صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 228

موضوع: ویزای شینگن سوئیس

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

پیش فرض پاسخ : ویزای شینگن سوئیس

سفارت سوییس قانونش اینجوری هست آلمان رونمیدونم
    پدر مادر من دفعه ۵ وم که اومدن اینجا تازه ۲ ساله گرفتن دفعات قبل ۳ ماه ۶ ماه و یکساله میدادن حد اکثر
    از دفعه ۵ به بعدم دیگه ۲ ساله بیشتر ندادن

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

اگر همسرتون پرمیت تحصیلی داشته باشن اجازه کار دارین هرچند کار پیدا کردن مشکل هست برای اکثر رشته ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام
    ميشه خواهش كنم پاسخ مرا در اولين فرصت لطف بفرماييد، فرصتم بسيار بسيار محدوده
    من انشاءالله براي فرصت مطالعاتي به دانشگاه زوريخ خواهم رفت، اقامت و درخواست ويزا توسط دانشگاه انجام شده و مسيول مكاتبات با ارسال مجوز اوليه ويزاي كانتون زوريخ از من خواستن به سفارت تهران مراجعه كنم.
    ١٢ اكوست براي درخواست نوبت از سفارت تماس گرفتم گفتند براي ١٥ سپتامبر (كه شروع دوره فرصت مطالعاتي است) كه خيلي دير تماس گرفتي و فرايند صدور سه ماهه است! اما خيلي خيلي به زحمت براي ٢٨ آگوست (٦شهريور) وقت سفارت گرفتم.
    سوال١:ايا با وجود اينكه خود دانشگاه درخواست ويزا رو انجام داده و مجوز اوليه صادر شده باز هم به نيمه سپتامبر نميرسم؟
    بعد اينكه به مدارك مورد نياز سفارت مراجعه كردم نوشته اصل ترجمه و كپي اخرين مدرك تحصيلي.
    سوال ٢- من كه در دانشگاه تهران درس خوندم ميتونم بدون خريد دانشنامه ،انرا براي ترجمه قرض بگيرم؟ برا اينگار بايد كجا برم؟
    سوال ٣- اينروزها هزينه ترجمه حدودا چه مبلغي است؟
    سوال ٤- براي هزينه سفارت بايد يورو ببرم يا ريال هم دريافت ميشه؟
    سوال ٥- در مدارك سفارت به بيمه و بليط هواپيما اشاره نشده كه! با خواندن مطالب قبلي متوجه شدم نياز به اين دو هست، ايا درست متوجه شدم؟ بايد بيمه و بليط داشته باشم؟ من كه نميدونم ويزا از چه تاريخي به دستم ميرسه چطور ميتونم بليط تهيه كنم؟
    سوال ٦- ارزانترين نوع بليط به مقصد زوريخ (هواپيما يا تركيبي با قطار) و نيز ارزانترين بيمه چيست؟ و چه مبلغي است حدودا ،؟؟؟بيمه بايد از ايران اقدام كنم يا بعد اقامت؟
    سوال ٧-من طول دوره ام ٦ ماهه است، نياز به اثبات بازگشت دارم؟ برا اينكار سند آپارتمانم رو بايد ترجمه كنم؟؟ سند تعهد محضري بازگشتم به وزارت علوم هم به كار مياد؟ ترجمش بايد كنم؟
    سوال ٨- ايا با اين اوضاع احوال ممكنه ارز حمايت مالي وزارت علوم قطع شه؟
    ببخشيد زياد شد سوالاتم
    پيشاپيش از لطف همگي در راهنمايي بسيار بسيار متشكرم
    ویرایش توسط mehrabanan : August 13th, 2018 در ساعت 08:41 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabanan نمایش پست ها
    سلام
    ميشه خواهش كنم پاسخ مرا در اولين فرصت لطف بفرماييد، فرصتم بسيار بسيار محدوده
    من انشاءالله براي فرصت مطالعاتي به دانشگاه زوريخ خواهم رفت، اقامت و درخواست ويزا توسط دانشگاه انجام شده و مسيول مكاتبات با ارسال مجوز اوليه ويزاي كانتون زوريخ از من خواستن به سفارت تهران مراجعه كنم.
    ١٢ اكوست براي درخواست نوبت از سفارت تماس گرفتم گفتند براي ١٥ سپتامبر (كه شروع دوره فرصت مطالعاتي است) كه خيلي دير تماس گرفتي و فرايند صدور سه ماهه است! اما خيلي خيلي به زحمت براي ٢٨ آگوست (٦شهريور) وقت سفارت گرفتم.
    سوال١:ايا با وجود اينكه خود دانشگاه درخواست ويزا رو انجام داده و مجوز اوليه صادر شده باز هم به نيمه سپتامبر نميرسم؟
    بعد اينكه به مدارك مورد نياز سفارت مراجعه كردم نوشته اصل ترجمه و كپي اخرين مدرك تحصيلي.
    سوال ٢- من كه در دانشگاه تهران درس خوندم ميتونم بدون خريد دانشنامه ،انرا براي ترجمه قرض بگيرم؟ برا اينگار بايد كجا برم؟
    سوال ٣- اينروزها هزينه ترجمه حدودا چه مبلغي است؟
    سوال ٤- براي هزينه سفارت بايد يورو ببرم يا ريال هم دريافت ميشه؟
    سوال ٥- در مدارك سفارت به بيمه و بليط هواپيما اشاره نشده كه! با خواندن مطالب قبلي متوجه شدم نياز به اين دو هست، ايا درست متوجه شدم؟ بايد بيمه و بليط داشته باشم؟ من كه نميدونم ويزا از چه تاريخي به دستم ميرسه چطور ميتونم بليط تهيه كنم؟
    سوال ٦- ارزانترين نوع بليط به مقصد زوريخ (هواپيما يا تركيبي با قطار) و نيز ارزانترين بيمه چيست؟ و چه مبلغي است حدودا ،؟؟؟بيمه بايد از ايران اقدام كنم يا بعد اقامت؟
    سوال ٧-من طول دوره ام ٦ ماهه است، نياز به اثبات بازگشت دارم؟ برا اينكار سند آپارتمانم رو بايد ترجمه كنم؟؟ سند تعهد محضري بازگشتم به وزارت علوم هم به كار مياد؟ ترجمش بايد كنم؟
    سوال ٨- ايا با اين اوضاع احوال ممكنه ارز حمايت مالي وزارت علوم قطع شه؟
    ببخشيد زياد شد سوالاتم
    پيشاپيش از لطف همگي در راهنمايي بسيار بسيار متشكرم
    سلام من تا اونجایی که بدونم و تجربه داشته باشم جواب سوالاتونو میدم
    1- من دوسال پیش اقدام کردم و نمیدونم اوضاع سفارت و شلوغی اون الان چه جوریه ولی پروسه ی صدور ویزای ما کمتر از 2 ماه طول کشید فکر میکنم. ولی در کل برای فرصت مطالعاتی زیاد مهم نیست شما دقیق سر همان زمان برید چون درسی که قرار نیست پاس کنید.نهایتن ماله ما هم یادمه 1ماه دیرتر از تاریخی که توی نامه ی دانشگاه بود، ویزامون آماده شد.خود دانشگاه معمولا قبول میکنه مثلا یک یا دوماه از اونطرف بیشتر بمونید که 6 ماهتون پر بشه.
    2- قرض دادن مدرک که غیر قانونیه هرچند دیده شده گاهی انجام میشه. ولی شما نیاز به اون ندارید.شما یه پولی میدید وزارت علوم،اونا ریز نمرات و مدرک رو به صورت رسمی بهتون میدن .
    3-این دیگه با یه تلفن ساده به یک دارالترجمه قابل حله
    4- فقط یورو قبول میکنن
    5-نه بیمه و بلیط نیازی ندارید شما مطمئنید مدارک مربوط به ویزای شینگن رو اشتباهی نخوندین؟بیمه رو خود دانشگاه میده
    6-بلیط که خوب الان خیلی گرون شده ولی وزارت علوم بعد از اتمام دوره و بازگشتتون،تا یه سقفی از هزینه بلیط رو میده اینا رو خیلی راحت میتونید از روابط بین الملل دانشگاهتون بپرسید. برای خرید بلیط هم ما خودمون آنلاین خریدیم چون آژانسها به مراتب گرون تر میدادن.پگاسوس اون زمان ارزونتر از همه بود و خدمات آنلاینش خیلی خوب بود.یعنی امکاناتی که آنلاین میتونسی اضافه کنی( مثل بار یا انتخاب صندلی و غذا و ..)آژانسها اراذه نمیدادن و قیمت بیشتری هم میگرفتن.
    7- شما مگه قبل از اینکه نامه تمکن مالی رو از دانشگاه بگیرید،تعهد بازگشت ندادید؟؟؟؟دو نفر ضامن میخواستید که قبلا ها سند خونه قبول میکردند ولی جدیدن فکر کنم قبول نمیکنن
    8-اگه نامه تعهد مالی رو از وزارت علوم گرفتین،که قطع نمیشه اگه هم هنوز اصن وزارت علوم نرفتین من نمیدونم پس چرا نوبت سفارت گرفتین؟!

Junior Member

درخواست ويزاي دانشجويي من به دليل اينكه سنم بالاتر از ٣٠ هست و دليل ديگر رد شد

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi028 نمایش پست ها
    درخواست ويزاي دانشجويي من به دليل اينكه سنم بالاتر از ٣٠ هست و دليل ديگر رد شد
    خیلی عجیبه .گپ تحصیلی زیادی داشتید ؟

سلام به همه
    يه سوال داشتم ازتون من حدود ٤ سال پيش با دعوتنامه از سفارت سوييس ويزا گرفتم
    من و همسر و فرزندم
    امسال دوباره با همون دعوتنامه اقدام كرديم كه به خاطر اينكه وقت سفارت رو دير دادن من و فرزندم سفر رو كنسل كرديم فقط همسرم اقدام كرد كه بره و بياد
    همه مدارك عين همون ٤ سال پيش بود فقط فرقش اضافه شدن يه سند خونه هم بود ولي در كمال ناباوري ريجكت شد همسرم
    و نوشتن به دليل اينكن سفير قانع نشده شما برميگرديد و هدف سفر مشخص نبوده
    دعوتنامه هم از اقوام بوده و ديدار اقوام هدف سفر نوشته شده بود
    الان به نظر شما اعتراض فايده اي داره؟
    اگه اره دعوت كننده اعتراض كنه يا خودمون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    خیلی عجیبه .گپ تحصیلی زیادی داشتید ؟
    براي رد كردن سه دليل ميارن
    سن بالاي ٣٠ سال
    شاغل بودن
    سابقه تحصيلي عالي داشتن

البته دانشگاه ، پشت تلفن گفت به دليل اينكه كشور ايران پر ريسكه

سن بالاي ٣٠ سال
    شاغل بودن
    سابقه تحصيلي عالي داشتن

پس به خاطر جمع بودن این سه دلیل شما رو ریجکت کردن ؟
    چون من برای دکترا سن خیلی بالاتر هم دیدم البته فاند داشتن .

Junior Member

سن بالاي ٣٠ سال
    شاغل بودن
    سابقه تحصيلي عالي داشتن

امیدوارم اشکالی نداشته باشه بپرسم، مقطع شما برای تحصیل در سوئیس دکترا بوده؟
    و اینکه به دلیل سابقه ی تحصیلی عالی اپلای ویزا ممکنه رد بشه؟ امکانش هست توضیح بدید این یعنی چی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)