صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: نحوه درخواست و دریافت تخصص پزشکی در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تخصص پزشکی

مرسی از راهنمایتون اما تا اونجا که من سایت ها رو چک کردم پاس کردن آزمون های adc بیشتر برای گرفتن اجازه کار هست و برای تخصص نیازی نیست اما خوب احتمال پذیرش فکر میکنم بدون دادن اون امتحانات پایین میاد

Junior Member

Smile پاسخ : تخصص پزشکی

ممنون ازلطفت mojt عزیز.درموردتخصص دراسترالیا
    برای ورودبه تخصص چندسال طول می کشه؟امتحانات ورودی که گفتی چقدرسختن؟
    اصلابراکسی که میخادبرگرده ایران (بدلایلی نمیخادرزیدنتی روتوایران بگذرونه)به صرفه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rahas نمایش پست ها
    ممنون ازلطفت mojt عزیز.درموردتخصص دراسترالیا
    برای ورودبه تخصص چندسال طول می کشه؟امتحانات ورودی که گفتی چقدرسختن؟
    اصلابراکسی که میخادبرگرده ایران (بدلایلی نمیخادرزیدنتی روتوایران بگذرونه)به صرفه است؟
    سلام
    یه چیزی رو میخوام رو راست بگم، و اون اینکه بحث تخصص نه نتها استرالیا بلکه هر کشور پیشرفته دیگه مثل کانادا، آمریکا، انگلستان بخوای بری کلا مدت داره و باید چیزی در حدود 9-10 سال براش وقت بزاری که این مدت شامل پاس کردن امتحانات و خود دوره تخصصه. خوده دوره های تخصص بسته به رشته 5-6 سال طول میکشه. مثلا رشته اطفال که تو ایران 3 سالس اینجا 6 سال طول میکشه، البته بعضی از رشته ها هست که کمتر از ایرانه. مثلا غدد که تو ایران فوق حساب میشه ممکنه 8 سال طول بکشه که اینجا 6 سالس. البته باید این رو هم بگم که تو ایران با احتساب طرح عمومی و تخصص و خود دوره تخصص همین 8-10 سال رو زمان لازمه. شخصا به نظر من اگه قصد برگشت به ایران رو دارین راجب ادامه تحصیل در خارج بیشتر فکر کنین. حساب کن کسی که تو ایران میخونه و تو اون سیستم رشد میکنه خیلی راحتتر میتونه جایگاه خودشو در ایران در مقایسه با کسی که بعد از 10 سال میخواد تازه برگرده، پیدا کنه.
    نمونه سوالات امتحانات AMC تو اینترنت هست بگردین پیدا میکنین. قسمت MCQ در همون حد رزیدنتی ایرانه و کلینیکالش ممکنه یه کم سخت بشه، چون فقط به سوادتون اهمیت نمیدن و فاکتورهایی دیگه مثل مدیریت بیمار، واکنش های شما و موارد دیگه رو خیلی اینجا بهش اهمیت میدن.

موفق باشین

Junior Member

Smile پاسخ : تخصص پزشکی

سلام.ببخشیدکه باسوالای زیادم خستت میکنم mojtعزیز.ولی رزیدنتی توایران واقعامسخرست:امتحان ورودی ازمسایلی که هرگزبدردپزشک عمومی نمیخوره،کشیکای غیراموزشی وفقطجهت پیشبردکاربیمارستان که کمترپول خرج کنن.میخام باسوادبشم.
    من دارم فارغ التحصیل میشم.میشه لطفاتوصیه هاتودرموردمراحل پیشرووکارهایی که باید
    توطرح انجام بدم،بگی؟
    ازکجاشروع کنم؟
    اول زبان یااول پاس کردن امتحانا؟
    کی وچجوری برای ویزااقدام کنم؟
    سابقه کارتوبیمارستان دولتی(توطرح)ارزشی داره؟
    بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط rahas نمایش پست ها
    سلام.ببخشیدکه باسوالای زیادم خستت میکنم mojtعزیز.ولی رزیدنتی توایران واقعامسخرست:امتحان ورودی ازمسایلی که هرگزبدردپزشک عمومی نمیخوره،کشیکای غیراموزشی وفقطجهت پیشبردکاربیمارستان که کمترپول خرج کنن.میخام باسوادبشم.
    من دارم فارغ التحصیل میشم.میشه لطفاتوصیه هاتودرموردمراحل پیشرووکارهایی که باید
    توطرح انجام بدم،بگی؟
    ازکجاشروع کنم؟
    اول زبان یااول پاس کردن امتحانا؟
    کی وچجوری برای ویزااقدام کنم؟
    سابقه کارتوبیمارستان دولتی(توطرح)ارزشی داره؟
    بازم ممنون
    سلام
    به سلامتی، مسلما اولین کاری که انجام میدین قضیه زبانه، خیلی روش سرمایه گذاری کنید چون همه چی بر اساس اونه. حتما هم تو ایران IELTS بدین و مینیمم نمره هم 7 . حتما از ایران بعد از طرحتون شماره نظام بگیرین بعد بیاین چون موقع کار پیدا کردن خیلی به دردتون میخوره. بعدش هم خودتونو برای امتحان AMC آماده کنید. سعی کنید زبان اصلی بخونید که براتون بیشتر جا بیافته.
    راستش برای ویزا هر کسی شرایط خاص خودش رو داره، متاسفانه چون برای اقامت گرفتن در استرالیا از طریق رشته خودتون لازمه که امتحانهای AMC رو پاس کنید و Register بشین ممکنه زمان بر باشه. اکثر دوستان پزشک از طریق ویزای تحصیلی اقدام میکنن. یعنی اینکه برای Mphil یا PHD اقدام میکنن و بعد که اومدن اینجا بدنبال کارهای تخصص میرن (ضمن اینکه درسشونو میخونن).
    هر نوع سابقه کاری که به قوی کردن رزومتون کمک کنه مسلما مفیده.

موفق باشین

Junior Member

سلام بچه ها.کسی میدونه برای انتخاب رشته تخصصی در استرالیا برای پزشکای خارجی محدودیتی وجود داره یا نه؟مثلا ایران ها می تونن پوست یا رشته های لوکس دیگه رو انتخاب کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط umbrella نمایش پست ها
    سلام بچه ها.کسی میدونه برای انتخاب رشته تخصصی در استرالیا برای پزشکای خارجی محدودیتی وجود داره یا نه؟مثلا ایران ها می تونن پوست یا رشته های لوکس دیگه رو انتخاب کنن؟
    سلام
    ممکنه محدودیت از نظر ویزا داشته باشین، یعنی برای بعضی از رشته ها لازمه حتما PR یا citizen باشین. غیر از این محدودیت از نظر قانونی ندارین. ولی خب رشته های لوکس مثل رادیو، چشم و پوست طرفدار زیاد داره و هر بیمارستان بسته به موقعیت های خالی و رزومه هر درخواست کننده رزیدنت میگیره.
    موفق باشین

با سلام
    سوالی که می خوام بپرسم رو دقیقا نمی دونم با ید کجا مطرح بشه .امیدوارم دوستانی که اینجا هستند بتونن بهم جواب بدن.در مورد ازمون OET واسه پرستاران و ماماها کجا می تونم اطلاعات مناسب کسب کنم؟ایا این ازمون تو ایران برگزار میشه؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان.
    من دیپلم تجربی دارم و رتبه کنکورم هم 3رقمی خوب شد. حالا می خوام پزشکی رو تو استرالیا شروع کنم، چون نمی خوام 6سال عمومی بخونم و 2 سال طرح بگذرونم و بعدش که اقدام کردم بگن باید اینجا دوباره بخونی و ... .
    استرالیا برای دوره عمومی بورس میکنه؟ پذیرش می ده؟
    چه چیزهایی برام امتیاز محسوب میشه و کمکم می کنه؟ مثلا اینکه کدوم دانشگاه برم یا نمره دیپلم و مدرسه تاثیر داره؟
    تو صفحه آمریکا دوستی نوشته بود که آمریکا فقط پزشکی خودش و کانادا و مکزیک رو قبول داره، یعنی استرالیا رو قبول نداره؟ پزشکی استرالیا چقدر معتبره؟

پیشاپیش ممنونم.

سلام.
    من هم سوال fkp رو درباره داروسازی دارم.معدل دیپلمم حدود 18.80.الان دانشجو هستم.اما میخوام خارج از ایران داروسازی رو شروع کنم.کدوم دانشگاه بورس،تخفیف،...داره.کار دانشجویی چطور؟
    چه شرایطی لازمه؟
    راهنمایی کنید لطفا

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)