صفحه 96 از 143 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

ممنون از دوستان و اساتید عزیز

خب کمی نسبت به گذشته انگلیسی تر شدم ( نه صددرصد) الان مشکلم اینه وقتی به یه کلمه نااشنا میخورم و معنی انگلیسی رو پیدا میکنم کاربرد در جمله برام سخت شده چون اکثرا مثالهای سختی دارند
    دیکشنری هست که مثال هاش ساده تر و پرکاربردتر باشه که بهتر بشه یادش گرفت؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    ممنون از دوستان و اساتید عزیز

خب کمی نسبت به گذشته انگلیسی تر شدم ( نه صددرصد) الان مشکلم اینه وقتی به یه کلمه نااشنا میخورم و معنی انگلیسی رو پیدا میکنم کاربرد در جمله برام سخت شده چون اکثرا مثالهای سختی دارند
    دیکشنری هست که مثال هاش ساده تر و پرکاربردتر باشه که بهتر بشه یادش گرفت؟؟
    سلام
    البته شما نفرمودید از کدام دیکشنری و برای یادگیری چه سطحی استفاده می کنید . شاید سطح دیکشنری مورد استفاده فعلی شما متناسب با دایره لغات و سطح گرامر فعلی شما نباشد . اگر در اکثر مثال های دیکشنری لغات جدید میبینید یا ساختار جملات دیکشنری برای شما فهم جمله را سخت می کند ، احتمالا سطح دیکشنری از سطح شما بالاتر است و تغییر در نوع دیکشنری می تواند یک راه حل باشد.
    به عنون مثال oxford word power برای سطوح pre intermediate و intermediate و
    oxford advanced, longman advanced,longman contemporary برای سطوح upper intermediate و بالاتر مناسب است.
    موفق باشید

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

[/QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    این بسیار عالیه ولی مساله اینه که اون مثال و جمله مثال رو از کجا بهتره تهیه کنیم؟ و اینه ایا دیکشنری هست که کالوکیشن یه لغت رو بشه در اون پیدا کرد و یاد گرفت؟
    سلام دوست عزیز

بله هست! این جملات که منظور شما هست یعنی سمپل و کالکیشین رو میتونید در بیشتر دیکشنری ها معتبر پیدا کنید
    من Longman Dictionary of Contemporary English رو پیشنهاد میدم میتونید هم میتونید خود نرم افزارش رو تهیه کنید و یا خیلی راحت روی babylon نصب کنید و حتی نسخه ی اندروید اون رو هم چندتا شرکت ایرانی کار کردند و میتونید روی گوشیتون بریزید. گوگل کنید راحت پیدا میکنید. تمامی قسمت های مرتبط با یه کلمه مثل collocation و thesaurus رو میتونید توی اون پیدا کنید

[/QUOTE]
    سپاس از شما
    من بابیلون رو روی گوشیم نصب کردم و گلاسوری مربوط به لانگمن رو هم روی گوشیم دانلود کردم
    ولی هرکار می کنم نمیتونم این گلاسوری رو به بابیلون معرفی کنم. لطفا راهنمایی فرمایید...

در ضمن در بازار من برای 504 , 400 , 450 appهاشون رو دانلود کردم و بسیار در حفظ کردن لغت کمکم کرده.

خواستم به دوستان اطلاع بدم

اگه تبلیغ محسوب میشه لطفا مدیران ویرایش فرمایند

پیروز باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

سلام دوست عزیز

بله هست! این جملات که منظور شما هست یعنی سمپل و کالکیشین رو میتونید در بیشتر دیکشنری ها معتبر پیدا کنید
    من Longman Dictionary of Contemporary English رو پیشنهاد میدم میتونید هم میتونید خود نرم افزارش رو تهیه کنید و یا خیلی راحت روی babylon نصب کنید و حتی نسخه ی اندروید اون رو هم چندتا شرکت ایرانی کار کردند و میتونید روی گوشیتون بریزید. گوگل کنید راحت پیدا میکنید. تمامی قسمت های مرتبط با یه کلمه مثل collocation و thesaurus رو میتونید توی اون پیدا کنید

[/QUOTE]
    سپاس از شما
    من بابیلون رو روی گوشیم نصب کردم و گلاسوری مربوط به لانگمن رو هم روی گوشیم دانلود کردم
    ولی هرکار می کنم نمیتونم این گلاسوری رو به بابیلون معرفی کنم. لطفا راهنمایی فرمایید...

در ضمن در بازار من برای 504 , 400 , 450 appهاشون رو دانلود کردم و بسیار در حفظ کردن لغت کمکم کرده.

خواستم به دوستان اطلاع بدم

اگه تبلیغ محسوب میشه لطفا مدیران ویرایش فرمایند

پیروز باشید[/QUOTE]

سلام
    من در مورد نصب babylon روی گوشی اطلاع ندارم و واسه گوشی بهتون پیشنهاد میکنم یه سرچ در مورد Longman+اندروید یا +ios یا +apk انجام بدید و اونو دانلود کنید. شرکت های ایرانی این دیکشنری رو با معنی فارسی برای گوشی توسعه داده اند.

پیروز باشید

Junior Member OTEP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.S. in Computer Software Engineering

سلام دوستان امیدوارم حال همتون خوب باشه
    خب، مشکلی که من تو لغات دارم، 1100 هستش
    با توجه به اینکه 504 رو تموم کردم و لغاتش خیلی روون‌تر بود، این 1100 خیلی سخت شده واسم
    تقریبا لغاتش واسم ناآشنا هستش، به نظرتون چه راهی رو پیشنهاد می‌کنین که زودتر یاد بگیریم؟ غیر از فلش کارت و اَپ موبایل

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط OTEP نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حال همتون خوب باشه
    خب، مشکلی که من تو لغات دارم، 1100 هستش
    با توجه به اینکه 504 رو تموم کردم و لغاتش خیلی روون‌تر بود، این 1100 خیلی سخت شده واسم
    تقریبا لغاتش واسم ناآشنا هستش، به نظرتون چه راهی رو پیشنهاد می‌کنین که زودتر یاد بگیریم؟ غیر از فلش کارت و اَپ موبایل
    سلام. اینکه لغات نااشنا و سخت هستن طبیعیه و برای تمام افرادی که تازه 1100 رو شروع میکنن به همین صورته.
    با توجه به تجربه خودم و دوستان بهترین و موثرترین روش همون فلش کارت هست بصورتیکه یک طرفش لغت و طرف دیگش معنی اون به همراه چند مثال باشه.
    اگر نمیخواین از فلش کارت استفاده کنید تنها راه ممکن اینه که ترکیب ها و جملات مختلف با هر لغت رو در جایی یادداشت کنید و همواره مرور کنید. معمولا حفظ لغت به تنهایی سخته ولی وقتی بتونید با لغات یه ترکیب بسازین که تو ذهنتون بمونه به ندرت فراموشتون میشه. مثلا تو همون درس اول لغت voracious رو همیشه فراموش میکردم. تا اینکه تو یه متنی ترکیب voracious appetite و voracious reader رو دیدم. اینجوری دیگه هیچوقت لغت فراموش نمیشه. یکی از منابع مفید برای پیدا کردن این ترکیبها هم دیکشنری لانگمن هست.
    البته مزیت کتاب 1100 اینه که لغات هر درس در درسهای آینده هم در متون جدید تکرار میشن و این تکرارهای با زمانبندی مناسب میتونه تو بخاطر سپردن لغات مفید باشه. هر چند توصیه میکنم اگر وقت کافی دارین حتما از فلش کارت با روش لایتنر استفاده کنید. اوایل ممکنه یه مقدار وقت گیر و خسته کننده باشه ولی بازدهش به شدت بالاست.

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

من یه سوال از بچه هایی که با انکی کار میکنند دارم و اون این هست که من اگه دکی بخوام بسازم که مثلا تو صفحه اول word ..voice..example بیاد و در پشت mean...syn...opp...explain پر کنم و بخواد باید چه کار کنم...ببینید من به این موضوع نزدیک شدم با ویریش Basic-d101c بالای صفحه ولی حقیقتش اونطوری که میخواستم نشد و حالت اولیه اش هم به خورد و دیگه نتونستم تغیرش بدم

فکر کنم اگه یکی از بچه های کامپوتر بهتر بدونه باید په کار کرد برای تغییر تو برنامش که اوپن سورس هست همونجا

اگه سوال منو متوجه نشدین من بازم توضیح میدم...

باسلام به همه دوستان. خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمکم کنه زودتر جواب بهم بده
    من از مهر تا اسفند پارسال کلاس آیلتس رفتم و تکنینک ها رو تقریبا کامل بلدم. اما دایره لغتم شدیدا ضعیفه . مخصوصا اینکه ی شرایطی پیش اومد که من مجبور شدم 2ماه شبانه روز فرانسه بخونم الان اصلا یادم نمیاد چه کلمه ای انگلیسی بود همش فرانسه تو ذهنمه. و وقت کافی ندارم که سرحوصله بشینم بخونم. فقط 2.5 ماه وقت دارم که امتحان آیلتس بدم. لطفا خواهش میکنم راهنماییم کنین لغات رو چطور شروع کنم به خوندن. ممنون میشم اگه کمکم کنین.

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط haley نمایش پست ها
    نیازی به بچه های کامپیوتر نیست. به راحتی در help توضیح داده چی کار کنید. من تمامی دک هام رو خودم میسازم.
    اگه خواستید دکتون رو با توضیحاتی که میخواید برام بفرستید تا براتون درست کنم. خودتون هم راحت میتونید تغییرات رو اعمال کنید.
    ممنون ولی منظور من پر کردن دک نبود بلکه جابجایی موارد در پشت و جلو کارت هست یعنی ادیت کردن html مخصوصا تو basic-5b147 در قسمت cards تو note typesهست

ویرایش توسط Matinking : May 27th, 2015 در ساعت 10:39 PM دلیل: ارتباط مستقیم دو پست پیاپی از یک کاربر

Junior Member

سلام
    ببخشید اگه سوالم تکرار مکرراته چون با خوندن پست های قبلی گیج شدم

من دارم برا آیلتس می خونم و دایره ی لغاتم خیلی ضعیفه
    یه مدت خودم لغات جدید رو روی فلش کارت می نوشتم اما چندتا عیب داره بنظرم:
    خیلی وقت آدم رو میگیره
    تلفظ نداره

کدوم یک از نرم افزار ها یا سایت ها میتونه خواسته های من رو برآورده کنه:
    1-بانک لغات آماده مرتبط با آیلتس داشته باشه ( که هم معنی ها و مثال و ترجیحا کالوکیشن و تلفظ هم همراهش باشه)
    2-سیستم تثبیت لغت در ذهت مثل سیستم لایتنر توش تعبیه شده باشه

با خودم میگم ینی تو این دنیا به این پیشرفته ای نباید یه سایت یا نرم افزار هوشمند باشه که لغات رو با برنامه زمانی مشخص آموزش بده ( با تلفظ و حتی عکس و فیلم و مثال) و یادگیری لغات رو آسون و شبیه یه بازی بکنه؟
    (گوشی من ویندوزفون هست و با لبتاپ کار می کنم و اینترنت هم دارم)
    مرسی و ممنون و متشکر از دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)