صفحه 16 از 80 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به گرایشهای مختلف رشته عمران

سلام.
    دوستان عزیز من به صورت فوری احتیاج به راهنمایی دارم. بنده از دانشگاه صنعتی استانبول بورس گرفتم برای ارشد عمران. اما هنوز فرم گرایشم رو به انستیتو تحویل ندادم. من شخصا" گرایش های " ژئوتکنیک" ، " زلزله" ، "سازه های هیدرولیکی"، را بیشتر از بقیه دوست دارم هدفم هم کار و زندگی در خارج از ایران هستش. به نظر شما کدام گرایش را انتخاب کنم؟ واقعا" گیج شدم. خودم به ژئوتکنیک علاقه دارم اما یکی از اساتید دانشگاه که با هم صمیمی هستیم زلزله رو توصیه کرد اما از طرفی چون دوست دارم برم نروژ به خاطر همین فکر میکنم اونجا بیشتر سازه های دریایی و هیدرولیکی رو بورس باشه. الان هم مات و مبهوت ماندم و تا 2 هفته ی دیگر حتما" باید گرایشم رو به دانشکده اعلام کنم.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند کدام گرایش هم از لحاظ بازار کاری هم از لحاظ پرستیژ و هم مقبولیت در کشورهای اروپایی و آمریکایی بهتر است؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط ALPARSLAN نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان عزیز من به صورت فوری احتیاج به راهنمایی دارم. بنده از دانشگاه صنعتی استانبول بورس گرفتم برای ارشد عمران. اما هنوز فرم گرایشم رو به انستیتو تحویل ندادم. من شخصا" گرایش های " ژئوتکنیک" ، " زلزله" ، "سازه های هیدرولیکی"، را بیشتر از بقیه دوست دارم هدفم هم کار و زندگی در خارج از ایران هستش. به نظر شما کدام گرایش را انتخاب کنم؟ واقعا" گیج شدم. خودم به ژئوتکنیک علاقه دارم اما یکی از اساتید دانشگاه که با هم صمیمی هستیم زلزله رو توصیه کرد اما از طرفی چون دوست دارم برم نروژ به خاطر همین فکر میکنم اونجا بیشتر سازه های دریایی و هیدرولیکی رو بورس باشه. الان هم مات و مبهوت ماندم و تا 2 هفته ی دیگر حتما" باید گرایشم رو به دانشکده اعلام کنم.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند کدام گرایش هم از لحاظ بازار کاری هم از لحاظ پرستیژ و هم مقبولیت در کشورهای اروپایی و آمریکایی بهتر است؟

با تشکر
    هر رشته ای که دوست داری یقینا میتونی توش موفق تر بشی و به جاهای بالا تری برسی
    اگه ژیو تکنیکو دوست داری و با علاقه دنبال کنی یقینا توش موفق تر از رشته ای خواهی بود که فقط به خاطر درامدش رفته باشه توش...

..و اگه تو زمینه خودت ّاس باشی همه جای دنیا برای تو بورسه..
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamman نمایش پست ها
    هر رشته ای که دوست داری یقینا میتونی توش موفق تر بشی و به جاهای بالا تری برسی
    اگه ژیو تکنیکو دوست داری و با علاقه دنبال کنی یقینا توش موفق تر از رشته ای خواهی بود که فقط به خاطر درامدش رفته باشه توش...

..و اگه تو زمینه خودت ّاس باشی همه جای دنیا برای تو بورسه..
    از راهنماییت ممنونم دوست عزیز. فکر کنم علاقه بهترین شرطه چون تاپ ترین گرایش رو هم بخونی اما علاقه نداشته باشی هیچ فایده ای نخواهد داشت.

Junior Member

نظرتان درباره مستر Sustainable Business Leadership که در دانشگاه لوند سوئد ارائه می شود چیست؟ من شخصا به مدیریت و بحث توسعه علاقه دارم و کارشناسی عمران خوندم. این مستر یکساله هست و بابت شهریه این مساله برایم اهمیت دارد. در مورد نیاز شرکتهای بزرگ ایرانی(مثل نفت و گاز و پتروشیمی) به چنین تخصصی چه فکر می کنید؟

با تشکر از همه شما که پاسخ می دهید

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_amin9 نمایش پست ها
    نظرتان درباره مستر Sustainable Business Leadership که در دانشگاه لوند سوئد ارائه می شود چیست؟ من شخصا به مدیریت و بحث توسعه علاقه دارم و کارشناسی عمران خوندم. این مستر یکساله هست و بابت شهریه این مساله برایم اهمیت دارد. در مورد نیاز شرکتهای بزرگ ایرانی(مثل نفت و گاز و پتروشیمی) به چنین تخصصی چه فکر می کنید؟

با تشکر از همه شما که پاسخ می دهید
    سلام دوست عزیز. مواد آموزشی این رشته را در سایت دانشگاه مورد نظر دیدم. به نظرم آمد که تقریباً ارتباطی با هیچ از یک گرایش های عمران ندارد(حتی مدیریت و ساخت) و دروس آن به رشته های همچون اقتصاد و مدیریت بازرگانی نزدیکتر است. به هرحال قبل از اقدام برای پذیرش اگر قصد اشتغال در داخل را دارید ابتدا تحقیق کنید که مدرک آموزشی این دوره مورد قبول وزارت علوم هست یا نه. چون تا آنجایی که بنده اطلاع دارم مدارک فوق لیسانس یک ساله خارج، در داخل قابل معادلسازی با فوق لیسانس نیستند (قابل ارزیابی نیستند.). منتهی به نظر می رسد برای اشتغال در سوئد رشته خوبی باشد. شما بهتر است دیگر گرایش های موجود مثل مدیریت ساخت و پروژه و زیرشاخه های محیط زیست یا رشته های نزدیک به آن مثل مهندسی بهداشت و ایمنی (HSE) را که دوره فوق لیسانس آنها دو ساله باشد نیز در نظر داشته باشید. این گرایش ها در داخل و خارج بازار کار خوبی دارند.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

پیش فرض پاسخ : همراهی برای پذیرش گرفتن در رشته عمران

سلام به تمام بچه های عمرانی
    اقا یه راهنمایی میخواستم از کسانی که با تجربه تر هستند. میخواستم ببینم از بچه های دانشگاه ازاد کسی هستش که برای امریکا پذیرش گرفته باشه؟ برای چه رنک هایی باید اپلای کنم مثلا 100 یا 200یا 300 یا چند؟ من GPA ام 15.5/20 است و تا به اکنون مقاله ندارم ولی تا اخر امسال حتما یکی مینویسم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همراهی برای پذیرش گرفتن در رشته عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m4057 نمایش پست ها
    سلام به تمام بچه های عمرانی
    اقا یه راهنمایی میخواستم از کسانی که با تجربه تر هستند. میخواستم ببینم از بچه های دانشگاه ازاد کسی هستش که برای امریکا پذیرش گرفته باشه؟ برای چه رنک هایی باید اپلای کنم مثلا 100 یا 200یا 300 یا چند؟ من GPA ام 15.5/20 است و تا به اکنون مقاله ندارم ولی تا اخر امسال حتما یکی مینویسم.
    عزیز به نتایج پذیرش مراجعه کن . تا نمرات زبان شما مشخص نباشه ، نظر خاصی نمیشه داد.

ویرایش توسط Arsin : August 20th, 2010 در ساعت 02:07 AM

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض تجربیات اپلای برای مهندسی عمران و معماری

در این تاپیک دوستان میتوانند تجربیات مفید خود را در زمینه اپلای برای این رشته با دیگران به اشتراک بگذارند
    پست های مربوط به این تاپیک نیز به مرور از سایر تاپیک ها به اینجا منتقل خواهد شد
    Some dance to remember, some dance to forget

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای برای مهندسی عمران و معماری

دوستان من يه ترم از درسم مونده. ولي واسه سال آينده مي‌خوام اپلاي كنم. مي‌خوام تو اين يه سال رزومه‌ام رو پربار كنم. از معدل كه گذشت و چيز درخشاني نشد، 14!
    ليسانس عمران-آب خوندم.
    راهنمايي‌ام كنيد، كه براي اپلاي كردن به دانشگاه‌هاي ديگه چي‌كار كنم.
    مرسي.

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش مهندسی عمران

سلام
    الان در کانادا و اروپا چه گرایشهایی رو بورسه و بازار کار خوبی داره؟ (البته به غیر از حمل و نقل چون اصلا خوشم نمیاد)
    ببخشید اگه سوالم مربوط به تاپپک نیست چون جای دیگه ای پپیدا نکردم .
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)