صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: فیزیک پزشکی (Medical Physics)

Junior Member

پیش فرض فیزیک پزشکی (Medical Physics)

این زیر شاخه جهت اطلاع رسانی دوستان هم رشته ی فیزیک پزشکی ایجاد می گردد. در صورت امکان خبرهای و سوالات خود در زمینه اخذ پذیرش و فاند در PhD این رشته و برخی از گرایش های آن (MRI، Radiation therapy، medical Imaging، Nuclear medicine یا Medical Image Processing) از دانشگاههای CA , US, UK , AU , EU را در همین زیر شاخه دنبال نمایند.
    "اگر تنهاترين تنهايان شوم، باز هم خدا هست!" دكتر علي شريعتي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در PhD رشته فیزیک پزشکی

این که این رشته رو توی مجموعه پزشکی‌ قرار دادید اشتباه است. این رشته بیشتره جاها تو دپارتمان فیزیک است. البته تو ایران تو دپارتمان Medical science هم هست اما از نظر تحقیقاتی‌ یا تو فیزیک است یا Radiation oncoligy. کلا برای این رشته بیشتره جاها زمینه قوی تو فیزیک میخوان و برای آمریکا و کانادا حتا باید GREفیزیک بدید تا بتونید برای بیشتر دانشگاه‌ها اپلای کنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط t_g_a
    این که این رشته رو توی مجموعه پزشکی‌ قرار دادید اشتباه است. این رشته بیشتره جاها تو دپارتمان فیزیک است. البته تو ایران تو دپارتمان Medical science هم هست اما از نظر تحقیقاتی‌ یا تو فیزیک است یا Radiation oncoligy. کلا برای این رشته بیشتره جاها زمینه قوی تو فیزیک میخوان و برای آمریکا و کانادا حتا باید GREفیزیک بدید تا بتونید برای بیشتر دانشگاه‌ها اپلای کنید.
    It is not right, there are phd programs of medical physics and related fields in different departments such as medicine, physics, bioengineering, medical engineering.............. . It is not necessary to have GRE (Subject) in most programs. You also should note that Radiation Oncology is a medical (Clinical) speciailty for cancer treatments then in most cases in Radiotion Oncology departments they offer the residency programs besides PhD programs

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    It is not right, there are phd programs of medical physics and related fields in different departments such as medicine, physics, bioengineering, medical engineering.............. . It is not necessary to have GRE (Subject) in most programs. You also should note that Radiation Oncology is a medical (Clinical) speciailty for cancer treatments then in most cases in Radiotion Oncology departments they offer the residency programs besides PhD programs
    I do not know whether you have studied medical physics or not, but I have. Generally medical physics is application of physics in medcine. I have applied for this major & I searched for it in many American, Canadaian and australian universities. In Candad & US most of the good universities need GRE subject for this major and at least recommend it and you should know that when they are recommending something what does it mean. I agree that you can find some related research area to this major in different departments. Because of this finding this major in universities is not that easy
    BTW, in lots of Radiation oncology department you can see physics part because one of the main job of medical physicist is in radiation oncology department. For example, this link is for medical physics program in University of Alberta, in oncology department and needs GRE Physics: http://www.mp.med.ualberta.ca/gradua...ubmenuheader=1

Junior Member silver_star973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Science

سلام
    ببخشیدمن دانشجوی فیزیک کارشناسی هستم ولی روی پروژه ای کار می کنم که در رابطه با ام آر آی هست.میشه بگید دانشگاه های کدوم کشور ها رو این زمینه کار میکنند.؟
    و چقدر شانس پذیرش در دکترای فیزیک پزشکی یا هر رشته مرتبط با پروژه ام دارم؟
    با توجه به این که معدلم تو فیزیک خیلی بال نیست حود 14 یا 15
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_star973
    سلام
    ببخشیدمن دانشجوی فیزیک کارشناسی هستم ولی روی پروژه ای کار می کنم که در رابطه با ام آر آی هست.میشه بگید دانشگاه های کدوم کشور ها رو این زمینه کار میکنند.؟
    و چقدر شانس پذیرش در دکترای فیزیک پزشکی یا هر رشته مرتبط با پروژه ام دارم؟
    با توجه به این که معدلم تو فیزیک خیلی بال نیست حود 14 یا 15
    ممنون
    روی موضوع ام آر آی در دپارتمانهای زیادی کار می شود، فیزیک، مهندسی برق، فیزیک پزشکی و ...باید هر کشور و دانشگاهی را جداگانه ببینی.... شخصا لینکی در این زمینه ندارن. برخی از آدرس دپارتمانهای فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی را می توانی درلینکهای این وبلاگ ببینی:
    www.pet.blogfa.com
    شناس هم "شانسی" است! البته رفتن از لیسانس زحمت بیشتری دارد گرچه بهتر از رفتن با فوق است
    "اگر تنهاترين تنهايان شوم، باز هم خدا هست!" دكتر علي شريعتي

Junior Member

سلام.یه سوال دارم دوستان.
    فرض که ما رفتیم یه کشوری و ms ی Ph.D در فیزیک پزشکی رو گرفتیم.وقتی برگشتیم،مدرک ما رو کدوم وزارت خانه ارزیابی می کنه؟وزارت علوم یا بهداشت؟؟ اخه بعضی دانشگاه ها روش تحصیلی Only theis رو دارن.تا جایی که شنیدم وزارت علوم قبول داره ولی بهداشت نه.ایا این حرف درسته؟
    کمک کنید لطفا

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahra2064 نمایش پست ها
    سلام.یه سوال دارم دوستان.
    فرض که ما رفتیم یه کشوری و MSc یا Ph.D در فیزیک پزشکی رو گرفتیم.وقتی برگشتیم،مدرک ما رو کدوم وزارت خانه ارزیابی می کنه؟وزارت علوم یا بهداشت؟؟ اخه بعضی دانشگاه ها روش تحصیلی Only theis رو دارن.تا جایی که شنیدم وزارت علوم قبول داره ولی بهداشت نه.ایا این حرف درسته؟
    کمک کنید لطفا
    درود
    خو ب اگه فیزیک پزشکی در مقاطع تکمیلی در دانشگاههای علوم پزشکی برگزار بشه بایستی وزارت بهداشت ارزیابی کنه. البته تا اونجایی که اطلاعات من در این زمینه یاری میکنه کنکور ارشد در وزارت بهداشته ولی مطمئن نیستم!
    در مورد وزارت بهداشت اگه کسی فقط کار تحقیقی کرده باشده در دوره دکترا خارج از کشوردر مدرکش عنوان by researchرو قید می کنند چون الان برخی از موسسات تحقیقاتی علوم پزشکی در سطح کشو هم بدین طریق دانشجو می گیرن.
    که در این صورت دارندگان چنین مدارکی حق تدریس در دانشگاه را نخواهند داشت و فقط جذب مراکز تحقیقاتی خواهند شد. در مورد وزارت علوم رو بنده اطلاع ندارم ولی خوب میتونید sسوال کنید سایت زیر هم حاوی اطلاعات خوبی در زمینه است. حضوری هم می تونید بپرسید.
    http://iranscholarship.msrt.ir/

شاد باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

سلام
    من ارشد فیزیک هسته ای از تبریزم با معدل 15/81 مقاله ندارم و زبانم خوبه و می خوام تافل بدم . می خواستم بدونم با این شرایط امکانش هست که ادامه تحصیلم در زمینه فیزیک پزشکی باشه. ممنون میشم راهنماییم کنین از چه دانشگاههایی و چه کشورهایی شانس بیشتری دارم.
    ویرایش توسط Royal2009 : February 10th, 2011 در ساعت 01:23 AM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hhh نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد فیزیک هسته ای از تبریزم با معدل 15/81 مقاله ندارم و زبانم خوبه و می خوام تافل بدم . می خواستم بدونم با این شرایط امکانش هست که ادامه تحصیلم در زمینه فیزیک پزشکی باشه. ممنون میشم راهنماییم کنین از چه دانشگاههایی و چه کشورهایی شانس بیشتری دارم.
    درود،
    معدل لیسانستون مهمتر از ارشد است چون در دوره ارشد تعداد کمی واحد پاس می شود.

نکته بعد این است که ازشما بعنوان یک ارشد انتظار می رود که مقاله هم داشته باشید! بنابراین سعی کنید پایان نامتون را تبدیل به مقاله کنید.

نمره زبانتان هم در اخذ پذیرش تعیین کننده می باشد.

برای اینکه از شرایط پذیرش ها آگاهی پیدا کنید بهتر است قسمت های مختلف این سایت بویژه بخش نتایج پذیرش را به خوبی مطالعه بفرمایید تا موقعیت خودتان را بهتر بتوانید ارزیابی کنید.

و اینکه آیا با فیزیک هسته ای می توانید به فیزیک پزشکی بروید یا خیر ؟ بهترین منبع برای پاسخ سوال شما مراجعه به وب سایت دانشگاه ها و دپارتمان های مربوطه می باشد.

پیروز و سربلند باشید.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)