صفحه 249 از 359 نخستنخست ... 149199239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259299349 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,481 تا 2,490 , از مجموع 3587

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاد

سلام دوستان...من رزومم به صورت زیر هستش...میخاستم ببینم میشه واسه مقطع دکتری بورسیه بگیرم و کدوم دانشگاه بهم بورسیه بهتر میده و با پولی که میدند میشه زندگی دانشجویی را اداره کرد؟
    1-لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه ازاد با معدل 15/90 و 17/50 در رشته مکانیک
    2-آیلتس 6.5
    3-دو مقاله isi
    4-دو مقاله بین المللی و سه تا کنفرانسی
    5-سه تا ثبت اختراع
    6-مقام دوم کشوری در مسابقات رباتیک
    7-سه ترم تدریس تو دانشگاه های غیرانتفاعی
    8-عضو باشگاه پژوهشگران جوان
    با فرض اینکه جی آر ای را نمره قابل قبول بیارم
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering-University of Tehran

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاد

سلام
    من ترم 4 ارشدم الان 24 سالمه و قصد دارم واسه آمریکا یا کانادا پذیرش از یه دانشگاه خوب و حتما یا فاند داشته باشم ولی مشکلی که الان دارم اینه که ممکنه امسال نرسم مقاله سابمیت کنم!
    واسه 7 مهر TOEFL اسم نوشتم ومیتونم 100 بگیرم حالا موندم امسال با این وضعیت اقدام کنم یا نه؟ GRE آبان ماه رو شرکت کنم یا نه!؟ یا سعی کنم دفاع از پایان نامه رو 5 ترمه انجام بدم تا مشکل سربازی نداشته باشم بتونم سال بعد با مقاله و نمره زبان بالا (GRE بالا) اقدام کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

1) لیسانس دانشگاه خواجه نصیر مهندسی عمران 14.44 (GPA=2.88)
    2) ارشد دانشگاه تهران گرایش مهندسی زلزله 16.20 (GPA=3.53) (یه نمره 12 تو یه درس معدلم رو خراب کرد و 6 درس مهم رو بالای 17 شدم)
    3) تافل رو هنوز ندادم ولی 3 ماه خوندم فکر نکنم مشکلی باشه.
    4) مقاله چون موضوع ارشدم با یه دانشجوی دکترا یکیه قطعا مقاله میشه داد ولی شاید به Deadline امسال نرسم! ولی یه report کار کردم که تو دانشگاه آزاد ارایه شد و نمیدونم بشه رزومه حساب کرد یا نه!
    5) GRE معمولی میتونم بگیرم چون کنار toefl کار میکنم. منظور از معمولی 310 تا نهایتا 320!
    6) کار هم 2 سالی هست کار می کنم تو 2 شرکت طراحی و طراحی سازه ای برج 23 طبقه و آب درمانی و چند سازه مهم رو تجربه داشتم.
    7) سابقه TA تو 2 درس کارشناسی خواجه نصیر رو دارم و طراحی سوال واسه واسه آزمون های موسسه های تحصیلات تکمیلی انجام میدم.
    8) یه کتاب در حال تالیف هم دارم.
    9) تسلط به خیلی از نرم افزارای مرتبط به گرایشم دارم و پروژه های خیلی خوبی تو دوره های کارشناسی و ارشد انجام دادم.
    10) recom هم که از استادای تهران و خواجه نصیر میتونم بگیرم مشکل خاصی نیست.

با این شرایط بهترین تصمیم چی میتونه باشه برای شخصی با شرایط من؟ TOEFL GRE بدم امسال شانسم رو امتحان کنم یا با توجه به شرایط سنی و رزومه 1 سال بمونم ارزش داره؟
    ممنون.
    ویرایش توسط nibomilad : August 21st, 2013 در ساعت 10:44 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechatronics, K.N.Toosi University of technology

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه:سال اخر کارشناسی - صنعتی شاهرود

2. معدل:17.10 تا پایان ترم 6 --رتبه 3 ورودی رباتیک

3. رشته:مهندسی رباتیک
    چندتا نرم افزار هم میتونه جز رزومم باشه

4. نمره زبان: ایلتسس6.8
    5. تعداد مقاله و نوع:------

6.شرایط مهم :فاند خوب --در رشته مکاترونیک و رباتیک و کنترل

یه سوال کلی هم دارم که اگه بشه اینجا پاسخشو پیدا کنم اینکه کلا بهتره از کارشناسی اپلای کنم یا ارشد بخونم بعد؟؟؟!!
    ویرایش توسط A_Bata : August 21st, 2013 در ساعت 11:13 AM

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    سلام این رزومه کجا شانس داره. لیسانس برق کنترل ازاد معدل 13 فوق لیسانس مهندسی پزشکی بیوالکتریک امیر کبیر معدل 18.70. تافل 103 .gre 340. یه مقاله ieee . پنج isi با ایمپکت قوی .
    سلام دوست عزیز
    این رزومه یک رزومه خیلی حوب و حتی میشه گفت ایده آله و معدل لیسانس هم با پارامتر های زیادی جبران شده ، با اطمینان میگم از تاپ 20 پذیرش می گیره ولی باید استاد پیدا کنید برای فاند ...
    البته باید بگم که تابحال جی آر ای 340 ندیده بودم!
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    حیدر گرامی و بقیه دوستان
    امیدوارم این سوال قبلا پرسیده نشده باشه
    اکثرا اینجا مهندسی هستند. ممکنه بفرمایید آیا علوم پزشکی هم همین پارامترها دخیلند؟ نقش استاد چقدر هست در این رشته ها؟
    کسی رو می شناسید از علوم پزشکی که شرایطش رو بدونید.
    و یه سوال دیکه اینکه، گروههایی که اساتید دانشجو رو از طریق اداره تحصیلات تکمیلی می گیرند. به این صورت هست که پرونده ها ی رقابتی به دپارتمان ها فرستاده میشود و بعد اساتید دانشجو از بین اونها انتخاب می کنند درسته؟

شخصی که وارد رشته های پزشکی شده باشه رو نمیشناسم ، خواهر و برادر و تعدادی از دوستان و آشنایانم هم که آمدند اینجا همگی از پزشکی به بایوساینس تغییر دادند (عموماً نرولوژی) ، الان هم در دانشکده نرولوژی و نروسرجری یک دانشجوی دکتری و دو مستر دارم و تا جایی که من اطلاع دارم رزومه های مورد تایید (حداقل نداریم ولی اونهایی که ناقص هستند ریجکت میشن قبل از رسیدن به دپارتمان) مستقیم وارد دپارتمان میشه و ادمیشن هیچ *****ی رو انجام نمیده و تنها کارش دسته بندی اطلاعاته ، اطلاعات بصورت تخصصی توسط منشی های دپارتمان تفکیک و در باکس های جدا قرار می گیرند و رزومه هایی که نام استاد دارند هم در باکس استاد قرار میگیرند
    در مورد انتخاب هم بله استاد تعیین کنندست در پذیرش یا ریجکتی ، مگر اینکه استادی که به شما پذیرش میده ریسرچر باشه یا هنوز اسیستنت باشه ، این چنین اساتید باید بتونند برای دانشجوی مورد نظرشون نظر دپارتمان رو جلب کنند که این معمولاً مشکلی نیست ، اساتید معمولاً همدیگه رو حمایت می کنند ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    math_iust

سلام من فارغ التحصیل88 دانشگاه علم و صنعت در مقطع ارشد رشته ریاضی محض-جبر با معدل17.21 و 3سال سابقه تدریس و 2ترم دانشجو ممتاز و تالیف 1کتاب تافل 100 دارم و برای GRE اماده میشم. به نظر شما شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا با فاند خوب را دارم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrooz_r68 نمایش پست ها
    سلام حیدر عزیز

پست های قبلی شما رو که می خوندم، سوالی برام پیش اومد. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    شما در یکی از پست هاتون فرموده بودید که برای دکترای مستقیم اپلای کنید ( تا شانس فاند بیشتر بشه) و بعد از اومدن به مستر ترنسفر کنید و برای دانشگاه بهتری شانس phd خواهید داشت. سوالی که داشتم اینه که استاد راهنمایی که ما رو برای دکترای مستقیم با فاند گرفته، راضی میشه که ما این کار رو بکنیم؟ آیا ناراحت نمیشه یا ... ؟

یک سوال دیگه هم برای یکی از دوستانم داشتم،
    شما که در بطن کار بودید، مدرک "فوق لیسانس دانشگاه های آزاد" و "پیام نور"، در نظر اساتید و ادمیژن کامیتی چه وجه ای دارد؟ و آیا نسبت به هم ارجحیت دارن؟ ( البته قبلا مواردی برای دانشگاه آزاد گفته بودین که از دانشگاه های تاپی پذیرش داشتن، اما از پیام نور صحبت نکردید و یا نگاه کلی به این دانشگاه ها را بیان نکردید)

آیا کسی که "فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه پیام نور" داره، می تونه برای ریاضی در دانشگاه با رنک زیر 100 پذیرش خوبی بگیره؟ (با فرض نمرات خوب در زبان و جی آر ای سابجکت و جنرال)

ممنونم حیدر عزیز
    1. اگر پست های قبلی ایشون رو کامل خونده باشید بارها اشاره کردن که یه جی آر ایی خوب میتونه معدل کم و/یا دانشگاه بد شما رو پوشش بده. علی الخصوص اگه جی آر ایی سابجکت بالای 750 هم بدید شانستون واسه رنک 15 تا 30 هم خیلی خیلی خوبه (البته به فرض نداشتن جنرال کم)

2. در نتایج پذیرش همین سایت کسی هست که لیسانس دولتی خیلی خوب (فکر کنم تهران) بوده و فوق رفته پیام نور (فکر کنم با استراتژی رفته) و معدل ارشدش شده +19 با کلی مقاله و رفته پرینستون (جایی که انیشتین اونجا تدریس میکرده و عضوی از 5 دانشگاه very تاپ فیزیک دنیا، خلاصه یعنی نون تو روغن)

3. من خودم لیسانس برق مخابرات فردوسی بودم با معدل 14.63 و جی آر ایی و تافل واقعا پایین (89 و 311) و فقط با ریسرچ خوب دکترا مستقیم فول فاند واسه یه رنک 50 توی یه شهر خوب گرفتم (البته با مقدار زیادی خوش شانسی!) (چون هم دانشگاهی و هم رشته ای هستیم اگه سوالی داشتید من در خدمتم)

در کل من با جناب حیدر که صحبت کردم خلاصش این بود: برای کسی از دانشگاه معمولی "و" با یه معدل لیسانس بد، حضور با فاند چشمگیر در هیچ دانشگاهی، ناممکن نیست. مثلا کسی با این شرایط با تافل بالای 100 و (توی مخابرات خودمون رو عرض میکنم) 1 یا 2 IEEE Transaction "یا" با چند کنفرانس بسیار معتبر IEEE، و جی آر ایی جنرال بالای 325 و جی آر ایی سابجکت ریاضی بالای 850، شانس بسیار بسیار زیادی برای حتی استنفورد و MIT داره.
    حالا هرچی نمرات بیاد پایین شانس خوبت هم واسه دانشگاههای با رنک پایین تری باقی میمونه.
    به قول یکی از دوستام و لا بحث و لا تحرف.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

سلام haydar عزیز ممنون میشم سوال من رو جواب بدید...

1- اگر قراره باشه شخصی یک پکیج مناسب ( به استناد به گفته هاتون ) برای پذیرش مستر، برای خودش درست کنه، شما کدوم اولیت ها رو بالاتر می دونید؟ چون مقاله دادن تو دوره لیسانس واقعا کار مشکلی هست ( کمبود وقت و ناشی بودن دانشجو ) حالا بین فاکتور های مختلف - مثل معدل، نمره زبان، ، کارنامه پژوهشی ) کدوم ها رو در اولیت بندیتون بالاتر می بینید؟

2- این قضیه هم هست که گفته میشه دانشجو undergrad باید شهریه بده و دانشجو grad نهایتش سال اولش شهریه باید بده ( کاری با رشته های بیزینس اینا ندارم، فقط بحثم مهندسی ها است ) این حرف چقدر درست هست؟ عاقلانه هست بدون فاند - با این وضع دلار - رفت یا خیر؟
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member

با سلام
    بچه ها ممنون میشم راهنماییم کنید این رزومه منه

1-کارشناسی مهندسی صنایع - معدل 13.18

2- دو مقاله کنفرانسی و یه مقاله واسه تو یه جورنال با IF=2.038 سابمیت کردم که رفته داوری.

3-دو سال سابقه کار

4-تافل و جی آر ای هم دارم میخونم و بیس زبانم خوبه اما تخمینی نمره هام میشه تافل بین 90 تا 95 و جی آر ای بین 300 تا 350

واسه آمریکا چقد شانس دارم همراه با فاند؟

ضمناً قبلا با یکی از اساتید دانشگاه آلاباما با همین رزومه مکاتبه کردم که واسه دکتری open position داشت تحویل گرفت گفت مدارکتو کامل کن کمکت میکنم.

Member shm2008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط 8509963 نمایش پست ها
    با سلام
    بچه ها ممنون میشم راهنماییم کنید این رزومه منه

1-کارشناسی مهندسی صنایع - معدل 13.18

2- دو مقاله کنفرانسی و یه مقاله واسه تو یه جورنال با IF=2.038 سابمیت کردم که رفته داوری.

3-دو سال سابقه کار

4-تافل و جی آر ای هم دارم میخونم و بیس زبانم خوبه اما تخمینی نمره هام میشه تافل بین 90 تا 95 و جی آر ای بین 300 تا 350

واسه آمریکا چقد شانس دارم همراه با فاند؟

ضمناً قبلا با یکی از اساتید دانشگاه آلاباما با همین رزومه مکاتبه کردم که واسه دکتری open position داشت تحویل گرفت گفت مدارکتو کامل کن کمکت میکنم.
    يكي از دوستان من (صنايع) با اين كه معدلش تقريبا 15 بود، به خاطر GRE خوبش (وربال فكر كنم 157 شده بود) تونست فاند بگيره از امريكا. شما هم به نظرم رو GRE قشنگ كار كن اگه امريكا ميخواي بري.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)