صفحه 76 از 269 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586126176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Member
    رشته و دانشگاه
    Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    60 یورو. خیر . البته یه خورده بیشتر همراهتون داشته باشید
    خب هزینه ویزا 60 یورو میشه ، با کارت اعتباری هم قبول نمیکنن و سکه هم قبول نمیکنن ، ولی نمیدونم دوست عزیز برای چی میفرمایید"یه خورده بیشتر همراهتون داشته باشید" ؟ مگه موردی هم بوده که بیشترم پول بخواهند ؟ من که همون 60 یورو رو دادم یه 50 یورویی یه 10 یورویی اسکناس دادم

Junior Member

تجربه ی ویزای من:
    من پذیرش دکترا از ماکس پلانک داشتم و بورسیه بودم. روز 24 ژوئن مصاحبه ی ویزا رو انجام دادم و همسرم 18 آگوست مصاحبه داد. روز مصاحبه مدرک ارشد و ریزنمراتم اماده نبود (چون هنوز دفاع نکرده بودم!) و مدرک ایلتسم هم چند روز بعدش اکسپایر می شد. کارمند سفارت بهم گفت تا مدرک ارشدت رو نیاری پروسه ی ویزات راه نمیفته که بعدا فهمیدم حرف الکی زده. همسرم هم روز مصاحبه اش A1 نداشت (اما ایلتس داشت) و بهش ایرادی نگرفتند.
    حدود سه ماه و نیم بعد (15 اکتبر) با من تماس گرفتند که جواب ویزام اومده (در حالی که مدرک ارشدمو هنوز بهشون تحویل نداده بودم و ایلتسم هم تاریخش گذشته بود). در مورد همسر که پرسیدم گفت که پرونده اش رو فعلا پیدا نمی کنه ولی اگر تونست روزی که برای ویزای خودم میرم ایشونم همراهم بیاد. چند روز بعد زنگ زدم سفارت و تو سیستم چک کردند و گفتند ویزای همسرم نیومده و اگر اومد با من تماس خواهند گرفت و لازم نیست ایشون با من بیاد سفارت (مخصوصا که ما تهران نبودیم کمی برامون سخت بود).
    هفته ی بعد رفتم سفارت ویزام رو بگیرم و همسر هم برای احتیاط همراهم اومد. خدا رو شکر ویزای ایشون هم اومد و همونجا بیمه تهیه کرد و پاس هامون رو تحویل دادیم و ظهر تحویل گرفتیم.
    در ضمن چون من بورس بودم کارمند سفارت بهم گفت نه من و نه همسرم لازم نیست 8000 یورو در المان توی بانک بزاریم و گفت در غیر این صورت تو ویزامون می نوشت. (من خودم هنوز شک دارم اشتباه نکرده باشه)
    در مورد اجازه کار و تحصیل همسر هم گفت که باید از اداره خارجی های شهر مربوطه بپرسیم.
    این بود انشای من

نقل قول نوشته اصلی توسط satell نمایش پست ها
    خب هزینه ویزا 60 یورو میشه ، با کارت اعتباری هم قبول نمیکنن و سکه هم قبول نمیکنن ، ولی نمیدونم دوست عزیز برای چی میفرمایید"یه خورده بیشتر همراهتون داشته باشید" ؟ مگه موردی هم بوده که بیشترم پول بخواهند ؟ من که همون 60 یورو رو دادم یه 50 یورویی یه 10 یورویی اسکناس دادم
    من تجربه پارسالمو نوشتم. اینکه گفتم یه خورده بیشتر گفتم شاید زیادتر بگیرن امسال

Junior Member

سلام. من چند روز پیش برای ویزای پیوستن به همسر (مقیم) اقدام کردم. از من مدرک زبان آلمانی خواستن گفتند در اولین فرصت بیار ویزاتو بدیم. تو پاسم هم یه مهر زدن. بعدش گفتن به خاطر همسرت ازت هزینه ویزا نمیگیریم. به نظر شما مشکل خاصی پیش نیاد

Junior Member

سلام دوستان
    من و همسرم تا ه مى خوايم پروسه اقامت رو طى كنيم
    همسرم مى خواد ويزاى تحصيلى بگيره. مى تونه من و دختر يك ساله م رو هم همراه ببره؟!
    و براى دختر يك ساله م هم بايد ٨٠٠٠ يورو بديم؟!

خوشبختانه ویزای همسرم اومد بعد از 1.5 ماه. مدرک زبان نخواستن همین طور قرار داد اجاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط shayamahtab نمایش پست ها
    خوشبختانه ویزای همسرم اومد بعد از 1.5 ماه. مدرک زبان نخواستن همین طور قرار داد اجاره.
    تبریک میگم. میشه بگید شما کدوم ایالت المان هستید؟

سلام دوستان
    من اصلا نمی دونم شما میتونید راهنماییم کنین یا نه؟ اما ممنون میشم اگر بتونین کمکم کنین
    همسر من تبعه و مقیم المان هستن من برای پیوست به ایشون اقدام کردم ... 31 اگوست مصاحبه داشتم حدود 20 اکتبر به همسرم اطلاع دادن که یه سری مدارک ببره اوسلندر امت ... حالا کسی میدونه چقدر طول میکشه ادامه این روند...؟؟؟ و اینکه چطوری باید از نتیجه ویزا باخبر شم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط faraanack نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اصلا نمی دونم شما میتونید راهنماییم کنین یا نه؟ اما ممنون میشم اگر بتونین کمکم کنین
    همسر من تبعه و مقیم المان هستن من برای پیوست به ایشون اقدام کردم ... 31 اگوست مصاحبه داشتم حدود 20 اکتبر به همسرم اطلاع دادن که یه سری مدارک ببره اوسلندر امت ... حالا کسی میدونه چقدر طول میکشه ادامه این روند...؟؟؟ و اینکه چطوری باید از نتیجه ویزا باخبر شم؟
    روند ویزای پیوست ممکنه تا 4 ماهم طول بکشه. برای جواب مثبت از سفارت باهاتون تماس میگیرن و خبر میدن تنها راهی هم که میتونید پیگیری کنید مراجعه به باجه اطلاعات هست.

سلام بچه ها، من كل صفحه هاي اين قسمت رو خوندم، با هر جواب گاهي شاد مي شدم گاهي استرس مي گرفتم.
    من و همسرم اول تابستون با هم در خواست دانشجويي داديم، ويزاي من اومد و مال همسرم رد شد. اعتراض زديم و دوباره ريجكت شد. من الان در آلمان هستم. ٢ ماه كه اومدم كارت اقامت بلند مدتم تا اكتبر ٢٠١٥ اعتبار داره. مستر مي خونم، يك سال اول دوره آمادگي هستم. زبان مي خونم. اما دانشجوي مشروط نيستم دانشجوي رسمي هستم. ١٠٠٠٠€ همراهم هست و همسرم هم ٨٠٠٠€ داره. توو اين چند روزه خودم رفتم اداره خارجي ها و حتي با ماموري( اگه همسرم بره سفارت با پرونده پيوست) پرونده همسرم ميره زير دستش هم حرف زدم. گويا مشكلي ندارم از طرف براي ويزا، چون بهش گفتم ويزاي دانشجويي همسرم ريجكت شده . ايم و سال تولدسو گرفت زد تر سيستمش پرونده همسرم رو نگاه كرد و گفت شكايت رسمي مي كردين. گفتم كرديم بازم ريجكت شد. گفت از همين طريق familienzusammenfürhung (پيوست به خانواده) اقدام كن.
    اين آقاه پرونده رو خيلي ساده تر از اين حرفا مي ديد. اما بخاطر اينكه همسر من ٢ بار ريجكت شده خيلي استرس داريم دوباره ريجكت بشه، كلا مي ترسيم الان از سفارت.
    تجربتون نظرتون كلا چيه، پيشنهادي دارين كه فكر مي كنيد كمكمون مي كنه خيلي ممنون مي شم بگيد بهمون. من از دوره مستر استرس دارم.
    خلاصه كلي غمگينم از اين دوريه اجباري
    راستي ما ٢ سال ازدواج كرديم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)