صفحه 17 از 54 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط sali2000 نمایش پست ها
    سلام بر پزشکان حال و آینده!
    من داشنجوی سال ۴ ام(اول اکسترنیمه).تو فکر اینم که بعد از پزشکی عمومی برای ادامه تحصیل به امریکا یا کانادا برم.ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه که از الان باید چیکار کنم ؟درسامو خوب بخونم که GP خوبی باشم؟یا برم تو کار research و مقاله و...؟یا اینکه امکان داره رزیدنتی رو ایران تموم کنم و واسه فلو و فوق و...برم خارج؟کدوم یک از این راهها بهتره؟
    هم باید درساتو خوب بخونی و GP خوبی بشی و هم بری توکار ریسرچ. سابقه کاری ، فعالیتهای هنری اجتماعی و .... هم خیلی مهمه. راه خیلی طولانی هست.
    اگه ایران تخصص بگیری نمیشه اونجا فوق بخونی. امکانش هس که یه دوره های فلوشیپ کوتاه مدت بگذرونی ولی باز هم بعیده که اونجا بمونی.

سلام. من رزیدنت رشته داخلی هستم. روشی هست که تخصص ایران را برای ادامه فلوشی‍ی قبول کنند؟ یا بروم همانجا دوباره رزیدنتی بخوانم؟
    کسی میداند؟

سلام
    یکی بخواد امریکا از ابتدا پزشکی بخونه (پزشک عمومی ) چه شرایطی لازمه
    یکی از دوستام سیتزن می شه به زودی و قصد این کارو داره
    واسه همین گفتم بپرسم بهش بگم
    چه آزمونهایی باید بره ؟ و کلا راهش چی هست؟
    خیلی ممنون
    قبلا فوق لیسانس مدیریت خواندم حالا شمال کالیفرنیا لیسانس مهندسی کامپیوتر می خونم. علاقمندم دوستان خیلی زیادی داشته باشم ازسراسر دنیا، در صورت تمایل برای کانکت شدن در شبکه اجتماعی مورد علاقه تان پیام خصوصی بدهید.جهت تشکر ، از دکمه تشکر استفاده کنید.

Junior Member

سلام
    لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه.
    من و همسرم GP هستیم و منتظر ویزای اقامت دایم کانادا.(مدیکالمونو چند ماهه فرستادیم).چند تا سوال داشتم.
    1.به نظرتون بهترین راه برای ورود به رزیدنتی(ترجیها امریکا)چیه؟میشه همزمان با پاس کردن USMLEها مستر خوند؟یا زمان زیادی مستر از ادم میگیره؟
    2.اصولا راه بهتر و سریعتری سراغ دارین؟مثلا دستیار تحقیقات؟
    3.اگه ما زمانی که USMLEها رو تو کانادا پاس میکنیم بیکار باشیم خیلی رزومه مونو خراب میکنه؟
    ممنون از راهنمایی تون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Doctor of Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.p نمایش پست ها
    سلام
    لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه.
    من و همسرم GP هستیم و منتظر ویزای اقامت دایم کانادا.(مدیکالمونو چند ماهه فرستادیم).چند تا سوال داشتم.
    1.به نظرتون بهترین راه برای ورود به رزیدنتی(ترجیها امریکا)چیه؟میشه همزمان با پاس کردن USMLEها مستر خوند؟یا زمان زیادی مستر از ادم میگیره؟
    2.اصولا راه بهتر و سریعتری سراغ دارین؟مثلا دستیار تحقیقات؟
    3.اگه ما زمانی که USMLEها رو تو کانادا پاس میکنیم بیکار باشیم خیلی رزومه مونو خراب میکنه؟
    ممنون از راهنمایی تون
    اینا که پرسیدین سوالای من هم هستن! امیدوارم به جواب برسیم. من هم یک سوال اضافه کنم:
    4. آِیا بعد از اخذ اقامت دائم کانادا بهتره برای ادامه تحصیل رزیدنتی در US اقدام کرد یا تا سیتیزن شدن صبر کرد؟ (علاوه بر تسهیل گرفتن ویزای US آیا در شانس پذیرش در رزیدنتی های لوکس تاثیر داره؟؟)
    Dream, Believe, Achieve!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NegMed نمایش پست ها
    اینا که پرسیدین سوالای من هم هستن! امیدوارم به جواب برسیم. من هم یک سوال اضافه کنم:
    4. آِیا بعد از اخذ اقامت دائم کانادا بهتره برای ادامه تحصیل رزیدنتی در US اقدام کرد یا تا سیتیزن شدن صبر کرد؟ (علاوه بر تسهیل گرفتن ویزای US آیا در شانس پذیرش در رزیدنتی های لوکس تاثیر داره؟؟)
    از نظر پذیرش تاثیری نمیگذاره ولی اگر سیتیزن شیپ تون رو نگیرید در مدت رزیدنسی تون در امریکا ممکنه اقامت کانادا رو از دست بدید (چون شرط حفظ اقامت کانادا حضور 2 سال از 5 سال در کاناداست). بنابراین بهتره سه سال صبر کنید و سیتیزن شیپ رو بگیرید و بعد برید. در ضمن با این کار ممکنه بتونید از وامهایی که بانکهای کانادا به دانشجویان پزشکی میدن هم استفاده کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من تاپيك ها رو مطالعه كردم اما هنوز چند تا سوال دارم
    از رشته مهندسي پزشكي ميشه در آزمون ام كت شركت كرد؟!
    و بعد هم اينكه چه طور ميشه در صورت قبولي در اين آزمون فوند بگيرم يا با كمترين هزينه ممكن درس بخونم ؟
    براي من مكان و كشورش مهم نيست فقط مي خوام دانشگاه معتبري از نظر نظام آموزشي ايران باشه
    ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رادیولوژیست

سلام.من ایران دارم رزیدنتی رادیو می گذرونم(سال 4).نصف طرح عمومی رو گذروندم و وسطش رزیدنتی قبول شدم.کسی می دونه اگه بخوام مدرک عمومی رو آزاد کنم که آمریکا انترن و بعد رزیدنت شم چقدر پول باید بدم؟ تخصص رادیوی ایرانم کمکی به پذیرش رزیدنتی رادیو گرفتن اونجا می کنه یا نه؟
    ویرایش توسط aranbarkhuan : August 17th, 2012 در ساعت 12:09 AM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aranbarkhuan نمایش پست ها
    سلام.من ایران دارم رزیدنتی رادیو می گذرونم(سال 4).نصف طرح عمومی رو گذروندم و وسطش رزیدنتی قبول شدم.کسی می دونه اگه بخوام مدرک عمومی رو آزاد کنم که آمریکا انترن و بعد رزیدنت شم چقدر پول باید بدم؟ تخصص رادیوی ایرانم کمکی به پذیرش رزیدنتی رادیو گرفتن اونجا می کنه یا نه؟
    حدود 30 تومن. دقیقش رو بپرسید(کلش 40 تومن بود که به ازای هر سال طرح مبلغ ناچیزی ازش کم میشد. فکر کنم تعهدات تحصیل رایگانتون هم اکثرش سپریشده . پس مبلغ حدودا همینه!). مدرک رادیو رو به این راحتی نمیشه آزاد کرد ولی اگر ثابت کنید که رادیولوژیست هستین کمک میکنه. کلا رشته ای مث رادیو رو نمیشه به این راحتی وارد شد. اکثرا به اینترنشنال ها نمیدن. بیشتر روی ماژور ها حساب باز کنید.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parastue نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تاپيك ها رو مطالعه كردم اما هنوز چند تا سوال دارم
    از رشته مهندسي پزشكي ميشه در آزمون ام كت شركت كرد؟!
    و بعد هم اينكه چه طور ميشه در صورت قبولي در اين آزمون فوند بگيرم يا با كمترين هزينه ممكن درس بخونم ؟
    براي من مكان و كشورش مهم نيست فقط مي خوام دانشگاه معتبري از نظر نظام آموزشي ايران باشه
    ممنون ميشم اگه كمكم كنيد
    میشه شرکت کرد. قبول شدن لازمه ولی کافی نیست برای ورود به پزشکی. در پزشکی چیزی به نام فاند وجود نداره. ممکنه بتونید وام کمک هزینه تحصیلی بگیرید. ضمنن این ازمون فقط مال امریکای شمالی هست. شما بهتره به جاهای دیگه هم فکر کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)