صفحه 62 از 240 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

پیش فرض پاسخ : زبان فرانسه جهت آمادگی مصاحبه مهاجرت به کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط aida64 نمایش پست ها
    سلام من تازه می خوام شروع کنم به فرانسه خوندن . هیچی هم بلد نیستم .
    کیش جردن زنگ زدم گفتن که یه کلاس فشرده دارن فروردین شروع میشه و 8 ترم رو توی 4 ماه تموم می کنه . هر روز در هفته از ساعت 8 تا 12 . اگه اشتباه نکرده باشم 16 یونیت cafe creme رو تموم می کنن .
    بنظرم کلاس خوبی اومد ولی چند نفر از دوستان می گن انقدر فشرده برای تو که تازه کاری و هیچی بلد نیستی سنگینه و ممکنه بازده خوبی نداشته باشی .
    لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    سلام
    کلاس های فشرده چون هرروز مغز با زبان در گیر میشود خوبه و خصوصا مهارت شنیداری و گفتاری زود تقویت میشود
    اما اگه استاد و متد مناسب نداشته باشید کلاس خیلی سریع خسته کننده میشود و انگیزه برای یادگیری کاهش پیدا میکند.
    چون هرروز کلاس تشکیل میشود باید تنوع کافی در مفاهیم درسی وجود داشته باشد تا خسته کننده نشه و همچنین چون حجم مطالب زیاد میباشد باید وقت کافی جهت مرور و تمرین گذاشته شود
    من تجربه این نوع کلاس داشتم ولی راضی نبودم چون وقت کمی داشتم و رفت امد هرروز در این ترافیک واقعا خسته کننده است.
    اگه شرایطشو دارین یا علی
    موفق باشین
    سلام ولی به نظر من هر چند که خسته کننده و سخت هست ولی این کار رو بکنید و تا درس 4 کفه به صورت فشرده پیش برید نه تا آخر کفه. بعدش کلاس رو متوقف کنید و خودتون تو خونه کار کنید و همچنین در کنارش یک کلاس معمولی برید که تو جمع هم باشید. بعد مدتی تو خونه کار کردن خودتون میتونید به راحتی تشخیص بدید که چجوری بهتر میتونید نتیجه بگیرید. مثلا من تا درس 2 تو کلاس عمومی(1 ترم) خوندم و بعد تا درس 4 تو خونه بعد یه مدت متد عوض کردم که خیلی خوب بود و سپس برگشتم تا درس 10 کفه تو خونه پیش رفتم. بعد کلا کفه رو بوسیدم گذاشتم کنار و به طور کامل متد عوض کردم. این رو شما باید در مورد خودتون تشخیص بدید که چجوری بهتر پیش میرید و جوری قایق رو هدایت کنید که تو رودخونه گیر نکنه و سرعت کم نشه.
    در مورد کلاس هم قطب خوبه و غیر اون بقیه همه مثل هم هستن و هر آموزشگاهی با هر مبلغی که برید کاملا بستگی به استادتون داره حالا چه کیش باشه تو فلان جا چه آموزشگاه عمو حسن باشه تو فلان جا. قطب هم چون ***** سنگینی رو استاداش داره خیلی خوب پیش رفته و استادی که نمیتونه بره قطب میره هر آموزشگاهی که به خونش نزدیک تر باشه. پس نمیشه آموزشگاهها رو مقایسه کرد بلکه باید استاتیدش رو مقایسه کرد.
    به هر حال سریعتر شروع کنید و دل رو به دریا بزنید در حین پیمودن مسیر تصمیمات بهتری میتونید بگیرید.

من که معلم زبان انگلیسی ام که فرانسه هم بلده می گفت cafe creme برام بهتره از compos که تو قطب راوندی درس می دن . اما حالا که انقدر قطب خوبه کسی می دونه کلاس فشرده یا نیمه فشرده داره یا نه ؟
    هر چی امروز زنگ زدم گفتن مسئولش نیست !

رشته و دانشگاه
    Software

من که معلم زبان انگلیسی ام که فرانسه هم بلده می گفت cafe creme برام بهتره از compos که تو قطب راوندی درس می دن . اما حالا که انقدر قطب خوبه کسی می دونه کلاس فشرده یا نیمه فشرده داره یا نه ؟
    پیشنهاد میکنم تا کلاستون رو انتخاب کنید و شروع کنید اول Learn to spk french و روزتا استون رو دانلود کنید و استارت رو خودتون بزنید. کتاب confused رو هم شروع کنید به خوندن تا بعدا متوجه شید که کفه و قفله و ... هیچ کدوم به این منابع نمی رسن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد نمایش پست ها
    اگه میخواهید زبان فرانسه رو بصورت خوآموزی یاد بگیرید شاید تجربه من بتونه کمکتون کنه. الان یک سال هست که (بدون کلاس و معلم) با استفاده از منابع زیر فرانسه می خونم. بعد از 6 ماه خوندن دلف A2گرفتم (91 از 100)وبعد از 9 ماه خوندن وقتی تو کانون زبان امتحان تعیین سطح دادم معادل ترم 7 شدم که به معنای 21 ماه رفتن به کلاسهای کانون هست (هر سال 4 ترم).یه کم هم راجع به نحوه استفاده از این منابع می گم که روش شخصی خودم در استفاده از اونا بوده و شاید که بهترین روش ممکن نبوده.بعد از اینکه با منابع آشنا شدید به هر روشی که دوست دارید از اونها استفاده کنید.
    منابع من به ترتیب اهمیت اینها بوده:
    1-introduction to French phonology از forign service institute
    این دوره ها رو foreign service institute یا به اختصار FSI وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا طراحی کرده و برای اغلب زبانها از اردو و عبری گرفته تا سوئدی و تایلندی موجود هست و از اونها برای آموزش زبان به دیپلماتها و مامورین دولتی که مامور به کشور های مختلف می شوند استفاده میشه. دوره ی مقدمه ای به آوا شناسی فرانسه اش رو می تونید به راحتی از این سایت بطور قانونی و رایگان دانلود کنید:
    http://fsi-language-courses.org/Cont...ch%20Phonology
    این دوره ها برای آمریکاییها بسیار شناخته شده هستند و خیلی ها از اونها استفاده می کنن با یه سرچ ساده fsi+french می تونید کلی مطلب پیدا کنید و از اعتبار این دوره ها مطمئن بشید. این دوره رو می تونید توی 3 هفته تا 5 هفته تموم کنید. این دوره برای آموزش املا و آواهای فرانسه هست (بزرگترین مانع برای شروع فرانسه) در پایان این دوره شما می تونید تا 90% کلمات فرانسوی رو به درستی بخونید و تلفظ کنید ولی هیچ چیز از گرامر نمی دونید، یک سری کلمات پراکنده رو حفظ کردید ولی حتی نمی تونید یه جمله ساده (مثلا معرفی خودتون رو) به فرانسه بگید. اما نگران نباشید شما وقتتون رو هدر ندادید. ریشه یک درخت زیبا و تنومند دیده نمیشه.
    2- French basic course از foreign service institute
    از این لینک دانلودش کنید:
    http://fsi-language-courses.org/Cont...French%20Basic
    دو بخش (volume) هست و مجموعا 24 درس.در واقع منبع اصلی همین دوره هست و بقیه منابعی که گفتم در کنار این و در خدمت این منبع اصلی هستن. گول کلمه basic رو نخورید. با تموم کردن این 24 درس می تونید تا 70% فیلم ها و اخبار و ... فرانسوی رو متوجه بشید، سایت های فرانسوی رو زیر و رو کنید و مطالبش رو بفهمید و نه خیلی زیبا و فصیح ولی میتونید صحبت کنید و منظورتون رو به یک فرانسوی زبان بفهمونید و میشه اصطلاحا گفت که فرانسه رو یاد گرفتید. اما زیاد خوشحال نشید! تا درس 7 یا هشت میشه تقریبا سریع پیش رفت (هر درس یه هفته یا 10 روز) ولی از اینجا به بعد تموم کردن هر درس نیاز به زحمت و مایه گذاشتن زیادی داره. روش من این بود که هر شب به اندازه یک فایل صوتی رو می خوندم.
    3- French in action
    یک سریال تلویزیونی آمریکایی آموزش زبان فرانسه هست. 54 قسمت 20 دقیقه ای. خیلی معروف هست و با سرچ اسمش می تونید روش های استفاده ازش رو پیدا کنید. در کل باید 3 یا 4 بار تمومش رو از اول تا آخر نگاه کنید.خیلی تاثیر گذار و مفیده. چند تا فروشگاه اینترنتی ایرانی هستن که روی 2 تا دی وی دی میفروشنش. من از اینترنت و بصورت پستی خریدمش.در این برنامه فقط به فرانسه صحبت میشه بنا بر این باید یه مقدار آشنایی با فرانسه داشته باشید تا شروعش کنید. اگر از درس 7 یا 8 FSI به بعد هفته ای دو قسمتش رو نگاه کنید (یک شب یک قسمت جدید- دو شب بعد تکرار همون)و هفته ای 5 یا 6 فایل صوتی FSI رو کار کنید مطالب دو دوره با هم هماهنگ میشن و مثلا وقتی چیزی رو توی FSI می خونید تقریبا همزمان توی French in action هم بحث میشه.
    4- دایره المعارف microsoft student encarta
    توی هر سی دی فروشی پیدا میشه و یک دیشکنری کامل فرانسه- انگلیسی و بر عکس داره. حسنش اینه که هم ارزونه هم بخش صرف فعل داره که در آموزش زبان فرانسه از ملزوماته و دیشکنریش هم خیلی کامل و اصولیه. اگر می خواهید خودآموزی کنید اهمیت دیشکنری خوب رو دست کم نگیرید. تمام اون دوره های قبلی که گفتم بدون استفاده از این دیشکنری بی فایده میشه. دیشکنری های موبایل یا اونهایی که در مقابل یه کلمه فقط چند تا معادل میده بدون توضیح نقش دستوری، حروف اضافه مربوط به کلمه، مثال از کاربرد کلمه و ...رو به کل فراموش کنید.دیشکنری های کاملی غیر از این هم توی بازار هست ولی اولا گرونه(20-30 هزار تومن) ثانیا توی شهرستان ها سخت گیر میاد.
    5- کتاب shaum's outline of french grammar
    باز هم می تونید توی آمازون سرچ کنید و نظرات رو بخونید ببینید چه کتاب معروف و محبوبیه. من اون رو بصورت pdf از rapidshare گرفتم. در درس های بالاتر بهش نیاز پیدا می کنید. بعضی چیز ها رو FSI خیلی خوب نگفته. روی کامپیوترتون به عنوان مرجع داشته باشیدش.
    6-یک مطلب دیگه هم هست و اون درست کردن یک دفترچه از خلاصه نکاتیه که می خونید. FSI دوره طولانی ایه و وقتی پرینت میگیرینش چندین جزوه قطور میشه و چون هیچ طرح گرافیکی و شکل و طرحی نداره همه صفحات مثل همن راحت میشه یک مطلب رو توش گم کرد. باید یه خلاصه از نکاتی که می خونید به همراه آدرسشون که تو کدوم صفحه از کدوم درس بحث شدن همیشه کنار دستتون باشه.
    منابع همین هاست. البته مسلما برای استفاده از این منابع به شبی 2 تا 3 ساعت وقت، علاقه به یادگیری زبان های خارجی و انگیزه ای بسیار قوی نیاز دارید.
    موفق باشید
    ================================================== ===========

ببین فقط می‌خوام بگم کارت درسته بهزاد جون
    من با یک ترم زبان خوندن اومدم فرانسه ، کلی‌ گشتم یه چیزی که باهاش حل کنم و زبان بخونم پیدا کنم و پیدا نشد که نشد، اینجا کلاس خیلی‌ گرونه از طرفی‌ بخاطر دانشگاه وقت کلاس رفتن هم نداشتم، خلاصه که شانسی با این فروم آشنا شدم ، راستش دنبال فایلهای صوتی قفله بودم که از اینجا سر در آوردم ، فقط می‌خوام بگم که نمیدونم چجوری عزت تشکر کنم بهزاد جان که منو از مقد نجات دادی.
    خوشبختانه فیلمهای فرنچ این اکشن هم تو یوتیوب هست همش ، فقط باید ببینم تخت ئ‌‌ فیلمارو از کجا می‌شه گیر آورد.
    اینشاالله هر جا هستی‌ زنده و پایند باشی‌، اگر هم پاریسی که افتخار بده یه وق بزنیم ؛-)

Halandoon: دوست من حتماً قوانین این فاروم رو مطالعه کن، با تشکر.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...DB%8C%D8%AF%29
    ویرایش توسط halandoon : March 10th, 2010 در ساعت 01:28 AM

ApplyAbroad Veteran
    parham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي شيمي - شيراز

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنم تا کلاستون رو انتخاب کنید و شروع کنید اول Learn to spk french و روزتا استون رو دانلود کنید و استارت رو خودتون بزنید. کتاب confused رو هم شروع کنید به خوندن تا بعدا متوجه شید که کفه و قفله و ... هیچ کدوم به این منابع نمی رسن.
    این learn to speak french لینکش رو از کجا میشه پیدا کرد ؟
    - فایل فدرال: May.17.2010 -- ایمیل آپدیت از پاریس : 2013/04/15 و مدیکال :2013/07/08 رسیدن مدیکال به پاریس:2013/07/22 پاس رکوئست: 2013/09/04

من برای زنده بودن جستجوی تازه میخواهم ...

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    سلام ولی به نظر من هر چند که خسته کننده و سخت هست ولی این کار رو بکنید و تا درس 4 کفه به صورت فشرده پیش برید نه تا آخر کفه. بعدش کلاس رو متوقف کنید و خودتون تو خونه کار کنید و همچنین در کنارش یک کلاس معمولی برید که تو جمع هم باشید. بعد مدتی تو خونه کار کردن خودتون میتونید به راحتی تشخیص بدید که چجوری بهتر میتونید نتیجه بگیرید. مثلا من تا درس 2 تو کلاس عمومی(1 ترم) خوندم و بعد تا درس 4 تو خونه بعد یه مدت متد عوض کردم که خیلی خوب بود و سپس برگشتم تا درس 10 کفه تو خونه پیش رفتم. بعد کلا کفه رو بوسیدم گذاشتم کنار و به طور کامل متد عوض کردم. این رو شما باید در مورد خودتون تشخیص بدید که چجوری بهتر پیش میرید و جوری قایق رو هدایت کنید که تو رودخونه گیر نکنه و سرعت کم نشه.
    در مورد کلاس هم قطب خوبه و غیر اون بقیه همه مثل هم هستن و هر آموزشگاهی با هر مبلغی که برید کاملا بستگی به استادتون داره حالا چه کیش باشه تو فلان جا چه آموزشگاه عمو حسن باشه تو فلان جا. قطب هم چون ***** سنگینی رو استاداش داره خیلی خوب پیش رفته و استادی که نمیتونه بره قطب میره هر آموزشگاهی که به خونش نزدیک تر باشه. پس نمیشه آموزشگاهها رو مقایسه کرد بلکه باید استاتیدش رو مقایسه کرد.
    به هر حال سریعتر شروع کنید و دل رو به دریا بزنید در حین پیمودن مسیر تصمیمات بهتری میتونید بگیرید.
    منم باهات موافقم
    خوندن تو خونه خوبه ولی حتما باید تو یه کلاس 7 و 8 نفره فعال و با انگیزه یه روز در میان حضور داشت تا عیار خودتو بتونی بسنجی

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

شعبه اصلی قطب قفله تدریس میشه
    همه رقمی!!! هم کلاس داره عادی فشرده و فوق فشرده

من می خواستم کلاسهای بحث آزاد فرانسه شرکت کنم. شما جایی رو که از کیفیتش خبر داشته باشید سراغ دارید؟
    یه موسسه هست به نام خانه زبان ارشیا در میدون ونک که بحث آزاد داره. کسی چیزی راجع به اونجا میدونه؟
    recv 13 Dec. 2009
    FN 20 Jan. 2010
    interview 29 july 2010
    فایل نامبر فدرال 1 اگوست 2010ویکی مهاجرت به کبک

رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid928 نمایش پست ها
    من می خواستم کلاسهای بحث آزاد فرانسه شرکت کنم. شما جایی رو که از کیفیتش خبر داشته باشید سراغ دارید؟
    یه موسسه هست به نام خانه زبان ارشیا در میدون ونک که بحث آزاد داره. کسی چیزی راجع به اونجا میدونه؟
    این که میگید همونه که درب مشکی داره بغل بانک سپه ؟

رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط parham نمایش پست ها
    این learn to speak french لینکش رو از کجا میشه پیدا کرد ؟
    تو همین تاپیک هست و تو تاپیک منابع فرانسه راحت تر پیداش میکنی. این صادق همیشه شاد و سربلند باشه. حیف که پرید و رفت امیدوارم اون ور خوش باشه و کاراش خوب پیش بره. خیلی به این تاپیک حال داد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)