صفحه 21 از 80 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

ممنون ولی یکی جواب زیرو بمن داد

بله خیلی ها ترم 3 ارشد (یا ترم 7 کارشناسی) و کلا قبل از فارغ التحصیل شدن اپلای می کنند.
    موقع اپلای نیازی به دانشنامه و ریزنمرات کامل نیست. (هیچ کدوم از دانشگاه هایی که من اپلای کردم چنین requirement ای نداشتند)
    فقط واضحه که بعد از پذیرش گرفتن تا موقع ثبت نام باید ریزنمرات کامل و مدارک تحصیلی تون آماده شده باشه و در اختیار دانشگاه قرار بدید.
    این با نظر شما در تضاد... لطفا منو راهنمایی کنید گیج شدم..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    ممنون ولی یکی جواب زیرو بمن داد

این با نظر شما در تضاد... لطفا منو راهنمایی کنید گیج شدم..
    والا تا جایی که دوستان من و خودم توی سایت های مختلف دانشگاه ها دیدم اینطوری نیست شاید به دلیل تهیه نکردن براشون یه زمان خاص دیده باشن اونم به دلیل تاخیر ولی من دیدم تا زمان deadline وقت داری! تازه اینجوری نیست هر موقع خواسته باشی این کارو انجام بدی ولی اگه بهتر به قضیه نگاه کنی کار از محکم کاری عیب نمی کنی اول آدم مدارک رو تهیه کنه هر کاری خواست انجام بده!
    آره میشه اینکار رو هم کرد ولی من سعی می کنم راه درست و راحت رو انجام بدی نه اینکه اون کار غلطه بلکه اومدی و اون دانشگاه قبول نکرد هم از اپلای جای میمونی هم اینکه لنگ در هوا!
    در مورد ریز نمرات میگم تا جایی که من میدونم و درست و حسابی باید موقع اپلای حتما بفرستی و الا اون دانشگاه از چیه شما خوشش اومده که اپلای بده باید از روی یه مدرک معتبر بین شما و یه دانشجوی دیگه فرقی باشه بعدش دانشنامه نمی خواد باید یک سندی باشه تا شما با دیگر اپلای کننده ها تفاوت داشته باشی یا نه خودت قضاوت کن؟!
    ولی بازم میگم حتما هست که این دوستمون میگه که انجام داده دقیقا ازش بپرس!!! حتما!!
    ولی یه سوال برای من باقی مونده تا زمان دفاع توی ارشد و تا زمان پروژه کارشناسی هنوز مشخص نشده چه جوری یه نفر اپلای می کنه یک چیزه دیگه در دکترا شما باید با استاد صحبت کنین(در دانشگاه های آمریکا،انگلستان و دیگردانشگاههای اروپا و استرالیا) تازه طرف باید از تز شما آگاه باشه ! چقدر تز شما طول می کشه و اینکه تا تز تموم نشه که نمی تونی ریز نمرات ارشد رو بگیری هنوز کارت تموم نشده دفاع هم نکردی!
    توی کارشناسی هم باید شما تکلیف خودت رو برای اپلای مشخص کنی چون اونجا الکی پذیرشت نمی کنن باید بگی درباره چه چیزی تحقیق کردی تازه باید اون تحقیقت و یا پروژت در مورد اون رشته باشه اگه نباشه که امتیازی برای شما نداره و پذیرش نمیگیری! بعدش باید متوجه باشی که زبان نقش مهمی این وسط داره حدودا برای یک آدمی که به طور متوسط در ایران انگلیسی می دونه یه چیزی حدود 3-4 ماه طول میکشه آیلتس بگیره تازه اونم 6.5-7 . برای GRE هم برای داداشه من که دوبار امتحان GRE داده برای هر بار به طور فشرده 2-3 ماه زمان نیاز داره تا بتونه GRE بگیره آدم تازه اونم 1100 یا 1200 تازه این نمرات نمرات خوبیه عالی نیست برای آدم که بخواد 1200 به بالا بگیره باید 6000 لغت بلد باشه تا بتونه آدم یه جای عالی پذیرش بگیره مثلا آکسفورد یا کمبریج توی انگلستان یا ییل و هاروارد تویه آمریکا یا جورجیا تک اگه اون رشته و یا گرایش رو داشته باشه! یه جای عالی
    اگر سوالی بود در خدمتیم
    ویرایش توسط bahadorrahmat : April 28th, 2011 در ساعت 01:42 PM

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

سلام دوستان.میخوام برای فوق لیسانس مدیریت پروژه و ساخت اپلای کنم ولی متاسفانه گویا فقط دانشگا های انگلستان اونو ارائه میدن که خیلی هم گرون هستند.دانشگاه های المان و فرانسه اصلا همچین رشته ایس رو ندارند.یا لا اقل من پیدا نکردم.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم متوجه بشم چه دانشگاه هایی در اروپا این رشته رو ارائه میدن.در ضمن من این تاپیک رو مطالعه کردم. و از این سایت ها هم کمک گرفتم ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفتم.یک دو سه .خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    سلام دوستان.میخوام برای فوق لیسانس مدیریت پروژه و ساخت اپلای کنم ولی متاسفانه گویا فقط دانشگا های انگلستان اونو ارائه میدن که خیلی هم گرون هستند.دانشگاه های المان و فرانسه اصلا همچین رشته ایس رو ندارند.یا لا اقل من پیدا نکردم.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم متوجه بشم چه دانشگاه هایی در اروپا این رشته رو ارائه میدن.در ضمن من این تاپیک رو مطالعه کردم. و از این سایت ها هم کمک گرفتم ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفتم.یک دو سه .خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    سلام دوست عزیز.
    برخلاف دانشگاههای ایران، در اکثر دانشگاههای جهان این دو گرایش (مدیریت پروژه و مدیریت ساخت) به طور مجزا ارائه می شوند. معمولاً گرایش مدیریت پروژه در دپارتمان عمران ارائه نمی شود و بیشتر آن را می توانید در دپارتمانهایی مانند اقتصاد و مدیریت بیابید. اما گرایش مدیریت ساخت در اکثر دانشگاهها جزو دپارتمان عمران هست. در مورد تفاوت این دو قبلاً در این تاپیک بحث شده است. ضمناً برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد MBA معمولاً دانشگاهها داشتن سابقه کار حرفه ای در زمینه مدیریت را به عنوان یکی از شرایط اولیه مورد نیاز مطرح می کنند. شما در اروپا به غیر از انگلیس، می توانید در دانشگاههای کشورهای منطقه اسکاندیناوی و هلند نیز این گرایش ها را بیابید. به غیر از اروپا، دانشگاههای استرالیا، نیوزیلند و آمریکا نیز به عنوان گزینه های دیگر مطرح هستند که البته از نظر هزینه نسبتاً گران محسوب می شوند. برای جستجو می توانید از لینک هایی مثل اینجا هم استفاده کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezah نمایش پست ها
    سلام. من دانشجوی عمران آزاد مشهد هستم.
    معدل 15.67
    IELTS و حول و حوش 6 ، 6.5
    6تا مقاله کنفرانس داخلی دارم
    1 دونه کنفرانس خارجی
    به نظر شما شانسی برای fund دارم؟ اگه دارم کجا؟
    اگرم برای fund شانسی ندارم بهترین جایی که بتونم مدیریت پروژه بخونم کجاست؟ اولویتم کانادای
    ممنون از همه دوستان
    سلام دوست عزیز.
    این طور که متوجه شده ام، شما دانشجوی کارشناسی هستید و می خواهید برای مقطع ارشد اقدام کنید. با توجه به رزومه ای که قرار دادید، شانس دریافت کمک هزینه در مقطع ارشد برای شما نسبتاً پائین است (نه فقط برای کانادا بلکه برای اکثر کشورها) و دلیل اصلی این قضیه هم معدل شماست که تقریباً متوسط است و مقاله ها هم اگر چه نکته مثبتی محسوب می شوند اما به طور خاص برای پذیرش مقطع ارشد، مزیت آنچنانی ایجاد نمی کنند. اما شما می توانید از دانشگاههای کشورهایی که هزینه های تحصیل و زندگی در آنها نسبتاً پائین است، پذیرش بگیرید. در همین رابطه به پاسخی که به دوستمان در پست قبلی ام در همین تاپیک دادم (پست شماره 205) مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    برخلاف دانشگاههای ایران، در اکثر دانشگاههای جهان این دو گرایش (مدیریت پروژه و مدیریت ساخت) به طور مجزا ارائه می شوند. معمولاً گرایش مدیریت پروژه در دپارتمان عمران ارائه نمی شود و بیشتر آن را می توانید در دپارتمانهایی مانند اقتصاد و مدیریت بیابید. اما گرایش مدیریت ساخت در اکثر دانشگاهها جزو دپارتمان عمران هست. در مورد تفاوت این دو قبلاً در این تاپیک بحث شده است. ضمناً برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد MBA معمولاً دانشگاهها داشتن سابقه کار حرفه ای در زمینه مدیریت را به عنوان یکی از شرایط اولیه مورد نیاز مطرح می کنند. شما در اروپا به غیر از انگلیس، می توانید در دانشگاههای کشورهای منطقه اسکاندیناوی و هلند نیز این گرایش ها را بیابید. به غیر از اروپا، دانشگاههای استرالیا، نیوزیلند و آمریکا نیز به عنوان گزینه های دیگر مطرح هستند که البته از نظر هزینه نسبتاً گران محسوب می شوند. برای جستجو می توانید از لینک هایی مثل اینجا هم استفاده کنید.
    موفق باشید.
    ممنونم از پاسختون.الان در این لینک فقط یک دانشگاه از هلند این رشته رو ارائه میده که اونم خیلی گرونه! و از اون کشورهای اسکاندیناوی که فرمودید چیزی نگفته.
    در ضمن من بالاخره برای المان تونستم یکی دوجا رو پیدا کنم که این رشته رو به زبان انگلیسی و بدون هیچ هزینه ای ارائه میدن.مثلا اینجا اما هر چی گشتم برای فرانسه با استفاده از این سایت نتونستم کاری از پیش ببرم.ممنون میشم اگر منو بیشتر راهنمایی کنید.
    یک سوال دیگه هم داشتم.این سابقه کار حرفه ای برای mba حتما باید به صورت رسمی و بیمه باشه یا این که میتونه غیر رسمی باشه.به عبارت دیگه میشه الکی بگیم سابقه کار داریم؟

ممنونم از پاسختون.الان در این لینک فقط یک دانشگاه از هلند این رشته رو ارائه میده که اونم خیلی گرونه! و از اون کشورهای اسکاندیناوی که فرمودید چیزی نگفته.
    در ضمن من بالاخره برای المان تونستم یکی دوجا رو پیدا کنم که این رشته رو به زبان انگلیسی و بدون هیچ هزینه ای ارائه میدن.مثلا اینجا اما هر چی گشتم برای فرانسه با استفاده از این سایت نتونستم کاری از پیش ببرم.ممنون میشم اگر منو بیشتر راهنمایی کنید.
    یک سوال دیگه هم داشتم.این سابقه کار حرفه ای برای mba حتما باید به صورت رسمی و بیمه باشه یا این که میتونه غیر رسمی باشه.به عبارت دیگه میشه الکی بگیم سابقه کار داریم؟
    سلام دوست عزیز.
    لینکی که در پست قبلی گذاشته بودم، بیشتر جنبه مثال داشت و هدفم تشویق شما به جستجوی بیشتر بود. شما برای شروع می توانید لیستی از دانشگاههای کشورهای مورد نظر تهیه کرده و بعد با حوصله تعدادی از آنها را جدا کرده و در سایت آنها دنبال دوره های تحصیلی مورد نظر خود در دانشکده هایی همچون Civil Engineering, Built Environment, Economic and Business Administration و... بگردید. برای شروع می توانید از اینجا، اینجا و اینجا استفاده کنید (البته در ابتدای کار که هدف صرفاً جستجو هست، برای انتخاب دانشگاهها، خیلی روی رتبه آنها سختگیری و وسواس به خرج ندهید).
    در مورد سوال دوم، اکثر دانشگاهها حتماً از شما مدرکی دال بر داشتن سابقه کار درخواست خواهند کرد که رسمی ترین آن می تواند گواهی های ترجمه شده بیمه کار و رضایت نامه از کارفرما باشد. در موارد معدودی هم که برخی از دانشگاههای خارجی در ایران دارای نماینده علمی هستند (مثل برخی از دانشگاههای استرالیا و نیوزیلند) ممکن است به صورت محلی نیز در مورد صحت گواهی شما تحقیق کنند یا با محل کار شما تماس تلفنی بگیرند. هر چند در مجموع اصل بر اعتماد بر گفته های شخص است و قضیه جنبه مچ گیری ندارد، منتهی به دلیل این که اولاً MBA رشته فوق العاده پرطرفداری است و ثانیاً فارغ التحصیلان این رشته پست های حساسی را در جامعه دست خواهند گرفت، اکثر دانشگاهها سعی می کنند در مورد این رشته خاص نسبت به رشته های دیگر کمی گزینشی تر برخورد کنند. در هر صورت می توانید اطلاعات جزیی تر در مورد نوع مدرک درخواستی و میزان سابقه کار مورد نیاز را از طریق ارتباط ایمیلی از دانشگاه مورد نظر خود دریافت کنید.
    اگر به طور خاص به MBA علاقمندید و از نظر هزینه هم محدودیت دارید، کشورهای جنوب و جنوب شرقی آسیا (هند، مالزی، تایلند، فیلیپین، اندونزی و سنگاپور) در مجموع گزینه های بسیار خوبی هستند. یعنی ضمن این که هزینه ها نسبت به اروپا و آمریکای شمالی پائین تر است، کیفیت آموزشی و اعتبار مدرک هم در سطح خوبی است. از اینجا هم می توانید اطلاعات خوبی در مورد دانشگاههایی که این رشته را عرضه می کنند، بیابید.
    اگر به طور خاص به اروپا علاقمندید، بهتر است علاوه بر گرایش مدیریت پروژه و مدیریت ساخت، گرایش های دیگر مهندسی عمران را هم مدنظر داشته باشید، چون این دو گرایش تحصیلی در دانشگاههای اروپا به مانند دانشگاههای آمریکای شمالی، به صورت فراگیر و گسترده عرضه نشده است. ضمن این که بسیار محتمل است که علاقه به گرایش های دیگر مهندسی عمران، بعداً در شما ایجاد شود.
    موفق باشید.

رشته و دانشگاه

خیلی ممنونم بابت پاسختون.2 سوال دیگه هم داشتم.
    1_من به این دلیل از مدیریت پروژه خوشم میاد چون علاقه دارم وارد کارهای بزرگ بشم و بیشتر دوست دارم مدیریت پروژه های بزرگ رو به عهده بگیرم تا این که طراحی کنم!روی همین حساب هستش که خیلی به گرایش های پرطرفدار مثل سازه و خاک و پی و...علاقه ای ندارم.حالا سوالم از شما اینه که برای رسیدن به این هدف من دنبال چه گرایش هایی باید بگردم؟یعنی غیر از مدیریت پروژه و mba ایا گرایش های دیگری در فوق وجود دارن که به من کمک کنن همچین پست هایی رو بگیرم؟مثلا اگر اشتباه نکنم یک گرایش دیگه به نام building management وجود داره که به نظر میاد مشابه همین ها باشه.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
    2_این لیستی که ارائه دادین.خیلی از دانشگاه هایی که در این لیست ها هستن در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نیستند.ایا این بدین معنی هستش که مورد تایید نیستن یا این که اسم اونها رو باید جهت ارزشیابی بدیم وزارت علوم؟

بابت وقتی که جهت پاسخگویی میزارید از شما متشکرم.

خیلی ممنونم بابت پاسختون.2 سوال دیگه هم داشتم.
    1_من به این دلیل از مدیریت پروژه خوشم میاد چون علاقه دارم وارد کارهای بزرگ بشم و بیشتر دوست دارم مدیریت پروژه های بزرگ رو به عهده بگیرم تا این که طراحی کنم!روی همین حساب هستش که خیلی به گرایش های پرطرفدار مثل سازه و خاک و پی و...علاقه ای ندارم.حالا سوالم از شما اینه که برای رسیدن به این هدف من دنبال چه گرایش هایی باید بگردم؟یعنی غیر از مدیریت پروژه و mba ایا گرایش های دیگری در فوق وجود دارن که به من کمک کنن همچین پست هایی رو بگیرم؟مثلا اگر اشتباه نکنم یک گرایش دیگه به نام building management وجود داره که به نظر میاد مشابه همین ها باشه.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
    2_این لیستی که ارائه دادین.خیلی از دانشگاه هایی که در این لیست ها هستن در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نیستند.ایا این بدین معنی هستش که مورد تایید نیستن یا این که اسم اونها رو باید جهت ارزشیابی بدیم وزارت علوم؟

بابت وقتی که جهت پاسخگویی میزارید از شما متشکرم.
    سلام.
    در مورد سوال اول، به غیر از مدیریت ساخت برخی دیگر از گرایش های مهندسی عمران هم تا حدی جنبه های مدیریتی دارند، مثل مدیریت حمل و نقل (Transportation management)، محیط زیست گرایش مدیریت و برنامه ریزی محیط زیست (Environmental planning and management)، مهندسی آب گرایش مدیریت منابع آب (Water resources management) یا گرایش های جدید و بین رشته ای مثل مدیریت سوانح طبیعی یا مدیریت بحران (Disaster management) و... . حتی خود گرایش مدیریت ساخت هم با کمی تفاوت در محتوا ممکن است به نامهایی مثل Built environment management، Infrastructures management و... در دانشگاهها عرضه شود. به نظر من از روی اسم گرایش، خیلی نمی توان قضاوت جامع و صحیحی روی محتوای آن گرایش داشت و بهتر است در این گونه موارد فهرست دروس ارائه شده ( Curriculum or Courses list) و سرفصل آنها (Contents) کنترل شود تا بهتر بتوان در مورد علاقه یا عدم علاقه به یک گرایش خاص تصمیم گرفت.
    در مورد سوال دوم برخی از کشورها هستند که وزارت علوم در مورد اعتبار مدرک دانشگاههای آنها اظهار نظر صریح کرده است (مثل فیلیپین) که در این مورد ملاک همان لیست هست، اما در مورد برخی از کشورها (مثل سنگاپور) وزارت علوم در مورد دانشگاههای این کشورها اظهار نظر نکرده است که در این مورد می توان درخواست نمود تا وزارت علوم نظرش را در مورد اعتبار مدارک این دانشگاهها اعلام کند. برای مثال علیرغم آن که دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و دانشگاه صنعتی نانیانگ (NTU) در سالیان اخیر در اکثر رتبه بندی های معتبر جزو دانشگاههای برتر دنیا در رشته های فنی مهندسی بوده اند، اما در لیست ارزشیابی وزارت علوم نیستند. البته سالیانه تعدادی از هموطنان ما برای تحصیل راهی این دانشگاهها می شوند و به طور معمول از نظر ارزشیابی مدرک این دانشگاهها به مشکلی بر نمی خورند.
    موفق باشید.

سلام. ممنون از کمکتون. ولی با شرایط من به نظر شما پزیرش رو از UBC میتونم بگیرم؟
    و یک سوال دیگه: چون من ترم 6 هستم معدلم باید چه قدر باشه تا بتونم به فاند(حالا نه فول فاند) امیدوار باشم.
    بازم ممنون از لطفتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)