صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 76

موضوع: تحصیل در هند یا در ایران!!؟ کمک لطفا.

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض تحصیل در هند یا در ایران!!؟ کمک لطفا.

سلام دوستان عزیز خوب هستید؟ انشاالله که خوب باشید

دوستان عاجزانه تقاضا دارم کمکم کنید چون خیلی خیلی برام مهمه و نظر شما توی سرنوشتم 100 درصد تاثیر میزاره

من امسال (سال 95) کنکور تجربی دادم ،با اینکه حتی 1 کلمه از اسفند به اینور نخوندم و حتی قبلش هم فقط دروس پیش دانشگاهی رو اونم نه به قصد کنکور و فقط برای یادگیری بیشتر پیش میخوندم و خلاصه اصلا کنکوری نخوندم.

به نظر شما دوستان عزیز،من برای رشته دندان پزشکی که مطمنم امسال نمیتونم توی ایران رتبه مورد نیازش رو بیارم،برم هند؟ از نظر دماو گرما مهم نیست چون خودمم توی دمای +42 هستم (جنوب ولی بندرعباس -بوشهر و آبادان و اینا نه،توی استان ک.ب) تابستونا هم میرم شیراز.

به دندون پزشکی خیلی خیلی علاقه دارم (2تا ازداییام هم دندون پزشک هستن _ارتودنسی) ولی حقیقتا دلم نمیخواد دروسی مثل ادبیات -دینی - عربی و ... سرنوشتم رو تعیین کنه اونم با سوالاتی به سختی زیست امسال!

حالا میخوام نظر شمارو بدونم،لطفا کمک کنید واقعا نیازمندم به کمک شما عزیزان. پیروز باشید

مدیران عزیز این اولین و آخرین تاپیک من برای سوال شخصی بود،ببخشید
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : تحصیل در هند یا در ایران!!؟ کمک لطفا.

میشه لطفا یکی یه کمکی کنه؟ مرسی

Member Heisenberg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Enginnering,SRU

نقل قول نوشته اصلی توسط ummm نمایش پست ها

دوستان عاجزانه تقاضا دارم کمکم کنید چون خیلی خیلی برام مهمه و نظر شما توی سرنوشتم 100 درصد تاثیر میزاره

من امسال (سال 95) کنکور تجربی دادم ،با اینکه حتی 1 کلمه از اسفند به اینور نخوندم و حتی قبلش هم فقط دروس پیش دانشگاهی رو اونم نه به قصد کنکور و فقط برای یادگیری بیشتر پیش میخوندم و خلاصه اصلا کنکوری نخوندم.

به نظر شما دوستان عزیز،من برای رشته دندان پزشکی که مطمنم امسال نمیتونم توی ایران رتبه مورد نیازش رو بیارم،برم هند؟ از نظر دماو گرما مهم نیست چون خودمم توی دمای +42 هستم (جنوب ولی بندرعباس -بوشهر و آبادان و اینا نه،توی استان ک.ب) تابستونا هم میرم شیراز.

به دندون پزشکی خیلی خیلی علاقه دارم (2تا ازداییام هم دندون پزشک هستن _ارتودنسی) ولی حقیقتا دلم نمیخواد دروسی مثل ادبیات -دینی - عربی و ... سرنوشتم رو تعیین کنه اونم با سوالاتی به سختی زیست امسال!

حالا میخوام نظر شمارو بدونم،لطفا کمک کنید واقعا نیازمندم به کمک شما عزیزان. پیروز باشید

سلام
    دوست خوبم اگر ممکنه بیشتر در مورد شرایطت توضیح بده
    شما فکر همه چی رو کردی ک میخوای بری؟ هزینه ها، زبان، دوری خانواده و دلتنگی(با توجه به اینگه 18 سالت احتمالا بیشتر نیس و این مورد میتونه برات شدیدتر باشه)، شرایط نابسامان هند و ...
    شما جای دیگه فامیلی چیزی ندارین؟ خصوصا اروپا؟

تو کنکور عدالتی وجود نداره قبول اما شرایط همینه و نمیتونی تغییر بدی. باید باهاش کنار بیای. به اینکه یه سال دیگه پشت کنکور بمونی فکر کردی؟

"!THE WORLD IS MORE NONLINEAR THAN WE THINK"

N. N. Taleb

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوبم اگر ممکنه بیشتر در مورد شرایطت توضیح بده
    شما فکر همه چی رو کردی ک میخوای بری؟ هزینه ها، زبان، دوری خانواده و دلتنگی(با توجه به اینگه 18 سالت احتمالا بیشتر نیس و این مورد میتونه برات شدیدتر باشه)، شرایط نابسامان هند و ...
    شما جای دیگه فامیلی چیزی ندارین؟ خصوصا اروپا؟

تو کنکور عدالتی وجود نداره قبول اما شرایط همینه و نمیتونی تغییر بدی. باید باهاش کنار بیای. به اینکه یه سال دیگه پشت کنکور بمونی فکر کردی؟
    سلام مرسی از لطف شما دوست عزیز

چشم اینم توضیح،سربازی رو معاف هستم،هزینه در حد هند رو هم دارم،زبان هم دارم به شدت میخونم. دوری از خانواده؟ همین الان هم از هم دوریم! پس فک کنم دلیل معافیتمم مشخص شد براتون!!

میشه هم شما،هم بقیه لطف کنن یه کمکی بدن؟ بازم ممنون به خاطر پاسختون

Banned

هفته پیش تو تاکسی که بودم گوینده خبر گفت که کاردار سفارت ایران تو چنای از اینکه تو این مدت ایرانی ها هجوم اوردن به دانشگاه دکتر نمیدونم چی(اسم مخفف انگلیسی داشت دقیق یادم نمیاد) تعجب کرده و گفته سابقه نداشته که یهو این همه ایرانی برای دندون و دارو بیان چنای(مدرس)! میگفت از بوشهری و اهوازی گرفته تا تبریزی و مشهدی!!!
    خلاصه اونجا اصلا بهت حس غربت مربت دست نمیده...نمیدونم شاید دیدی تو یه کلاس از ۴۰ نفر ۳۰ نفر ایرانی بودن!
    پسر عموم هفته پیش برگشته از کلکته(ماموریت داشت)...میگفت جای خیلی خوبی بود و با تصوراتم فرسنگ ها فاصله داشت و هندی ها فکر میکردند ایرانی ها هم مثل این شاهزاده های عربی چاه نفت دارن واسه همین اینقدر احترام میزاشتن میگفتن ایرانی هستم! درکل نه تصور ما از هند درسته و نه تصور اونا از ایرانی ها.

یه چیز بگم خودت تا تهش رو بخون.
    دو تا از هم کلاسی هام و دخترخاله ام و رفیقش پارسال رفتن هند...قبل رفتن تا لحظه آخر خواستن پشیمون بشن ولی نمیشد دیگه یارو ۴۰ -۵۰ میلیون برای دارو داده بود...
    الان هر کاریشون میکنن میگن نمیخواییم حتی تابستون برگردیم ایران!!!
    دختر خاله ام میگه اونجا همه جور ایرانی ! هست از دختر ۱۸ سال گرفته تا زن ۳۸ ساله با شوهرش اینجا پیدا میشن. البته اون بنگلور بود و هم کلاسی هام برای لیسانس داروسازی رفتن بمبیی.

Junior Member

سلام، با توجه به اینکه از امسال خیلی از رشته های مربوط به پزشکی رو در هند نامعتبر اعلام کردن، بهتره بهش فکر نکنی. در ضمن یکی از دوستام تو هند دانشگاه میره خیلی از شرایط امتحاناش می ناله. امتحانات به صورت کاملا تشریحی هست و ممکنه مجبور باشی 50 صفحه جواب به انگلیسی بنویسی! سولات 10 نمره ای هم داره که اگه از دستش بدی نمره زیادی ازت گرفته میشه. تصحیح کردن اساتید هندی هم بسیار ناعادلانه و بی دقت هست و حتی اگه بدخط نوشته باشی حال خوندنشو ندارن و فوری ردت می کنن. کلا کشور خیلی قانون مندی نیست و ممکنه حتی برگه امتحانت گم بشه! اصلا کسی وجود نداره که بتونه دوره های مرتبط با پزشکی رو با موفقیت طی کرده باشه، مگر اینکه 10، 15 سالی توی هند موندنی شده باشه و حسابی درس خونده باشه! ضمنا اگه هر سال تعداد مشخصی از درسات رو پاس نکی پلیس هند بهت ویزا نمیده و باید برگردی ایران، تازه اون موقع هم بازم پلیس میگه کل پول دوره 7 ساله دانشگاه رو باید تسویه حساب کنی که هزینه کمی نیست! خلاصه اینکه از هند صرف نظر کنی بهتره. احتمالا مسکو یا قبرس انتخاب های بهتری برای موفقیت در تحصیل باشن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    یه چیز بگم خودت تا تهش رو بخون.
    دو تا از هم کلاسی هام و دخترخاله ام و رفیقش پارسال رفتن هند...قبل رفتن تا لحظه آخر خواستن پشیمون بشن ولی نمیشد دیگه یارو ۴۰ -۵۰ میلیون برای دارو داده بود...
    الان هر کاریشون میکنن میگن نمیخواییم حتی تابستون برگردیم ایران!!!
    دختر خاله ام میگه اونجا همه جور ایرانی ! هست از دختر ۱۸ سال گرفته تا زن ۳۸ ساله با شوهرش اینجا پیدا میشن. البته اون بنگلور بود و هم کلاسی هام برای لیسانس داروسازی رفتن بمبیی.
    واقعیتش منم همینطورم!
    آدم از ایران میره دیگه نمیتونه ایران زندگی کنه من همین الانم ایرانم میگم این یه ماهم کی تموم شه! هرچند از شرایط جایی هم که هستم از نظر علمی و درسی و برخی شرایط راضی نیستم اما بازم از ایران بهتره. دیگه زندگی در ایران برا یمن یکی به موزه سپرده شد و تحت هیچ شرایطی ایران برگد نیستم.

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

مرسی از همه دوستان عزیز.

آقای golen من خودم پسر داییم اونجاست و 2 سال دیگه تمامه شما مطمن هستید؟!

طاها جان شما دندون بین الملل رو بیشتر قبول داری یا دندون هند رو ؟

مرسی از همه دوستان عزیز.

آقای golen من خودم پسر داییم اونجاست و 2 سال دیگه تمامه شما مطمن هستید؟!

طاها جان شما دندون بین الملل رو بیشتر قبول داری یا دندون هند رو ؟

من شخصا هند تحصیل نکردم ولی تو پردیس تبعیض شدیدا موج میزنه و دید استادا بین روزانه ها و پردیس ها خیلی فرق داره انگار حالیشون نمیشه کهرتبه های ما با روزانه ها نهایتا600 تا فرق داره و دیگه کسی با رتبه های نجومی قبول نمیشه.و استادا عاشق چاپلوسی و زیرمیزی هستند غیر دو نفر که سطح علمیشون بالاست مابقی اساتید سوادشون از شتر کمتره البته همون دو نفر هم اساتید پروازی هستند که یکیشون فارغ التحصیل ترکیه هست و اون یکی هند.
    و از تهران و تبریز میان مشهد برای دو.روز.
    در کل به تلاشش اصلا نمیارز بیای پردیس ...همون هند لااقل حرص نمیخوری که اگه ادبیات و عربی و دینی رو 5 درصد بیشتر میزدی الان استادا تحویلت میگرفتن.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)