صفحه 189 از 220 نخستنخست ... 89139179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,881 تا 1,890 , از مجموع 2199

موضوع: تحصیل در روسیه

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

نقل قول نوشته اصلی توسط IMAN_M_BI نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چندتا سوال داشتم
    مدرک دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران هست؟
    وضعیت رشته دندانپزشکی چطوره؟
    اگر بخوام برای تحصیل تو رشته دندانپزشکی به روسیه سفر کنم، هزینه زندگی چقدره؟
    هزینه تحصیل چطور؟
    ممنون میشم جواب بدید
    بله
    بستگی به دانشگاهت سطح زبان روسی ات درس خواندنت تحمل سختی ات و ..................
    سفر؟!!! شما برای تحصیل اقامت میگنید نه سفر! ماهاننه از 400 دلار تاااااا بی نهایت هرچی خودت بخوای البته فقط زندگی مسئله خونه چیز دیگریه که باید یه فکری براش بکنی حدودا با 40 هزار روبل میتوین یه اتاقه دور افتاده از شهر بگیری! مثلا یه جوری که دویست متر اون ور تر خونه تو میشه کوهستانها و مناطق اطراف مسکو! ولی داخل سنتر و ای متوس که گرگ گازت نگیره اگر شب دیر رسیدی ماهی 70-80 هزار روبل
    از سالی 5500 دلار برای سماشکوی بسیار ضعیف تا 12 هزار دلار حدودا برای جاهای عالی و خوب

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    دوستان برترین دانشگاه روسیه چی هست؟
    بیشتر در زمینه کامپیوتر مد نظرم هست و گرفتن اپلای.
    به صورت کلی بهترین دانشگاه لومونسف هست. ولی ممکنه در برخی رشته ها جایی باشد که قوی باشه اما کلا اگر هزینه داری لومونسف بهتره

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

دوستان از خواندن کتاب راه روسیه اکیدا خود داری کنید! زبان روسی همینطوریش مبهم و وحشتناک! هست راه روسیه بحای باز کردن گره! بدتر میکنه یه جاهایی کارو! متاسفانه تقریبا همه هم فکر میکنن روسی رو باید از راه روسیه یاد گرفت که روشی کاملا اشتباه هست چون توضیح دسته بندی شده نداره سعی دراه در خلال دیالوگ پادیاژ ها و گرامر رو توضیح بده که نمیشه . یا به زبان انگلیسی یا فارسی کتابی بخونید که گرامر رو توضیح داده باشه شما وقتی هنوز بلد نیستین این اومده یهو از سطح مهد کودک شورع میکنه بعد دو صفحه بعد قید ها رو سوالی ازتون میپرسه! کل روحیتون هم خراب میشه. حتما حتما کتاب دیگری غیر از راه روسیه و کتباهایی که موسسات و عزیزان دلال بهتون میگن رو بخونید نمیدونم هدفشون چیه واقعا ولی راه روسیه برای کسی خوبه به نظرم که چند ماهی روسی خونده باشه مطالب بی نهایت پیش پا افتاده رو کلی وقت گذاشته مطالبی که کاملا نیاز به توضیح داره بعضا یهو رد میشه ازشون!

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.

دوستان چند تا سئوال داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید بی نهایت ممنون میشم.

1. من می خواهم مدارکم به روسی ترجمه کنم ولی هنوز ویزای روسیه ندارم حالا از کجا بدونم که دالرترجمه اسم و فامیل منو درست به روسی ترجمه می کنه؟

2. وقتی من مدارک به دالرترجمه میدم برای ترجمه یکی کپی از مدارک اصل رو میزاره داخل مدارک ترجمه شده روسی، حالا من باید این کپی رو مهر برابر با اصل بزنم یا نه همون مهر دادگستری و وزارت امور خارجه کفایت می کنه؟

3. بعد از ترجمه مدارک میتونم ببرم سفارت تا تایید بشه بدون اینکه دعوت نامه یا هر چیز دیگه ای داشته باشم، یعنی قبل از هر اقدامی می خواهم مدارکم سفارت تایید کنه؟

4. چقدر طور می کشه سفارت مدارک تایید کنه و به من بده؟

5. مدارک اصل تحصیلی مثل مدارک اصل لیسانس و غیر هم باید همراهم باشه وقتی میرم سفارت تا مدارک ترجمه شده را تایید کنم؟

6. بعد از تمام این کار ها بیام دانشگاه توی روسیه آیا باید مدارک اصلی هم همراه خودم بیارم منظورم اینکه مثلا مدرک اصل لیسانس بدرد چی می خوره وقتی فارسی نوشته و روس ها نمی تونن بخونن؟؟ اینو برای این میگم که مدارک کم نشه؟؟؟؟؟

با تشکر فراوان از شما دوستان عزیز.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Leang نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.

دوستان چند تا سئوال داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید بی نهایت ممنون میشم.

1. من می خواهم مدارکم به روسی ترجمه کنم ولی هنوز ویزای روسیه ندارم حالا از کجا بدونم که دالرترجمه اسم و فامیل منو درست به روسی ترجمه می کنه؟

2. وقتی من مدارک به دالرترجمه میدم برای ترجمه یکی کپی از مدارک اصل رو میزاره داخل مدارک ترجمه شده روسی، حالا من باید این کپی رو مهر برابر با اصل بزنم یا نه همون مهر دادگستری و وزارت امور خارجه کفایت می کنه؟

3. بعد از ترجمه مدارک میتونم ببرم سفارت تا تایید بشه بدون اینکه دعوت نامه یا هر چیز دیگه ای داشته باشم، یعنی قبل از هر اقدامی می خواهم مدارکم سفارت تایید کنه؟

4. چقدر طور می کشه سفارت مدارک تایید کنه و به من بده؟

5. مدارک اصل تحصیلی مثل مدارک اصل لیسانس و غیر هم باید همراهم باشه وقتی میرم سفارت تا مدارک ترجمه شده را تایید کنم؟

6. بعد از تمام این کار ها بیام دانشگاه توی روسیه آیا باید مدارک اصلی هم همراه خودم بیارم منظورم اینکه مثلا مدرک اصل لیسانس بدرد چی می خوره وقتی فارسی نوشته و روس ها نمی تونن بخونن؟؟ اینو برای این میگم که مدارک کم نشه؟؟؟؟؟

با تشکر فراوان از شما دوستان عزیز.
    1. دوست عزیز بلدند اسم شما رو درست ترجمه کنند
    2.همشو برابر اصل کنید محض اطمینان
    3.نه
    4.نمیخواد همشو دار الترجمه انجام میده شما فقط با دعوتنامه برو سفارت برای ویزا
    5............
    6بله.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    1. دوست عزیز بلدند اسم شما رو درست ترجمه کنند
    2.همشو برابر اصل کنید محض اطمینان
    3.نه
    4.نمیخواد همشو دار الترجمه انجام میده شما فقط با دعوتنامه برو سفارت برای ویزا
    5............
    6بله.
    ممنون دوست گرامی از این که لطف کردی و پاسخ دادی.

فقط یک نکته ای من متوجه نشدم اینکه: من در شیراز هستم الان من میتونم مدارک تحصیلی بدم برای ترجمه بعد کاراش که تمام شد ببرم سفارت که تایید کنه؟؟؟ من شنیدم پول میگیرن و تایید می کنند؟ و لازم به ارائه گواهی دعوت نامه و ... نیست؟؟

چون مثلا فکر کن طرف می خواهد مدارک شو سفارت تایید کنه بعد برای دانشگاه بفرسته و یا برای شرکت های مختلف برای کار و غیر.... .

به نظرتون زنگ بزنم سفارت جواب میده؟؟؟

با تشکر فراوان.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

فقط یک نکته ای من متوجه نشدم اینکه: من در شیراز هستم الان من میتونم مدارک تحصیلی بدم برای ترجمه بعد کاراش که تمام شد ببرم سفارت که تایید کنه؟؟؟ من شنیدم پول میگیرن و تایید می کنند؟ و لازم به ارائه گواهی دعوت نامه و ... نیست؟؟

چون مثلا فکر کن طرف می خواهد مدارک شو سفارت تایید کنه بعد برای دانشگاه بفرسته و یا برای شرکت های مختلف برای کار و غیر.... .

با تشکر فراوان.
    اه از اون جهت که احتمالا مشکلی نباشه.
    سفارت هم اگر جواب ندادند بگو من ببینم از دوستان ایران کسی اگر مسیرش خورد سفارت برات بپرسه.

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

با تشکر فراوان.
    دوست عزیز نیاز به این کارها نیست شما ترجمه مدارک روسی بهتره بفرستی معمولا انگلیسی رو قیول می کنن یا خودت یا از طریق کسی بعد دعوتنامه بهت می دن که رسید دستت
    یه تاییدیه هم از اویر و وزارت خارجه می فرستن کنسولی بعد اون می ری با مدراکت براتایید و ویزا گرفتن اینقدر پیچیده نیست چون موقع ثبت نام مدارکت چک میشه .هم ترجمه می خواد هم مهر کنسولی.
    بعدش شما لیسانس داری می خوای فوق بخونی درسته؟ اون دانشگاهی که می خوای فوق بخونی بسته به شهر و دانشگاه و رشته ریز نمرات شما رو می فرسته وزارت علوم برا تاییدیه که همون جا
    کارهشو مسوولش انجام می ده ممکنه چند تا پیش نیاز بخوری .فقط توصیه من به کسی براحتی اعتماد نکن مخصصا خارجی ها و هموطنهای عزیز.با مسولین دکانات یا بخش خودت مربوط به خارجی ها خوب ارتباط برقرار کن.
    سعی کن روسی بخونی می خوای انگلیسی یاد بگیر کنارش در سالهای بعدی اونقدر روسی سخت هم نیست معلومه که سال بعد باید کلمه دربیاری با فرهنگ لغت مچ شی این برای تمام زبانهاست. می تونی چندجلسه فشرده مکالمه بری پیش یک فرد وارد تو ایران.
    سعی کن تو محیط با روسها باشی ه بعد 8 ماه 99.99 درصد زبانت استارت می خوره فارسی با دوستان ایرانی فارسی صحبت نکن. تشکیل پرونده دانشجویی سریع بده اونجا تو برنامه های
    کنسولی و نماینده وزار علوم میزاره شرکت کن سعی کن اکتیو باشی خودتو نشون بده حتی اگه نخوای هم برگردی احتمال مفید بودن رو بده شاید اشخاصی رو شناختی کمکت کنن.
    در کل دنبال کار خودت باید باشی هیچ کس جای شما نیست.
    در زمینه حرفهای که اینجا زده میشه خوب دقت کن چون بعضی ها تقریبا رو هوا حرف می زنن و فقط می خوان حرفی بزنن کافیه پست های ضد ونقیضشون رو مطالعه کنی. خیلی هاشون روسیه نیستن خیلی ها اصلا دنبال درس نبودن روسی حرف زدنشون رو بشنوی خنده ات میگیره یا دنبال دانشجو سر کیسه کردن هستن یا مشکلاتی دارن مثل بی پولی یا اخراج شدن از دانشگاه شرمندگی پیش
    اشنا خانواده. تو ایرانه طرف خاطرات دیشب تو مسکو رو تعریف می کنه اینقدرم با اعتماد به نفس تعریف می کنه من خودم میشینم داستانهاشو می خونم لذت می برم.
    اینها رو کسی می گه 11 سال تقریبا تو کشرهای روس زبان درس خونده و بالای هفت سال تو روسیه تو رشته تخصصی خودش کار کرده به جز چند ماه اخر چون بزودی دفاع کاندیدات دارم و وقت کم برا پاسخگویی.
    موفق باشی.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

دوستان دو دسته از افراد معمولا اذیت میشن وقتی واقعیت در مورد روسیه رو میشنون
    دسته اول افرادی که اصولا جایی راهشون نمیدادن غیر از اینجا
    دسته دوم افرادی که سودی در این راه نصیبشون میشه
    معمولا هم ادعای چندین سال تجربه رو دارند خیلی جدیشون نگیرید. والا بخدا روسیه برای درس خوندن هم کلی مشکلات داره وای به حال کار کردن! اینا برای خودشون کار نیست و سطح درآمد ها هم ضعیفه آخه برای چی باید کسی پاشه بیاد روسیه برای کار؟ اگر میتونید برید جاهای بهتر. از ما گفتن بود. همین جکی که برخی ها میگن بعد از چند ماه روسی یاد میگیرید خودش برای کسی که روسی خونده باشه کاملا واضح میکنه سطح اطلاعات و دانش این افراد راجع به زبان روسی و شرایط کشور روسیه.

عزیزان یه سوال راجع به تفکیک دانشکده ها!!!
    افرادی که توی دانشکده ی خارجی ها دندانپزشکی یا هر رشته ای میخونن تفاوت اموزششون با دانشکده روسی ها چیه؟اگه فرقی هم نداره چرا باید از روسی ها جدا باشیم؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)