صفحه 32 از 34 نخستنخست ... 22232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 337

موضوع: تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

ظاهرا تحت شرایط خاصی میشه از داخل کانادا اقدام کرد برای استادی پرمیت
    یکی اش اینه که همسر شخص متقاضی دارای استادی پرمیت یا ورک پرمیت باشه
    و چند تا حالت خاص دیگه که تو سایت cic لیست کرده
    در سایر موارد باید از خارج از خاک کانادا اقدام بشه تا جایی که من اطلاعات گرفتم

Junior Member

دوستانی که تجربه خروج از کانادا و اقدام برای استادی پرمیت رو داشتند خیلی لطف میکنند اگر اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارند
    شاید راهگشای سایر دوستانی باشه که وضعیت مشابهی دارند
    آینکه آیا با سفر به کشورهای اطراف کانادا موفق شدند که استادی پرمیت رو اپلای کنند و بگیرند
    و کدوم کشورها مناسبتره برای سفر
    و اطلاعاتی از این دست خیلی میتونه کمک کنه سایر دوستان رو

Member dalhosie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط hashemim نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه خروج از کانادا و اقدام برای استادی پرمیت رو داشتند خیلی لطف میکنند اگر اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارند
    شاید راهگشای سایر دوستانی باشه که وضعیت مشابهی دارند
    آینکه آیا با سفر به کشورهای اطراف کانادا موفق شدند که استادی پرمیت رو اپلای کنند و بگیرند
    و کدوم کشورها مناسبتره برای سفر
    و اطلاعاتی از این دست خیلی میتونه کمک کنه سایر دوستان رو
    شما اگر تورنتو هستین میتونین برین مرز نیاگارا به سمت آمریکا flag-pole کنین که من بخاطر مسایلی که پیش میاره اصلا توصیه نمیکنم.
    شما چون ویزای کانادا دارین میتونین بدون ویزا به مکزیک سفر کنین. در هنگام بازگشت به کانادا هم در فرودگاه به آفسیر اولی که گذرنامتونو چک میکنه بگین برای درخواست استادی پرمیت اومدین راهنماییتون میکنه که چکار کنین. فقط تمام مدارک مورد نیاز رو همراهتون داشته باشین.

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید،

من همین امروز ویزام اومد و در کمال تعجب در پاسپورت بنده فقط به من 3 ماه ویزا دادن یعنی از ابتدای ماه می تا آگوست . واقعا شوکه شدم به دلیل اینکه دوره کالج من حداقل یک ساله است. شروع کلاس من از ابتدای ماه می امسال بود اما به دلیل اینکه کمی ویزا دیرتر اومد مجبور شدم دو هفته پیش درخواست دیفرال بدم ، الان پذیرش جدید کالج تاریخ شروع رو ازاول سپتامبر اعلام کرده . باتوجه به شرایط خاص بنده لطف میکنید به سوالات بنده پاسخ بدید.

من اصلا تا چه تایمی میتونم به کانادا برم ؟ و اینکه استادی پلن بنده رو میدن آیا با توجه به این تاریخ ویزا در پاسپورت؟
    اگر بدن تایمش رو چقدر میزنن ،براساس پذیرش قبلی یا دیفرال ؟
    من واقعا نگران اینم که دیپورت شم از فرودگاه ؟
    آخه ویزای 3 ماهه برام خیلی عجیبه و عملا فرصت آنچنانی هم ندارم .
    ممنونم از این که وقت میذارید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط milad61 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید،

من همین امروز ویزام اومد و در کمال تعجب در پاسپورت بنده فقط به من 3 ماه ویزا دادن یعنی از ابتدای ماه می تا آگوست . واقعا شوکه شدم به دلیل اینکه دوره کالج من حداقل یک ساله است. شروع کلاس من از ابتدای ماه می امسال بود اما به دلیل اینکه کمی ویزا دیرتر اومد مجبور شدم دو هفته پیش درخواست دیفرال بدم ، الان پذیرش جدید کالج تاریخ شروع رو ازاول سپتامبر اعلام کرده . باتوجه به شرایط خاص بنده لطف میکنید به سوالات بنده پاسخ بدید.

من اصلا تا چه تایمی میتونم به کانادا برم ؟ و اینکه استادی پلن بنده رو میدن آیا با توجه به این تاریخ ویزا در پاسپورت؟
    اگر بدن تایمش رو چقدر میزنن ،براساس پذیرش قبلی یا دیفرال ؟
    من واقعا نگران اینم که دیپورت شم از فرودگاه ؟
    آخه ویزای 3 ماهه برام خیلی عجیبه و عملا فرصت آنچنانی هم ندارم .
    ممنونم از این که وقت میذارید.
    ویزای سه ماهه فقط برای ورود به کاناداست. در هنگام ورود برای شما استادی پرمیت به اندازه طول مدت تحصیلتان صادر میکنند که در واقع برگه اقامتی شما در کاناداست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ویزای سه ماهه فقط برای ورود به کاناداست. در هنگام ورود برای شما استادی پرمیت به اندازه طول مدت تحصیلتان صادر میکنند که در واقع برگه اقامتی شما در کاناداست.
    خب تعدادی از دوستان میگن گه چون تو تو کالج دوره پیش نیاز داری به مدت سه ماه ، ویزات رو سه ماهه دادن . (طول کل مدت کالج من با احتساب دوره پیش نیاز میشه 2 سال ) و باز میگن که استادی پرمیت رو هم به همون اندازه ویزا بهت میدن درحالی که من درخواست دیفرال دادم ، اگر استادی پرمیت من رو تا اگوست بزنن ترم شروع من سپتامبر هست ،پس من چه کار کنم ؟

از طرفی هم میگن که اگر مثلا مرداد یرم اونجا چون یک ماه از ویزام بیشتر نمیمونه اصلا افسر تو فرودگاه بهم استادی پرمیت نمیده .

آیا این مطالب به نظرتون صحیحه ، ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad61 نمایش پست ها
    خب تعدادی از دوستان میگن گه چون تو تو کالج دوره پیش نیاز داری به مدت سه ماه ، ویزات رو سه ماهه دادن . (طول کل مدت کالج من با احتساب دوره پیش نیاز میشه 2 سال ) و باز میگن که استادی پرمیت رو هم به همون اندازه ویزا بهت میدن درحالی که من درخواست دیفرال دادم ، اگر استادی پرمیت من رو تا اگوست بزنن ترم شروع من سپتامبر هست ،پس من چه کار کنم ؟

از طرفی هم میگن که اگر مثلا مرداد یرم اونجا چون یک ماه از ویزام بیشتر نمیمونه اصلا افسر تو فرودگاه بهم استادی پرمیت نمیده .

آیا این مطالب به نظرتون صحیحه ، ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.
    امکان داره راهنمایی بفرمایید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ChemEng - RMIT University

سلام دوستان
    من الان دانشجو PhD هستم تو استرالیا. و برای یه مدت سه ماهه در نظر دارم برم کانادا برای انجام بخشی از پروژه ام.
    برای چه ویزایی باید اقدام کنم و این بحث اِستادی پرمیت چی میشه داستانش؟؟؟ از اونجایی که من یه جورایی به صورت فرصت مطالعاتی سه ماهه دارم میرم، نه به صورت دانشحویی معمولی..
    ممنون میشم جوابم رو زود بدید..

Junior Member

با سلام،
    من ارشدم رو در ایران گرفتم ولی برای یک ارشددیگه برای کانادا اقدام کردم در شهر مونترال، دیروز پذیرش من قبول شد ولی بروسم رد شد. استادی که من رو پذیرفته بود پیشنهاد داد تا برای یک فلوشیپ 6 ماهه به عنوان کارآموز تکنیک های لازم در آزمایشگاه رو یاد بگیرم و سپس بعد از ارزیابی عملکرد من دوباره برای دوره ی مستر و بورس درخواست بدم. در حال حاضر اون نامه ی پذیرش به درد من نمیخوره و باید از دانشگاه برای چیز دیگه ای ادمیشن بگیرم.
    حالا سوالم اینه که من برای ویزا با این شرایط نیاز به ویزای تحصیلی دارم یا فقط study permit یا اینطور که نوشته شده اول برای اقامت موقت ویزا دریافت میکنم و در فرودگاه برای study permit؟؟ چیزی که ازش مطمئن هستم اینه که نیاز به work permit ندارم.
    اضافه کنم که در این مدت 6 ماه حقوق نیز میگیرم.

دومین سوالم که نمیدونم آیا میشه اینجا مطرح کرد یا نه بحث مدت زمان این پروسه است. پذیرش دانشگاه من حدود یک ماه یا چهل روز حتی طول کشید تا بیاد آیا این یکی درخواست هم انقدر طول میکشه؟؟ و همینطور پروسه ی ویزاش؟

ممنون از پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط lisa90 نمایش پست ها
    با سلام،
    من ارشدم رو در ایران گرفتم ولی برای یک ارشددیگه برای کانادا اقدام کردم در شهر مونترال، دیروز پذیرش من قبول شد ولی بروسم رد شد. استادی که من رو پذیرفته بود پیشنهاد داد تا برای یک فلوشیپ 6 ماهه به عنوان کارآموز تکنیک های لازم در آزمایشگاه رو یاد بگیرم و سپس بعد از ارزیابی عملکرد من دوباره برای دوره ی مستر و بورس درخواست بدم. در حال حاضر اون نامه ی پذیرش به درد من نمیخوره و باید از دانشگاه برای چیز دیگه ای ادمیشن بگیرم.
    حالا سوالم اینه که من برای ویزا با این شرایط نیاز به ویزای تحصیلی دارم یا فقط study permit یا اینطور که نوشته شده اول برای اقامت موقت ویزا دریافت میکنم و در فرودگاه برای study permit؟؟ چیزی که ازش مطمئن هستم اینه که نیاز به work permit ندارم.
    اضافه کنم که در این مدت 6 ماه حقوق نیز میگیرم.

دومین سوالم که نمیدونم آیا میشه اینجا مطرح کرد یا نه بحث مدت زمان این پروسه است. پذیرش دانشگاه من حدود یک ماه یا چهل روز حتی طول کشید تا بیاد آیا این یکی درخواست هم انقدر طول میکشه؟؟ و همینطور پروسه ی ویزاش؟

ممنون از پاسخ
    پروسه ی ویزا رو در سایت cic میتونید چک کنید من اخیرا چک نکردم و اطلاع ندارم. شما برای ورود به کشور نیاز به ویزا دارید. احتمالا کمتر از 6 ماه ویزیتور باید بگیرید. پرمیت رو در فرودگاه میدن به شما برای کارای اداری در کانادا.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)