صفحه 87 از 438 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697137187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

دوستان دوستان،
    این ویزا انگار به همه فشار آورده. کاش یکی به من زودتر راجع به این رشته های خاص میگفت که سابقه کار مخابراتی و مسابقه هواپیمای بدون سرنشین رو به سفارت نمی دادم.اما حالا دیگه گذشته.منم امیدوارم که حرف دوست عزیز genius درست باشه، اما دقیقا بر خلاف گفتشون، یکی رو تنها بدلیل خاص بودن رشتشون ریجکت کردن.خدا میدونه که واقعا دلیلشون چی بوده،ایشون دختر هم هستند که قاعدتا سابقه کار تو سپاه و این حرفا هم نداشته. پس به نظر بنده نمیشه یک قانون مشخص برای چک امنیتی تعیین کرد، فقط باید دعا کنیم که چیزی به نظرشون مشکوک نباشه.
    مثل اینکه دیروز وزیر امور خارجه آلمان باز به تشدید تحریم ایران اشاره جدی کرده،که امکان سختگیری بیشتر روی ما وجود دارد. چون خود سفارت گفتش که اعمال چک امنیتی برای فوق، از امسال و بدلیل تحریم ها است.
    این واقعا زجر آوره که چه اینجا باشیم چه جای دیگه بالاخره ما هم چوبشو می خوریم.من یک دانشجوی ساده مثل بقیه هستم، اما واقعا دوست داشتم به یک نحوی اعتراض خودمونو به مقامات مسئول آلمانی در مورد نحوه برخورد و زمان پاسخ دهی به چک امنیتی برسونیم و بگیم واقعا داستان ما با ....فرق داره. حالا سادش نوشتن یک نامه است که به امضاء تعدادی از دوستان برسه.
    هم نظرمو گفتم هم درد و دل بود با دوستان عزیز
    خداوندا نتیجه هیچ زحمتی رو بی جواب نزار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی اصفهان

بچه ها من امروز تازه مصاحبه داشتم رشتم خاص نبود واسه فوق لیسانس مهندسی صنایع اقدام کردم اما تو نامه انگیزه و روزمم نوشتم که سه سال در یک شرکت انفورماتیک کار می کردم ممکنه واسه این بگن بیا فرم رشته خاص رو پر کن؟/؟؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    خوب چرا ریجکت شد؟ یعنی شما می خوای بگی مشکل امنیتی داشت که ریجکت شد؟ من بعید می دونم که یه نفر رو ریجکت کنند و بگن که چون تو می خوای رشته ایکس رو بخونی ما رجکتت می کنیم.
    این همه بچه ها برای رشته های حساس پس چه جوری ویزا گرفتن؟ زیاد هم ربطی به نبوغ و این حرف های طرف نداره. من کسی رو می شناسم که مدال طلای المپیاد ریاضی رو داره و یه ماهه ویزا گرفته. فرم رشته های خاص رو هم پر کرده بوده والانم داره رشته خاص می خونه. دور و بر تعداد زیادی آدم با رزومه های خفن و مقالات خفن همه از بهترین دانشگاه های تهران هستند که دارن رشته خاص می خونند. ویزاشون رو هم معمولا 2-۳ ماهه گرفتن. تعداد کمی هم هستن که ۵-۶ ماه طول کشیده اما بالاخره گرفتن.
    تمام حرف من اینه که کسی که رزومه به ادازه کافی خوب یا حتی متوسط داره که نشون بده واقعا انگیزه برا تحصیل داره امکان نداره ریجکت بشه مگر اینکه خودش یه سوتی تو رز مصاحبه یا مدارکش داده باشه.
    تنها سوالی که باقی میمونه اینه که چرا مثلا ۲ نفر با شرایط تقریبا مساوی رو یکی یه ماهه بهش جواب یدن و یکی رو ۳ ماهه مثلا؟ جواب این سوال خیلی مشخص نیست. اما جواب احتمالی می تونه این باشه که وقتی به جز اداره خارجی ها پای اداره امنیت به کار میاد اولا بروکراسی اداری بیشتر میشه. دوما کار اداره امنیت که فقط بررسی اپلیکیشن های ویزا نیست. ۱۰۰۰ تا کار دیگه هم دارن. حالا فرض کنید که یه اتفاق امنیتی هم تو همون موقع تو اروپا یا حتی سایر قاره ها بیفته. طبیعیه که کارمند های اون اداه امنیت اول می رن سر قضایای مهمتر کشورشون تا ویزای ما دانشجو ها. در نتیجه ممکنه بر اساس زمان مورد درخواست ویزا اولویت بندی کنند. یعنی مثلا دانشجوهای ارشد که باید سر زمان خاصی تو کلاسهاشون باشن اولویت اول رو دارن. بعد دانشجهای دکترایی تو دعوتنامه شون زمان خاصی قید شده. بعد بقیه دانشجوهای دکترا و بعد هم احتمالا فرصت مطالعاتی ها....
    این رو هم اضافه کنید که ایرانی ها تنها کسانی نیستن که برا آلمان درخواست ویزا می دن. ۱۰۰۰ تا کشور دیگه هم هستن.
    باز این رو هم اضافه کنید که مامور پرونده شما ۲ هفته میره مرخصی این وسط. یااینکه جواب خیلی از استعلام ها با پست عادی رد و بدل میشه و و و ۱۰۰۰ تا نکته دیگه که ما ازش خبر نداریم.
    به هر حال من خودم شخصا ناراحت می شم می بینم شما ها منتظر موندین چه برسه به خود شما. انتظار خیلی سخته می دونم اما چاره ای هم به جز اون نیست.
    من فکر می کنم به شهری که دانشگاهتون هست هم یستگی داره.خب شهرای بزرگتر و دانشگاهای بهتر مسلما تقاضای زیادی هست واسشون و همین پروسه رو طولانی تر میکنه.فکر نمیکنم قضیه زیاد امنیتی باشه.کشوری که اینقدر خارجی رو جا داده،حتما به تواناییش تو مسائل امنیتی ایمان داره

دوست من امروز بعد 5 هفته رفت پیگیری ویزاش چون کلاساش شروع شده، بعد باجه اطلاعاتیه یهو بهش فرم رشته خاص داد!!! (گفته بود دکترا نمیخواد بخونه و به بقیه بچه های این رشته به جز اونایی که گفته بودن دکترا میخوان بخونن نداده بودن این فرم رو) بعد پر کردنش بردتش باجه 1 فکر کنم، خانومه تعجب کرد، کنسول هم دید تعجب کرد، گفتن به کیث تو نمیخوره. به نظرتون میره امنیت پروندش؟؟؟((
    Vanity is my favorite sanity.
    "Devil's Advocate"

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    دوست من امروز بعد 5 هفته رفت پیگیری ویزاش چون کلاساش شروع شده، بعد باجه اطلاعاتیه یهو بهش فرم رشته خاص داد!!! (گفته بود دکترا نمیخواد بخونه و به بقیه بچه های این رشته به جز اونایی که گفته بودن دکترا میخوان بخونن نداده بودن این فرم رو) بعد پر کردنش بردتش باجه 1 فکر کنم، خانومه تعجب کرد، کنسول هم دید تعجب کرد، گفتن به کیث تو نمیخوره. به نظرتون میره امنیت پروندش؟؟؟((
    نه نمیره ..ایشالا که ویزاش زود میاد
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    نظر کنسل مهمه اگه گفته مربوط نمیشه نمیره امنیت.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_ نمایش پست ها
    بچه هایی که برای ویزای دکترای رشته های خاص منتظرن میشه بگن چند وقته منتظرن؟ من خودم 6 آگوست وقت داشتم.

قسمت اعلام نتایج رو تا اونجایی که خوندم فقط دو سه مورد دکترا پیدا کردم که از سه ماه تا شش ماه شده بود.
    من 83 روز تمام!! 25 جولای .. 1 سپتامبر هم باید اونجا میبودم..

Junior Member

دوستان يك سئوال دارم ، نامه Extention letter اي كه دانشگاه بهم داده تا تاريخ 19 اكتبر وقت داره يعني دو روز ديگه . با اين وضعيت اگر ويزاي من بعد از اين تاريخ بياد تكليف چي ميشه؟ تا جاييكه ميدونم بايد ديفر كنم براي ترم بعد ولي نميدونم چه اتفاقي برا ويزا ميافته .
    من 12 july مصاحبه داشتم ، دو هفته بعدش فرم رشته خاص رو پر كردم . مجددا 16 Agust يك قرار مصاحبه مجدد با سر كنسول برام گذاشتن و تقريبا يك هفته بعدش روي سايت شمارم براي دريافت ويزا اعلام شده بود ولي وقتي رفتم سفارت گفتن اشتباه شده و پرونده شما رفته اداره امنيت . الان بيش از سه ماه هست كه پرونده من در جريان قرار گرفته و هنوز در انتظار ويزام . من براي مستر كامپيوتر پذيرش دارم و متاسفانه در انگيزه نامه نوشته بودم قصد ادامه تحصيل در مقطع Phd دارم.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط enigma نمایش پست ها
    دوستان يك سئوال دارم ، نامه Extention letter اي كه دانشگاه بهم داده تا تاريخ 19 اكتبر وقت داره يعني دو روز ديگه . با اين وضعيت اگر ويزاي من بعد از اين تاريخ بياد تكليف چي ميشه؟ تا جاييكه ميدونم بايد ديفر كنم براي ترم بعد ولي نميدونم چه اتفاقي برا ويزا ميافته .
    من 12 july مصاحبه داشتم ، دو هفته بعدش فرم رشته خاص رو پر كردم . مجددا 16 Agust يك قرار مصاحبه مجدد با سر كنسول برام گذاشتن و تقريبا يك هفته بعدش روي سايت شمارم براي دريافت ويزا اعلام شده بود ولي وقتي رفتم سفارت گفتن اشتباه شده و پرونده شما رفته اداره امنيت . الان بيش از سه ماه هست كه پرونده من در جريان قرار گرفته و هنوز در انتظار ويزام . من براي مستر كامپيوتر پذيرش دارم و متاسفانه در انگيزه نامه نوشته بودم قصد ادامه تحصيل در مقطع Phd دارم.
    اقا شما یه سر حتما سفارت بزن.. من حدس میزنم ویزات اومده باشه..چون بچه های مستر فرم خاصی تو این یکی دو هفته ویزاهاشون اومده..

Junior Member

sorahi جان ممنون از پاسخت . يك مساله اي كه براشون حساسيت ايجاد كرده بود سابقه كار هشت سالم بود و نميدونم براي اين مساله اينقدر كارم به تاخير افتاده . آخه مستر كامپيوتر اصلا خاص نيست .
    جالبه روزي كه براي دريافت ويزا رفتم و اشتباه شده بود مسئول باجه پاسپورتم رو نگه داشت و گفت تا ده روز ديگه اگر نميخواي بگذار پاسپورتت همينجا باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)