صفحه 27 از 30 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

سلام ... میخواستم بدونم کسی از دوستان اطلاعی در باره بقیه کشورها ب جز امریکا و کانادا دررابطه با پذیرش کارشناسی به دکتری دارند؟ مثلا استرالیا یا آلمان یا هرجای دیگه ای هم این امکان هست؟

Junior Member

یکی میتونه توضیح بده چه دانشگاهایی لیسانس به دکترا دارند و اصلا چند سال طول میکشه ؟ برای رشته کامپیوتر شبکه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrkhas نمایش پست ها
    یکی میتونه توضیح بده چه دانشگاهایی لیسانس به دکترا دارند و اصلا چند سال طول میکشه ؟ برای رشته کامپیوتر شبکه
    در مورد ایالات متحده، تا جایی که من دیدم برای همه رشته ها از جمله رشته مهندسی کامپیوتر و برق دوره های دکترای لیسانس به phd هست، و به طور معمول 5 سال هم طول می کشند.
    البته شاید رشته هایی باشه که امکان لیسانس به phd در آمریکا وجود نداشته باشه که من از اونها بی اطلاع هستم.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

سلام.
    من معدل کاردانی و کارشناسیم هر دو بالای 19 است ولی تافل رو خراب کردم و 92 شدم.GRE رو هم احتمال زیاد نمره بالایی میگیرم. دانشگاه های آمریکا به کدوم فاکنور اهمیت بیشتری میدن؟احتمال دریافت فاند هست؟

Junior Member

با سلام
    1) من توی رشته مهندسی برق گرایش مخابرات سیستم یه ارشد دارم ولی چون معدلم پایینه و نمیتونه بهم کمک کنه میخواستم برای لیسانس به دکترا برای همون گرایش اقدام کنم آیا این برای دانشگاهای آمریکا قابل قبوله ؟ یا باید کلا این موضوع که یک ارشد دارم رو اصلا جایی ذکر نکنم

2) میتونم برا بعضی از دانشگاهها برای مقطع دکترا (ارشد به دکترا) اقدام کنم و برای بقیه که امکان ورود مستقیم از لیسانس به دکترا رو میدن برای دکترای مستقیم ؟

3) برای یک دانشگاه که هم ارشد به دکترا رو داره هم لیسانس به دکترا رو داره میشه برای هر دوتاش اقدام کنم ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ekhordad نمایش پست ها
    با سلام
    1) من توی رشته مهندسی برق گرایش مخابرات سیستم یه ارشد دارم ولی چون معدلم پایینه و نمیتونه بهم کمک کنه میخواستم برای لیسانس به دکترا برای همون گرایش اقدام کنم آیا این برای دانشگاهای آمریکا قابل قبوله ؟ یا باید کلا این موضوع که یک ارشد دارم رو اصلا جایی ذکر نکنم

2) میتونم برا بعضی از دانشگاهها برای مقطع دکترا (ارشد به دکترا) اقدام کنم و برای بقیه که امکان ورود مستقیم از لیسانس به دکترا رو میدن برای دکترای مستقیم ؟

3) برای یک دانشگاه که هم ارشد به دکترا رو داره هم لیسانس به دکترا رو داره میشه برای هر دوتاش اقدام کنم ؟
    سلام

مفهوم لیسانس به دکترا یا Direct PhD این هست که شما بعد از اتمام دورۀ لیسانس و بدون تحصیلات فوق لیسانس، یک ضرب برای دکترا اقدام کنید نه این که چون مایل نیستید روی مدرک ارشدتون مانور بدید، لیسانس به دکترا اقدام کنید. اگر هم ذکر نکنید که ارشد دارید و وانمود کنید که بعد از لیسانس، تحصیل نکردید، باید به نحو عاقلانه و مستدلی نشان بدید که فقط لیسانس دارید. علاوه بر این، تنها میتونید از استادهای مقطع لیسانس خودتون توصیه نامه بگیرید و از مقالات مقطع ارشد هم نمیتونید استفادۀ چندانی ببرید. مضاف بر اینها، باید به نحوی در مورد گپ تحصیلی و توجیه منطقی و علمی اون آماده باشید. تمام این موارد زمانی موضوعیت داره که معدل لیسانس شما رقابتی باشه.

در امریکا تقریباً همۀ دانشگاه های معتبر گزینۀ دکترای مستقیم دارند و انتخاب ارشد یا دکترای مستقیم به خود شما بستگی داره. البته برای پذیرش دکترای مستقیم باید شرایط لیسانس و رزومۀ شما قابل توجه باشه.

اگر همزمان برای ارشد و دکترای مستقیم اپلای کنید، یعنی شما مدرک لیسانس دارید و می خواید یا برای ارشد پذیرش بگیرید یا دکترای مستقیم. خب طبیعی هست که این مورد، اساساً شدنی هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Natural Resources Engineering-Environment

کسی در مورد لیسانس به پی اچ دی در مورد رشته های محیط زیست و یا منابع طبیعی چیزی می دونه ؟ کدوم دانشگاهها هستند و یا چه رنکی تقریبا ؟
    و اینکه به طور کلی ددلاین اونها کی هست ؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mojita نمایش پست ها
    کسی در مورد لیسانس به پی اچ دی در مورد رشته های محیط زیست و یا منابع طبیعی چیزی می دونه ؟ کدوم دانشگاهها هستند و یا چه رنکی تقریبا ؟
    و اینکه به طور کلی ددلاین اونها کی هست ؟
    ممنون
    باید در وب سایت دانشگاه ها بگردید و ببینید کدوم دانشگاه ها برای دکتری نیاز به ارشد ندارن. ددلاین ها معمولاً با graduate ها یکی هست و تفاوتی نداره

Member
    رشته و دانشگاه
    Natural Resources Engineering-Environment

من از یه دانشگاه پرسیدم که دایرکت داره یا نه واسم این جواب رو فرستاد. میشه بگید منظورش از جمله اخر چیه ؟
    Thanks for your email! We do offer a direct PhD, but we do not offer one specifically labeled as Natural Resources Engineering. We do offer Environmental Engineering. Please let me know if I can be of further assistance.

سلام خدمت دوستان

من تمام مطالب این بخش رو مطالعه کردم. بنده دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم که برای بعضی از دانشگاههای تاپ قصد اپلای برای دکترا مستقیم دارم. نکته ای که برام اهمیت داره اینه که مدرک توی ایران پذیرفته بشه که این مساله مستلزم داشتن مدرک ارشده. واسه همین با دانشگاههایی که تشویق به دکترا مستقیم کرده بودن مکاتبه و تماس تلفنی داشتم. بعضی از دانشگاهها مثل Johns Hopkins یا Washington st. Louis گفتند که به شما مدرک ارشد هم خواهیم داد.
    با توجه به نکته فوق فکر می کنم مشکلی در ایران پیش نیاد. البته ممنون میشم دوستانی که اطلاعات و تجربه بیشتری دارند نظر بدن.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)