صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 108

موضوع: قانون جدید ویزای مالزی و مشکلات آن

Junior Member mazish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU-CTB

پیش فرض پاسخ : قانون جدید ویزای مالزی و مشکلات آن

نقل قول نوشته اصلی توسط cloudy01 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ار دانشگاه یو پی ام آفر دکترا دارم و مستر و هم در اونجا خوندم. بعد مستر به مدت یک سال برگشتم ایران و وقتی میخواستم برای دکترا بیام گفتن باید یک نامه از اداره مهاجرت مالزی بگیرم که موقع ورود 60 روزه ویزا بگیرم. خلاصه بعد یک ماه نامه رو گرفتم و بردم سفارت مالزی در ایران و به من ویزا 60 روزه دادن و به همسرم هم به خاطر من این ویزارو دادن.
    25 ماه می من وارد مالزی شدم جالب اینه که به خانومم ویزا 60 روزه دادن ولی به من ویزا دو هفته ای که میگفت اسپشیاله دادن. هرچی گفتم خانومم زیر مجموعه منه و من از سفارت شما این ویزا رو گرفتم گفتن نه باید بری جایی که نامه امیگریشن رو بهتون دادن اونجا بهتون ویزا رو میدن.
    خلاصه ما همون روز مستقیم از فرودگاه رفتیم اداره مهاجرت تو دامن سرا ( چون نامه VDR من از اونجا صادر شده ) گفتن سیستم ها جرابه برو فردا بیا. فرداشم یک فرم داد گفت پر کن جمعه بیا و گفت آفیسر فرودگاه نباید برای شما 14 روزه میزد و بعضی وقت ها این اشتباه ها میشه. دیروز رفتم که کارمو انجام بدن گفتن تو اصلا چرا اومدی اینجا باید بری دانشگاه UPM اونجا مشکلت و بیان کنی و این ها خودشون بیان تو دانشجو هستی و دانشجو حق نداره بیاد اینجا.
    دوستان طبق نامه VDR و اون مهری که سفارت مالزی در ایران برام زده این ها باید بهم 60 روزه رو میدادن.
    لطفا راهنماییم کنید که من چیکار کنم. برم دانشگاه بگم ؟ خوب اون ها حتما میگن برو اول ثبت نام کن که اولا تو 4 روز که من وقت نمیشه ثبت نام کنم بعدشم زمان ثبت نام الان نیست. مقطع دکترا تو UPM زمان خاصی و داره برای ثبت نام.
    لطفا راهنمایی کنید من چطوری ویزام و 60 روزه کنم من فعلا 60 روزه میخوام.
    ممنون
    درسته شما به عنوان دانشجو هیچ نیازی ندارید که مستقیم به اداره مهاجرت برید و مشکلاتتون رو باید از طریق دانشگاه حل کنید.
    روندشون همینه که شما با ویزای سینگل وارد میشید و توی فرودگاه آفیسرش تاریخ ویزاتون رو محدود میکنه. دلیلشون هم اینه که توی این مدت دانشجو فرصت ثبت نام داره و از کارهای متفرقه و سواستفاده های احتمالی که به خاطر اون اصولاً وجود نامه VDR رو اجباری کردند، جلوگیری میشه. اما اینکه میگید الان وقت ثبت نام نیست، خب با علم به این موضوع نمیبایست وارد مالزی میشدید و با دیفر کردن دوباره تقاضای VDR میدادید. چون ممکنه مجبور بشید دوباره برگردید. پس حالا که اومدین دست روی دست نذارید. اینکه توی چهار روز بشه ثبت نام کرد، قطعاً میشه. شما اگه همین فردا هم کارهاتون رو شروع کنید، به همه چیز میرسید. حالا که اومدید اول با استادتون صحبت کنید و مشکل رو به اون بگید. اگه اون قبول کنه کلی از مشکلات حل میشه. بعدش برید دانشکده خودتون و بهشون بگید که تازه اومدید و با استاد هم صحبت کردید. مدارک رو اگه ازتون بگیرن و معرفیتون کنن به آموزش (SGS) دیگه همه چیز حله. اونا هم در وهله ی اول شما رو میفرستن به International Office برای بررسی مدارک هویتی که میتونین در مورد شرایط زمان باقیمانده باهاشون صحبت کنین. کلا کارهاتون حتی با انجام آزمایشهاش هم دو سه روز بیشتر طول نمیکشه. فقط حواستون باشه که سعی کنید تا چهارشنبه ثبت نامتون رو انجام بدید که چهارشنبه بتونید برید از international office بیمه دانشجویی رو هم تقاضا کنید که دفترش فکر کنم دو روز در هفته بازه که یکیش چهارشنبه س و بدون اون پاسپورتتون رو تحویل نمیگیرن.

Junior Member

سلام دوستان. کسی میدونه معمولن نامه VDR چقدر طول میکشه که بیاد. من ده تا بیشتر ایمیل زدم به دانشگاه utm اما مثل اینکه عادت به جواب دادن ندارند. الان یک ماه و سه هفته هست که من مدارکم رو فرستادم اما هیچ خبری نیست. همون موقع گفتند که مدارک رو گرفتن.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای دکترا از یک استاد از دانشگاه um اوکی گرفتم و اون گفت برای گرفتن VDR اقدام کنم. مدارکمو از طریق نمایندشون تو ایران سابمیت کردم ولی الان نزدیک 3 ماهه که خبری نیست! به استادم هم چیزی نرسیده و پاسخی هم به میل هام نمیدن، لطفا اگر تجربه مشابهی دارید من رو هم مطلع بفرمایی تا از این بلاتکلیفی دربیام. ممنون از همکاریتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atefehaye نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه معمولن نامه VDR چقدر طول میکشه که بیاد. من ده تا بیشتر ایمیل زدم به دانشگاه utm اما مثل اینکه عادت به جواب دادن ندارند. الان یک ماه و سه هفته هست که من مدارکم رو فرستادم اما هیچ خبری نیست. همون موقع گفتند که مدارک رو گرفتن.
    سلام vdr بدستتون رسید بالاخره؟ چقدر طول کشید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tehran university

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_1221 نمایش پست ها
    سلام vdr بدستتون رسید بالاخره؟ چقدر طول کشید؟
    تو سایت utm نوشته که معمولا 3-2 ماه طول می کشه.به لینک زیر یه سر بزن.http://www.utm.my/admission/?s=VDR
    یک سوال:شما مدارک پزشکی رو تکمیل کردین؟آخه یکی از دوستان گفته بود که utm تستهای ایران رو قبول نداره؟! لطفا آدرس آزمایشگاه رو بگین. ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط اسماعیل نمایش پست ها
    تو سایت utm نوشته که معمولا 3-2 ماه طول می کشه.به لینک زیر یه سر بزن.http://www.utm.my/admission/?s=VDR
    یک سوال:شما مدارک پزشکی رو تکمیل کردین؟آخه یکی از دوستان گفته بود که utm تستهای ایران رو قبول نداره؟! لطفا آدرس آزمایشگاه رو بگین. ممنون
    با سلام. نمی دونم که الان این مطلب که مینویسم به دردتون میخوره یا نه اما خواستم توضیح بدم که بحث آزمایشات پزشکی مالزی خیلی آبکیه و راحت تر از اون چیزی هست که فکر میکنید البته در خصوص ایرانی ها شما میرین یه پزشک عمومی که ویزیتش ارزون باشه پیدا میکنید نامه بیماریهای دانشگاه رو میذارین جلوش و اون از روی اون نامه یه سری آزمایش براتون مینویسم. بعد آزمایش ها رو انجام میدین و میبرین پیشش اگر خودش تونست انگلیسی گواهی بنویسه که هیچکدوم از اون مرضها رو ندارین که بهتر اگه نه فارسی مینویسه مثل مورد من و میدین دارالترجمه مهر وزارت خارجه هم نمیخواد خود دکتره روی ترجمه مهر نظام پزشکی خودش رو میزنه همه مدارک رو و جواب آزمایشها رو اسکن و آپلود بفرمایید. دانشگاه خودش بعدن آزمایشات مفصلی موقع ثبت نام انجام میده پس آزمایشهایی که ایران انجام میدین فرمالیته س بیشتر برای اتباع کشورهای آفریقایی به علت شیوع ابولا در اون منطقه. موفق باشید.

سلام دوستان. من نامه VAL رو از سایت EMGS پیگیری می کنم حدود 20 روز است که 70 درصد مونده و نوشته منتظر تایید اداره مهاجرت. کسی نمیدونه این تایید چند روز طول خواهد کشید؟ جالبه که توی همون EMGS نوشته کل فرایند 14 روز کاری طول میکشه که به نظرم آرزوهاشونو نوشتن اونجا:-)

Junior Member

دوستان تروخدا یکی جوابم بده دارم روانی میشم.با کلی بدبختی بلیط هواپیمای مالزی گرفتم ۹فروردین ساعت
    ۲۲:۳۰پرواز از تهران و ۱۰ صبح ۱۰ فروردین میرسم مالزی و برگشتم ساعت ۲۲:۳۰ ۲۳ فروردین از مالزی که ۲۴ فروردین میرسم تهران
    دوستان فقط یکی بمن بگه ایا این بیشتر از ۱۴ روزه؟بلیطم نمیتونم عوض کنم.ایا مشکلی واسه ویزا پیش میاد؟نحوه محاسبه به چه صورتیه
    با تشکر

Junior Member

سلام. نه هیچ مشکلی نیست. شما از 14 روز مجازتون تجاوز نکردین هنوز. نگران نباشید اصلا و از تعطیلاتتون لذت ببرید. یکی از اقوام من با همین شرایط (10 تا 24) اومد و رفت مشکلی هم نبود

Junior Member

واقعا نمیدونم چطور ازت تشکر کنم فقط ی سوال مسخره اینکه من تاریخ برگشتم از اونجا که تو بلیط زده۱۱ اپریل (۲۳ فروردین) ساعت ۲۳:۳۰
    درست مشه ۳ صبح اونا یعنی ۱۲ اپریل که اینجا دیگه میشه ۱۵ روز.یا شایدم من خل شدم تا الان نخوابیدم.چون شنیدم میتونن تا چند سال زندانی کنن
    واسه همینه اینقدر میترسم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)