صفحه 52 از 335 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط ایوب نمایش پست ها
    اگه حجم فایل هایت رو کم کنی این مشکل پیش نمی آد. شما می دونید چقدر طول می کشه جواب بدن؟ من یک هفته است که تشکیل پرونده داده اما خبری نشده!
    سلام،اکیدا توصیه می کنم اکه شهرستان نیستین، خودتون برین حضوری پی کار و بگیرین.باور کنین،کارش 1-2 ساعت بیشتر نیست!فقط باید برین پیگیری کنین ولی با حفظ احترام در برخورد با ارباب رجوع! وبا کمال ارامش.کارش هم فقط در طبقه همکف و سوم هست.اتفاقا من که رفتم با یکی از رفقا appyabroad که می خواست بره US هم آشنا شدم و کلی اختلاطیدیم!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط noxne1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه مشکلی دارم که براتون مینویسم
    یه دانشگاه تو ترکیه به من پذیرش داده حالا مشکل اینجاست که فقط اسم اونایی که پذیرش شدنو تو یه لیست نوشته یعنی نامه پذیرش واسه ما نفرستاده.حالا من واسه تشکیل پرونده چی بدم به وزارت علوم؟ دقیق تر بگم من که نامه پذیرش ندارم چطوری به وزارت ثابت کنم که پذیرش شدم؟
    1- از خود دانشگاه بپرسید.
    2-از وزارت علوم بپرسید.
    3- من از دانشگاه تورین ایتالیا پذیرش داشتم همینطوری بود.یعنی فقط یک لیست رو سایتشون اعلام شد. اما ظاهرا باید اون لیست رو می بردی اول سفارت تایید می‌کرد بعدش می‌دادی وزارت علوم قبول می‌کردن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط bbk_agp نمایش پست ها
    برای اینکه مرخصی تحصیلی بگیری دانشگاهش حتما باید مورد تایید وزارت علوم باشه؟ من می خوام از یه دانشگاه معمولیِ خصوصی که مورد تایید وزارت علوم هم نی (اما مورد تایید وزارت علوم کشور مقصد است) پذیرش بگیرم، صرفا برای گرفتن مرخصی و خروج از ایران؛ بعد در کشور مقصد تغییر دانشگاه بدم. چنین چیزی امکان داره؟
    کسی نیست اطلاع داشته باشه؟

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

منظور شما از مرخصی معافیت تحصیلی هستش؟ اگه بله که این شرایطشه:

1 داشتن مدرك كارشناسي يا كارشناسي ارشد از يكي از دانشگاههاي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري .
    تذكر : معافيت تحصيلي براي هر مقطع يكبار صادر مي‌شود لذا متقاضيان مي‌بايستي پذيرش در مقطع بالاتر از آخرين مدرك تحصيلي خود را اخذ نمايند.

2 كسب حد نصاب يكي از آزمون‌هاي زبان خارجي مورد قبول وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
    MSRT(MCHE)=40
    TOLIMO=440
    IELTS=5
    TOEFL/PBT=440
    TOEFL/IBT=45
    تذكر : در صورت داشتن مداركي در ساير زبان ها از قبيل آلماني، فرانسوي ، ايتاليايي ، تر كي و ... مدارك مورد نظر در صورت تأييد دانشگاه پذيرش دهنده مبني بر عدم نياز به مدرك زبان انگليسي ودر صورت تأييد مدارك بوسيله سفارت كشور مربوطه در ايران كافي مي‌باشد.

3 دارابودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) از دانشگاههاي خارجي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
    ( ضمناً براي متقاضيان ادامه تحصيل در كشور‌آمريكا ، ارائه فرم I-20 الزامي است.)

کسی نیست اطلاع داشته باشه؟
    Last name: Ever

First name: Greatest

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    منظور شما از مرخصی معافیت تحصیلی هستش؟ اگه بله که این شرایطشه:

1 داشتن مدرك كارشناسي يا كارشناسي ارشد از يكي از دانشگاههاي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري .
    تذكر : معافيت تحصيلي براي هر مقطع يكبار صادر مي‌شود لذا متقاضيان مي‌بايستي پذيرش در مقطع بالاتر از آخرين مدرك تحصيلي خود را اخذ نمايند.

2 كسب حد نصاب يكي از آزمون‌هاي زبان خارجي مورد قبول وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
    MSRT(MCHE)=40
    TOLIMO=440
    IELTS=5
    TOEFL/PBT=440
    TOEFL/IBT=45
    تذكر : در صورت داشتن مداركي در ساير زبان ها از قبيل آلماني، فرانسوي ، ايتاليايي ، تر كي و ... مدارك مورد نظر در صورت تأييد دانشگاه پذيرش دهنده مبني بر عدم نياز به مدرك زبان انگليسي ودر صورت تأييد مدارك بوسيله سفارت كشور مربوطه در ايران كافي مي‌باشد.

3 دارابودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) از دانشگاههاي خارجي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
    ( ضمناً براي متقاضيان ادامه تحصيل در كشور‌آمريكا ، ارائه فرم I-20 الزامي است.)
    مرسی از پاسختون

شرمنده اشتباه نوشتم، منظورم همون معافیت تحصیلی بود

مورد سوال هم همون مورد تایید بودن وزارت علوم بود. من از دانشگاهی می خوام پذیرش بگیرم که مورد تایید نیست، و همیشه تو ایران یه راه دومی هست. حالا نمی دونین این گزینه مورد تایید بودن چقد مهمِ و چقد لازمه؟

همه مدارکم جورِ... اگه این گزینه هم حل بشه، همه چی راه می افته...

یکی از دوستان پرسیده بود، بهش گفته بودند اگه مورد تایید وزارت علوم کشور مقصد باشه، برا ما مشکلی نداره و معافیت تحصیلی صادر می شه... می خوام ببینم چقد صحت داره این موضوع؟ من شهرستانم و نمی تونم حضوری برم وزارت علوم ببینم چه خبره، تلفنی هم که کسی جوابگو نیست...

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

مرسی از پاسختون

شرمنده اشتباه نوشتم، منظورم همون معافیت تحصیلی بود

مورد سوال هم همون مورد تایید بودن وزارت علوم بود. من از دانشگاهی می خوام پذیرش بگیرم که مورد تایید نیست، و همیشه تو ایران یه راه دومی هست. حالا نمی دونین این گزینه مورد تایید بودن چقد مهمِ و چقد لازمه؟

همه مدارکم جورِ... اگه این گزینه هم حل بشه، همه چی راه می افته...

یکی از دوستان پرسیده بود، بهش گفته بودند اگه مورد تایید وزارت علوم کشور مقصد باشه، برا ما مشکلی نداره و معافیت تحصیلی صادر می شه... می خوام ببینم چقد صحت داره این موضوع؟ من شهرستانم و نمی تونم حضوری برم وزارت علوم ببینم چه خبره، تلفنی هم که کسی جوابگو نیست...
    راهی نداره، من دیروز وزارت علوم بودم، هر کس اونجا مدارکش ناقص بود، اون مسئول اصلی یعنی آقای موسوی می گفت خداحافظ، اون که خیلی قاطع بود، بعید می دونم این کار و انجام بدن، چون واسه کشورهای مختلف کارشناس دارن، اون کارشناس باید تایید کنه که پذیرش شما قابل قبول هست یا نه، در واقع اولین کاری که می کنن این که پذیرش شما و نگاه می کنن اگر مشکل نداشت بعد میرید مراحل بعد.

واسه گرفتن معافیت تحصیلی همه افراد مدارکشون جوره و فقط همین پذیرش مهمه که باید درست باشه. وزارت علوم کاری نداره که وزارت علوم اون کشور قبول داره یا نه، به لیست خودش نگاه می کنه.
    کدوم دانشگاه هست؟
    ویرایش توسط Renegade : July 6th, 2011 در ساعت 01:19 PM

رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط PLZREPLY نمایش پست ها
    سلام،اکیدا توصیه می کنم اکه شهرستان نیستین، خودتون برین حضوری پی کار و بگیرین.باور کنین،کارش 1-2 ساعت بیشتر نیست!فقط باید برین پیگیری کنین ولی با حفظ احترام در برخورد با ارباب رجوع! وبا کمال ارامش.کارش هم فقط در طبقه همکف و سوم هست.اتفاقا من که رفتم با یکی از رفقا appyabroad که می خواست بره US هم آشنا شدم و کلی اختلاطیدیم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام

دوستان من اگر اطلاعات و تو سیستم نشا وارد کنم و بعد فرداش برم وزارت خونه، موردی نداره؟
    من باید از مشهد بلند شم برم، نرم اونجا بگن زود اومدی.

ممنون
    دوستان من مدارک و 12 تیر آپلود کردم و 13 تهران بودم، هر کاری کردم کارم و انجام ندادن و گفتن همون طور که تو سایت گفته بعد از 7 روز کاری مراجعه کنید. نمی دونم این دوستانی که میگن زود برین وزارت چطوری بوده؟ اما من 1000 کیلومتر الکی رفتم و برگشتم تازه هفته دیگه باز باید برم.
    به نظرم با توجه به این که سیستم نشاء نقایصش بر طرف شده، فقط از طریق اون می خوان از این به بعد کار کنن.

Junior Member

شما می بایست یه دلیلی برای اونا جفت و جور می کردین و نشون می دادین کارتون فوریه،نه اینکه گفتن نمی شه ،شما هم ول کنین برین،کمی سماجت لازمه.من که اونجا بودم غیر خودم،چند نفر دیگه هم بودم که کیسشون ایمرژنسی بود و همون روز نشکیل پرونده رو دادن. خود من که رفتم اونجا گفتم که هفته ی بعد وقت دوبی دارم و اونا گفتن برو فلان جا،فلان جا.من پست شما رو ندیدم،ای کاش قبل اینکه می اومدین تهران یه پ.خ بهم می زدین،بهتون می گفتم باید چکار کنین.شما که دور هستین و انگار به خاطر حرف من اینکار رو کردین، بگین کی باید برین وزارت علوم،اگه من ایران بودم(بین 10 تا 13 جولای نیستم)،می رم دنبال کاراتون-یه جورایی وزارت علوم نزدیک هست بهم.(البته با میل یه سری مدارک باید برام بفرستین.)
    ویرایش توسط PLZREPLY : July 6th, 2011 در ساعت 04:40 PM

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    دوستان من مدارک و 12 تیر آپلود کردم و 13 تهران بودم، هر کاری کردم کارم و انجام ندادن و گفتن همون طور که تو سایت گفته بعد از 7 روز کاری مراجعه کنید. نمی دونم این دوستانی که میگن زود برین وزارت چطوری بوده؟ اما من 1000 کیلومتر الکی رفتم و برگشتم تازه هفته دیگه باز باید برم.
    به نظرم با توجه به این که سیستم نشاء نقایصش بر طرف شده، فقط از طریق اون می خوان از این به بعد کار کنن.
    خیلی بی انصافی کرذن. باید می‌رفتید دفتر مدیرکل بورس یا اگر می‌تونستید خود مدیرکل رو می‌دید یا با خانم آتشی یا دکتر بلوچی (معاونهای مدیرکل) صحبت می‌کردید اینا معمولا کار را میندازن. آخه خیلی کار شاقی هم نمی‌خوان انجام بدن که! کل کار کارشناس 10 دقیقه طول میکشه که مهمترینشونه!

رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط PLZREPLY نمایش پست ها
    شما می بایست یه دلیلی برای اونا جفت و جور می کردین و نشون می دادین کارتون فوریه،نه اینکه گفتن نمی شه ،شما هم ول کنین برین،کمی سماجت لازمه.من که اونجا بودم غیر خودم،چند نفر دیگه هم بودم که کیسشون ایمرژنسی بود و همون روز نشکیل پرونده رو دادن. خود من که رفتم اونجا گفتم که هفته ی بعد وقت دوبی دارم و اونا گفتن برو فلان جا،فلان جا.من پست شما رو ندیدم،ای کاش قبل اینکه می اومدین تهران یه پ.خ بهم می زدین،بهتون می گفتم باید چکار کنین.شما که دور هستین و انگار به خاطر حرف من اینکار رو کردین، بگین کی باید برین وزارت علوم،اگه من ایران بودم(بین 10 تا 13 جولای نیستم)،می رم دنبال کاراتون-یه جورایی وزارت علوم نزدیک هست بهم.(البته با میل یه سری مدارک باید برام بفرستین.)
    نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    خیلی بی انصافی کرذن. باید می‌رفتید دفتر مدیرکل بورس یا اگر می‌تونستید خود مدیرکل رو می‌دید یا با خانم آتشی یا دکتر بلوچی (معاونهای مدیرکل) صحبت می‌کردید اینا معمولا کار را میندازن. آخه خیلی کار شاقی هم نمی‌خوان انجام بدن که! کل کار کارشناس 10 دقیقه طول میکشه که مهمترینشونه!
    من کلی مخ این آقای موسوی و خوردم، ولی مرغ فقط یک پا داشت، گفتم از مشهد اومدم این همه راه، می گفت اگه الان کار شما و راه بنداز اونوقت کار این دوستان دیگه ای که از شهرهای دیگه سر موقع اومدن عقب می یوفته.
    تازه یک چیزی گفت که نمی دونم حقیقت داشت یا نه، ولی گفت تمامی درخواست ها باید بره تو جلسه شورا بررسی بشه بعد تصمیم گیری می شه، جلسه امروز هم برگزار شده، نمی دونم راست می گفت یا نه؟
    به هر حال اگر از دوستان کسی رفت و کارش و زودتر از اون 7 روز انجام دادن اینجا حتماً ذکر کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)