صفحه 212 از 252 نخستنخست ... 112162202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,111 تا 2,120 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

سلام و ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار میذارین

من فوق لیسانس الکترونیک (Electronis Eng.-Design of wireless systems) از ایتالیا دارم و چهار ساله برگشتم ایران و مشغول کارم.

لیسانسم از دانشگاه آزاد بوده.
    یه مقاله IEEE هم دارم.

معدل لیسانس: 15
    رشته لیسانس:برق-الکترونیک
    دانشگاه لیسانس:آزاد کرج

دانشگاه فوق: پلی تکنیک تورین با معدل بالا (102/110)

مدرک زبان انگلیسی: آیلتسم اکسپایر شده اما مجدد امتحان میدم فکر میکنم 7-6.5 باشم
    مقالات خارجی:دو مقاله که یکیش IEEE هست
    سابقه کار:حدود 9 سال- 2 سالش در ایتالیا بوده، assisstant در دانشگاه بودم و researcher

ضمنن سابقه دریافت بورس در ایتالیا هم دارم. به نظر شما شانسم برای دکترا فول فاند چقدر هست؟

Junior Member

با سلام.
    لیسانس مدیریت جهانگردی معدل 13 دانشگاه پیام نور -
    دانشچوی ترم دو فوق لیسانس مدیریت توریسم فعلا معدل الف.
    مقاله ندارم ولی دارم مینویسم.
    ایلتس lis 8- sp 7.5- wr 7.5- re 8
    Gre ندادم ولی تخمینی 330 حتما میارم. میتونم از کدوم دانشگاهها مفطع کترا پذیرش بگیرم که البته فول فاند باشه؟

دوستم
    فوق دیپلم عمران ازدانشگاه ازاد همدان معدل 16
    لیسانس عمران با معدل 14
    فوق لیسانس با معدل 16 تو همین دانشگاه.
    ایلتس دو تا7 و دو تا 7/5
    gre نداده ولی همین 315 در نظر بگیریم.
    5 تا مقاله داره 2 تاش نفرستاده واس چاپ. ده سال سابقه کار درخشان داره.
    واس ایشونم میخواستم بپرسم چه دانشگاهی امکان پذیرش بصورت فول فاند هست؟

Junior Member

ممنون میشم از دوستان اگه بفرمایین که شانس دارم یا خیر؟؟؟
    رشته مورد نظر:
    Electrical engineering- power electronic
    معدل ارشد: 16.23
    رشته ارشد: مهندسی برق - قدرت
    دانشگاه ارشد: آزاد
    معدل لیسانس: 16.71
    رشته لیسانس: مهندسی برق - قدرت
    دانشگاه لیسانس: آزاد
    مدرک زبان انگلیسی: ندارم ولی با توجه به پایه زبان ؛ آیلتس : بین 6.5 تا 7 و تافل : بین 95 تا 105
    مقالات خارجی: 1
    مقالات داخلی: 1
    تالیف کتاب: ندرام، اما سابقه همکاری با بنیاد نخبگان و ترجمه 3 کتاب و 2 پایان نامه (حدود 1000 صفحه) مرتبط با رشته تحصیلی را دارم.
    سابقه کار: 4 سال سابقه بیمه جهت کار به عنوان سرپرست کارگاه در یک شرکت پیمانکاری برق و ابزار دقیق در مجموعه ی پتروشیمی.
    سایر افتخارات و مدارک:
    TA در زمان کارشناسی
    دانش آموخته دوم در زمان ارشد
    همکاری با بنیاد نخبگان جهت انجام پروژه کسر خدمت
    دانشگاه مورد نظر : تفاوتی نداره، ولی انگلیسی زبان بودن و فاند (partial یا full) برام مهم هست

Junior Member

با سلام ممنون می شم اگه نظرتون رو بدید
    کارشناسی:مهندسی پزشکی با معدل 14.7 از دانشگاه دولتی شهرستان
    کارشناسی ارشد: مهندسی پزشکی با معدل 17.97 از دانشگاه دولتی شهرستان
    مقالات:
    6 مقاله ISI چاپ شده (ایمپکت فکتور از 0.7 تا 5)- تعدادی مقالات غیر ISI (کنفرانسی (انگلیسی و فارسی)، داخلی ، خارجی غیر ISI)
    2-3 تا مقاله ISI هم under review هست. (اگه تاثیر داره می تونم تلاش کنم بیشتر بشه !)
    زبان: هنوز ندادم ولی شما فرض کنید تافل بین 90 تا 100 (95 فرض کنید)
    دانشگاه های مورد نظر: دانشگاه خوبی باشه ( دانشگاه خاصی مد نظرم نیست)، ولی ترجیها رنکینگ زیر 100 باشه ( برای زیر 100 شانس دارم؟)
    اسکالرشیپ: فول فاند !
    چندتا سوال هم داشتیم.
    یکی اینکه من اکثر داشنگاه های استرالیا رو نگاه کردم حداقل نرمه تافل معمولا زیر 80 زدن که خیلی پایین هست! جریان چیه ؟!
    یکی دیگه معدل لیسانسم هست . از بعضی ها پرسیدم گفن که خیلی از دانشگاه ها معدل دو سال آخر (ارشد) رو مد نظر می گیرن. نظر شما چیه ؟
    الان برای شروع به ای میل زدن به استاد ها خوبه ؟ (با توجه به اینکه می خوام تا یه ماهه دیگه آزمون زبان بدم بزارم بعد از آزمون زبان بهتر نیست؟)
    اپلیکشن فی برای استرالیا حدودا چقدر میشه؟
    می دونم که اینجا مربوط به استرالیا هست ولی اگه به نظرتون جاهای دیگه ای می تونم نتیجه بهتر بگیر هم لطفا راهنمایی کنید؟
    با تشکر

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه سراسری سنندج
    معدل کارشناسی : 13/76
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی برق-الکترونیک
    دانشگاه کارشناسی ارشد :---
    معدل کارشناسی ارشد :---
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :---
    تعداد مقالات :-
    سابقه کار: 8 سال
    سابقه دریافت بورس : ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب : -
    نمره زبان انگلیسی: 6.5
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: Electronic Engineering دانشگاه Macquarie سیدنی استرالیا یا دانشگاه های دیگر سیدنی
    اسکلارشیپ مد نظرتون : fund for Master degree

Junior Member

دانشگاه کارشناسی :سراسری شهرستان
    معدل کارشناسی : 13.65
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی برق-قدرت
    دانشگاه کارشناسی ارشد :دانشگاه تبریز
    معدل کارشناسی ارشد :16.01
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسی برق-مخابرات سیستم
    تعداد مقالات :5 مقاله isi با ایمپکت های 1 الی 1.3
    سابقه کار: 2 سال
    سابقه دریافت بورس :ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب :ندارم
    نمره زبان انگلیسی: TOEFL ibt 101
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: دانشگاه های گروه 8 و دانشگاه هایی غیر گروه 8 که رنکشون خوب باشه.
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فول فاند
    معدل کارشناسیم میدونم کمه واحد افتاده ام کم نداشتم میدونم نقطه ضعفه بزرگی هست ولی سعی کردم با پژوهش پوشش بدم و 2 تا مقاله دیگه در حال اماده کردنم میخواستم بدونم شانسم در چه حد هست.
    ممنون میشم از دوستانی که وقت میذارند و راهنمایی میکنند.

سلام، با توجه به نتایج پذیرش سال‌های قبل دوستان و تجربیاتی که همینجا گفته شده، فکر میکنم به دلیل معدل پایین کارشناسی و حتی معدل پایین ارشد(معمولا برای گرفتن فاند به معدل بالای ۱۸ ارشد نیازه) پذیرش از دانشگاه‌های معدل محور مثل سیدنی و UNSW یه کم دور از انتظار باشه. اما احتمال پذیرش برای دانشگاه‌های مقاله محور، با توجه به داشتن پنج مقاله، قابل دسترس به نظر میرسه. مد نظر داشته باشین که نفر اول بودن و اعتبار مقاله در هر رشته خاص هم تاثیر زیادی در فرایند پذیرش داره. بنابراین من بهتون توصیه میکنم، این صرفا یک توصیه دوستانه است و خودتون مخیر هستین، برای دانشگاه‌های که مقاله براشون مهمه مثل دانشگاه موناش اقدام کنین. با این حال چون اکثر دانشگاه‌های استرالیا اپلیکیشن فی ندارن، میتونین از هر کجا که استاد پیدا کردین اقدام کنین و شانستون بسنجین. به قول معروف سنگ مفت و گنجشک هم مفت. فقط باید زحمت نوشن پروپوزال بکشین و پر کردن اپلیکیشن فرم. موید باشین.

Junior Member

دستتون درد نكنه بابت راهنماييتون. در هر ٥ تا مقاله اسم اول هستم و و ٢ مقاله ديگه دارم كار ميكنم اونها هم اسم اول هستم و قرار هست بفرستم براي ژورنال هاي معتبر و پايان نامم هم پربار بود حالا براي دانشگاه هايي مثل موناش هم شانسم كمه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nmtele نمایش پست ها
    دستتون درد نكنه بابت راهنماييتون. در هر ٥ تا مقاله اسم اول هستم و و ٢ مقاله ديگه دارم كار ميكنم اونها هم اسم اول هستم و قرار هست بفرستم براي ژورنال هاي معتبر و پايان نامم هم پربار بود حالا براي دانشگاه هايي مثل موناش هم شانسم كمه ؟
    خواهش میکنم. حقیقتش به فاکتورهای زیادی بستگی داره که مهمترینش رقیب‌های شما در او راندی که اپلای میکنین هست. عرض مردم، هممون شانس داریم اما یا این میزان شانس برای گرفتن اسکالرشیپ کفایت میکنه یا نه، میشه پذیرش تعیین میکنن. شما شروع کنین به ایمیل زدن به اساتید و به محض دریافت پاسخ مثبت، اپلای کنین. بعد دیگه توکل به خدا منتظر بمنونین تا نتیجه بیاد. ولی اینکه شما نفر اول مقالاتشان هستین نکته مثبتی در رزومتونه ه شانستون افزایش میده. ضمنا، مقالات پابلیش یا اکسپ(اونم در صورت اثبات کردن اینکه مقاله اکسپت شده) مورد توجه قرار میگیرن. مقالات سابمیت شده یا داخلی اصلا اهمیتی نداره. موفق باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nmtele نمایش پست ها
    براي موناش اگر معدل ارشد پايين باشه و 25 درصد ارشد تحقيقاتي نباشه حتي آفره بدونه بورس هم نميدناگه اين دوتا شرط رو داشته باشين ، به مقاله هم تنها درصورتي نيگا ميكنن كه جزو ٤ رده ي اصليه پابليش باشه
    A*\ A\B \C

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)