صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 328

موضوع: اقامت حين تحصیل در کانادا

پیش فرض پاسخ : اقامت حين تحصیل در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما همیشه میتونید از طریق گروه فدرال اسکیلد ورکر اقدام کنید اگر رشته و سابقه تون به لیست بخوره. اگر شرایط اون رو ندارید بعد از دوسال PhD خوندن میتونید برای اقامت از طریق فدرال اقدام کنید. غیر از این شرایط باید صبر کنید درستون تموم بشه. اگر دانشجوی مستر هستید بعد از فارغ التحصیلی از طریق استانی میتونید اقدام کنید. اگر دانشجوی لیسانس در کانادا هستید بعد از گرفتن لیسانس و یکسال سابقه کار ازطریق Canadian Experience Class فدرال میتونید اقدام کنید.
    جناب ghlobe عزیز ممنونم از راهنماییتون

اگه بخوام راستشو بهتون بگم من الان یخورده گیج شدم و این بخاطر اینه که اطلاعات اولیه خوبی در مورد این مسئله ندارم و ترجیح میدم بجای سوالات مکرر که شاید خیلی پیش پا افتاده باشهٰ یه مطالعه اولیه دراین خصوص داشته باشم.
    بهمین منظور میخواستم جویا بشم که آیا منبع موثقٰ همون سایت مهاجرت کاناداست؟ چون من خیلی سوالای بیشتری دارم (حتی در مورد قوانین دیگر کانادا) که هنوز جوابی براشون ندارم که راهنماییتون میتونه خیلی کمکم کنه.

ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sh نمایش پست ها
    جناب ghlobe عزیز ممنونم از راهنماییتون

اگه بخوام راستشو بهتون بگم من الان یخورده گیج شدم و این بخاطر اینه که اطلاعات اولیه خوبی در مورد این مسئله ندارم و ترجیح میدم بجای سوالات مکرر که شاید خیلی پیش پا افتاده باشهٰ یه مطالعه اولیه دراین خصوص داشته باشم.
    بهمین منظور میخواستم جویا بشم که آیا منبع موثقٰ همون سایت مهاجرت کاناداست؟ چون من خیلی سوالای بیشتری دارم (حتی در مورد قوانین دیگر کانادا) که هنوز جوابی براشون ندارم که راهنماییتون میتونه خیلی کمکم کنه.

ممنونم
    بله این سایتها رو چک بفرمائید:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp
    http://www.ontarioimmigration.ca/en/...NTS_APPLY.html

سایت کبک رو ندارم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

والله کسی دقیقا نمیدونه بیشتر این روشها تازه اضافه شده اند. روش CEC رو سایت اداره مهاجرت اوایل نوشته بود 9 ماه و بعد شد 11 ماه والآن نوشته 15 ماه! اسکیلد ورکر جدید قرار بود در عرض 12 ماه نهایی بشه ولی ظاهرا الآن بعد از 18 ماه هنوز کسی نگرفته. روی زمان بندی های اداره مهاجرت کانادا هیچ وقت نمیشه حساب کرد!
    راستش من order این زمانبندی ها برام سوال بود آخه زمانهای انتظار عجیب غریبی تو امضای بعضی دوستان میبینم (مثل همین خانم شادی که زده 77 ماه!!!!) این دوستان مدل مهاجرتشون فرق داره با اینایی که شما گفتین؟ 77 ماه یه عمره!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    راستش من order این زمانبندی ها برام سوال بود آخه زمانهای انتظار عجیب غریبی تو امضای بعضی دوستان میبینم (مثل همین خانم شادی که زده 77 ماه!!!!) این دوستان مدل مهاجرتشون فرق داره با اینایی که شما گفتین؟ 77 ماه یه عمره!
    بله این دوستان از گروه متقاضیان گروه اسکیلد ورکر قبل از 2008 هستند که در آن زمان فقط لازم بود یک حداقل امتیاز بیاورید و محدودیت رشته و ظرفیتی در کار نبود. پرونده های این گروه تا 8 سال هم طول کشیده چون تعداد متقاضیانش خیلی زیاد است (یکی میگفت حدود یک میلیون نفر در نوبت هستند). در سال 2008 محدودیت رشته را گذاشتند که فقط در 38 رشته میشد اپلای کرد و به این گروه متقاضیان اولویت دادند. ولی باز هم تعداد متقاضیان زیاد شد و به طول صف اضافه کرد! در سال 2010 یک تغییر اساسی دادند که شامل محدودکردن بیشتر رشته ها به 29 رشته و هم محدودیت ظرفیت تقاضای جدید (20 هزار پرونده در 2010-2011 که به 10 هزار پرونده در 2011-2012 کاهش داده شد) بود. با همه این حرفها هنوز نتوانسته اند زمان پروسس را به حد معقولی برسانند و اینکه متقاضیان گروه جدید بر متقاضیان قبلی که سالها در نوبت بودند اولویت داده شده اند باعث اعتراضات زیادی هم شده است. تاپیکهای مختلف بخش مهاجرت کانادا را ملاحظه کنید میبینید.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

خوب اينجور كه من فهميدم دانشجويي كه داره مستر مي خونه تي كبك مي تونه براي CSQدوست داشتني اقدام كنه.بالاي سايت نوشته If you are currently staying in Québec as a foreign student and you want to settle here permanently, take the time to answer these few questions to learn about new elements in immigration procedures.خوب در بخش بعد بايد اين سوالا رو جواب بديم خيلي هم خوب!كسي اقدام كرده؟كسي كه دانشجوي كبك بوده مثلا دانشگاه مونترال براي اقامت دائم؟

ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

سلام دوستان.
    من ابتدای سال 2010 برای لیست 38 شغله اقدام کردم و قرار بود ظرف 12 ماه بپریم کانادا !!!
    الان 2 سال گذشته و هیچ خبری نیست
    به قول و وعده های اداره مهاجرت CIC اصلا اعتماد نکنید ..........

بله این دوستان از گروه متقاضیان گروه اسکیلد ورکر قبل از 2008 هستند که در آن زمان فقط لازم بود یک حداقل امتیاز بیاورید و محدودیت رشته و ظرفیتی در کار نبود. پرونده های این گروه تا 8 سال هم طول کشیده چون تعداد متقاضیانش خیلی زیاد است (یکی میگفت حدود یک میلیون نفر در نوبت هستند). در سال 2008 محدودیت رشته را گذاشتند که فقط در 38 رشته میشد اپلای کرد و به این گروه متقاضیان اولویت دادند. ولی باز هم تعداد متقاضیان زیاد شد و به طول صف اضافه کرد! در سال 2010 یک تغییر اساسی دادند که شامل محدودکردن بیشتر رشته ها به 29 رشته و هم محدودیت ظرفیت تقاضای جدید (20 هزار پرونده در 2010-2011 که به 10 هزار پرونده در 2011-2012 کاهش داده شد) بود. با همه این حرفها هنوز نتوانسته اند زمان پروسس را به حد معقولی برسانند و اینکه متقاضیان گروه جدید بر متقاضیان قبلی که سالها در نوبت بودند اولویت داده شده اند باعث اعتراضات زیادی هم شده است. تاپیکهای مختلف بخش مهاجرت کانادا را ملاحظه کنید میبینید.

Junior Member

​با سلام خدمت اساتید عزیز می‌خواستم بدونم اقدام برای اقامت در صورت تحصیل توی کبک (برای مستر) هست یا این قانون فدرال است
    یعنی‌ اگه کسی‌ توی ایالت دیگه هم مستر بگیر بعدش میتونه اقدام کنه ؟
    سوال دومم در مورد کار بد از مسترر هست
    که ظاهراً ۱سال هست و بد از اون می‌شه برای اقامت اقدام کرد .. این کار حتما باید مرتبط با رشتهٔ تحصیلی‌ و با یه حداقل درامد مشخص شده باشه و یا هر رشته‌ای با هر مقدار درامد مورد قبول هست
    ممنون از دوستان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Daryooosh نمایش پست ها

​با سلام خدمت اساتید عزیز می‌خواستم بدونم اقدام برای اقامت در صورت تحصیل توی کبک (برای مستر) هست یا این قانون فدرال است
    یعنی‌ اگه کسی‌ توی ایالت دیگه هم مستر بگیر بعدش میتونه اقدام کنه ؟
    سوال دومم در مورد کار بد از مسترر هست
    که ظاهراً ۱سال هست و بد از اون می‌شه برای اقامت اقدام کرد .. این کار حتما باید مرتبط با رشتهٔ تحصیلی‌ و با یه حداقل درامد مشخص شده باشه و یا هر رشته‌ای با هر مقدار درامد مورد قبول هست
    ممنون از دوستان
    فدرال فقط دانشجویان دکترا در حین تحصیل میتونند اقدام کنند. برای اقدام بعد از فارغ التحصیلی بر مبنای canadian experience باید کار تخصصی بر مبنای جداول خودشون باشه که در لینک زیر میتونید پیدا کنید:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp

Junior Member

Ghlobe عزیز ممنون از راهنمای و کمکت
    خیلی‌ لطف کردی
    فقط من تا جایی‌ که میشد سایت رو چک کردم اما نتونستم جدولی‌ رو پیدا کنم که بر اساس اون ببینم رشتهٔ من توی کدوم level قرار میگیره

(0,A,B)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

فدرال فقط دانشجویان دکترا در حین تحصیل میتونند اقدام کنند. برای اقدام بعد از فارغ التحصیلی بر مبنای canadian experience باید کار تخصصی بر مبنای جداول خودشون باشه که در لینک زیر میتونید پیدا کنید:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp
    سلام
    ghlobe جان اينكه گفتين دانشجويان دكترا مي تونن حين تحصيل اقدام كنن رو از كجا خوندين و چجوري مي شه براش اقدام كرد؟
    يه سوال ديگه هم دارم و اون اينكه آيا ايالت ها ي كانادا به جز كبك در مورد مهاجرت و اقامت قوانينشون باهم فرق مي كنه؟ مثلا اگه كسي تو آلبرتا باشه نميتونه از طريق قوانين اونتاريو اقدام كنه؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)