاخره در نهایت اونها هستند که باید به ما اجازه بدند که به کشورشون بریم یا نه،و مطمعناً با برگزاری هر شکل از تظاهرات چه مسالمت آمیز چه غیر مسالمت آمیز( که دوستمون پیشنهاد دادن!!!) در سفارت تخته میشه و ما نه تنها به هدفمون میرسیم بلکه دور هم میشیم! فقط باید منتظر موند همین! این کارها هچ فایده ای نداره! در نهایت سفارت هست که تصمیم میگیره،پس نوشتن نامه به ادارات مختلف به نظر من فایده ای نداره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidr86 نمایش پست ها
    دوستان محترم
    تنها دستگاه مسئول که به شما میتونه ویزا بده سفارت آلمان در ایران هست! سفارت آلمان در ایران برای تحصیل نمی تونه بدون موافقت وزارت امور خارجه آلمان ویزا بده ولی می تونه حتی با موافقت اون هم به شما ویزا نده! واسه همینه که مدارک شما را می فرستن اونجا اول! اگر نفرستادن الکی نرید اونجا حساس کنید سفارت رو! بخواد نفرسته نمیفرسته! هیچ کاری هم نمی تونید بکنید. از هیچ کس هم نمی تونید پیگیری یا شکایت ویزا بکنید. این ایمیل ها هم که می زنید به اداره اتباع خارجه و به شما جواب می دن به آلمانی (یعنی الکی به ما ایمیل نزنید) رعایت ادب و احترام رو می کنند. هیچ کاری نه استاد می تونه بکنه نه شکایت. اصلا شکایتی در کار نمی تونه باشه! فقط در صورت رد ویزا به شما امکان دادن تقاضای تجدید نظر کنید. این حرف ها و هر نامه و پیگیری بیشتری وضع همه و از جمله خود شما رو بدتر می کنه فقط. وضع همینیه که هست و بهتر نمیشه فقط با این کارها بدتر می شه. من چند روز پیش با مسئول اینترنشنال دانشگاه مونیخ چت کردم. تمام بچه هایی که قبول شدند دعوت بودند و اگر می خونند این رو بیان و تایید کنن که گفت ویزا متوسط ۶ هفته واسه همه طول می کشه! اینه که اینجا الکی جو سازی نکنید. هیچ کشوری مثل آلمان به دانشجو هایی ایرانی ویزا نمیده. برید ببینید چند نفر از آمریکا و کانادا و سویس و فرانسه و ... ریجکت شدند. بعضی ها خیلی با بی ادبی راجع به سفارت آلمان اینجا نوشتن که کار درستی نیست.

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

فکر میکنم در دو پست قبلی به وضوح اشاره شد که اینجا جایی برای هماهنگی گردهمایی و یا نوشتن نامه اعتراضی به عملکرد سفارت خانه ها (!) نیست. یکبار دیگر خواهش میکنم از هر گونه توضیحی در این زمینه بپرهیزید چرا که کاربران با مراجعه به این موضوع به دنبال اطلاعات مفید هستند، نه نظریه های شخصی در رابطه با برخورد مسئولین سفارت که نتیجتا هیچ دردی را دوا نخواهد کرد. این آخرین تذکر عمومی می باشد و در صورت ارسال هر گونه پست در این رابطه کاربر مربوطه مستقیما با کارت
    قرمز جریمه خواهد شد که به موجب آن ورودش به فروم با محدودیت همراه خواهد بود.

با تمام این وجود، در صورت داشتن هر گونه سوال یا پیشنهاد در این باره فقط میتوانید با ارسال پیغام خصوصی به بنده پیگیر موضوع باشید، لذا همه ی پست های ارسالی در این رابطه از این موضوع حذف خواهند شد.
    ویرایش توسط daniyal_arj : July 18th, 2013 در ساعت 09:45 PM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member

من هم با نظر دوستان کاملا موافقم بهتره یکم منطقی باشیم و احساس رو بزاریم کنار. تا الان از طرف سفارت با من هیچ برخورد بدی نشده و همیشه همشون در نهایت لطف هر کمکی می تونستن کردن. ضمن اینکه تصور کنید شما صاحی خونه هستید م یه سری مهمون می خواد براتون بیاد. مهمون طلبکار که نداریم! من تو چند بار سفارت دیدم که تا یه مشکلی پیش میآد دوستان در مقابل افیسر یا دیگر مسئولا جبهه میگیرند و فکر می کنند دارن از حق ضایع شدشون دفاع می کنن. این ما هستیم که تقاضا کردیم بریم خونه ی اونا پس باید به نظرشون و تصمیم گیریشون احترام بگذاریم.بیسار ممنون از همه ی دوستانی که اطلاعات ارزشمندشون رو در اختیار دیگران میگذارند

به منم زنگ زدن اول خانوم حمزه خوند بعد گوشی و داد خانوم هاشمی آخرشم مالکی خوند برام!فک کنم این ینی مدارکت و فرستادیم منتظر جواب آلمانیم!

Junior Member

با سلام:
    بنده برا september وقت گرفتم ولی شماره آخر پاسپورتم رو اشتباه زدم، 7 روز پیش ایمیل زدم هنوز خبری نیست.
    اگه خبری نشد، به نظرتون دوباره وقت بگیرم؟ یا اشکالی پیش نمیاد (چون بقیه اطلاعاتم درسته و فقط شماره آخر اشتباه شده) سر همون وقت برم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    plant pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط Sayed2 نمایش پست ها
    با سلام:
    بنده برا september وقت گرفتم ولی شماره آخر پاسپورتم رو اشتباه زدم، 7 روز پیش ایمیل زدم هنوز خبری نیست.
    اگه خبری نشد، به نظرتون دوباره وقت بگیرم؟ یا اشکالی پیش نمیاد (چون بقیه اطلاعاتم درسته و فقط شماره آخر اشتباه شده) سر همون وقت برم؟
    من بعد از مصاحبه پاسپورتمو کلا عوض کردم به خاطر تمدید کردنش بعد به خانم هاشمی rk-s2@tehe.auswaertiges-amt.de میل زدم همون موقع جواب داد گفت اسکنشو به visa-info@tehe.diplo.de برام بفرست . حالا نمیدونم شما باید اینکارو بکنی یعنی اصلا به خ هاشمی ربط داره یا نه چون شما هنوز مصاحبه نرفتی. اما من یادمه روز مصاحبه نگهبان کاملا نگاه کرد اطلاعات پرینت وقتمو با پاسپورتم.به نظرم پیگیری کن هرطور هست اما وقت دوباره نمیخواد چون اگه این وقتتو نری تا 6 ماه نمیتونی وقت بگیری اصلا که میگی وقت جدید بگیری..البته دوستان هم نظر بدن چون من فقط خواستم تجربمو بگم..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sayed2 نمایش پست ها
    با سلام:
    تماس بگیرید با آقای مالکی که به دانشجوها تو گرفتن وقت کمک می کنه. معمولا جواب میده و اگه بدونه مشکلی نخواهد بود.
    شمارشم اینه: 39991160

Junior Member

سلام.من 9 جون مصاحبه شدم واسه کالج.5 شنبه هم سفارت بودم و بم گفتن که 3 روزه مدارکت ارسال شده آلمان .چند روز قبلشم از اقامت پرسیدم گفت خبر درخواستت اومده ولی اصلش هنوز نیومده.10 آگوست هم باید اونجا باشم برای امتحان ورودی.حالا با همه اینا به نظرتون میرسم یا نه؟ لطفا امید الکی ندین.اونایی که تجربشو دارن حقیقتو بگن من طاقتشو دارم.;-)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)