صفحه 72 از 589 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879808182122172572 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

[QUOTE=marjan912;593025]
    نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوستان
    در وب پیج استادی لنیک مستقیم پروژه ش بود که با انتخاب اون یه فرم می اومد که در اون باید زمینه های مورد علاقه رو ثبت می کردی و سایر اطلاعات شخصی و رزومه و sop و اسم همون استاد به عنوان راهنما. پس از اتمام فکر می کنم مستقیم به شورای آموزشی دانشگاه یا یه همچین ارسال می شد.
    من به خود استاد هم ایمیل زدم که جواب نیومد.
    اما دانشگاه بعد یک روز جواب ارسال کرد که هر چه زودتر پروپزالتونو که حاوی این موارد باشه برامون بفرست.

دوستان دارم پرو پوزال رو آماده می کنم و قصد دارم مدلی رو در اون به کار بگیرم که تا حالا در زمینه های دیگه ای به کار گرفته می شده اما با اهداف من در این پروپوزال همخوانی داره. حالا موندم اگه بنویسم کلا خونه رو بر آب بنیان گذاشته باشم! با توجه به این که این استاد محترم دو بار قبلی جواب نداده، فکر می کنید اگه الان ایمیل بزنم و سوالمو بپرسم جواب می ده؟ حالا فکر می کنم جواب داد اگه این فرض من غلط باشه پیش خودش نمیگه این چه دانشجوی ضعیفیه که چی رو به چی ربط داده؟! مثلا می خوام یه طرح ابتکاری ارائه بدم.اگر از اساتید دانشگاههای دیگه بپرسم از کجا بدونم این که قرار استاد راهنما باشه ( پروپوزال با عنوان موضوعیه که خودش تو وب پیجش خواسته دانشجوها رو اون موضوع کار کنن) کاربرد این مدل رو بی اساس نمی دونه؟

ممنون که مثل همیشه وقت می زارید و همراهی می کنید
    هميشه بايد هوشمندانه عمل كرد. آدم وقتي براي يك شغل يا phd درخواست مي‌ده، توي همون گام اول و درحاليكه طرف مقابل هيچ شناختي نداره نمي‌شه گفت كه من مي‌خواهم يك ابتكار جديد بزنم و كاري كنم كه خودم هم قبلا انجام نداده‌ام و ته دلم هم چندان گرم نيست، اما سنگ مفت گنجشك مفت، شما بهم پول بديد شايد تونستم كاري كنم. اين اصلا هوشمندانه نيست.
    بايد با چيزي كه طرف مي‌شناسه و دوست داره شروع كني، خودت رو مسلط بر كار نشون بدي، توي هر قسمتي كلي رفرنس بدي، مساله رو جوري تشريح كني كه نشون بده مي‌دوني مي‌خواهي چي كار كني.
    فراموش نكن كه كسي دنبال دانشمند كردن شما نيست، اون‌ها مي‌خواهند كارشون انجام بشه، حالا اگر شما اين وسط دانشمند هم شدي بهتر، وگرنه كه مهم نيست، يك مدركي مي‌گيري و مي‌ري سراغ كار بعدي.
    پروپوزال رو جوري بنويس كه در اولين نگاه و بدون خواندنش طرف بگه كه اين آدم با سبك نگارش علمي آشناست، و وقتي مي‌خونه به خودش بگه كه اين آدم مي‌دونه مي‌خواهد چي كار كنه و معلومه كه توي مثلا دو سال (يا هر چند سال) اون نتيجه‌اي كه مي‌خواهيم رو مي‌گيره.
    حالا اگر درباره اين كاري كه مي‌خواهي بكني مطمئني و مي‌توني با كلي رفرنس و شاهد، نشون بدي كه اين كار با اين روش دقيق‌تر يا سريع‌تر يا با خروجي‌هاي بيشتر انجام مي‌شه، بنويسش، وگرنه كه ولش كن. اگر هم واقعا باعث هيچ بهبودي نخواهد شد و فقط همون كار رو قراره انجام بده كه اصلا به درد نمي‌خوره، نه؟
    هميشه ته پروپوزال مي‌توني درباره ايده‌هاي خلاقانه‌اي كه داري حرف بزني و بگي كه مثلا مي‌خواهي فلان روش رو هم تست كني، يا فكر مي‌كني كه مي‌توني با فلان روش زودتر نتيجه بگيري، اما اين حدس‌هاي گنگ نبايد حرف اصلي پروپوزالت باشه.
    هميشه اول ثابت كن كار معمولي رو مي‌توني انجام بدي، بعد برو سراغ خلاقيت. مثلا اول از آچار معمولي براي بستن پيچ و مهره استفاده كن، بعد بگو مي‌خواهي آچاري درست كني كه هم پيچ و مهره مي‌بنده هم مي‌شه باهاش گيتار زد.

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

تو اکثر دانشگاهها شروع کلاساشون رو زده 9 ژانویه.یعنی استادا هم از همون موقع تو آفیسشون هستن؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zangeneh نمایش پست ها
    تو اکثر دانشگاهها شروع کلاساشون رو زده 9 ژانویه.یعنی استادا هم از همون موقع تو آفیسشون هستن؟
    Thank you very much for your email!Please note that our office will be closed from 24 December 2011 to 1 January 2012.We will handle your requests immediately upon our return.Thank you for your understanding.Season's Greetings and a Happy New Year!البته از یکی دو تا از دوستام که امریکا و کانادا هستن شنیدم که حدود 4 ژانویه استادا میان. به نظرم همون دوشنبه سه شنبه اول وقت هفته بعد زمان مناسبیه برای ایمیل زدن.

Junior Member

سلام
    من هنوز امتحان زبان ندادم و دو ماهه دیگه امتحان دارم و یک مقاله ی ISI هم دو ماه پیش فرستادم ممکنه تا یک ماه دیگه جوابش بیاد، ولی من حالا می خوام ایمیل بزنم به استادا . من می تونم الکی توی CV بنویسم که مقاله ام در ISI پذیرفته شده و نمره زبانم هم 6.5 شده است؟؟ یکی از دوستام برای زبان همین کارو کرده، کاره درستیه؟؟ یا اینکه واقعیتو بنویسم "که جواب مقاله و نمره زبانم دو ماه دیگه می آید که براتون ایمیل خواهم کرد " ،کدوم کار درسته ؟؟
    یه سوال دیگه باید اسمی از فاند خواستن در ایمیل بیاریم؟ ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط laser نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز امتحان زبان ندادم و دو ماهه دیگه امتحان دارم و یک مقاله ی ISI هم دو ماه پیش فرستادم ممکنه تا یک ماه دیگه جوابش بیاد، ولی من حالا می خوام ایمیل بزنم به استادا . من می تونم الکی توی CV بنویسم که مقاله ام در ISI پذیرفته شده و نمره زبانم هم 6.5 شده است؟؟ یکی از دوستام برای زبان همین کارو کرده، کاره درستیه؟؟ یا اینکه واقعیتو بنویسم "که جواب مقاله و نمره زبانم دو ماه دیگه می آید که براتون ایمیل خواهم کرد " ،کدوم کار درسته ؟؟
    یه سوال دیگه باید اسمی از فاند خواستن در ایمیل بیاریم؟ ممنون
    دومی منطقی تره برا زبان تاریخ امتحان رو بنویسید برا مقاله هم پس از نوشتن اسامی نویستده ها و عنوان ژورنال بنویسید:IN PROGRESS

Junior Member

ممنون . حالا تاریخ امتحان زبان و جمله IN PROGRESS را کجا بیارم ؟ توی CV یا توی ایمیل ؟

ApplyAbroad Hero

ممنون . حالا تاریخ امتحان زبان و جمله IN PROGRESS را کجا بیارم ؟ توی CV یا توی ایمیل ؟
    تو سی وی
    به ترتیب تو قسمت Languages و Publications

Junior Member

سلام دوستان

میشه لطف کنید بگید این ایمیل، ایمیله خوبیه که برای اپلای کردن برای استادا بفرستم.

Subjects: Interested in doing on research in laser applications in medicine

Dear Professor

I am very hopeful to achieve the chance to study PHD of Engineering physics in your university and I am wishing to apply for it.

I would be grateful if you could guide me and answer my questions :

-My M.S. degree is Atomic physics in field of optic and laser from university of shiraz , but following my interest, I wish to study engineering physics.

-My thesis topic in M.S.: The Analytical Investigation of Thermal Stress in Enamel and Dentin of teeth under CW & Pulse Er: YAG Laser radiation

Can I start the process of applying for your course?

And what is the last deadline for applying?

I have attached my CV; I hopefully look forward to your response
    Yours faithfully

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

سلام دوستان

میشه لطف کنید بگید این ایمیل، ایمیله خوبیه که برای اپلای کردن برای استادا بفرستم.

Subjects: Interested in doing on research in laser applications in medicine

Dear Professor

I am very hopeful to achieve the chance to study PHD of Engineering physics in your university and I am wishing to apply for it.

I would be grateful if you could guide me and answer my questions :

-My M.S. degree is Atomic physics in field of optic and laser from university of shiraz , but following my interest, I wish to study engineering physics.

-My thesis topic in M.S.: The Analytical Investigation of Thermal Stress in Enamel and Dentin of teeth under CW & Pulse Er: YAG Laser radiation

Can I start the process of applying for your course?

And what is the last deadline for applying?

I have attached my CV; I hopefully look forward to your response
    Yours faithfully
    اون قسمتی که خودتونو معرفی کردید رو با اون بخشی که ( بخش اول) هدفتون ( پذیرش دکتری) بیان کردید رو عوض کنید. تا جایی که من دیدم اول باید خودتو معرفی کنی. سابجکت ایمیلتو جوری بزار که هدف کلی از ایمیل رو نشون بده همین واسه شروع کافیه بعد معرفی توضیحش بده. نحوه نگراش هم تو همین فروم هست.

موفق باشید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

برای کانادا و آمریکا بخوام برای فال2013 اقدام کنم یا برای زمستان 2012، از کی باید به اساتید انتخابیم ایمیل بزنم؟از کی تا کی؟من درسم بهمن 91 یا فوریه 2013 تموم میشه.درست نمیدونم که نزدیکترین زمان ممکن برای پذیرشم کی میتونه باشه!!!