صفحه 41 از 42 نخستنخست ... 313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 419

موضوع: تجربیات سفر به آمریکا

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط paris1983 نمایش پست ها
    کسی تجربه سفر به امریکا را با بارداری داشته؟
    بارداری می تونه مانع وارد شدن به آمریکا بشه؟
    ممنونم می شم اگه اطلاعاتی دارید در میان بزارید
    تا 7 ماهگی میشه پرواز داشت. بعد از اون هم برای مادر خطرناکه هم برای جنین.
    من به جای شما بودم این ریسک رو نمی کردم.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    خواهر یکی از بچه های ایرانی به همراه مادرشون با ویزای توریستی اومدن آمریکا و بعد اینجا زایمان کردن. بارداری مانعی برای ورود به آمریکا یا هر کشور دیگه ای نیست اما بعد از زمان خاصی شرکت هواپیمایی به دلایل safety مادر و بچه ممکن هست اجازه پرواز به فرد حامله نده. دقیق نمیدونم از چه زمانی اما ممکن هست در ماه آخر (یا هفته های اخر) خطر زایمان زودرس در پرواز وجود داره.
    موفق باشید
    بارداری اصلا مانعی برای ورود به آمریکا نیست. ولی: اگه مثلا یه توریست با مقدار پول کم بخواد وارد آمریکا شه, (و خب بدون کردیت کارت وحساب بانکی) مامور CBP میتونه inadmissible کنه همچین فردی را, به این دلیل که نمیتونه هزینه های زایمان احتمالی تو آمریکا را بده ( بالاخره هزینه های گذران سفر توآمریکا هم هس). البته واسه دوستمون اینا نمیگم. واسه ایشون اوکی هست. کلا واسه اطلاعات عمومی میگم. بیشتر واسه کسایی صادقه که مثلا کسی را تو آمریکا ندارن اصلا و با پول کم هم وارد آمریکا میشن... بالبع همه اینا را دارم واسه افراد باردار ( به خصوص سه ماه اخر بارداری میگم!) .موفق باشید.

Junior Member

با سلام
    من از این سایت به نحو مثبت استفاده کردم خواستم تجربم را بگم به خصوص برای متاهلها فکر کنم خوب باشه
    من 13 اکتبر با پرواز قطر پروازم را ساعت حدود 4 با خانواده شروع کردیم. در تهران اگرچه بعضی از چمدونها حدود دو کیلو سنگینتر بود اما مشکلی نمیگرفت اما وقتی دید مجموع چمدونها وزنش میره بالا چمدون آخر را گفتند سبکتر کنید که ما به بار کوله پشتیها اضافه کردیم. دو تا کوله پشتی داشیم که وزن نکردند اما سه تا کریر داشتیم که هر سه تا را وزن کردند که در وزن استاندارد باید میشد که بود.
    برنامه ریزی کرده بودیم که وقتی رسیدیم قطر برای اینکه پرواز به شیکاگو یک ساعت و 55 دقیقه بعد بود هر کس چی را باید برداره تا سریع بریم. من یه کوله و کریر خانمم هم همینطور و دخترم یه کریر و کیتارش را و پسر 4 ساله ام هم یه کریر خیلی کوچولو داشت که اسباب بازیهاشو توش گذاشته بود. اما تو پرواز تهران به قطر پسرم خوابید و وقتی رسیدیم به قطر هر کاری کردیم بیدار نشد گذاشتم زمین خواست زمین بخوابه علاوه بر اینکه کریر خودشو نبرد خودش هم شد یه بار اضافی و پیش بینی نشده (قربونش برم). در هر صورت سرفتیم صف ایستادیم و وارد فرودگاه قطر شدیم اونجا آدمهایی بودن که کمک میکردند و مسیر را مشخص میکیدند که نیم ساعت قبل از شروع پرواز رسیدیم به محل خیلی خوب بود. سوار پرواز شدیم اما یه مشکلی وجود داشت.
    مشکل این بود که صندلی برای 4 نفر کنار هم وجود نداشت. و به هممون همون تو تهران صندلی جدا داده بودند یعنی هر کدوممون یه صندلی جدا حتی بچه 4 سالممون. چرا؟ چون همه صندلی ها را میشه 36 ساعت قبل از پرواز فیکس کرد و من اینکار را نکرده بودم و همه صندلی ها پر شده بود و اصلا صندلی خالی کنار هم نبود. بنابراین بعد از سوار شدن و حرکت پرواز مشکل با مسافرا حل کردم. البته خانمم و پسرم را قبل از پرواز. در طی پرواز کنار هم بودیم. غذا خوب بود اصلا حوصله امون سر نرفت. حتی پسرم البته نصف مسیر را خواب بود.
    بعد از رسیدن به شیگاکو افیسر پرسید چی دارید که ما گفته بودیم سیب و میوه داریم که همه اش را بعدا ازمون گرفتن. پس اگه میوه بر میردارید همه اش را تو هواپیما میل فرمایید . من گفتم بیش از 10000 تا پول دارم که برای اینکار هم من را بردن کنار و یه فرم پر کردم و امضا کردم و مقدار پول را نوشتم. حتما راستش را بگیت. چرا؟ چون وقتی رسیدید اینجا پول را باید بگذارید بانک. خوب لو میرید.
    البته بارمون را در رسیدن به شیگاکو بهمون دادند که ما بعد از افیسر دوباره به شرکت هواپیمایی دادیم. بعد در پرواز بعدی دوباره بهمون دادند. همه چیز خوب بود.
    انشا... پروازهای شما هم خوب باشه و بدون مشکل برسید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک صنعتی شریف

سلام
    کسی تجربه بازرسی و گمرک فرودگاه فیلادلفیا داشته؟
    ممنون میشم از تجربه اش بگه
    من 4 ساعت توقفم تو فیلادلفیاست و امیدوارم کافی باشه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط giv7 نمایش پست ها
    سلام
    کسی تجربه بازرسی و گمرک فرودگاه فیلادلفیا داشته؟
    ممنون میشم از تجربه اش بگه
    من 4 ساعت توقفم تو فیلادلفیاست و امیدوارم کافی باشه
    سلام، من پارسال فیلادلفیا بودم و 4 ساعت کافیه. شما به محض ورود یه مصاحبه شاید حداکثر 5 دقیقه ای با آفیسر دارید و بعد ویزاتون رو مهر می زنن و به سمت دریافت چمدان میرید. بعد هم از چند تا گیت بازرسی رد میشید وتموم! فقط پیشنهادم اینه که ساعت و وسایل فلزی به خودتون آویزون نکنید و توی دستتون هم به جز کری آن و کیف لپ تاپ چیزی نباشه. چون هر چقدر اضافه تر وسایل داشته باشید باید هی دم هر بازرسی اینا رو در بیارید. موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

براي اولين بار امارات رو در سفر آمريكا تجربه كردم. در مسير بوستون به دوبي كيفيت پذيراييشون پايين و بي نظم بود، هم نسبت به سفرهاي قبلي كه با امارات در مسيرهاي ديگه داشتم و هم نسبت به بقيه ايرلاينها. در مسير برگشت به آمريكا خيلي خوب بود. شايد نشه به طور كلي در مورد كيفيت پذيرايي يك ايرلاين صحبت كرد. بستگي داره به گروه پروازي يك پرواز خاص. حتي دو سال پيش كه داشتم از فرانكفورت به تورونتو مي رفتم پذيراييشون خيلي در حد شهرت لوفت هانزا نبود و بي نظم بود.

نكته جالبي كه اين دفعه موقع برگشت به آمريكا ديدم، قضيه چك كردن لپ تاپ بود. از موقعي كه وزارت امنيت ملي آمريكا بخشنامه كرده در مورد اينكه در مسيرهاي منتهي به آمريكا بايد وسايل الكترونيكي رو روشن كنيد كه مطمئن بشن بمب توش نيست، فقط در همون سفر دو سال پيش در فرودگاه تورونتو تجربه كردم. البته اون دفعه خوردم به تور يك مامور عقده اي و همه چمدونم رو زير و رو كرد. معمولا رندم برخورد مي كنن در مورد لپ تاپ. ولي اين دفعه خيلي جالب بود مشاهداتم. موقعي كه توي دوبي رفتم پاي گيت براي پرواز بوستون، با اينكه پاي خود گيت تشكيلات بازرسي امنيتي مفصل بود (غير از بازرسي امنيتي كلي فرودگاه براي همه مسافرها) كسي اصلا نپرسيد توي كوله پشتيت چي داري. يعني همين كه كارت پرواز و مشخصاتم رو چك كرد، گفت بفرما بشين روي اون صندليها. بعد كه نشستم تازه ديدم اينور گيت چه تشكيلات مفصلي گذاشتن براي بازرسي. دستگاه اشعه ايكس و كيت تشخيص مواد جيز و غيره. بعد ديدم برخي كساني كه ميخوان بيان تو از مسير جداگانه مي فرستن تو و همه چيشون چك ميشه. يعني از دست و شونه تا كف پاشون رو هم يه چيزي ميكشيدن و ميذاشتن توي دستگاه كه مواد جيز رو رديابي كنه. مثل پرواز رفت بوستون-دوبي، توي پرواز برگشت دوبي-بوستون هم بيشتر مسافرهاي مسير هندي بودن و بعضيهاشون رو بدون بازرسي از همون مسيري كه من اومده بودم مي فرستادن كه بشينن و برخيهاشون رو از اون مسير با بازرسي مفصل مي فرستادن. هر چي نگاه كردم نفهميدم چه جوري تصميم مي گيرن چه كساني بازرسي بشن. بعضيهاشون بودن كه ريششون اين هوا از من هم بيشتر بود ولي از مسير بدون بازرسي مي فرستادن تو. بعد ديدم اين انتخاب رندم براي بازرسي محدود به قيافه هاي شرقي نميشه. حتي برخي آمريكاييها (پاسپورت آمريكايي رو دستشون ديدم) با قيافه كاملا غربي هم از اين مسير بازرسي امنيتي مفصل فرستاده ميشدن.

يك چيز جالب كه توي اين پرواز برگشت ديدم و توي هيچ كدوم از پروازهاي عمرم نديده بودم، برخورد خيلي ويژه با بچه ها بود. توي همه پروازها (حتي پروازهاي داخلي ايران) رسمه كه اول پرواز مهماندارها چيزهايي براي بچه ها ميارن كه سرشون گرم بشه. كاردستي و نقاشي و از اين چيزها. توي اين پرواز دوبي-بوستون علاوه بر پذيراييهاي استاندارد از صغير و كبير، وسطهاي پرواز ديدم يكي از مهماندارها با دوربين پولارويد (البته مدل خيلي مدرن ترش) راه افتاده و هر جا بچه بود به همراه مادرش يك عكس فوري مي گرفت و ميذاشت توي قاب مقوايي و امضا مي كرد ميداد دستشون كه خاطره سفر به يادمانيشون به ياد ماندني تر بشه.

چيزي كه خيلي منو اذيت كرد طول پرواز بود. ١٤/٥ ساعت توي هواپيما نشستن واقعا براي من سخته حتي اگه پذيرايي رو به راه باشه و شونصد تا فيلم و سريال روي سيستم سرگرمي هواپيما گذاشته باشن. بيشتر مسير هم از عرضهاي خيلي شماليه و يا دشتهاي غيرمسكوني پوشيده از برفه يا اقيانوس. من توي همه سفرهام سعي مي كردم از مسيري بليت بگيرم كه پروازهام طول كمتري داشته باشه، حتي اگه تعداد توقفهام بيشتر بشه. يعني من دو تا پرواز ٧-٨ ساعتي رو به يك پرواز ١٤-١٥ ساعته ترجيح ميدم. حالا بعضيها ممكنه عكس اين رو ترجيح بدن. ولي اين دفعه به دليل قيمت ارزونتر مجبور شدم با امارات برم. اين هم جالبه كه امارات كه زماني جزء ايرلاينهاي گرون منطقه بود، الان نه تنها از نظر كيفيت بلكه از لحاظ قيمت هم داره با بقيه ايرلاينها رقابت مي كنه.

نكته جالب ديگه كه هم در اين سفر و هم در سفر قبلي تجربه كردم سيستم كنترل پاسپورت فرودگاه بوستون بود كه خيلي منظم و خوبه. حتي از تجربه دو سفر اولم به آمريكا از طريق شيكاگو هم بهتر بود. آخرين باري كه از مسير شيكاگو وارد آمريكا شدم، دسامبر ٢٠١٢ بود كه خيلي خوب بود. البته شلوغي فرودگاه بوستون در حد شيكاگو نيست و فرودگاه بوستون هم از شيكاگو كوچكتره و شايد مقايسه سرعت عملكرد قسمت كنترل پاسپورت اين دو فرودگاه خيلي مقايسه خوبي نباشه. ولي در مجموع عملكرد مامورهاي CBP فرودگاه بوستون به نظر من از شيكاگو بهتره با اينكه اونجا هم خيلي خوب بود.
    ویرایش توسط Mehrad : December 13th, 2016 در ساعت 04:45 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام ببخشید : 1- میشه کارت پرواز مسیر دبی شیکاگو را هم در فرودگاه امام گرفت؟ 2 -تو فرودگاه دبی گیت پرواز شیکاگو در کدام طبقه قرارگرفته آیا باید مسافت زیادی را برای رسیدن به اون طی کرد؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط drsot نمایش پست ها
    سلام ببخشید : 1- میشه کارت پرواز مسیر دبی شیکاگو را هم در فرودگاه امام گرفت؟ 2 -تو فرودگاه دبی گیت پرواز شیکاگو در کدام طبقه قرارگرفته آیا باید مسافت زیادی را برای رسیدن به اون طی کرد؟
    توی ایران هر دو کارت پرواز رو بهتون میدن. حتی اگه توی بلیتتون بعد از شیکاگو پرواز داخلی آمریکا داشته باشید، کارت پرواز اون رو هم براتون صادر می کنن و چمدونتون رو هم برای همون مقصد نهایی بلیتتون تگ می زنن. البته باید موقع ورود به اولین فرودگاه در آمریکا (در مورد شما میشه شیکاگو) چمدون رو بعد از کنترل پاسپورت و ویزا تحویل بگیرید و از بازرسی گمرک رد بشید و بعد دوباره تحویل ایرلاین بدید که بذارن در هواپیمای بعدی برای ادامه مسیر. همچنین شاید لازم باشه کارت پروازی که از ایران برای پرواز داخلی آمریکا گرفتید، ببرید باجه ایرلاین مربوطه که دوباره پرینت بگیرن. بلیت من تا دیترویت بود و در ایران علاوه بر کارت پروازهای امارات، به من کارت پرواز بوستون-دیترویت رو هم دادن که این قسمت آخر پرواز با جت بلو بود. توی فرودگاه بوستون موقعی که میخواستم از بازرسی امنیتی فرودگاه رد بشم برای سوار شدن به این پرواز بوستون-دیترویت، به من گفتن باید کارت پرواز رو ببرم باجه جت بلو که یکی دیگه صادر کنن. اونی که امارات در ایران برام پرینت گرفته بود، در اسکنر TSA خونده نمیشد.

پرواز ورودی به دوبی در طبقه متفاوتی از پرواز دوبی به آمریکا هست ولی معمولا همه پروازهای بین المللی در ترمینال ۳ هستن. بعد از پیاده شدن از هواپیما در دوبی باید از بازرسی امنیتی رد بشید و بعد برای پرواز بعدی به طبقه پایین میرید. اینکه چقدر فاصله باشه بین گیت ورودی و خروجی بستگی به شانستون داره. شماره پروازتون رو توی تابلوهای اعلام وضعیت departure پیدا کنید. معمولا ۲-۳ ساعت قبل از پرواز توی تابلوهای departure می نویسن که پروازتون کدوم گیت هست. سر تا ته ترمینال ۳ دوبی رو می تونید در عرض ده دقیقه طی کنید.

نکته مهم در شیکاگو هست. پروازهای ورودی بین المللی معمولا در ترمینال ۵ فرودگاه شیکاگو فرود میان ولی احتمالش هست که پرواز داخلی آمریکای شما در ترمینال دیگه ای باشه. معمولا ترمینال ۳ فرودگاه شیکاگو. برای جابجایی بین این دو ترمینال در شیکاگو باید زمان کافی در نظر بگیرید.
    ویرایش توسط Mehrad : December 13th, 2016 در ساعت 05:35 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام از توضیحات کامل شما بسیار متشکرم. متاسفانه امروز از ایرلاین امارات به آژانس اطلاع دادند که پرواز من کنسل شده و باید پرواز دیگری را انتخاب کنم. پرواز جدید توقف 6 ساعته در فرودگاه دبی داره و کمبود وقت دیگه منتفیه!در مورد انتخاب صندلی گفتند که 48 ساعت قبل پرواز شاید بشه انتخاب کرد. منم در ترمینال 5 فرود شیکاگو فرود میاد انشالا دخترم میاد دنبالم ومشکلی پیش نمیاد !

سلام دوستان
    من با پرواز قطر دارم میرم نیویورک... میدونید که چجوری میتونم صندلی خودمو انتخاب کنم و این که کی میتونم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)