صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 205

موضوع: تحصیل در دوره فوق دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دوره فوق دکترا

سلام
    من دانشجوی دکتری داخل هستم و به زودی دفاع می کنم. اخیرا برای سپتامبر 2014 از آمریکا فلوشیپ پست دکتری گرفتم. مشکلات عدیده ای برای رفتن دارم و می خاستم ببینم اگه کسی از دوستان تجربه مشابهی دارند کمکم کنند:
    مشکل سربازی دارم و نمیدونم اینو چطور رفع کنم. وزارت علوم برا پست داک معافیت نمی ده. چطور میتونم از فرصت های خروج برای استفاده از این پوزیشن استفاده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط taherre نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی دکتری داخل هستم و به زودی دفاع می کنم. اخیرا برای سپتامبر 2014 از آمریکا فلوشیپ پست دکتری گرفتم. مشکلات عدیده ای برای رفتن دارم و می خاستم ببینم اگه کسی از دوستان تجربه مشابهی دارند کمکم کنند:
    مشکل سربازی دارم و نمیدونم اینو چطور رفع کنم. وزارت علوم برا پست داک معافیت نمی ده. چطور میتونم از فرصت های خروج برای استفاده از این پوزیشن استفاده کنم؟
    سلام
    فکر نمی کنم نظام وظیفه برای پست داک معافی بده. از دانشگاهی که پست داک گرفتید مدرک دکتری از شما نخواست؟

Junior Member

سلام دوستان. من برای فوق دکترا کانادا پذیرش رفتم. یه سوال دارم. برای درخواست ویزا مدرک دکترا لازمه؟ برای ما که دانشگاه دولتی بودیم مدرکو بهمون نمیدن. چطور میشه بدون مدرک درخواست داد؟ میش تمام مدارک لازم برای ویزا رو بفرمایید. متشکرم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shabanm نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای فوق دکترا کانادا پذیرش رفتم. یه سوال دارم. برای درخواست ویزا مدرک دکترا لازمه؟ برای ما که دانشگاه دولتی بودیم مدرکو بهمون نمیدن. چطور میشه بدون مدرک درخواست داد؟ میش تمام مدارک لازم برای ویزا رو بفرمایید. متشکرم
    شما باید ویزای کار بگیرید. مهمترین مدرکش appointment letter و یا job offer از طرف دانشگاه مقصده. خودشون مسایل ایران رو میدونن. ممکنه نامه از استادتون کفایت کنه.

Junior Member

خيلي ممنون.اگه اينطوري باشه كه خيلي خوبه. شما ميدونيد چه مداركي لازمه؟ من فقط يه دعوت نامه از استادم دارم. اين كافيه؟ يا خود دانشگاه هم بايد نامه اي ديگه هم بده؟ قبل از دفاع من گواهي اشتغال به تحصيل جديد گرفتم. با توجه به اينكه دانشگاه هيچ نامه اي براي فارغ التحصيلي من نميده كه نشون بدم دكترام را تموم كردم. مي تونم اين گواهي استفاده كنم يا برام مشكل درست ميشه؟

Senior Member

خيلي ممنون.اگه اينطوري باشه كه خيلي خوبه. شما ميدونيد چه مداركي لازمه؟ من فقط يه دعوت نامه از استادم دارم. اين كافيه؟ يا خود دانشگاه هم بايد نامه اي ديگه هم بده؟ قبل از دفاع من گواهي اشتغال به تحصيل جديد گرفتم. با توجه به اينكه دانشگاه هيچ نامه اي براي فارغ التحصيلي من نميده كه نشون بدم دكترام را تموم كردم. مي تونم اين گواهي استفاده كنم يا برام مشكل درست ميشه؟
    پیشنهاد کار یا همون دوره اصولا باید رسمی و از طریق دانشگاه صادر بشه. اگه استادتون نامه (ایمیل) داده ، خودش هم حتما میدونه که نامه رسمی بهتون بده و حتی اونو براتون پست کنه. شاید با کپیش هم بتونید کارتون رو شروع کنید و برای ویزا اقدام کنید. معمولا اصل نامه یا اسکنش رو باید براتون ارسال کنند و شما قبول کرده و امضا کنید و پس بفرستید. همون نسخه امضا شده اصلیترین مدرک برای گرفتن ویزاتون میشه. بقیه مدارکش هم همون مدارک ویزای کار هست که از سایت سفارت میتونید ببینید. باز هم تا جاییکه من میدونم اصلیترین مسائل بحث مالی و برگشت شما به ایران بعد اتمام دوره هست. باید آفیسر قانع بشه که شما برمسگردید و از نظر مالی مشکلی نخواهید داشت.

Junior Member

سلام
    دوستان کسی اینجا اطلاع داره که با گرفتن پذیرش post doc در کشوری مثل کانادا و یا سوئد امکان گرفتن اقامت هم وجود داره یا خیر؟
    ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

Yep, you can go for the AINP (in Alberta) option or through the Canadian Experience Class (CEC). You will get a work permit for being a postdoc

نقل قول نوشته اصلی توسط nedaamidi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسی اینجا اطلاع داره که با گرفتن پذیرش post doc در کشوری مثل کانادا و یا سوئد امکان گرفتن اقامت هم وجود داره یا خیر؟
    ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

سلام شبنم جان. کلا چیزی که باید در نظر بگیرین اینه که پست داک یک پوزیشن کاری هست نه درسی. برای همین موقع درخواست ویزا شما دارین برای اجازه کار درخواست میدین و نامه استادتون (در فرمت رسمی دانشگاه) کافیه و نیازی به مدرک دکتراتون نیست. چیزی که تا چند سال پیش گیر می دادند براش (الان رو نمیدونم) نامه ای بود که که نشون میداد کانادایی نبوده که برای این کار درخواست داده باشه. البته به نظرم الان روش گیر نیستند خیلی.

جایی که شما مدرک دکتراتون رو احتیاج دارین تو خود دانشگاه و وقت امضای قرارداده، در دانشگاه من (دانشگاه تورنتو) برای استخدام همسرم جزو ملزومات بود. البته ریزنمره یا هر نامه ی دیگه ای که رسما بگه شما دکتراتون رو تموم کردین هم قبول می کردن که ما ایرانی ها تا زمان آزاد شدن مدرک هیچ کدومش رو نداریم. همسر من مدرکش رو آزاد کرده بود و این مشکلی برای ما پیش نیاورد ولی فکر می کنم با شما کنار میان. شاید یک نامه از استادی که باهاش کار می کنین رو قبول کنند.

دوستان اگه یه پوزیشن یک ساله ی پست داک داشته باشم، بعد از یک سال می تونم برای اقامت اقدامی کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)