صفحه 96 از 99 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

دوستان عزیز سلام و سال نو بر همه شما عزیزان مبارک
    من یک سوالی برام پیش اومده که اگر دوستان آگاه کمک کنن بسیار سپاسگزار خواهم بود. پیشاپیش پوزش میخوام اگر موضوع قبلا بحث شده (چون واقعا حجم مطالب زیاد بود نتونستم از اول بخونم و فقط چند صفحه قبل رو خوندم که این موضوع نبود) و یا اینکه کاملا مرتبط با این موضوع نیست (دیگه واقعا نمیدونستم کجا باید مطرحش میکردم اینجا به نظرم از همه جا مرتبط تر اومد).
    3 روز پیش (بطرز جالبی در زمان سال تحویل) نتیجه پذیرش من از دانشگاه Virginia Tech اومد و خوشبختانه در رشته هوافضا پذیرش گرفتم(باید بگم رشته من عمران-سازه بوده ولی تشابه موضوع پروژه ارشدم باعث این شد). این در حالی هست که با اینکه امروز 23 مارچ هست این جزو اولین پذیرش های من محسوب میشه و هنوز 10 تا دیگه از دانشگاههایی که اپلای کرده بودم هنوز نتایجشون نیومده. مشکل از اونجایی حاصل میشه که ممکن من توی یکسری از این دانشگاهها توی Waiting List باشم و نتیجه من بعد از 15 آپریل بیاد و در حالی هست که من باید تا 15 آپریل تصمیم خودم رو به (VT( Virginia Tech بگم که میام یا نه. از بین دانشگاههایی که نتایجشون نیومده هنوز یک دانشگاه هست که از طرف استادش بازخوردهای بسیار خوبی گرفتم و در عین حال انتخاب اولم هست و نمیدونم چه نتیجه ای میاد و همینطور دانشگاههای بهتر از VT هم هستند که اگر پذیرش من از اونها بیاد قطعا توی اولویت من هستند. حالا من موندم معطل که چکاری میتونم بکنم. آیا میتونم به دانشگاه جواب مثبت اعلام کنم و بعد از اینکه I20 رو هم برام فرستادن و نتیجه دانشگاه بعدی که توی اولویتم هست اومد اونوقت به VT اعلام کنم که من نمیام و درخواست I20 از اون دانشگاه مدنظرم کنم؟ چه راه حلهایی برای این مشکل من به ذهنتون میرسه؟
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام و سال نو بر همه شما عزیزان مبارک
    من یک سوالی برام پیش اومده که اگر دوستان آگاه کمک کنن بسیار سپاسگزار خواهم بود. پیشاپیش پوزش میخوام اگر موضوع قبلا بحث شده (چون واقعا حجم مطالب زیاد بود نتونستم از اول بخونم و فقط چند صفحه قبل رو خوندم که این موضوع نبود) و یا اینکه کاملا مرتبط با این موضوع نیست (دیگه واقعا نمیدونستم کجا باید مطرحش میکردم اینجا به نظرم از همه جا مرتبط تر اومد).
    3 روز پیش (بطرز جالبی در زمان سال تحویل) نتیجه پذیرش من از دانشگاه Virginia Tech اومد و خوشبختانه در رشته هوافضا پذیرش گرفتم(باید بگم رشته من عمران-سازه بوده ولی تشابه موضوع پروژه ارشدم باعث این شد). این در حالی هست که با اینکه امروز 23 مارچ هست این جزو اولین پذیرش های من محسوب میشه و هنوز 10 تا دیگه از دانشگاههایی که اپلای کرده بودم هنوز نتایجشون نیومده. مشکل از اونجایی حاصل میشه که ممکن من توی یکسری از این دانشگاهها توی Waiting List باشم و نتیجه من بعد از 15 آپریل بیاد و در حالی هست که من باید تا 15 آپریل تصمیم خودم رو به (VT( Virginia Tech بگم که میام یا نه. از بین دانشگاههایی که نتایجشون نیومده هنوز یک دانشگاه هست که از طرف استادش بازخوردهای بسیار خوبی گرفتم و در عین حال انتخاب اولم هست و نمیدونم چه نتیجه ای میاد و همینطور دانشگاههای بهتر از VT هم هستند که اگر پذیرش من از اونها بیاد قطعا توی اولویت من هستند. حالا من موندم معطل که چکاری میتونم بکنم. آیا میتونم به دانشگاه جواب مثبت اعلام کنم و بعد از اینکه I20 رو هم برام فرستادن و نتیجه دانشگاه بعدی که توی اولویتم هست اومد اونوقت به VT اعلام کنم که من نمیام و درخواست I20 از اون دانشگاه مدنظرم کنم؟ چه راه حلهایی برای این مشکل من به ذهنتون میرسه؟
    سلام
    تاپیک که مرتبط نیست، مدیر‌ها ایشالا منتقل می‌کنن
    شما میتونید هر چند تا ای۲۰ داشته باشید، ولی‌ اگر با یک ای۲۰ رفتید سفارت و وارد آمریکا شدید، اون سویس رو همیشه باید معتبر نگاه دارید. پس اگر واقعا راهی‌ ندارید که تا ددلاین تصمیم قطعی بگیرید، میتونید ویرجینیا رو اکسپت کنید ولی‌ به محض اینکه ادمیشن دلخواهتون رو گرفتید، بهشون خبر بدید که نمیرید. فقط توجه کنید که اگر ادمیشن شما با فاند هست، اون "هرچه زودتر" رو رعایت کنید، چون ممکنه رو تصمیم یک نفر دیگه تاثیر بذاره.
    موفق باشید

سلام خدمت دوستان محترم
    من یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده تعداد زیادی از صفحات قبل رو هم خوندم اما به جمع بندی نرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

من از دانشگاه A با رنک پایین پذیرش با فاند TA+ tution دارم و از دانشگاه B با رنک عالی پذیرش بدون فاند. الان میخام با پذیرش دانشگاه A وارد امریکا بشم و پذیرش دانشگاه B رو یک ترم دیفر کنم تا بتونم در طول ترم از استادای دانشگاه B فاند بگیرم و برای ترم بهار ترانسفر کنم . میخاستم بدونم اصلا این فرایند شدنی هست ؟ با توجه به نوع فاندم ممکنه دانشگاه A مخالفت کنه ؟ چون وسط قرار داد TA دانشگاه رو ترک میکنم وجهی رو هم باید برگردونم ؟ این تصمیم برام خیلی مهمه. اگه نتونم ترانسفر کنم خیلی ضرر میکنم چون افرهای خوبی از اروپا دارم و فقط میخام برم امریکا با هدف رسیدن به دانشگاه B

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrainyman نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان محترم
    من یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده تعداد زیادی از صفحات قبل رو هم خوندم اما به جمع بندی نرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

من از دانشگاه A با رنک پایین پذیرش با فاند TA+ tution دارم و از دانشگاه B با رنک عالی پذیرش بدون فاند. الان میخام با پذیرش دانشگاه A وارد امریکا بشم و پذیرش دانشگاه B رو یک ترم دیفر کنم تا بتونم در طول ترم از استادای دانشگاه B فاند بگیرم و برای ترم بهار ترانسفر کنم . میخاستم بدونم اصلا این فرایند شدنی هست ؟ با توجه به نوع فاندم ممکنه دانشگاه A مخالفت کنه ؟ چون وسط قرار داد TA دانشگاه رو ترک میکنم وجهی رو هم باید برگردونم ؟ این تصمیم برام خیلی مهمه. اگه نتونم ترانسفر کنم خیلی ضرر میکنم چون افرهای خوبی از اروپا دارم و فقط میخام برم امریکا با هدف رسیدن به دانشگاه B
    سلام
    شما با اینکه میدونید نمیخواهید با دانشگاه الف ادامه بدید آفر رو قبول می‌کنید و با اینکار شانس رو از یه نفر دیگه که می‌خواد همین دانشگاه الف رو بره می‌گیرید. این که این کار اخلاقی‌ هست یا نه، قبلا تو همین تاپیک زیاد در موردش بحث شده، که البته تصمیمش کاملا شخصی‌ هست.
    بله شدنی هست. ترانسفر کردن به یک دانشگاه دیگه حق دانشجو هست و دانشگاه نمیتونه ازش جلوگیری کنه. تنها کاری که ممکنه دانشگاه بتونه بکنه اینه که تو کار شما تاخیر ایجاد کنه که اون هم اگر خودتون به موقع برنامه‌ریزی کنید قابل پیشگیری هست. البته ممکنه استادهای دانشگاه ب از شما دلیل بخوان که چرا دارید ترانسفر می‌کنید یا ازتون بخوان که از استادتون نامه ریکامندیشن بگیرید.
    من تا به حال ندیدم که لازم باشه پولی‌ که گرفتید رو برگردونید ولی‌ حتما قراردادتون رو خوب مطالعه کنید.
    موفق باشید

Member mehrad0098 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک ت.مرکز

سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم این که من اقامت امریکا رو دارم و الان سال سوم مکانیک دانشگاه ازاد تهران مرکز هستم و معدلم هم حدودا 14 هست و حدودا 50 واحد پاس کردم
    و شش ماه دیگه باید دوباره به امریکا برم میخواستم بدونم درسم رو اینجا تمام کنم و برم بهتره یا ترانسفر کنم واحد هام رو؟؟؟؟
    کیس:3*****2017
    ds260: 5/5/2016
    نتیجه: ویزا یک ضرب
    اولین ورود:20/feb/2017

سلام دوست عزیز،

من توصیه میکنم همین الان بری آمریکا و هر کاری میتونی از اونجا برای زندگیت انجام بدی. به نسبت ترمت هم کم واحد پاس کردی. پس فردا اگر سنوات مجاز تحصیلت تموم شه از لحاظ نظام وظیفه به مشکل میخوری. توصیه میکنم همین امروز بری و اگر هم کم پاس کردنت و معدلت بعلت بی علاقگی به رشته هست، رشتتو هم عوض کن. لذومی نداره همه مهندس شن. هر چیزی که فکر میکنی میشه ازتوش پول در آورد و علاقه داری بخون. امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrad0098 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم این که من اقامت امریکا رو دارم و الان سال سوم مکانیک دانشگاه ازاد تهران مرکز هستم و معدلم هم حدودا 14 هست و حدودا 50 واحد پاس کردم
    و شش ماه دیگه باید دوباره به امریکا برم میخواستم بدونم درسم رو اینجا تمام کنم و برم بهتره یا ترانسفر کنم واحد هام رو؟؟؟؟

Junior Member

یک سوالی داشتم. من الان تو یکی از دانشگاههای آمریکا دانشجوی دکترا هستم. سال اول تموم شده. ولی ادوازرم فاند نداره و خودم هم نمیخوام یاهاش کار کنم. رنک دانشگاه هم البته زیاد خوب نیست (دور ور 100). الان زمان اپلای برای فال گذشته و اگه بخوام جای دیگه برم باید برا اسپرینگ اقدام کنم. حالا من اگه بخوام با اساتید دیگه ایمیل یزنم باید بنویسم که اینجا دانشجو هستم یا نه؟ نکته مثبت هست یا منفی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yasharkh نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که قبلا گفته شده، شما برای ترانسفر، باید از دانشگاه مقصد ادمیشن داشته باشید، پس باید دوباره اپلای کنید. بعد از اینکه ادمیشن گرفتید، میتونید ترانسفر کنید که فقط چند تا فرم باید پر کنید که سویس منتقل بشه. کل مراحل تو پست‌های قبل توضیح داده شده.
    فقط الان یکم برای اپلای دیر شده ولی‌ از اونجا که شما داخل آمریکا هستید ممکنه باهاتون راه بیان. اگر میخواید ترانسفر کنید، بهتره زودتر دست به کار بشید و با استادها تماس بگیرید.
    موفق باشید
    حالا سوال اینجاست که آیا در رزومه و تماس با اساتاید ذکر کنیم که دانشجوی فلان دانشگاه تو امریکا هستیم یا نه. اگر ذکر کنیم آیا نکته منفی داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    حالا سوال اینجاست که آیا در رزومه و تماس با اساتاید ذکر کنیم که دانشجوی فلان دانشگاه تو امریکا هستیم یا نه. اگر ذکر کنیم آیا نکته منفی داره؟
    سلام
    نمیدونم مثبت هست یا منفی‌ ولی‌ پیشنهاد می‌کنم راستش رو بگید. از این نظر مثبته که میفهمن شما داخل آمریکا هستید، پس مشکله ویزا گرفتن ندارید و چون یک ساله که اینجا هستید زبانتون هم باید قابل قبول باشه. ممکنه ازتون بپرسن که چرا میخواید ترانسفر کنید که شما دلیل قابل قبول دارید که فاند ندارید و میخواید به دانشگاه بهتر برید. احتمال کمی‌ هم هست که با استادتون تماس بگیرن یا ازتون بخوان که ریکامندیشن از استاد بگیرید، که باز هم چون شما فاند نخواهید داشت اصولا استادتون نباید مشکلی‌ داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    سلام.
    منم نظر خودم رو میگم...
    من دوباره اپلای کردم و گفتم هم که آمریکا هستم و چرا میخوام ترنسفر کنم ولی 7 جایی که اپلای کردم فقط یک جا پذیرش داد و اون هم گفت آی بیست صادر نمیکنه تا زمانی که فرم ترنسفر رو دانشگاه فعلیت برامون بفرسته و اینطوری ممکنه فاند قطع بشه و استاد هم میفهمه و راه بازگشتی هم نداری و باید بری سر تاریخی که میگی که سویست آزاد بشه، بری به اون دانشگاه...
    نکته قابل تامل اینه که بیشتر دانشگاه هایی که اپلای کردم رنک بدتری داشتند و حتی تماس تلفنی هم با استادها گرفتم ولی ریجکتی خیلی داشتم. خیلی هم دیر اعلام کردن...
    حالا بازم خودت تصمیم بگیر ولی اگه استاد پیدا کردی و استاد داشتی، همون نکته ویزا داشتن و حضوری رفتن لب استاد رو دیدن خوبه؛ اگه کمیته بیس بود مثل بیشتر جاهایی که من اپلای کردم، شاید ریسک نکنن و نتونن اعتماد کنن (من فاند داشتم و به خاطر بد بودن استادم و دوست نداشتن موضوعم میخواستم ترنسفر کنم)...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.