صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 87

موضوع: آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط faridtm نمایش پست ها
    دوستان من یک سوال دارم. اونم این هستش که با توجه به اینکه دانشگاه ذکر نکرده که حتما ادرس ایمیلی که توی اپلیکیشن فرم برای توصیه نامه ما مینویسیم باید حتما اکادمیک باشه و پسوند اسم دانشگاه باشه یا مثلا سرویس ایمیل رایگان نباشه میشه آیا خودمون میل درست کنیم و اون آدرسو بزنیم به جای ادرس استاد. هم سریع تر میشه و هم کنترل بیشتری داریم؟ خطا ها و ریسک این قضیه چقدر است؟
    اگر بدون موافقت استاد این کار را انجام بدهید تقلب و جرم است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر بدون موافقت استاد این کار را انجام بدهید تقلب و جرم است.
    خیر. با استاد صحبت کردم.گفت که مشکلی نداره و در جریان هست. می خواستم ببینم از جی میل هست مشکلی نداره؟ و ثانیا چون دانشگاه آزاد هستم و کلا زیاد دانشگاه آزاد شناخته شده نیست و استاد هامم اینترنشنال و معروف نیسند پس فرقی نمیکنه از دامین دانشگاه باشه یا نباشه. ضمنا پذیرش برای فوق میخوام.

ApplyAbroad Guru

خیر. با استاد صحبت کردم.گفت که مشکلی نداره و در جریان هست. می خواستم ببینم از جی میل هست مشکلی نداره؟ و ثانیا چون دانشگاه آزاد هستم و کلا زیاد دانشگاه آزاد شناخته شده نیست و استاد هامم اینترنشنال و معروف نیسند پس فرقی نمیکنه از دامین دانشگاه باشه یا نباشه. ضمنا پذیرش برای فوق میخوام.
    اگر با استاد هماهنگی کرده باشید مشکلی نیست. طبعا ایمیل های آکادمیک ارجحیت داره ولی بعضی دانشگاهها ممکنه ایمیل های غیر آکادمیک رو هم بپذیرند. در چنین شرایطی حتما تلفن دفتر استاد در دانشگاه و وب پیج رسمی استاد رو هم در نامه قرار بدهید که اگر خواستند بتوانند با استاد چک کنند. قبل از ارسال هر ایمیلی از اکانت استاد حتما به استاد هم اطلاع بدهید که در جربان باشد.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

سیاست های دانشگاه ها فرق داره. برای بعضی ها فرمالیته هست. من دانشگاهی اپلی کردم و بهم پذیرش داد قبل از اینکه یکی از استادام ایمیل بزنه براشون.
    بعضی از سیستم های اپلی هم هصلا ایمیل غیر آکادمیک قبول نمی کنن.
    گاهی هم ممکنه مسئول اینکار سخت گیر باشه و بعد از بررسی گیر بده.
    به هر حال ممکنه احتمال بدن که ساختگی هست و تاثیر منفی بگذاره.
    بالاخره اساتید دانشگاه آزاد هم ایمیل آکادمیک دارن. بهتره از اون استفاده بشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

ممنون از پاسختون. بله کاملا فرمایشتون متین هست.اما جالبیش به این هست که من دیروز رفتم توی سایت دانشگاهمون توی پرتال اساتید فقط دوتاشون از میل دانشگاه استفاده میکردند و بقیشون یاهو یا جی میل یا ای او ال داشتند خیلی جالب بود برام. بعد هم برا اطمینان به دانشگاه هیوستن میل دادم و گفتم که خیلی از استادام اینجوری هست وضعیت میلشون و این رو در جوابم نوشتند: Thank you for contacting Help. We do not require that the email address be from an educational institution. Gmail and Yahoo, etc. will be fine. خلاصه که حالا که از این قضیه اطمینان پیدا کردم دیگه کارم راحت تر میشه و دو تا از ریکامها تحت کنترله خودمه و لازم نیست منت استادای تنبل و بی خیرو بکشم و هر روز استرس داشته باشم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سیاست های دانشگاه ها فرق داره. برای بعضی ها فرمالیته هست. من دانشگاهی اپلی کردم و بهم پذیرش داد قبل از اینکه یکی از استادام ایمیل بزنه براشون.
    بعضی از سیستم های اپلی هم هصلا ایمیل غیر آکادمیک قبول نمی کنن.
    گاهی هم ممکنه مسئول اینکار سخت گیر باشه و بعد از بررسی گیر بده.
    به هر حال ممکنه احتمال بدن که ساختگی هست و تاثیر منفی بگذاره.
    بالاخره اساتید دانشگاه آزاد هم ایمیل آکادمیک دارن. بهتره از اون استفاده بشه

با سلام خدمت دوستان
    از آنجایی که ما دانشگاه آزادی ها همین مشکل را داریم واساتیدکلا از ایمیل آکادمیک استفاده نمی کنند.
    خواهشا ممکنه لیستی از دانشگاه هایی بدهید که براشون فرستادنLORبا ایمیل های معمولی مثل جی میل و یاهو مشکلی نداشته باشه و اوکی باشه.اساتید خود بنده حتی حوصله چک کردن ایمیل هایشان را هم ندارند.و بیشتر با ریکام کاغذی حال می کنند اما حال که اپلیکیشن ها آنلاین شده و تعداد اپلای هم زیاد این قضیه منت کشی از استادان بسیار آدم رو خسته می کنه.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    از آنجایی که ما دانشگاه آزادی ها همین مشکل را داریم واساتیدکلا از ایمیل آکادمیک استفاده نمی کنند.
    خواهشا ممکنه لیستی از دانشگاه هایی بدهید که براشون فرستادنLORبا ایمیل های معمولی مثل جی میل و یاهو مشکلی نداشته باشه و اوکی باشه.اساتید خود بنده حتی حوصله چک کردن ایمیل هایشان را هم ندارند.و بیشتر با ریکام کاغذی حال می کنند اما حال که اپلیکیشن ها آنلاین شده و تعداد اپلای هم زیاد این قضیه منت کشی از استادان بسیار آدم رو خسته می کنه.
    با تشکر
    دوست عزیز لیستی وجود نداره. شما باید از هر دانشگاهی که می خواید اپلای بکنید ایمیل بزنید و سوال کنید. اگر اوکی بود که هیچ اگر نیود که دنباله چاره باید بگردید.

Junior Member

سلام دوستان،
    میخواستم بدونم که اگر فرضا استادی که اسمش رو بعنوان رفرنس ذکر کردم، تو دوره بررسی مدارک، دانشگاه بهش ایمیل بزنه ولی استادم به نت دسترسی نداشته باشه، آیا دانشگاه مقصد به من ایمیل میزنه که جوابی از استادم نگرفته و به من زمان میده برای ریکام؟ یا درجا رد میکنه؟
    ممنون از توجهتون.

سوال شما کمی گیر داره. تا جایی که من میدونم دانشگاه هایی که ریکام انلاین دارند شما میتونید خودتون چک کنید وضع در چه حاله و اگر خواستید میتونید به استاد مثلا تلفنی یا حضوری اطلاع بدین که ایملیش رو چک کنه.
    اگر هم ریکام نرسه چند حالت مختلف هست. هر دانشگاهی روال خودش رو داره. دانشگاهی میشناسم که اگر هر چیزی بعد از ددلاین برسه درجا رد میکنه. دانشگاهی هم هست که همونطور که در پست بالا گفته شده اصلا ریکام نرسیده پذیرش رو دادن. ولی عمدتا روال به این صورته که تا وقتی مدارک همش نرسه بررسی شروع نمیشه و هرچی دیرتر برسه بیشتر به ضرر شما میشه.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه ها یکی استادم، پر نمیکنه توصیه نامه رو! چند تا دانشگاه شدن! همشم با یه حالت بی احترامی باهام برخورد میکنه! دارم عصبانی میشم از دستش!
    چی کار کنم؟ به چند تا از این تازه دکتری گرفته ها که زمان دکتری شون بهمون تدریس کردم ایمیل زدم یکی/دو تا شون موافقت کردن! بنظرتون اون آدم تمبلو/بیشعورو حذف کنم؟ جاش این تازه دکتری گرفته ها رو بزنم؟؟؟

((در واقع من از سه تا استاد (تمام و ددانشیار) تایید گرفتم که اومد پر کن! بهشون متن توصیه نامه هم دادم! تک تک باید اسماشون رو پاک کنم!!! هیچ کدوم! پر نمیکنن!) یکیشون تلفن/ایمیل/ هرچی دیگه، کلا جواب نمیده!
    اون یکی با بیاحترامی باهام برخورد میکنه و اون یکیم خبری نیست کلا ازش!
    خوب بگو پر نمیکردی از همون اول مثل آدم(نه جای استاد دانشگاه) بگو پر نمیکنم! تمام)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)