صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 65

موضوع: نمونه کار متناسب با رشته پس از گرفتن PhD در امریکا

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : نمونه کار متناسب با رشته پس از گرفتن PhD در امریکا

سلام امیر عزیز

چرا. اتفاقا به نظر من آمریکا یک کشور فوق العاده در هر زمینه ای برای کار آفرینی هست و به شما فرصت رشد و پیشرفت می ده در رشته شما هم این قصیه صادقه. اما همیشه اینو بدونید که در کشور سرمایه داری مثل آمریکا همه چیز به پول ختم می شه و ایده شما برای بقا باید قابل سرمایه گذاری باشه و به شما قدرت رقابت در بازار رو بده. اما در مورد اینکه لزوما با داشتن مدرک دکتری اون کار راحت تر انجام می شه و مثلا راحت تر بهتون وام می دن یا اعتماد می کنن و مواردی از این دست باید عرض کنم خیر. اینطور نیست و باعث اعتماد بیشتر نمی شه. عرض کردم صرف داشتن دکتری برای شما مزیت خاصی در صنعت به وجود نمیاره که بتونید براساسش از بقیه پیشی بگیرید.

ببینید راه اندازی یک بیزینس در آمریکا به عوامل دیگه ای بستگی داره که خیلی مهمتر از مدرک دکتری هستن. از قبیل آمادگی محیط ، آشنایی و ارتباط با افراد نخبه و متخصص در اون زمینه. سرمایه و یا قدرت جذب سرمایه. مثلا شما می بینید در سانفراسیسکو تعداد شرکت های استارت آپ تکنولوژی خیلی زیاده، این دلیلش آمادگی زیاد اون منطقه برای راه اندازی یک کسب و کار و زیر زره بین بودن توسط سرمایه گذاران عمده آمریکا هست. اتفاقا در پشت خیلی از این شرکت ها شما اساتید برجسته دانشگاه هایی مثل Stanford یا UC Berkeley رو می بینید. اما این به این معنا نیست که چون دکتری داشتن تونستن همچین کسب و کاری داشته باشن.
    یک نمونه بارزی که می تونم خدمتتون عرض کنم شرکت Coursera هست که قطعاً خیلی ها باهاش آشنا هستن و یکی از قوی ترین Business Plan های حال حاضر رو داره. مدیران و موسسان اصلی این شرکت اکثرا اساتید دانشگاه Stanford هستند. یعنی شما در آمریکا اساتیدی رو هم می بینید که بیزینس های موفق داشته باشن.

Junior Member

سلام اینجا همش در مورد صنعت صحبت شد لطفا من رو هم راهنمایی کنید من فارق التحصیل گیاپزشکی هستم در مقطع لیسانس برای ارشد اقدام کنم یا دکتری
    شرایط کاری رشته های کشاورزی بعد از فارغ التحصیلی چطوره

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_2224 نمایش پست ها
    سلام اینجا همش در مورد صنعت صحبت شد لطفا من رو هم راهنمایی کنید من فارق التحصیل گیاپزشکی هستم در مقطع لیسانس برای ارشد اقدام کنم یا دکتری
    شرایط کاری رشته های کشاورزی بعد از فارغ التحصیلی چطوره
    شرایط کاری برای دوستان کشاورزی مناسب و خوبه. چون معمولا امریکا داری صنعت قوی کشاورزی و مزارع پر رونق و مدرنی است. اما در رشته کشاورزی بسیاری از نتیوها فعالند و این یک رقابت زیادی را ایجاد کرده است. شما باید تا جایی که امکان دارد رزومتون رو قوی کنید تا بتونید بخشی از این دوستان نیتیو رو از کورس خارج کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

با خوندن پست های دوستان با تجربه من به این نتیجه رسیدم که اپلای برای ما ایرانی ها بهترین ابزار برای رفتن به امریکاست؛ یک جورایی بهترین بهانه برای کسانی که از طریق سرمایه گذاری نمیتونن اقدام کنند(به استثنای بسیاری از محققین که صرفا با هدف تحصیل و کار آکادمیک اپلای میکنند) و در امریکا نباید موقعیت های کاری خوب رو از دست داد. حالا سوال من اینه که اگر کسی مثلا در سال اول دکترا بتونه موقعیت کاری مناسبی فراهم کنه بهتر نیست بیخیال دکترا شه؟ اینطوری اختلال یا مشکلات حقوقی در پروسه گرفتن اقامت به وجود نمیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    با خوندن پست های دوستان با تجربه من به این نتیجه رسیدم که اپلای برای ما ایرانی ها بهترین ابزار برای رفتن به امریکاست؛ یک جورایی بهترین بهانه برای کسانی که از طریق سرمایه گذاری نمیتونن اقدام کنند(به استثنای بسیاری از محققین که صرفا با هدف تحصیل و کار آکادمیک اپلای میکنند) و در امریکا نباید موقعیت های کاری خوب رو از دست داد. حالا سوال من اینه که اگر کسی مثلا در سال اول دکترا بتونه موقعیت کاری مناسبی فراهم کنه بهتر نیست بیخیال دکترا شه؟ اینطوری اختلال یا مشکلات حقوقی در پروسه گرفتن اقامت به وجود نمیاد؟
    احتمال اینکه بتوانید یک همچین موقعیتی را بدون هیچ مدرک و سابقه کار آمریکایی و با ویزای دانشجویی پیدا کنید برخلاف نظر بعضی دوستان، بسیار مشکل تر از آنیست که شما فکر میکنید. افراد دکترای تاپ 10 میگیرند 2-3 سال هم پست داک میشوند بازهم کار به درد بخوری پیدا نمیکنند. البته من کاری به نوابغ بشری که از بدو تولد رزومه بلند بالا و استعداد و مهارت های فوق بشری داشته اند کاری ندارم. شاید شما هم از این دست افراد باشید که البته بسیار خوب است و حتما موفق میشوید.

ضمنا در همان دوره دکترا که شما دنبال " فراهم کردن موقعیت کاری مناسب" هستید، اگر استاد بفهمد و بخواهد میتوانید ترتیبی دهد که نتوانید از این زرنگ بازی ها در بیاورید و درجا out of status تان کند و خیلی شیک به کشورتان برگرداندتان. این البته در حالتی است که شما استاد و فاند داشته باشید. که در این حالت به برنامه های آن استاد و آینده تمام ایرانی هایی که به آن دانشکده اپلای میکنند هم گند زده اید. البته این سطح از خودخواهی بین ایرانی ها بسیار رایج است ولی معمولا به جایی ختم نشده و در آینده نیز ختم نخواهد شد.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

کاربران گرامی، لطفا از انجام مکالمات شخصی در سایت خودداری کنید. تعدادی از این ارسال ها حذف شدند.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad

سلام دوستان گرامی
    واسه رشته های علوم آزمایشگاهی که بیشتر کارشون بعد phd ریسرچه.آیا اروپا مناسب تره یا آمریکا؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fahimenegini19 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    واسه رشته های علوم آزمایشگاهی که بیشتر کارشون بعد phd ریسرچه.آیا اروپا مناسب تره یا آمریکا؟؟؟
    سلام دوست عزيز
    ببنيد در اينجا بايد ديد دانشگاهها كدوشون تاپ تره و امكانات بهتري داره كه از هر نظر كه ببينين امريكا ارجحيت داره.....موفق باشين..........
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

سلام به دوستان عزیز
    من امسال لاتاری قبول شدم. راستش دانشجوی phd دانشگاه تهران هستم. می خواستم ببینم من با phd که از دانشگاه تهران بگیرم و دارا بودن گرین کارت می تونم در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی آمریکا مشغول بشم. اصلا مدرک phd ما رو قبول دارن؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghjeff نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من امسال لاتاری قبول شدم. راستش دانشجوی phd دانشگاه تهران هستم. می خواستم ببینم من با phd که از دانشگاه تهران بگیرم و دارا بودن گرین کارت می تونم در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی آمریکا مشغول بشم. اصلا مدرک phd ما رو قبول دارن؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید
    چه رشته ای؟
    روی کاغذ بله قبول دارند اما حساب زیادی روی گرفتن موقعیت مناسب به طور مستقیم نکنید. اگر از نظر مقاله و سواد کلی خوب باشید می توانید اول پست داک بروید و سعی کنید دنبال موقعیت مناسب بگردید. دارا بودن گرین کارت تغییر بزرگی در رزومه شما ایجاد نمی کند ولی اینکه نیاز به ویزا و ... ندارید باعث خواهد شد شما رو ترجیح بدن به فرد با رزومه مشابه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)