صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط ciel نمایش پست ها
    این یک جوراییی سوال خود منم هست ولی احتمالا ایالت به ایالت فرق می کنه قوانینش.
    به ایالت کاری نداره. اجازه کار از طرف دولت فدرال صادر میشه. شما به اندازه طول مدت تحصیل تون اجازه کار میتونید بگیرید تا سقف سه سال. یعنی اگر در کانادا مستر دوساله بخونید اجازه کار دوساله بهتون میدهند. اطلاعاتش اینجاست:

http://www.cic.gc.ca/english/study/work-postgrad.asp

درخواست اقامت دائم باید بعد از ۲ سال باشه یا سه سال؟‌ آخه بعضی جاها نوشته ۲ سال بعضی دیگه نوشته ۳ سال.
    سیتی زن شدن چقدر بعد از ورود به کانادا طول میکشه؟

و اینکه در زمان بررسی پرونده برای اقامت، تو کانادا باید بمونیم دیگه،‌آره ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    درخواست اقامت دائم باید بعد از ۲ سال باشه یا سه سال؟‌ آخه بعضی جاها نوشته ۲ سال بعضی دیگه نوشته ۳ سال.
    سیتی زن شدن چقدر بعد از ورود به کانادا طول میکشه؟

و اینکه در زمان بررسی پرونده برای اقامت، تو کانادا باید بمونیم دیگه،‌آره ؟
    بعد از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه کانادایی و یک سال کار تخصصی درکانادا میتونید برای اقامت دائم از روش فدرال CEC اقدام کنید. کل پروسه اش در حال حاضر 17-18 ماه بعد از اپلای طول میکشه. اگر دانشجوی دکترا باشید بعد از دوسال که از تحصیلتون بگذره میتونید به روش اسکیلد ورکر فدرال برای اقامت اقدام کنید. بعضی ایالتهای کانادا هم فارغ التحصیلان دوره های فوق لیسانس و دکترای دانشگاههاشون رو یدون سابقه کار برای اقامت nominate میکنند.

برای تقاضای سیتیزن شدن باید در طول چهار سال بعد از اقامت سه سالش رو در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید.

اطلاعات مربوطه رو روی سایت اداره مهاجرت کانادا میتونید پیدا کنید:
    www.cic.gc.ca

در زمان بررسی پرونده برای اقامت فقط تا مدت اعتبار ویزاتون میتونید در کانادا باشید. اگر اعتبار ویزاتون تموم بشه باید از کانادا خارج بشوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بعد از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه کانادایی و یک سال کار تخصصی درکانادا میتونید برای اقامت دائم از روش فدرال CEC اقدام کنید. کل پروسه اش در حال حاضر 17-18 ماه بعد از اپلای طول میکشه. اگر دانشجوی دکترا باشید بعد از دوسال که از تحصیلتون بگذره میتونید به روش اسکیلد ورکر فدرال برای اقامت اقدام کنید. بعضی ایالتهای کانادا هم فارغ التحصیلان دوره های فوق لیسانس و دکترای دانشگاههاشون رو یدون سابقه کار برای اقامت nominate میکنند.

برای تقاضای سیتیزن شدن باید در طول چهار سال بعد از اقامت سه سالش رو در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید.

www.cic.gc.ca

در زمان بررسی پرونده برای اقامت فقط تا مدت اعتبار ویزاتون میتونید در کانادا باشید. اگر اعتبار ویزاتون تموم بشه باید از کانادا خارج بشوید.
    من اگه دو سال در کانادا تحصیل کنم(که میشه Associate Degree)، واسه اقامت به نظرتون چکار کنم بهتره ؟
    اگه ۵ سال بخونم و لیسانس بگیرم چی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    من اگه دو سال در کانادا تحصیل کنم(که میشه Associate Degree)، واسه اقامت به نظرتون چکار کنم بهتره ؟
    اگه ۵ سال بخونم و لیسانس بگیرم چی؟
    درهر دو حالت اگر بعد از فارغ التحصیلی اجازه کار بگیرید و کار مرتبط پیدا کنید بعد از یکسال میتونید در کلاس CEC اقدام کنید. در ضمن لیسانس در کانادا چهار سال است.

مشکل اصلی شما گرفتن ویزای تحصیلی برای دوره کالج یا لیسانس خواهد بود. اگر ویزا رو بتونید بگیرید و هزینه سرسام آور تحصیل رو هم بتونید تقبل کنید شدنی است.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

www.cic.gc.ca

یعنی به طور کلی فارغ التحصیل دانشگاه کانادایی باید چندسال کار کنه ( و مالیات بده) تا اقامت بگیره؟ یک سال؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    یعنی به طور کلی فارغ التحصیل دانشگاه کانادایی باید چندسال کار کنه ( و مالیات بده) تا اقامت بگیره؟ یک سال؟
    اگر از روش CEC استفاده میکنید بعد از یکسال کار میتونید اقدام کنید (و کل پروسه اش در حال حاضر ظاهرا 15 ماه طول میکشه). در بعضی استانها به روش provincial nominee بمحض فارغ التحصیلی از یک دوره فوق لیسانس یا دکترا میتونید اپلای کنید و فکر میکنم اونهم همون 12-18 ماه کل پروسه اش طول میکشه.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

اگر از روش CEC استفاده میکنید بعد از یکسال کار میتونید اقدام کنید (و کل پروسه اش در حال حاضر ظاهرا 15 ماه طول میکشه). در بعضی استانها به روش provincial nominee بمحض فارغ التحصیلی از یک دوره فوق لیسانس یا دکترا میتونید اپلای کنید و فکر میکنم اونهم همون 12-18 ماه کل پروسه اش طول میکشه.
    یکسال واقعا زمان کمیه! با این حساب کسانی که هدفشون از تحصیل. مهاجرت هست فقط باید برن کانادا! کجا میتونم اطلاعات کاملی در مورد شرایط روش CEC پیدا کنم؟ کدوم استانها به محض فارغ التحصیلی اقامت میدن؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    یکسال واقعا زمان کمیه! با این حساب کسانی که هدفشون از تحصیل. مهاجرت هست فقط باید برن کانادا! کجا میتونم اطلاعات کاملی در مورد شرایط روش CEC پیدا کنم؟ کدوم استانها به محض فارغ التحصیلی اقامت میدن؟
    لینک هاش رو قبلا روی همین تاپیک گذاشته ام. ملاحظه بفرمایید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...C%D9%84/page11

البته روش استانی برای فارغ التحصیلان مستر و دکترا در انتاریو سقف تعداد در سال داره (در حال حاضر ۱۰۰۰ نفر در سال).

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

به ایالت کاری نداره. اجازه کار از طرف دولت فدرال صادر میشه. شما به اندازه طول مدت تحصیل تون اجازه کار میتونید بگیرید تا سقف سه سال. یعنی اگر در کانادا مستر دوساله بخونید اجازه کار دوساله بهتون میدهند. اطلاعاتش اینجاست:

http://www.cic.gc.ca/english/study/work-postgrad.asp

ghlobe عزیز, قانون مدتیه که عوض شده. اگه شما دو سال هم مسترتون طول بکشه, باز هم سه ساله میدن. حتی اگه توی نامه ی ادمیشن شما نوشته باشه که دوره ی شما دو ساله اس, ولی شما یه سال و نیمه تموم کنی, باز هم بهتون سه ساله میدن.

http://www.cic.gc.ca/english/study/w...stgrad-who.asp

two years or more
    • a work permit may be issued for three years

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)