صفحه 3 از 109 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Member shad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    1. متوجه هستم که باید این کارو بکنم، اما وقت نمی شه، اصولا تمام وقت های اضافی لابه لای سوالات، اینجا دیگه تموم شده یا حداقلش برای من اینجوریه!
    2. مطمئنید؟ چه بد!
    1.باید سریع تر این کارو بکنید.
    مثلا یک سری سوال 4گزینه ای طولانی هستند که شما نباید هر 4گزینه جواب رو بخونید.فقط صورت سوال رو مرور کنید و زیر keyword ش خط بکشید. چون اگر تعدادشون زیاد باشه توی یک سکشن ،به احتمال زیاد وقت کم می یارید.

2.بله امتیاز اون سوال رو از دست می دید.
    Inactive

سلام به همه دوستان و تشکر بابت ایجاد این تاپیک خوب
    2. غلط املایی رو تا چه حد جدی می گیرن؟ مثلا اگه جواب تست کلمه questionnaire باشه و یه n جا بیافته امتیاز تست رو از دست می دم؟ O:
    من دو هفته دیگه امتحان دارم!
    حالا اگه جواب کلمه ای مثل cooperation یا co-operate باشه که اتفاقا هر دو املاش رو توی کتابای کمبریج دیدم، اونوقت چی؟ شانس و اقبال؟

ببخشید که من اینقدر سوالای ریز ریز می پرسم! ولی هر نمره لیسنینگ از همین ریزه کاریها بدست می آد.

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

حالا اگه جواب کلمه ای مثل cooperation یا co-operate باشه که اتفاقا هر دو املاش رو توی کتابای کمبریج دیدم، اونوقت چی؟ شانس و اقبال؟

ببخشید که من اینقدر سوالای ریز ریز می پرسم! ولی هر نمره لیسنینگ از همین ریزه کاریها بدست می آد.
    اگه به پاسخ نامه کمبریج نگاه کنید تو این موارد هر دو حالت نوشته شده(گاهی 3-4 حالت رو هم دیدم)
    Some dance to remember, some dance to forget

سلام
    این اولین پست من در این انجمن هست. فقط خواستم تجربه خودم رو از آیلتس براتون بگم. کلا برای امتحان یک ماه بیشتر وقت نگذاشتم چون بکگراند زبانم به خصوص در reading خوب بود. اما پاشنه آشیلم listening بود. سه ماه قبل از امتحان روزی دو ساعت در هنگام رفت و برگشت به محل کار فایلهای صوتی بی بی سی رو گوش میکردم. برای دانلودشون میتونید به اینجا مراجعه کنید
    http://www.bbc.co.uk/worldservice/le...glish/general/
    میتونم بگم معجزه میکنه این فایلها. توی ام پی تری پلیر یا گوشیتون بریزید و مدام گوش بدین. به هیچ تکستی هم مراجعه نکنید برای فهمیدنش. سطحشون مختلطه و از خیلی آسون تا خیلی سخت توش پیدا میشه. از مکالمات روزمره تا آکادمیک. گوش بدین و گوش بدین. اینقدر گوش بدین که بفهمید چی میگن. یک سری فایل به لهجه استرالیایی هم داشتم که اونها هم بسیار عالی بود. مهمترین قسمت لیسنینگ امتحان آیلتس اینه که به لهجه ها آشنا باشید. درسته که تکنیک داره اما مهم اینه که بفهمید چی میگن نه اینکه فقط بخواهید با تکیه بر تکنیک هایی که معلم ها یاد میدن جلو برین. من با این روش لیسنینگ 7 گرفتم. که البته اگه بدشانسی نمی آوردم خیلی بهتر هم میشد.

Junior Member

مشکل من نوشتن حروف capitalهست.بعضی سوالها مثل titleیک مقاله همون موقع سریع مینویسم و بعد که جوابها رو میبینم متوجه میشم دقت نکردم که باید حرف هر سیلاب رو بزرگ می نوشتم.یا بعضی کلمات را با spaceمی نویسم.مثلnews letterکه تو جوابها سرهم نوشته شده.با این به اصطلاحminor errors سر جلسه نمره اون سوال رو از دست میدم؟دو هفته دیگه امتحان دارم

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط queen1112 نمایش پست ها
    مشکل من نوشتن حروف capitalهست.بعضی سوالها مثل titleیک مقاله همون موقع سریع مینویسم و بعد که جوابها رو میبینم متوجه میشم دقت نکردم که باید حرف هر سیلاب رو بزرگ می نوشتم.یا بعضی کلمات را با spaceمی نویسم.مثلnews letterکه تو جوابها سرهم نوشته شده.با این به اصطلاحminor errors سر جلسه نمره اون سوال رو از دست میدم؟دو هفته دیگه امتحان دارم
    این جور موارد مشکل من هم بود... البته در مواردی مثل newsletter بنظرم فاصله گذاشتن غلط املایی بحساب میاد و نمره اون تستو نمیگیرین...چون اینجور کلمات به شکل جدا نوشته نمیشن و قضیش مثلا با همین cooperation کاملا فرق داره... در مورد capital نوشتن حرف اول بعضی اسمها من با یکی از اساتید زبان صحبت میکردم میگفت کمی هم به اون مصحح مربوط میشه... مثلا شما بودید teddy bear رو با حروف بزرگ مینوشتید یا کوچک؟
    -------
    بهرحال کاری که میتونید بکنید دقت به متن جمله است...اینکه بتونید حدس بزنید فلان اسم, یک اسم خاصه (مثل اسم یک مقاله) یا عام...
    ویرایش توسط hsnkh7 : July 16th, 2010 در ساعت 05:44 PM
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط queen1112 نمایش پست ها
    در بعضی موارد(نه همه ی موارد) یه راه هست.معمولا تو پاسخ نامه چند موضوع مطرح شده که 2-3 تا رو جا خالی گذاشتن تا جواب بدید و بقیه قبلا نوشته شده.اون نوشته های قبلی یه جور راهنماست.اگه اونا با حروف بزرگ بود شما هم باید با حروف بزرگ بنویسید.کلا خود پاسخ نامه به شکل عجیبی ادم زو به سمت جواب راهنمایی می کنه.سخت نگیرید
    Some dance to remember, some dance to forget

من براي 23 مرداد امتحان دارم. موقعي كه مي خواستم براي خوندن شروع كنم از همون كتابهاي كمبريج شروع كردم. 7 تاش رو هم تموم كردم. الان 27-28 تا از تستهاي ليستينگ رو درست جواب مي دهم.
    مي خوام تو اين مدت كه از يك ماه هم كمتره بازهم تست ليستينگ بزنم. كمبريجها برام تكراري ميشه و ارزيابيش خوب نمي شه. كجا مي تونم تست ليستينگ خوب كه قابل دانلود باشه و از نظر دشواري شبيه كمبريج باشه پيدا كنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط try hard نمایش پست ها
    من براي 23 مرداد امتحان دارم. موقعي كه مي خواستم براي خوندن شروع كنم از همون كتابهاي كمبريج شروع كردم. 7 تاش رو هم تموم كردم. الان 27-28 تا از تستهاي ليستينگ رو درست جواب مي دهم.
    مي خوام تو اين مدت كه از يك ماه هم كمتره بازهم تست ليستينگ بزنم. كمبريجها برام تكراري ميشه و ارزيابيش خوب نمي شه. كجا مي تونم تست ليستينگ خوب كه قابل دانلود باشه و از نظر دشواري شبيه كمبريج باشه پيدا كنم؟
    من IELTS on Track رو کار کردم خوب بود البته سخت تر از خود امتحانه!
    IELTS Test Builder 2 و IELTS HELP NOW هم هستند که کمی ساده ترند. باید توی فروم (منابع آیلتس) بتونید پیداشون کنید.

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : منابع مفید برای امتحان آیلتس و سوالات و درخواست های مربوط به این منابع

نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    اگه منظورت اینه : @extr , که من چند تا اپیزودشو دیدم... بجز یه لهجه British هیچ چیز خاصی نداره! شاید به مرور زمان یه تاثیر کمی مثلا رو شنیدار بذاره ولی بنظرم دنبال منابع بهتری باش که تو حداقل زمان این نتیجه رو داشته باشن...
    بهر حال لینک دانلودشم اینجا هست(لینکهای آخر صفحه بنظر سالمه)...
    ممنون از لطفت، آره دقیقا منظورم همین Extr@ بودش، حالا به نظر شما چی بهتره؟
    Listening is a major problem form me,I think movie will help me so better than a tape.
    please guide me to approve this skill
    thank u very much