نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

دوستان ببخشید اگه از دانشگاهی تو آمریکا یه استادی بهتون پیشنهاد داد ولی این موضوع خیلی تو اینترستهای شما نباشه (نه اینکه اصلا نباشه) و اینکه تجربه زیادی هم تو این موضوع نداشته باشید یعنی یک موضوع جدید محسوب میشه، آیا اگر این گزینه بعنوان تنها گزینه روی میز باشه بهتره که پاسخ مثبت داد و رفت یا نه موند و با برطرف کردن نقاط ضعف برا ترمهای بعد اقدام کرد؟؟ این دانشگاه در رنک 70 یو اس نیوز هست و استادش هم تازه میخواد کارش رو شروع بکنه یعنی فک کنم من جزو اولین دانشجوهاش حساب میشم. نظرتون چیه؟

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط christ0pher نمایش پست ها
    دوستان ببخشید اگه از دانشگاهی تو آمریکا یه استادی بهتون پیشنهاد داد ولی این موضوع خیلی تو اینترستهای شما نباشه (نه اینکه اصلا نباشه) و اینکه تجربه زیادی هم تو این موضوع نداشته باشید یعنی یک موضوع جدید محسوب میشه، آیا اگر این گزینه بعنوان تنها گزینه روی میز باشه بهتره که پاسخ مثبت داد و رفت یا نه موند و با برطرف کردن نقاط ضعف برا ترمهای بعد اقدام کرد؟؟ این دانشگاه در رنک 70 یو اس نیوز هست و استادش هم تازه میخواد کارش رو شروع بکنه یعنی فک کنم من جزو اولین دانشجوهاش حساب میشم. نظرتون چیه؟
    این به خودتون بر میگرده دوست من. اگر اصرار خاصی به محدود کردن علایقتون ندارید و حس می کنید این زمینه ی جدید هم میتونه توقعات شما رو از خودتون برآورده کنه، و همچنین اگر مایل هستید که زودتر settle down بشید و تحصیلاتتون رو شروع کنید، بهتره که جواب مثبت بدید و تمرکزتون رو روی این دوره ی جدید بگذارید.
    ولی اگه نه، اینجا داره بهتون خوش میگذره و اصراری واسه رود رفتن ندارید، و یا اینکه به هر دلیلی اصرار دارید که روی interest های خودتون بمونید و حس می کنید اگر روی این زمینه ی جدید کار کنید، احساس رضایت نخواهید داشت، بهترین کار اینه که صبر کنید و برای موقعیت های بعدی تلاش کنید.
    کامروا باشید
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط christ0pher نمایش پست ها
    بستگی به شرایط خودتان و ارزیابی شما از شرایط فعلی و آتی و تغییرات احتمالی در روند آماده سازی و ارتقا فاکتورهای شما میتونه متفاوت باشه. البته موضوع این تاپیک انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده هست. ولی سوا شما شبیه و تقریبا نزدیک به سوالی است که قبلا افراد داوطلب کنکور برای یکسال ماندن پشت آزمون و خواند مجدد یا قبولی در همان سال اول انتخاب میکردند و بسته به شرایط هرنفرنیز توصیه ها و نتایج قابل تمایز بود.
    در حالتی که تنها یک گزینه روی میز هست و شما هم از کسانی هستید که روحیه انجام تحقیقات جدید و فراگیری طیف گسترده تری از مطالب را در خود میبینید به نظر دلیلی قانع کننده برای رد این پیشنهاد خوب وجود نداره هرچند الزامی هم برای بهبود شرایطتان در سال آینده و حتی روی میز بودن همین یک پیشنهاد هم وجود ندارد. با این حال همانطور که گفته شد میتوانید براساس شرایط خودتان تصمیم دیگری نیز بگیرید که به هرحال با ریسک های مختلفی در ارتباط خواهد بود.
    ویرایش توسط gbahrein : May 10th, 2015 در ساعت 03:03 PM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member mecha90 آواتار ها

پیش فرض انتحاب بین رفتن مستر قبول شده و یا ارشد داخل یا موکول کردن به سال بعد

سلام من دانشجوی ترم 7 کارشناسی مکانیک دانشگاه فردوسی هستم.
    معدل کارشناسی: 18.53 (1st rank)
    نمره تافل 104 : R29 / L28 / S20 / W27
    مقاله : 1 کنفرانسی داخلی
    امسال چون GRE نداده بودم فقط برای دانشگاه های کانادا اقدام کردم. فقط از سه تا جا جواب ایمیل گرفتم. ( Manitoba, Saskatchewan and McGill) در حد تشویق به اپلای بدون مصاحبه. همین سه جا اپلای کردم و الان از Saskatchewan برای پاییز 2015 و Manitoba برای زمستان 2016 مستر فول فاند (تقریبا) پذیرش گرفتم.

حالا انتخاب هایی که دارم این هاست:
    1. یکی از همین دو دانشگاهی که پذیرش گرفتم برم.
    2. امسال ارشد احتمال قبولی در دانشگاه تهران شبانه رو دارم. می تونم همین امسال برم ارشد داخل ایران و بعد از ارشد، برای دکترا اقدام کنم.
    3. صبر کنم یکسال دیگه GRE بخونم و تافلم رو ارتقا بدم، برای دکترا مستقیم یا مستر آمریکا و رنک های بهتر کانادا اقدام کنم.

این رو هم بگم که احتمالا تا آخر تابستون می تونم براساس پروژه کارشناسیم 1 یا 2 تا مقاله ISI بدم.
    حالا به نظر شما بهترین انتخاب برای من چی هست؟ هدف: به صورت کلی بهترین رنک دانشگاه برای دوره دکتری.
    یعنی من الان اگه ارشد برم مثلا دانشگاه تهران، یا برم Manitoba یا Saskatchewan ،یا یک سال دیگه بخونم، در کدام حالت احتمال رنک بالا در دکتری برایم بیشتر هست؟

پیشاپیش ممنونم

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انتحاب بین رفتن مستر قبول شده و یا ارشد داخل یا موکول کردن به سال بعد

نقل قول نوشته اصلی توسط mecha90 نمایش پست ها
    امسال چون GRE نداده بودم فقط برای دانشگاه های کانادا اقدام کردم. فقط از سه تا جا جواب ایمیل گرفتم. ( Manitoba, Saskatchewan and McGill) در حد تشویق به اپلای بدون مصاحبه. همین سه جا اپلای کردم و الان از Saskatchewan برای پاییز 2015 و Manitoba برای زمستان 2016 مستر فول فاند (تقریبا) پذیرش گرفتم.

2. امسال ارشد احتمال قبولی در دانشگاه تهران شبانه رو دارم. می تونم همین امسال برم ارشد داخل ایران و بعد از ارشد، برای دکترا اقدام کنم.
    3. صبر کنم یکسال دیگه GRE بخونم و تافلم رو ارتقا بدم، برای دکترا مستقیم یا مستر آمریکا و رنک های بهتر کانادا اقدام کنم.

این رو هم بگم که احتمالا تا آخر تابستون می تونم براساس پروژه کارشناسیم 1 یا 2 تا مقاله ISI بدم.
    حالا به نظر شما بهترین انتخاب برای من چی هست؟ هدف: به صورت کلی بهترین رنک دانشگاه برای دوره دکتری.
    یعنی من الان اگه ارشد برم مثلا دانشگاه تهران، یا برم Manitoba یا Saskatchewan ،یا یک سال دیگه بخونم، در کدام حالت احتمال رنک بالا در دکتری برایم بیشتر هست؟

پیشاپیش ممنونم
    توصیه من به شما اینستکه اگر قصد ششما ادامه تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکتری است و بین شبانه دانشگاه تهران و دو گزینه کانادایی شرح داده شده مردد هستید ، این دوگزینه هرچند شاسد بهترین گزینه های در شرایط شما نباشند اما در دسترس ترین هستند و می توانند شما را به دانشگاههای بهتری در آینده رهنمون سازند
    به نظر من انتخاب یکی از گزینه های دانشگاههای کانادایی برای وضعیت شما و اهدافتان در آینده مفیدترو مناسب تر خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : انتحاب بین رفتن مستر قبول شده و یا ارشد داخل یا موکول کردن به سال بعد

نقل قول نوشته اصلی توسط mecha90 نمایش پست ها

پیشاپیش ممنونم
    سلام

علیرغم ارسال پاسخ توسط gbahrein گرامی، به دلیل درخواست خود شما چند نکته عرض میکنم.

فرض میکنم که شما مشکل خدمت سربازی ندارید و میتونید تا یک سال هم برای تحقق برنامه هاتون صبر کنید. با این فرض:

در وهلۀ اول میتونم بگم که تحصیل در مقطع ارشد همراه با فاند کامل، در هر دو دانشگاه منیتوبا و ساسکاچوان از ارشد دانشگاه تهران بهتر هست. دلیلش هم اینه که شما در کانادا فرصت دارید از امکانات تحقیقاتی بهتری استفاده کنید و دسترسی شما به محافل علمی کانادا و امریکا، به مراتب ساده تر از ایران خواهد بود. در چنین شرایطی، شما با شانس بالاتری میتونید برای مقطع بعدی راهی دانشگاه های برتر کانادا و حتی امریکا بشید. تمام این مواردی که عرض کردم، به شرط این هست که کیفیت کار علمی و تحقیقاتی شما در یکی از این دو دانشگاه کانادایی، بالا باشه؛ فراموش نکنید که هیچکدام از این دو دانشگاه، در سطحی از اعتبار نیستند که تحصیل با هر راندمانی در این دانشگاه ها بتونه برای شما برگ برنده محسوب بشه.

در وهلۀ دوم، اگر تصمیم به صبر و تلاش بیشتر گرفتید و بین گزینه های 2 و 3 تردید داشتید، توصیه های مبسوطی براتون خواهم داشت که به حوزۀ این تاپیک ارتباطی نداره و بهتره در این تاپیک بپرسید تا مفصل خدمت شما عرض کنم.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)