صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 48

موضوع: Car Accident in the USA

Banned

پیش فرض پاسخ : Car Accident in the USA

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    حسین جان در مورد برخورد پلس آمریکا هم صحبت میکنی؟نژاد پرستی یا چیزی توش دیده میشد؟
    من خیلی خوشحالم که میای این جا تجربیاتت رو میگذاری.
    اولش من با اون جرف نزدم و دوستم صحبت کرد کخ مشکل فک کنم از همین جا شروع شد!!!! اون لحجه اصلا خوبی نداره و خوب ترسیده بود و باعث شد اون پلیس اولیه شک کنه که نه انگار ما منظوری داشتیم! بعدش من از ماشین اومدم بیرون تا دنبال بیمه ماشین بگردیم و رفتم سمت صندوق عقب ! دیدم آقیسره اومدم سمتم من بهش گفت :
    Hi Officer , How are you?

اونم سلام کرد و گفت شما کجا نشسته بودی بعد منم گفتم عقب ماشین و بعدش گفت کمربند نبسته بودی نه ؟ که ئقیقا چون من می دونستم قانون اینجا چیه بسته بودم! گفتم که نه بسته بودم و قانون رو می دونم. بعدش گفت ID داری و من گفت دارم ولی الان خونست! (هر چی خونه قبل اومدم گشتم پیداش کنم نکردم !!) بعد گفت اسمت چیه ومن گفتم اسپلش طولانی هست و بدید حودم بنویسم که گفت اشکالی نداره بگو من می نویسم و بعدشم گفت آدرس خونه و چون من 2 ساعت قبلش رفته بودم خونه جدیدم آدرسش دقیقا یادم نبود و من هم بهش گفتم که تازه رفتم اما آدرس رو دادم بهش. بعد گفت مبایل که گفتم ندارم چون تازه اومدم آمریکا و رفت پیش اون یکی دوستم از اونم پرسید و بعدش گفت من باید برم یه سری کارهای کاغذی بکنم !!! حالا ما رو چک کرد یا نه دیگه نمی دونم !!!!

کلا زیاد دوستانه نیستند اما آخرش با ما گپ زد و یه کمم خندید! حتی به دوستم گفت اسمت چیه و دوستم اسپل کرئ ولی گفت که نه کاملش رو بگو به زبان خودت و اونم گفت و بعدش پلیسه بهش گفت : MR. PAKDEL من باید بخ شما 1 تیکت بده که این کثیف ترین قسمتشه !!!! خودشم گفت که نمی خواسته بده و اون پسره کولی بازی در آورد که دادش !!!! بعدم به ما کاملا توضیخ داد که چی کار کنیم! واقعا کاملا توضیح داد و بعدشم گفتش که (چند بار گفت) که سوالی دارید و همه چیز براتون مشخصه یا نه !!!! بعدشم خدا فظی کردیمو رفت.

کلا بد نبود اما اولش یه جوری سگش با ما برخورد کرد بعدش وقتی توضیح دادیم تصادف چه شکلی بوده آروم شدش !!!!

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    یک سوال دارم از خود شما شما واقعا برای قانونمند بودن و قوانین سخت امریکا میخواین برین اونجا؟ یعنی الان نکته مثبتی میبینید تو این برخورد stupid پلیس امریکا؟
    من خیلی ها که چند ساله اونجاناز این نوع برخورد خوششون نمیاد من فکر میکنم هدف ما پیدا کردن موقعیت اقتصادی اجتماعی بهتر هست نه صرفا اینجور چیز ها
    همین رفتار stupid که شما میگی میدونی اونا بهش میگن پیش گیری، حالا خوبه تو ایران دو نفر که باهم تصادف میکنن شاید سر یه مساله جزیی تر از این سر فحشو میگرن بهم بعدم میان پایین حالا نزن کی بزن اخرم اینه که یا مردم میان جداشون میکنن یا خودشون خسته میشن میزارن میرن، تازه این در حالتیه که ماجرا خونریزی نداشته باشه که اگه داشته باشه بعد از یک ساعت پلیس میاد اگه بیاد، آمبولانسم که معمولا وقتی طرف مرد میاد که جنازه رو زمین نمونه. حالا من میخوام ببینم این که پلیس اونجا پیش بینی همه چیو میکنه و حتی اگه 1% احتمال اورژانسی بودن قضیه رو بده اینطور برخورد میکنه میشه رفتار احمقانه؟؟؟
    اینم بیاد داشته باشید که شما هرچیم موقعیت اقتصادی و اجتماعی داشته باشد ولی چامعه ای که توش زندگی میکنی قانونمند نباشه لذت چندانی از اون موقعیتاتون نخواهید برد، به نظر من کسایی که اینچیزارو احمقانه میدونن اگه تو خود بهشتم ببریشون حتما به یه چیزیش گیر میدنو نق میزنن
    در ضمن دوستی که پست قبلی منو حذف کرده بهتر بود دلیلشم بهم میگفتی
    ه
    نیکی به پدر و مادر کلید رسیدن به گنج آرزوهاست

ببینید در مورد پلیس آمریکا باید بگم این که خیلی از پلیسها آدم های درستی نیستن. اینو خود آمریکایی ها هم میگن. آدمهایی هستن از اقشار پایین جامعه و حقوق کمی هم میگیرن. رفتار ها ی نژاد پرستانه هم بعضا وجود داره. هنوز در بعضی جاها ی آمریکا و به خصوص بعضی محله های نیو یورک چیزی وجود داره به اسمه Walking while black (میتونید در موردش بخونید).

اما باید این مساله رو در قالب کل سیستم اینجا دید. یادمه پارسال بود یه پلیس یه پسری رو با باطوم زده بود چون بعد از مسابقهی فوتبال داشته شادی و یر صدا میکرده. پلیس گفت که این پسر به من حمله کرد و من با باتوم زدم ولی فیلمش در اومد که پلیس دروغ میگفته. فردا فیلمش صفحه یاهو بود و جنجالی شد تا اینکه رییس پلیس معذرت خواهای کرد.

حالا در ایران عزیز که خبری از مطبو عات آزاد نیست که. یادمه ماموریه یه نفر رو تو باز داشتگاه کشت. هیچ آب از آب تکون نخورد.

در مورد نوع واکنششون به وقایع بگم. اینجا برخورد خیلی جدیه. بعضی وقتها یهو به همه پیامک میزننو ایمیل که فلان خیابون نزدیک دانشگاه به رفتار یه نفر مشکوک شدن. میریزن و اونجا رو می بندن.

این رفتارها متناسب با مقتضیات این کشوره. فراموش نکنید اینجا حمل اسلح آزاده. پلیس مجبوره قاطعانه عمل کنه.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

این رو هم بگم من خودم با اینکه از طرف پلیس رفار تند هم باهام شده اینجا ولی انصافا صد بار از ایران معقولتره. من یه بار روز دوم که اینجا بودم و ناآشنا Jay walking کردم و پلیس بهم تذکر تندی داد. ولی الان که نگاه میکنم درک میکنم که معقول بود.

من در ایران به خاطر مو، لباس، صحبت کردن با دختر و حتی نگاه کردن به دختر و از همه مسخره تر، بدمینتون بازی کردن با دختر عموم!!! مامور باهام بد رفتاری کرده.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

کلی از پست های من و دوستان پاک شده بدون هیچ دلیلی وخوب بیشتر بحث راجع به رفتار پلیس امریکا و مقایسش با اسکاندیناوی و ایران بود من احساس بدی نسبت به یحث های اینجوری پیدا کردم و فکر میکنم اگه انتقاد از امریکا از یه حدی بیشتر باشه دوستان واکنش نشون میدن و سریع حذف میکنن(بعضی ها ویزا گزفتن فکر میکنن امریکایی شدن) خوب تو این شرایط اصلا بحث معنی نداره.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

کلی از پست های من و دوستان پاک شده بدون هیچ دلیلی وخوب بیشتر بحث راجع به رفتار پلیس امریکا و مقایسش با اسکاندیناوی و ایران بود من احساس بدی نسبت به یحث های اینجوری پیدا کردم و فکر میکنم اگه انتقاد از امریکا از یه حدی بیشتر باشه دوستان واکنش نشون میدن و سریع حذف میکنن(بعضی ها ویزا گزفتن فکر میکنن امریکایی شدن) خوب تو این شرایط اصلا بحث معنی نداره.
    متاسفانه جو دوستانه ای که تا 3 سال پیش اینجا حکمفرما بود شده یک جو مدیریتی،که فکر می کنند سریع از مسیر منحرف شدی.
    واقعا متاسفم برای این سایت!بعضی موقع ها میگم بهتره فقط از data base اش استفاده کرد و اصلا پست نگذاری.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا باید پدر اون که مقصره در بیاد؟ بیمه همه هزینه ها رو کاور میکنه. علت اینکه از همون اول همه فورا خودشون رو به محل تصادف میرسونند همینه که از اول که معلوم نیست تصادف جزئی است یا کلی! اینها میان به محل تصادف که وضعیت رو ارزیابی کنند و ببینند احتیاج ه کمک هست یا نه.

والله ما ایرانیها خیلی بد عادت شدیم با سیستم ایران! حالا شکایت میکنیم که چرا سریع سرویس میدن!
    موافقم
    چرا بايد بدت بياد كه يه آمبولانس و آتشنشاني داره مياد تو صحنه سانحه تا ببينه كسي چيزيش شده يا نه.مثل اينكه يادتون رفته ايران چجوريه؟! يه چندتا فيلم ايراني بگيرين نگاه كنين اون وقت تفاوت رو با آمريكا و كانادا احساس مي كنيد.
    اين از ايران بهتره كه بعد 2 ساعت بيان ببينن اااا تصادف شديد بوده و يه نفر داره جون ميده ...بعد بگه زنگ بزن آمبولانس بياد...بعد تا آمبولانس بياد طرف اونور باشه.(به قول علما: پيشگيري بهتر از درمان است)
    من شرط ميبندم اگه پليس دير ميومد شما دوباره شاكي ميشدين كه چرا دير اومده؟اگه تصادف شديد بود چي؟!!!اگه يكي از دوستانت شديد زخمي مي شد چيكار ميكردي؟!هميشه از يه بعد نگاه نكنين شايد يه بار اينطور بوده ولي وظيفه شون اينه.برا همين پول ميگيرن.يه چند ساعت معطلي داره ولي ميشه مطمئن شد كه در اكثر مواقع پليس و آمبولانس و ... سر وقت حاضر ميشن، از اين بعد هم نگاه كنين.واقعا كه خيلي بد عادت شديم...چپ ميرن يه حرف ميگيم راست ميرن يه حرف ديگه...

دوستان پستهای شما حذف نشده بلکه به دلیل غیر مرتبط بودن با موضوع به انجمن زیر انتقال پیدا کرده:

بهترین کشور برای زندگی

در تصادف کردن اینجا (یا کلا بیشتر تماس های 911) پلیس + آمبولانس و فایر دپارتمنت هست. علتش هم اینه که ممکنه با چند لحظه دیر رسیدن یک نفر مثلا به خاطر خونریزی داخلی بمیره یا ماشین منفجر بشه و تلفات داشته باشه. اینها همیشه بدترین حالت رو در نظر میگیرند و با ریزترین احتمال هر سه رو میفرستند. کلا جون آدم ها اینجا خیلی ارزش داره و با کوچکترین اثری هزاران دلار غرامت ممکنه دریافت کنید. مثلا یکی از دوستای من پاش توی زمین چمن فوتبال یه جای عمومی گیر کرد و سیتی رو سو کرد 40 هزار تا گرفت.

در مورد رانندگی خیلی باید دقت کنید. چون اگر مقصر باشید مثلا به جای 70 دلار از این به بعد ممکنه 120 دلار ماهیانه بیمه پرداخت کنید که تا چند سال هم توی رکوردتون باقی میمونه. توی آمریکا خیلی باید مواظب رکورد بود چون برای مثلا کار هم همه ی رکورد رو بررسی میکنند.

البته این کیس شما کوچیکه نگران نباشید.
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Hero

با سلام به دوستان عزیز

تشکر ویژه از حسین عزیز که تجربیات و درگیری های روزمره شان را در اختیار بچه ها قرار می دهند تا دید واقعی نسبت به اونور آب پیدا کنیم. با اجازه انتقادی به دوستان دارم ( ترکیدم اینقدر نقد کردیم، کلاس داره کلا ). در اکثر بحثها، زیبایی و سلامتشان با رفتارهایی همچون جبهه گیری در مقابل دیدگاه تازه، تخریب شخصیت، پرداختن به حاشیه و فراموشی اصلا قضیه و در نهایت بحث کردن برای پیروزی نه برای تبادل اطلاعات از دست می دهند. امیدوارم با این رفتارها به سمت تک صدایی در فروم حرکت نکنیم. یاد بگیریم سخن رو نقد کنیم نه سخنور رو.

برگردیم سر اصل قضیه، آمریکا کشوری هست پیشرفته و اینرو خیلی ساده می توان مشاهده کرد و نیازی به مرجع هم نیست. ولی نباید هر آنچه در آمریکاست رو با اغراق مثبت ارزیابی کرد. برخی مواقع یقین پیدا می کنم که مشکلات ماها نه به خاطر اختلافات مذهبی، قومی ، سیاسی و ... بلکه به خاطر تعصبات( خودم از اون متعصبهای خفنم ) روی نظر خودمان هست. چون برخی ها چنان از آمریکا دفاع می کنند که به کل کله بارسایی ها و مادریدی ها چندتا سور میزنه. آمریکا بسیاری از ترین ها رو یدک می کشد ولی برخی مسایل مثل همین تاپیک معترضانی ( کم هم نیستند) رو داشته البته موافقانشان فعلا بیشتر هست که این مساله همچنان باقی هست.

تا یادم نرفته: بابای من کچله ، خودم هم دماغم گنده هستم

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)