صفحه 605 از 1371 نخستنخست ... 1055055555955965975985996006016026036046056066076086096106116126136146156557051105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,041 تا 6,050 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

1- its better not to tell them now, try to get ur score asap, cause for most unis, conditional offers will not be considered for scholarship. You can ask this(us conditional admission and scholarship consideration) from the post grad office

2- What kind of favour u need? You can get all the info from the website about the application material. The only help is about preparing ur proposal that only ur supervisor can be kinda help. Just prepare ur proposal under ur supervisor opinion and apply formally based on the info in the website
    نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوستان این جوابیه که من گرفتم.
    به نظرم خودم خوبه. لطفا شما هم نظرتون رو بگید:

Your proposed topic would be of interest to me if you were to be accepted into our PhD programme. I am copying ... who manages our post-graduate office into this email. She will be able to advise you on the application process if you do not already have this information. Once you have progressed further in your application I would be happy to give you some suggestions as to useful literature to help you in your preparation.
    حالا من به دو تا راهنمایی نیاز دارم.
    لطفا کمکم کنید تا به موقع و مناسب جواب بدم چون متاسفانه قبلا یا به علت جواب هایی نه چندان پخته و همچنین دیر هنگام یه همچین شانس هایی رو خراب کردم و این در حالی که اساتید این رشته محدود هستند:

1.الان من نمره زبانم از مقداری که این دانشگاه می خواد کمتره، حالا همین اول اعلام کنم؟ ( نمی خوام نه بیارنو کار تموم بشه)
    البته هدفم اینه که بتونم پذیرش کاندیشنال بگیرم و تو اون کشور دوره زبان برم و بعد آیلتس بگیرم و بعد هم رشته اصلی. دیگه اصلا اصلا نمی خوام اینجا وقت تلف کنم چون هر شب که می خوابی فردا معلوم نیست چی میشه!
    یا بزارم یه کمی کارم پیش بره استاد هم با مهارت ها و علایق من و من هم با استاد بیشتر آشنا بشم تا بلکه هم بشه رو کمکش برای گرفتن پذیرش حساب کرد؟ ( البته بگم این دانشگاه اول کمیته پذیرش می ده بعد معرفیت می کنه به استاد)

2.به استاد بگم که کمکم کنه یا نه؟ یا به همون مسئول تحصیلات تکمیلی بگم؟( قبلا در دانشگاه دیگه ای تجربه گفتن به مسئول تحصیلات تکمیلی دانشگاه رو داشتم و اون تنها یک خط گفته بود اول سطح زبانتو بهبود بده و واسه همین از در میون گذاشتنش با او خیلی خوش بین نیستم طبق تجربه)

دوستان لطفا مثل همیشه همراهی کنید.
    با سپاس
    Mostafa

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

با سپاس از پاسخ شما به موقع و بسیار خوب شما
    دوست گرامی
    گرفتن پذیرش برام مهم تر از کمک هزینه است.از این گزینه " در نظر گرفته نشدن برای بورس تحت شرایط پذیرش کاندیشنال خبر دارم".
    منظورم از کمک استاد این بود که مثلا استاد بگن که این دانشجو رو من نیاز دارم و برای پذیرشم اصرار کنن که اونا هم فعلا از مدرک زبان صرف نظر کنن.
    مقاطع قبلی بنده دانشگاه های دولتی بوده که باید هزینشو بدم و ضمنا بورس داخل هم بودم باید هزینه اونم بپردازم. منتهی می خوام قبل از هزینه خرید مدارک و ترجمه مدارک آنها از گرفتن پذیرش مطمئن بشم.

با سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Ragazzi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان این ایمیل استاد رو چجوری تحلیل میکنین؟

Your work seems very interesting and innovative. Please consider an application to our PhD program in X.

Also, I would be interested in reviewing your paper on XYZ.

Regards,

مثبته نظرش ؟؟؟
    چون من ازش خواستم زیرنظرش این پروژه رو انجام بدم منظورش از Paper کدومه؟ منظور همون توضیح ایده ام و روش کاره؟
    بله مثبته نظرش، حتما همین طور بوده و مقاله ای که براش توضیح دادی رو میخواد.

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، به نظرتون چه جوابی بدم ؟؟

yes I will be hiring new students this year.
    too early to decide on anything as the applications are still being accepted
    جوابی لازم نیست بدی چون چیز خاصی نگفته ولی اگه زمینه ی کاریتون مشابه هست بهتره چند تا سوال بپرسی و کاملا مطمئن شی که چیز خوبیه، چون به هر حال میخواد دانشجو بگیره و میتونه گزینه ی خوبی باشه.
    ویرایش توسط brad11alpha : October 3rd, 2012 در ساعت 07:49 AM

Your proposed topic would be of interest to me if you were to be accepted into our PhD programme. I am copying ... who manages our post-graduate office into this email. She will be able to advise you on the application process if you do not already have this information. Once you have progressed further in your application I would be happy to give you some suggestions as to useful literature to help you in your preparation.
    لطفا کمکم کنید تا به موقع و مناسب جواب بدم چون متاسفانه قبلا یا به علت جواب هایی نه چندان پخته و همچنین دیر هنگام یه همچین شانس هایی رو خراب کردم و این در حالی که اساتید این رشته محدود هستند:

1.الان من نمره زبانم از مقداری که این دانشگاه می خواد کمتره، حالا همین اول اعلام کنم؟ ( نمی خوام نه بیارنو کار تموم بشه)
    البته هدفم اینه که بتونم پذیرش کاندیشنال بگیرم و تو اون کشور دوره زبان برم و بعد آیلتس بگیرم و بعد هم رشته اصلی. دیگه اصلا اصلا نمی خوام اینجا وقت تلف کنم چون هر شب که می خوابی فردا معلوم نیست چی میشه!
    یا بزارم یه کمی کارم پیش بره استاد هم با مهارت ها و علایق من و من هم با استاد بیشتر آشنا بشم تا بلکه هم بشه رو کمکش برای گرفتن پذیرش حساب کرد؟ ( البته بگم این دانشگاه اول کمیته پذیرش می ده بعد معرفیت می کنه به استاد)

2.به استاد بگم که کمکم کنه یا نه؟ یا به همون مسئول تحصیلات تکمیلی بگم؟( قبلا در دانشگاه دیگه ای تجربه گفتن به مسئول تحصیلات تکمیلی دانشگاه رو داشتم و اون تنها یک خط گفته بود اول سطح زبانتو بهبود بده و واسه همین از در میون گذاشتنش با او خیلی خوش بین نیستم طبق تجربه)
    با سپاس
    1. بهترین کار مشورت کردن با استادت هست. به نظرم اینکه سعی کنی باهاش زیاد در ارتباط باشی شاید چندان مفید نباشه. بله، ممکنه اون استاد کاملا از تو خوشش بیاد ولی شاید Requirements هایی که میخوان اجباری باشه و نتونه برات کاری انجام بده. من دقیقا شرایطی مثل شما داشتم، البته دانشگاه Swinburne University of Technology استرالیا. من با استاد استرالیایی در ارتباط بودم ولی کم Email میزدم بهش، ولی اون به استاد راهنمام Email میزد و میگفت که این دانشجو مورد علاقه ی منه. با این حال که انقدر خوشش اومده بود به علت پایین بودن نمره iBT من، هیچ کاری نتونست انجام بده. اما تلاش های زیادی کرد که از راههای دیگه بتونم برم به گروهش، در نهایت دانشگاه Swinburne با اون شرایط سختی که داشت موافقت هم کرد، ولی متاسفانه Fund برای اون سال تموم شده بود.

2. حتما مشکلت رو با استادت مطرح کن و مطمئن باش که با روی خوش به مشکلی که داری رسیدگی میکنه و اگه خوشش میاد ازت، حداکثر تلاشش رو برات انجام میده. چون تحصیلات تکمیلی تنها چیزی که میفهمه همون Requirements هاست.
    ویرایش توسط brad11alpha : October 3rd, 2012 در ساعت 07:48 AM

Senior Member Simplex آواتار ها

با سپاس
    والا یک کم موضوع سخت می شه اگر حداقل ها رو نداشته باشی. من تجربه مشابهی داشتم و موفق نشدم، با وجود اینکه استاد خیلی ازم حمایت می کرد و نقشش در پذیرش ها خیلی پر رنگ بود، اما نشد کاری کنه. این به دانشگاه و روش کارشون بستگی داره.
    کاری که باید بکنی اینه که خیلی سخت نگیری. اپلای کن و یک نسخه از تمام مدارکت رو هم برای استاد بفرست و بگو که می خواهی در جریان کار باشه و ازش بخواه اگر وقت داره بهشون نگاه کنه. به زمانبندی ها توجه داشته باش، وقتی که هنوز خیلی دیر نشده، و هنوز خیلی هم زود نیست، از وضعیتت بپرس و اگر جوابی گرفتی برای استاد فورواردش کن. منظورم اینه که استاد رو در جریان کامل اپلای و ارتباطاتت قرار بده، اما خودت نگو که چی کم داری. بگذار توی ایمیل ها مشخص شه که آیا دانشگاه ازت نمره زبان بالاتری خواسته یا نه. و بگذار استاد این رو خودش ببینه.
    به طور کلی وقتی خودت درباره ضعفی که داری صحبت کنی، به طور مستقیم داری تایید می گذاری بر اون ضعف، و در واقع از بقیه می خواهی که بهت کمک کنند. این کار رو شاید خانواده ات برات انجام بدهند، اما چرا استاد باید بهت کمک کنه؟ کسی دنبال دردسر جدید که نمی گرده.
    اما اگر بگذاری استاد بفهمه که چه مشکلی برای اپلایت وجود داره، شاید خصوصیات برتر دیگه ات باعث بشه که اون مشکل در نظرش کوچک دیده بشه. یعنی اگر خود استاد، خودش بخواهد بهت کمک کنه، مساله خیلی عوض می شه. تو ازش نخواستی، اما به طور غیر مستقیم کاری کردی که خودش بخواهد بهت کمک کنه. برای این کار، باید در جریان ایمیل ها باشه.
    مثلا وقتی به میانه زمان اپلای و ددلاین رسیدی، می تونی از دانشگاه بپرسی که اپلیکیشنت در چه مرحله ایه. شاید منشی ها همون اول اپلیکیشن ها رو براساس لیست حداقل ها جدا کنند. شاید هم گذاشته باشند برای بعد از ددلاین. به هر حال می فهمی که چه کار دارند می کنند. وقتی اولین چیز مثبت یا منفی درباره اپلیکیشن رو فهمیدی، به استاد خبر بده. و نگذار خیلی دیر شه که نتونه کاری کنه.

به هر حال باید اپلای کنی. این کار رو حتما انجام بده، هر شانسی، هر چقدر کوچک، باز هم بهتر از هیچ کار نکردنه. اما به نظرم خودت روی ضعف ات جلوی استاد مانور نده. در عوض نقاط قوتت رو نشون بده. مثلا تاکید کن که در طی چند سال گذشته که انگلیسی درس می داده ای (به عنوان مثال. یا هر کار دیگری که کرده ای) تجربیات زیادی به دست آورده ای. و می دونی که رابطه دنیای آکادمیک و دنیای تجارت چه طوریه. و حالا دید وسیع تری به کار پژوهشی داری. یا مثلا بگو که اون کار تحقیقی که انجام دادی، یا مقاله ای که نوشتی، یا کنفرانسی که رفتی، در راستای اهداف آکادمیکت بوده. کلا همه چیز باید درباره آکادمیا باشه، نه چیز دیگه. چون دنیای دانشگاه اینجوریه.

امیدوارم موفق شی.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

از تمامی دوستانی که راهنمایی کردن سپاسگذارم.

تحصیلات تکمیلی بعد از دریافت همون نامه فوق که توسط استاد برای هر دو ما ارسال کرد، جواب داده که هر گونه ارتباط !!! با استاد غیر رسمیه و ما باید تصمیم بگیریم! منم جرات نکردم شرح زبانمو بگم. چون مطمئنم لینکو می ده می گه که برم چشامو باز کنم و ببینم که مینیمم دانشگاه چقدره. کلا همون طور که دوستمون گفت، این تحصیلات تکمیلی جز داکیومنت های تعیین شده به هیچ صراطی مستقیم نیست. تازه جوابی هم که واسه من فرستاده واسه استاد هم سی سی کرده. مطمئنا استاد اظهار نظر نمی کنه چون دنبال دردسر نمی گرده چه برسه به کمک!
    با توجه به همه شرایط و جمع بندی نظرات شما فکر می کنم منطقی ترین گزینه اینه که به روی مبارک نیارمو کار اپلای رو دنبال کنم تو این دانشگاه بعد که گفتن ناقصه مدارک، حالا یا معجزه میشه و استاد کمک می کنه یا زمان می گیرمو دوباره امتحان می دم یا شرایط گذارندان دوره زبان در اونجا رو جویا میشم.

چیزی که مسلمه ( با صحبت های شما و تحصیلات تکمیلی) کسی نمیاد قول بده که باشه مدرک زبان ناقصو می پذیریم پس همونجور که دوستان گفتن شاید ببنش فرجی بشه ولی تا استپ کنمو و عملن پیش نرم خوب اتفاقی هم نمی افته. پس ترجیح می دم بازی کنم و ببازم تا بازی نکرده فکر باخت باشم.

ممنون که باز هم زحمت کشیدید و جواب های کاملی رو گذاشتید.
    از دوستان دیگه اگه کسی بازم تجربه ای داره خوشحال میشم در میون بگذاره.

با آرزوی خوشبختی و موفقیت برای شما عزیزان

Global Moderator

Simon آواتار ها

از تمامی دوستانی که راهنمایی کردن سپاسگذارم.

تحصیلات تکمیلی بعد از دریافت همون نامه فوق که توسط استاد برای هر دو ما ارسال کرد، جواب داده که هر گونه ارتباط !!! با استاد غیر رسمیه و ما باید تصمیم بگیریم! منم جرات نکردم شرح زبانمو بگم. چون مطمئنم لینکو می ده می گه که برم چشامو باز کنم و ببینم که مینیمم دانشگاه چقدره. کلا همون طور که دوستمون گفت، این تحصیلات تکمیلی جز داکیومنت های تعیین شده به هیچ صراطی مستقیم نیست. تازه جوابی هم که واسه من فرستاده واسه استاد هم سی سی کرده. مطمئنا استاد اظهار نظر نمی کنه چون دنبال دردسر نمی گرده چه برسه به کمک!
    با توجه به همه شرایط و جمع بندی نظرات شما فکر می کنم منطقی ترین گزینه اینه که به روی مبارک نیارمو کار اپلای رو دنبال کنم تو این دانشگاه بعد که گفتن ناقصه مدارک، حالا یا معجزه میشه و استاد کمک می کنه یا زمان می گیرمو دوباره امتحان می دم یا شرایط گذارندان دوره زبان در اونجا رو جویا میشم.

چیزی که مسلمه ( با صحبت های شما و تحصیلات تکمیلی) کسی نمیاد قول بده که باشه مدرک زبان ناقصو می پذیریم پس همونجور که دوستان گفتن شاید ببنش فرجی بشه ولی تا استپ کنمو و عملن پیش نرم خوب اتفاقی هم نمی افته. پس ترجیح می دم بازی کنم و ببازم تا بازی نکرده فکر باخت باشم.

ممنون که باز هم زحمت کشیدید و جواب های کاملی رو گذاشتید.
    از دوستان دیگه اگه کسی بازم تجربه ای داره خوشحال میشم در میون بگذاره.

با آرزوی خوشبختی و موفقیت برای شما عزیزان
    اگرچه شما نميخواي اينجا بيشتر وقت تلف كني اما من پيشنهاد ميكنم تا زمانيكه داري اپلاي رو دنبال ميكني از وقتت استفاده كن و زبان بخون و همين جا نمره رو برسون. كار خيلي سختي نيست. ضمنا هرچه بيشتر زبانت رو تقويت كني مشكلات آينده ات كمتر خواهد بود. قطعا فردا كه درس رو جاي ديگه شروع كني مثل خيلي از دوستاي ديگه ام فرصت نخواهي داشت كه زبانت رو تقويت كني و اين در تفهيم دروس و حتي انجام تكاليف بي تاثير نخواهد بود. خواهي نخواهي كه فعلا اينجايي پس چه بهتر كه زمان رو خوب مديريت كني.حتي از نظر استادت پوان مثبتيه كه تونستي در اين شرايط اين مشكل رو به سرعت و با درايت حل كني و بيشتر ميتونه بهت براي آينده اعتماد كنه. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

امروز 2 تا ایمیل از اساتید دریافت کردم. به نظرتون جوابشون رو چه طور بدم؟
    1. اول از نمرات و معدلم و مقالات زیادی که طی دوره کارشناسی ارشدم داده بودم تعریف و تمجید کردند. بعد گفتن حتما برای برنامه ما اپلای کن. یه راهنمایی هایی برای ادامه مسیر مطرح کردند
    2. گفتن که برای پاییز سال آینده ظرفیت ندارم. اما با توجه به رزومه و وضعیتی که داری اپلای کن و در یکی از موقعیت های خالی که دانشگاه برای دانشجویان جدید قرار داده اقدام کن. وقتی اومدی اونجا راحتتر می تونی به گروهم ملحق بشی و باهم کار کنیم.(البته این دانشگاه خودش خواسته که به اساتید ایمیل نزنید چون به دانشجویان سال اول RA نمی دن)

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zohre86 نمایش پست ها
    جواب اولی که یکی از استادا به من داد این بود

You are welcomed to apply to our PhD program. Your background is aligned with our research interests. I am sure your application will be given full consideration.

که این جواب رو به من داد

I am new at ...., but I believe that you can indicate in your application that you need financial assistance. One piece of information is that admissions and financial aid are very competitive in our program. Financial aid decisions are made based on availability of funds and qualifications.

فکر می کنید که این جواب امیدوار کننده هست؟؟
    بله نظر خود استاد مثبته. همه جای دنیا فاند Competitive هست و این مسئله نباید شما رو نا امید کنه.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)