صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36

موضوع: یک تجربه: اهمیت SOP و Rec. Letter

پیش فرض پاسخ : یک تجربه: اهمیت SOP و Rec. Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط ونداد
    با سلام به دوستان عزیز
    باید یادآوری کنم که منظور اوون بنده خدا استادهایی مثل اسلامی پلی تکنیک یا نیکخواه بهرامی فنی تهران که distinguished professor هستند وگرنه بر طبق تجربه من recommmendation استادای معمولی تاثیر چندانی نداره.
    متاسفانه نیکخواه بهرامی شناخته شده نیست.
    اینجور اساتید تک وتوک تو ایران وجود دارن البته اگه وجود داشته باشه. این فقط منوط به ایران نیست خیلی از اساتید که تو کانادا و آمریکا هستند اینجورین.
    مهم داشتن یک توصیه نامه خوبه. چون نظر یک استاد در هر جای دنیا که باشه محترمه.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    این که استاد شما از فلان دانشگاه معروف فارغ تحصیل شده الزاما به این معنی نیست که خودش هم آدم خیلی معروفی تو اون کشور هست یا همه اونو میشناسن. خب در شرایط مساوی بهتره کسی که به شما توصیه نامه میده از دانشگاه معروف کانادا یا آمریکا مدرک گرفته باشه تا این که مثلا از پلی تکنیک یا تهران. ولی اگه بتونین در زندگی علمی خودتون با کسانی که خارج از ایران هستن ارتباط برقرار کنین و اونا بهتون توصیه نامه بدن بهتره.

اين به نظر در دسترس ترين راه براي گرفتن rec. letter خوبه ! در واقع شما اگه بتونيد از استادي كه در يك دانشگاه آمريكايي درس مي ده توصيه نامه بگيريد، اين خيلي با ارزشه . چون اون استاد شما رو با توجه به سيستم آموزشي آمريكا مي سنجه و توصيه نامه اش براي بقيه دانشگاههاي اون كشور معتبرتره.

توصيه نامه هاي مفيد ديگه مثلا وقتيه كه استاد شما شاگرد خيلي خوبي براي فلان استاد توي فلان دانشگاه بوده و شما هم بخواهيد با همون استاد كار كنيد. وگرنه من جايي نديدم كه استاد پايين توصيه نامه بنويسه از MIT دكترا گرفته يا از solooghoon state !!!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    این که استاد شما از فلان دانشگاه معروف فارغ تحصیل شده الزاما به این معنی نیست که خودش هم آدم خیلی معروفی تو اون کشور هست یا همه اونو میشناسن. خب در شرایط مساوی بهتره کسی که به شما توصیه نامه میده از دانشگاه معروف کانادا یا آمریکا مدرک گرفته باشه تا این که مثلا از پلی تکنیک یا تهران. ولی اگه بتونین در زندگی علمی خودتون با کسانی که خارج از ایران هستن ارتباط برقرار کنین و اونا بهتون توصیه نامه بدن بهتره.

اين به نظر در دسترس ترين راه براي گرفتن rec. letter خوبه ! در واقع شما اگه بتونيد از استادي كه در يك دانشگاه آمريكايي درس مي ده توصيه نامه بگيريد، اين خيلي با ارزشه . چون اون استاد شما رو با توجه به سيستم آموزشي آمريكا مي سنجه و توصيه نامه اش براي بقيه دانشگاههاي اون كشور معتبرتره.

توصيه نامه هاي مفيد ديگه مثلا وقتيه كه استاد شما شاگرد خيلي خوبي براي فلان استاد توي فلان دانشگاه بوده و شما هم بخواهيد با همون استاد كار كنيد. وگرنه من جايي نديدم كه استاد پايين توصيه نامه بنويسه از MIT دكترا گرفته يا از solooghoon state !!!
    والا چی بگم اين استاد اسکل بنده ورداشت ته برگه که بنده پرينت گرفته بودم با خودکار نوشت که از مک گيل دکترا گرفته بعد امضاء کرد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

ببین اردلان، در یک حالت این کار استادت برات شانس خوبی در پی داره
    اینکه تو قرار باشه با همون هایی کار کنی که استادت باهاشون کار کرده، اگه پیش اونا دانشجوی خوبی بوده باشه، مطمئن باش برات خیلی موثره
    خود من، استادم برای دوره فرصت مطالعاتیش تو سال 1992 و 2004 هر دو بار رفت McGill. (دانشکده مواد)
    در 1992، یک US Patent داد (با دو تا از کله گنده های اونجا) و کلی هم مقاله و 2004 هم دوباره کلی با اونا مقاله داد.
    الان وقتی من میگم دانشجوی اینم، سریع جوابمو می دن. (حالا اینکه پذیرش می گیرم یا نه دیگه به کارای خودم مربوطه، ولی اسم استادم خیلی تاثیر گذاره)

یا علی
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

دوستان سلام
    نظرتون راجع به RL که از طرف دکتر علی اکبر جلالی (پژوهشکده الکترونیک دانشگاه علم و صنعت) صادر یا submit شده باشه چیه؟
    ایشون تو ایران و رسانه هاش خیلی معروفند . این میتونه پوئن مثبت باشه؟
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

عزیزان یک لحظه یک سری به رزومه اساتید اون طرف آب بندازید مخصوصا دانشگاه های خوب
    خواهید فهمید که اساتید ایرانی در برابر اونا هیچی اند. یک توصیه خوب تاثیر بیشتری داره تا یک توصیه معمولی از یک استاد پیر که 20 سال پیش آمریکا بوده
    لطفا ادامه ندید و به فکر توصیه خوب از یک استاد باشید
    دانشگاهی که 2000 تا اپلیکنت دارند کمیته اون دانشگاه نمی تونه تک تک این اساتید رو چک کنه که اینا کیند و اون کیه
    اااا این که محمد خودمونه اواواواو این که رضا .. مطمئن باشید از کسی اونا یادشون نمیاد
    می تونید از بچ های اون طرف هم بپرسید که چقدر سریع نتایج اپلیکنت ها رو میدن

Senior Member

با درود
    به نظر شما چطوری میشه با استادایی که در دانشگاهای خوب در کشورهای دیگه تدریس میکنند ارتباط داشت و اونها رو در مورد خودمون متقاعد کنیم تا یک recommendation letter بهمون بدن؟ پارتی میخواد؟
    با استادای ایرانی که اون طرف هستند بهتره ارتباط برقرار کرد یا خارجی ها؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    با درود
    به نظر شما چطوری میشه با استادایی که در دانشگاهای خوب در کشورهای دیگه تدریس میکنند ارتباط داشت و اونها رو در مورد خودمون متقاعد کنیم تا یک recommendation letter بهمون بدن؟ پارتی میخواد؟
    با استادای ایرانی که اون طرف هستند بهتره ارتباط برقرار کرد یا خارجی ها؟
    سلام دوست خوبم.تا اونجایی که من می دونم شما فقط توصیه نامت رو می تونی از استادی بگیری که تو دانشگاه محل تحصیل تو بوده تا اون شما رو تایید بکنه!کسی که شما اصلا دانشجوش نبودی چطوری میتونه واست توصیه نامه واست بنویسه!
    با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم.تا اونجایی که من می دونم شما فقط توصیه نامت رو می تونی از استادی بگیری که تو دانشگاه محل تحصیل تو بوده تا اون شما رو تایید بکنه!کسی که شما اصلا دانشجوش نبودی چطوری میتونه واست توصیه نامه واست بنویسه!
    با تشکر
    مرسی از پاسختون
    یکی از دوستان در بالا اشاره کرده که استادای دانشگاهای اینجا شناخته شده نیستن پس بهتره از دانشگاهای مقصد کسی بهمون ریکامندیشن لتر رو بده که اونجا شناخته شده اند .............
    ببینید مثلا واسه مقطع دکترا میشه با استادای دیگه در کشور مقصد مکاتبه کرد و درمورد پروژه ی مشترک و علائق و این چیزا حرف زد تا طرف ترغیب بشه واسه دادن نامه و فاند و پذیرش و از این حرفا و........ ولی من واسه مستر می پرسم که واسه اپلای کردن این مقطع هم میشه با استادای کشورمقصد مکاتبه کرد؟ و نتیجه ای داره؟

ApplyAbroad Guru

توصیه نامه رو فقط استادی میتونه بنویسه که استاد درس شما بوده یا استاد راهنمای شما بوده یا با شما همکاری پژوهشی داشته و نظیر اون. کسی که هیچ وقت شما رو ندیده یا با شما کار نکرده نمیتونه براتون توصیه نامه بنویسه.

تماس با استادهای دانشگاههای مقصد البته برای تقاضای پذیرش و فانده نه برای توصیه نامه.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)