صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: کلیرنس امنیتی برای مراکز دولتی امریکا (ویزای کار، پست داک، تحصیلی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کلیرنس امنیتی برای مراکز دولتی امریکا (ویزای کار، پست داک، تحصیلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ario_80 نمایش پست ها
    من از یه مرکز تحقیقاتی وابسته به USDA ARS پذیرش پست دکتری دارم. البته قانونا اونها نمی تونن من رو استخدام کنن و بناس یه شرکتی به نام بنام ORISE منرو استخدام کنه. قبل از تعطیلات کریسمس برام یه فرم ARS-230 فرستادن و فرم DS2019 رو منوط به کلیر شدنم کردن. تقریبا یکسال طول کشید تا بتونم این فرصت رو فراهم کنم و خیلی سخت بود. این تجربه دوستمون واقعا ناراحت کنندس. من دکترام رو امریکا گرفتم و محل قبلی هم که کار کردم (دوره کوتاه پست داک) عملا متعلق به دولت فدرال بود (USDA ARS). چطور اون موقع کسی با من کاری نداشت و مشکلی پیش نیومد؟
    جدی؟ من هم اسپانسرم ORISE هست. ولی کلیر شدن ARS230 سه ماه طول کشید و بعد ایمیل زدن که کلیر نشدید و دلایل بالا که اشاره کردم. من هم برای این موقعیت پست داک نزدیک 1 سالی درگیر بودم. من فنلاند دکترا گرفتم. زیاد به ای موقعیت دل نبندید مثل من بعدا دپرس میشید. به دانشگاه ها اپلای کنید و حتی اگر ویزا هم بگیرید هیچ تضمینی برای رفتنتون توی این مرکز نیست چون ایرانی هستید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کلیرنس امنیتی برای مراکز دولتی امریکا (ویزای کار، پست داک، تحصیلی)

من یه داکی پیدا کردم که متن بالا توش هست (اینجا). به نظر میاد این ممنوعیت قطعی نیست و استثنا هم قائل میشن (دارم به خودم دلداری می دم):
    Ban on Entry. Citizens from countries that are on the Department of State’s (DOS) list of State Sponsors of terrorism are not permitted in ARS facilities, even as visitors. At present these countries are Cuba, Iran, Iraq, Libya, North Korea, Sudan, or Syria (*). The exception is visits that are sponsored by a Federal Government Agency such as DOS. In such instances, approval MUST be obtained from ARS Homeland Security (ARSHS) prior to the visit. Prior approval MUST be obtained for all non-citizen visitors to BSL-3 or Select Agent facilities.
    دوست عزیز باور کنید اگر وقتتون را جای دیگه بزارید بهتر هست. مثل من دپرس میشید. اینجا اصلا ایرانی نمیگیره. اگر هم بگیره باید رزیدنت یا سی تیزن باشید.

موقعیت های دیگه هیچ کدوم در حد این نمیشن. من کلی امید بستم به این به خاطر آینده کاری و شغلیم توی امریکا. اگر این نشه هرکجای دیگه که برم دپرسم. این قانون خیلی ظالمانه هست. من نمی فهمم که چرا ما باید قربانی بازی های سیاسی بشیم...

Junior Member

موقعیت های دیگه هیچ کدوم در حد این نمیشن. من کلی امید بستم به این به خاطر آینده کاری و شغلیم توی امریکا. اگر این نشه هرکجای دیگه که برم دپرسم. این قانون خیلی ظالمانه هست. من نمی فهمم که چرا ما باید قربانی بازی های سیاسی بشیم...
    من دیروز بالاخره تونستم به استادی که در دانشگاه برکلی هست تماس بگیرم و باهاش صحبت کردم فقط داشت میگفت I apologize.... یعنی فقط همینو میگفت. من بهش میگم چرا پس نامه فرستاید من برم ویزا بگیرم؟ من 7 ماه درگیر این پذیرش بودم چطوری با یک قانون مسخره من رو نمیزارید بیام؟ همش میگفت می دونم من معذرت میخوام ازت و دلیلشو نمیدونیم. میگم بهش یک راهی جلوی پام بزارید و من الان ویزا دارم چیکار کنم ، اجازه بدید بیام دانشگاه اونجا که کلیر نمیخواد ... گفت اسپانسر ORISE قبول نمیکنه و باید همینجا بیایی و من هم پول ندارم بیایی افیسم. بهش سر آخر گفتم بهش من شغلمو وقتمو ... همه رو نزدیک 1 سال روی این موقعیت گذاشتم و همه رو از دست دادم... همش میگفت I know , so sorry and I apologize.... بخدا دیگه خسته شدم کاش اینقد وقت برای این موقعیت نگذاشته بودم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahba_823 نمایش پست ها
    من دیروز بالاخره تونستم به استادی که در دانشگاه برکلی هست تماس بگیرم و باهاش صحبت کردم فقط داشت میگفت I apologize.... یعنی فقط همینو میگفت. من بهش میگم چرا پس نامه فرستاید من برم ویزا بگیرم؟ من 7 ماه درگیر این پذیرش بودم چطوری با یک قانون مسخره من رو نمیزارید بیام؟ همش میگفت می دونم من معذرت میخوام ازت و دلیلشو نمیدونیم. میگم بهش یک راهی جلوی پام بزارید و من الان ویزا دارم چیکار کنم ، اجازه بدید بیام دانشگاه اونجا که کلیر نمیخواد ... گفت اسپانسر ORISE قبول نمیکنه و باید همینجا بیایی و من هم پول ندارم بیایی افیسم. بهش سر آخر گفتم بهش من شغلمو وقتمو ... همه رو نزدیک 1 سال روی این موقعیت گذاشتم و همه رو از دست دادم... همش میگفت I know , so sorry and I apologize.... بخدا دیگه خسته شدم کاش اینقد وقت برای این موقعیت نگذاشته بودم.
    شاید تیر توی تاریکی به نظر بیاد ولی من دارم به این فکر می کنم که آیا میشه این موضوع رو با کسی در دولت آمریکا در میون گذاشت؟ شاید راه حلی براش باشه.

کنار این من دارم شرایطم رو با شما مقایسه می کنم. supervisor من خودش کارمند دولت فدرال هست و برای دانشگاه کار نمیکنه. استاد شما کارمند دانشگاه هست، درسته؟

یه چیزی که برام عجیب هست اینه که (قبلا مطرح کردم) این قانون خیلی وقته که داره اجرا میشه (فکر کنم از حول و حوش 2000 به اینور) ولی هزینه تحصیلات دکتری من رو دولت فدرال آمریکا در قالب یک پروژه ملی پرداخت کرد (من RA بودم) و اسمم حتی توی گزارش پایانی پروژه اومده. محل انجام پروژه من هم یه ایستگاه تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه و USDA ARS بود. اونموقع هیچ کس با ایرانی بودن من (با ویزای دانشجویی) کاری نداشت و من حتی به ARS Facilities هم دسترسی داشتم.

نکته دیگه اینکه، supervisor من قبل از job offer به من تحقیق کرده بود ببینه میتونه یه ایرانی رو بگیره یا نه. نتیجه این بود که میتونه. البته ارسال فرم DS-2019 رو هم منوط به کلیر شدن من کرد و ازم خواست فرم ARS-230 رو کامل کنم و بفرستم.

Junior Member

شاید تیر توی تاریکی به نظر بیاد ولی من دارم به این فکر می کنم که آیا میشه این موضوع رو با کسی در دولت آمریکا در میون گذاشت؟ شاید راه حلی براش باشه.

کنار این من دارم شرایطم رو با شما مقایسه می کنم. supervisor من خودش کارمند دولت فدرال هست و برای دانشگاه کار نمیکنه. استاد شما کارمند دانشگاه هست، درسته؟

یه چیزی که برام عجیب هست اینه که (قبلا مطرح کردم) این قانون خیلی وقته که داره اجرا میشه (فکر کنم از حول و حوش 2000 به اینور) ولی هزینه تحصیلات دکتری من رو دولت فدرال آمریکا در قالب یک پروژه ملی پرداخت کرد (من RA بودم) و اسمم حتی توی گزارش پایانی پروژه اومده. محل انجام پروژه من هم یه ایستگاه تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه و USDA ARS بود. اونموقع هیچ کس با ایرانی بودن من (با ویزای دانشجویی) کاری نداشت و من حتی به ARS Facilities هم دسترسی داشتم.

نکته دیگه اینکه، supervisor من قبل از job offer به من تحقیق کرده بود ببینه میتونه یه ایرانی رو بگیره یا نه. نتیجه این بود که میتونه. البته ارسال فرم DS-2019 رو هم منوط به کلیر شدن من کرد و ازم خواست فرم ARS-230 رو کامل کنم و بفرستم.
    سلام. با هر کسی بخوایید در تماس بودم... استاد من هم کارمند دولت فدرال هست و در دانشگاه کار نمیکنه...امیدوار هستم شما به بلای من دچار نشید و همه آرزوهاتون خراب نشه. خوب هست فهمیدن که قبل از اینکه DS2019 را براتون پست کنن گفتن اول باید ARS-230 باشه جوابش بیاد. برای من اصلا اینکار رو نکردن و ما ویزا رو گرفتیم و بعدش جواب کلیر ARS230 اومد که گفتن نمیتونید بیایید و همه چی تموم شد. هر چی هم تا الان تلاش کردم بی نتیجه مونده و الان ویزا امریکا دارم و هنوز اعتبار داره ولی حیف که همه چی بخاطر ایرانی بودن بهم خورد. تا حالا اینقد از ایرانی بودنم بدم نیومده بود.
    دوست عزیز باز هم میگم امیدوار باشید ولی دل نبندید به این جا....

لطفا یه نگاهی به این presentation که خیلی جدید هم هست بندازین: اینجا

تو صفحه 6 و در ذیل این سوال که (Who Needs an All Source Check (name trace، جواب داده:
    ¨Foreign visitor from a country on the State Sponsor of Terrorism list (Cuba, Sudan, Iran, Syria)

به هیچ عنوان نگفته "مطلقا ممنوع" یا چیزی شبیه اونچه تو داک های قدیمی تر اومده. از تحقیقم دراینباره هم متوجه شدم که ARS lab هم توی نتیجه تاثیر داره و هرچه تاسیساتش حساس تر باشه شانس کلیر شدن برای یه ایرانی کمتره.

من تا زمانی که این پست رو ندیده بودم اصلا حساسیت این کلیرنس رو متوجه نبودم. متاسفانه این یه خوان اضافی، علاوه بر خوان ویزا هست که به با تحمیل شده. من دارم دنبال فرصت های دیگه می گردم (تو امریکا و جاهای دیگه) ولی امیدم و تا لحظه آخر از دست نمیدم. البته تا به اینجای کار هم برنامه هام بهم ریخته.

Junior Member

لطفا یه نگاهی به این presentation که خیلی جدید هم هست بندازین: اینجا

تو صفحه 6 و در ذیل این سوال که (Who Needs an All Source Check (name trace، جواب داده:
    ¨Foreign visitor from a country on the State Sponsor of Terrorism list (Cuba, Sudan, Iran, Syria)

به هیچ عنوان نگفته "مطلقا ممنوع" یا چیزی شبیه اونچه تو داک های قدیمی تر اومده. از تحقیقم دراینباره هم متوجه شدم که ARS lab هم توی نتیجه تاثیر داره و هرچه تاسیساتش حساس تر باشه شانس کلیر شدن برای یه ایرانی کمتره.

من تا زمانی که این پست رو ندیده بودم اصلا حساسیت این کلیرنس رو متوجه نبودم. متاسفانه این یه خوان اضافی، علاوه بر خوان ویزا هست که به با تحمیل شده. من دارم دنبال فرصت های دیگه می گردم (تو امریکا و جاهای دیگه) ولی امیدم و تا لحظه آخر از دست نمیدم. البته تا به اینجای کار هم برنامه هام بهم ریخته.
    این فایل را قبلا دیده بودم. یک ایرانی می شناسم که در ای مرکز کار میکنه ولی ایشون سیتزن امریکا هستند و ایشون هم مرحله کلیر را پشت سر گذاشتن. ایشون قویا توصیه کردن که به این مرکز ایرانی به هیچ عنوان راه نمیدن و گفتن بهتره به فکر جای دیگه ای باشیم. من هم مثل شما دنبال موقعیت های دیگه میگردم و ایشالله زود پیدا میشه برامون. ما رو از کلیر شدن این مرکز بی خبر نذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahba_823 نمایش پست ها
    این فایل را قبلا دیده بودم. یک ایرانی می شناسم که در ای مرکز کار میکنه ولی ایشون سیتزن امریکا هستند و ایشون هم مرحله کلیر را پشت سر گذاشتن. ایشون قویا توصیه کردن که به این مرکز ایرانی به هیچ عنوان راه نمیدن و گفتن بهتره به فکر جای دیگه ای باشیم. من هم مثل شما دنبال موقعیت های دیگه میگردم و ایشالله زود پیدا میشه برامون. ما رو از کلیر شدن این مرکز بی خبر نذارید.
    منظورشون کلا لب های USDA ARS بود؟ هر کجای آمریکا که باشن و تو هر زمینه ای که کار کنن؟

Junior Member

منظورشون کلا لب های USDA ARS بود؟ هر کجای آمریکا که باشن و تو هر زمینه ای که کار کنن؟
    اره همه لب های USDA-ARS ایرانی نمیتونه بره. از ایالت اوکلاهما هم اخیر برای یکی دیگه از دوستان شنیدم که نتونست بره. ولی امید داشته باشید ولی گزینه های دیگر را فراموش نکنید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)