صفحه 23 از 25 نخستنخست ... 13141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 247

موضوع: تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

دوستان سلام
    بنده دانشجوی کارشناسی معدن استخراج دانشگاه تهرانم. دارم تمام تلاشمو میکنم که اپلای کنم برای کانادا یا استرالیا.
    اما از طرفی ذهنم درگیر اینه که ارشد نفت بخونم برم شریف و ازنفت اپلای کنم.(چون میگم اگر 1درصد نشد که اپلای کنم، بازار کار نفت بهتره برای تو ایران موندن)
    میخواستم بدونم شرایط اپلای واسه دکتری برای نفت بهتره یا معدن؟؟؟ ینی الآن من واسه ارشد نفت بخونم یا معدن رو ادامه بدم که شانس بهتری برای اپلای داشته باشم؟؟؟
    ازخیلی ها پرسیدم گفتن ارشد نفت بخونم وبه هیچ وجه معدن رو ادامه ندم .

ممنون میشم این سوالمو جواب بدین

با سلام خدمت دو ستان
    شرمنده موخواستم ببینم کدوم دانشگاهای سوءد پذیرش دارن برا دکترا معدن؟
    حداقل حقوقیم که میدن کسی میدونه چقدر هست؟
    باتشکر

Junior Member

سلام دوستان. بنده دارای 29 سال سن. فارق التحصیل ارشد معدن گرایش استخراج. لطفا شرایط بنده رو ببنید و بفرمایید که من اصلا شانس ادامه تحصیل در خارج رو دارم یا نه؟ اگه بله ؛کدوم کشور و دانشگاه خوبه؟ و اگه شرایطم خوب نیست چکار کنم تا بهترش کنم.
    ارشد معدن استخراج از دانشکاه سراسری ارومیه معدل 16.33
    لیسانس از دانشکاه ارومیه معدل 14.33
    دارای یک ثبت اختراع داخلی
    دارای 2 مقاله همایش داخلی
    یه نامه از دانشگاه بهم دادن و به بنیاد ملی نخبگان معرفیم کردن ولی نرفتم و عضو نشدم ولی گواهی و نامه ش موجوده.
    یک پروژه بازیافت مواد معدنی واسه دانشگاه صنعتی کار کردم.
    یک پروژه تونل سازی دیگه واسه دانشگاه کار کردم. البته این دو تا پروژه مجزا از پایانامه و پروژه لیسانس هستن و میتونم براشون گواهی بیارم.
    دارم مدرکه تافلمو تا دو ماه میگیرم.
    البته یه مقاله دارم که توش نفر 4 هستم تو دنیا hot peper شده ولی بدبختانه مربوط به معدن نیست و در مورد آلیاژ سلول های خورشیدی هست. به دردم میخوره؟؟؟؟؟
    تجربه کاری هم دارم به مدت 2 سال.
    لطفا نظر بدید و بفرمایید من کجا میتونم برم و دکتری بخونم. شرایطم چطوره؟ در ضمن وضع مالیم چندان تعریفی نداره.

Junior Member

با سلام
    شرایط پذیرش برای مهندسی معدن گرایش اکتشاف چطوریاس؟ من معدلم 15 دانشگاه سراسری و یک مقاله دارم برای اتریش یا کشورای دیگه اروپا برای اپلای سوال داشتم
    گرایش اکتشاف اونجا به این اسم هست اصلن؟

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی.
    من الان دارم ارشد مکانیک سنگ میخونم میخوام پایان نامم رو در ضمینه نفت بردارم چه موضوعی بردارم تا برای پذیرش و فاند گرفتن راحت تر باشد؟؟؟
    چه موضوعاتی بیشتر اونجا کار میشه و به چه موضوعاتی نیاز دارن؟؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی.
    من الان دارم ارشد مکانیک سنگ میخونم میخوام پایان نامم رو در ضمینه نفت بردارم چه موضوعی بردارم تا برای پذیرش و فاند گرفتن راحت تر باشد؟؟؟
    چه موضوعاتی بیشتر اونجا کار میشه و به چه موضوعاتی نیاز دارن؟؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

Junior Member

سلام
    من تازه می خوام انتخاب رشته ی کنکور سراسری کنم.
    اطلاعات مناسبی از اینترنت درباره ی رشته ی مهندسی معدن دستگیرم نشد به خاطر همین اینجا سوالم رو مطرح کردم. امیدوارم کمکم کنید.
    سوال اصلیم اینه که با لیسانس این رشته 1 چه بازار کاری وجود داره 2 شرایط کاریش چه جوریه ( یعنی کارش کجا هاست ? )
    ممنون می شم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mining-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1254 نمایش پست ها
    سلام
    اطلاعات مناسبی از اینترنت درباره ی رشته ی مهندسی معدن دستگیرم نشد به خاطر همین اینجا سوالم رو مطرح کردم. امیدوارم کمکم کنید.
    سوال اصلیم اینه که با لیسانس این رشته 1 چه بازار کاری وجود داره 2 شرایط کاریش چه جوریه ( یعنی کارش کجا هاست ? )
    ممنون می شم.
    سلام دوست عزیز
    جواب سوال 1- باید بگم که معدن هم مثل خیلی از رشته های مهندسی دیگه بازار کارش خراب شده و به نظرم من معدن رشته ای که حتما باید تا ارشد بخونی تا بتونی کار پیدا کنی برای مقطع لیسانس کار پیدا کردن سخته. سوال 2- واضح هست که شرایط کار معدن خیلی سخته و معمولا فاصله زیادی با شهر داره البته خیلی از مهندسین معدن در دفتر شرکتهای مهندسی معدن مشغول کار میشن ولی حقوق کسایی که در معدن کار میکنند به علت سختی کار معمولا بالا هستش.
    در کل پیشنهاد میکنم رشته معدن را در صورت داشتن علاقه و ادامه تحصیل انتخاب کنید.
    .

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1254 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون می شم.
    البته هر کس هدف و علایق خودش رو داره و غیره و ذلک! اما من به عنوان فارغ التحصیل این رشته، معدن رو به کسی پیشنهاد نمی کنم، بسیار غیر حرفه هست این رشته تو ایران، کیفیت آموزش تو ایران پایینه ( درس ها و کتاب ها مرجع همشون بی فایده هستند به نظر من ). شما مهندسی دیگه ای رو بخونید یه چیزی یاد میگیرید. اگر با وجود این توضیحات می خواهید این رشته رو بخونید حداقل استخراج بخونید که اکتشاف خیلی زمین شناسی توش داره ( برای کسی که تو دبیرستان ریاضی فیزیک خونده خیلی سخته زمین شناسی )
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی مهندسی معدن کارشناسی امیرکبیرم
    میخواستم بدونم با معدل 15 و آیلتس 7 شانس فول فاند برای phd از استرالیا رو دارم؟
    هیچ مقاله ای ندارم.ولی برای ارشد تصمیم چندتا مقاله کار کنم.
    به غیر از استرالیا کدوم کشورا رو پیشنهاد میدین؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)