نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    سلام

من ارشد جامعه شناسی دارم. برای دکترا آمریکا و کانادا اقدام کردم و منتظر جواب پذیرش ها هستم. خوشحال می شوم که به سوالات این رشته جواب بدم. چون بچه های علوم انسانی کمتر هستند و این بخش هم خیلی اطلاعاتش به روز نیست.
    سلام دوست عزیز. من دانشجوی دکترای داخل هستم رشته جامعه شناسی . می خوام برای دکترا یکی از دانشگاه های امریکا اقدام کنم. به نظر شما بهتر هست برم سراغ دانشگاه های تاپ یا دانشگاه های درجه های پایین تر برای پذیرش راحت تر هستند؟ اصولا اوضاع پذیرش در رشته جامعه شناسی در امریکا بهتر هست یا اروپا؟ در دانشگاه های امریکا کدامیک از مدارک ارسالی اهمیت بیشتری دارند؟ مثلا نمره امتحان زبان و جی ار ایی یا SOP یا writing sample?

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shojaeemina نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من دانشجوی دکترای داخل هستم رشته جامعه شناسی . می خوام برای دکترا یکی از دانشگاه های امریکا اقدام کنم. به نظر شما بهتر هست برم سراغ دانشگاه های تاپ یا دانشگاه های درجه های پایین تر برای پذیرش راحت تر هستند؟ اصولا اوضاع پذیرش در رشته جامعه شناسی در امریکا بهتر هست یا اروپا؟ در دانشگاه های امریکا کدامیک از مدارک ارسالی اهمیت بیشتری دارند؟ مثلا نمره امتحان زبان و جی ار ایی یا SOP یا writing sample?

سلام. برای سوال شما درباره دانشگاه درجه بالا یا پایین، این رزمه شما است که تعیین می کنه کدام دانشگاه اپلای کنید. نمره زبان و جی آر ای خیلی مهم است واسه امریکا . رقابت شدید است واسه این رشته و پیشنهادم به شما اینه که استرالیا ، اروپا و کانادا را هم در نظر بگیرید. رنک یک عدد است که هیچ وفت ثابت نیست . این شما و گروه جامعه شناسی که در انجا دکتراتون را تمام خواهید کرد به همراه ارتباطاتی که با اساتید دیگه ایجاد می کنید در آینده شغلی شما موثر تره. من دانشگاه هایی را دیدم در کانادا که با وجود سایز متوسط دانشگاه اما گروه جامعه شناسی فوق العاده قوی و پویایی داره.. به لینک اساتید و دپارتمان های جامعه شناسی برید و ببینید که سطح کاری گروه در جه حد است.. بر اساس معیار های منطقی اپلای کنید نه رنک. به نظر من رنک مثل مهریه است که به تنهایی ضامن خوشبختی و موفقیت فرد نخواهد بود. آیا شما می تونید تضمین کنید که در یک ازدواج مهریه سنگین باعث دوام ازدواج می شه ؟

موفق باشید

Junior Member

با سلام. ببخشید من رو هم راهنمایی میکنید که چطوری باید مراحل اپلای رو طی کنم. شما کدوم دانشگاهها فرستادید.من ارشد مطالعات زنان از دانشگاه شیراز هستم. و قصد دارم که برای دکترا در خارج از کشور اقدام کنم.

با عرض سلام خدمت دوستان و عزيزان و با سپاس از اينكه وقت ميذاريد و جوابگوي سوالات بچه ها هستيد. ميخواستم ببينم با شرايط زير احتمال گرفتن فاند برام تا چه حد وجود داره.
    يه توضيح اضافه اينكه من كلا ديگه به موندن ايران فكر نميكنم و حتي موقعيت هاي كاري پيشنهادي رو رد كردم. يه جورايي بريدم و حتما قصد دارم برم از ايران كه با توجه به رشته م اولويت اصليم آمريكاست. چون هم اينكه سطح بهتري دارن و واسه رشته ي من كار بيشتري وجود داره.
    ١. كارشناسي جامعه شناسي از دانشگاه تهران(قطب رشته جامعه شناسي كشور)
    ٢. معدل كل ١٦.١٠
    ٣. TOEFL و GRE هنوز امتحان ندادم اما با توجه به پيشينه ي زباني كه دارم و الان هم روزانه بالاي شش ساعت دارم زبان ميخونم فكر ميكنم نمرات قابل توجهي كسب كنم.
    ٤. در حال كار روي دو تا مقاله با دو تا از استاد تمام هاي دانشگاهمون هستم. اساتيدي كه از شهرت بالاي بين المللي برخوردار هستند.
    ٥. سه تا ريكامنديشن خيلي خوب از اساتيدمون دارم كه دو تاش از همين اساتيد صاحب ناممون هست.
    ٦. روي بيانيه هدفم از همين الان دارم كار ميكنم و انشاالله يه چيز خيلي خوب ميخوام بنويسم.
    ٧. هدفم هم پذيرش گرفتن مستقيم دكتري بصورت فول فاند از دانشگاه هاي خوب آمريكاست.
    ميخواستم ببينم قدري شانس دارم.
    ممنونم از توجهتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)