نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 842

موضوع: آرشیو شده : شرایط مهاجرت به استرالیا ( تا سال 2012 )

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biochemist

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا

سلام.
    دوستان هدف من از مهاجرت ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع دکتراست. اما شرایط مهاجرت رو دارم. 34 ساله، کارشناس ارشد بیوشیمی بالینی، 12 سال سابقه کاری در رشته علوم ازمایشگاهی که گمان می کنم جز لیست مشاغل مورد نیازه؟!!! (medical laboratory scientists) ، زبان IELTS=7 جنرال، همسرم مهندس صنایع غذایی با یک سال سابقه و انگلیسی ضعیف، دارای یک فرزند و یک دوست که در استرالیا زندگی میکنه.
    اولا از دوستان میخوام یک امتیاز بندی به من بدن که ممنون می شم.
    ثانیا از طریق مهاجرت اقدام کنم و بعدش درس بخونم مزیتی محسوب می شه یا نه؟
    سوما شنیدم که بازار کار کبک و کانادا زیاد مناسب نیست با وجود اطالاعاتی که خدمتان دادم ایا احتمال پیدا کردن در حین تحصیل برای رشته من که در ازمایشگاه بالینی و دانشگاهها است چقدره؟ و در چه مدتی؟
    چهارم ایا دانشگاههای استرالیا در دوره دکترا هم بورس می کنند یا همه هزینه تحصیل رو خودم باید بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط remibiochem نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان هدف من از مهاجرت ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع دکتراست. اما شرایط مهاجرت رو دارم. 34 ساله، کارشناس ارشد بیوشیمی بالینی، 12 سال سابقه کاری در رشته علوم ازمایشگاهی که گمان می کنم جز لیست مشاغل مورد نیازه؟!!! (medical laboratory scientists) ، زبان IELTS=7 جنرال، همسرم مهندس صنایع غذایی با یک سال سابقه و انگلیسی ضعیف، دارای یک فرزند و یک دوست که در استرالیا زندگی میکنه.
    اولا از دوستان میخوام یک امتیاز بندی به من بدن که ممنون می شم.
    ثانیا از طریق مهاجرت اقدام کنم و بعدش درس بخونم مزیتی محسوب می شه یا نه؟
    سوما شنیدم که بازار کار کبک و کانادا زیاد مناسب نیست با وجود اطالاعاتی که خدمتان دادم ایا احتمال پیدا کردن در حین تحصیل برای رشته من که در ازمایشگاه بالینی و دانشگاهها است چقدره؟ و در چه مدتی؟
    چهارم ایا دانشگاههای استرالیا در دوره دکترا هم بورس می کنند یا همه هزینه تحصیل رو خودم باید بدم؟
    سلام دوست عزیز
    سیستم امتیاز دهی مهاجرت از اول جولای عوض میشه و حتما شما هم دیدین، در سیستم جدید شما باید 65 امتیاز داشته باشین تا بتونین برای مهاجرت اقدام کنین، با این شرایط که شما گفتین امتیازتون میشه: سن (25 امتیاز) ، زبان (10 امتیاز)، سابقه کار با احتساب اینکه این مدت بیمه کامل داشتین (15 امتیاز)، مدرک فوق لیسانس (15 امتیاز). خوشبختانه جمع اینها میشه 65 و در نتیجه میتونین برای مهاجرت اقدام کنین. مسلما مهاجرت کنین بعد درس بخونین خیلی بهتره، حتما توصیه میکنم، البته بدیش شاید این باشه که مدتی طول میکشه تا PR بشین. پیدا کردن کار حین تحصیل رو نمیشه تضمین کرد ولی معمولا اکثر کارها فول تایم هستن برای همین شاید سخت باشه تو رشته خودتون کار پارت تایم پیدا کنین.
    برای دوره دکتری بورس میکنن، به فرض اینکه بورس نگیرین و شما مهاجرت کرده باشین برای دکتری لازم نیست شهریه بپردازین.
    موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biochemist

mojt عزیز ممنون از راهنماییتان
    اما ایا به کسانی که مهاجرند بهتر بورس می دهند یا کسانی که خارج از استرالیا هستند؟ بورساش باهم فرق می کنه؟ چرا اول مهاجرت کنم بعد دنبال ادامه تحصیل؟ اگر نتونستم پذیرش بگیرم ضرر نمی کنم با توجه به اینکه در درجه اول هدف درس خوندنه؟
    ببخشید که این سوال رو می پرسم شما خودتان استرالیا تشریف دارید؟

چند سوال:
    1-هزینه لازم برای تشکیل پرونده همون 2575$ هست؟ این مبلغ در وهله اول application گرفته میشه؟
    2- چقدر امکانش هست در نهایت کسی موفق به اخذ ویزا نشه؟
    3- درمورد 5 امتیاز همسر اینطور که خود سایت توضیح میده باید همسر هم نمره زبان ارائه بده + مدارک تحصیلی و سابقه کار. درسته؟
    4- هرچه امتیاز فرد بالاتر باشه اولویت بررسی پرونده و ویزا گرفتن داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MASROUR نمایش پست ها
    چند سوال:
    1-هزینه لازم برای تشکیل پرونده همون 2575$ هست؟ این مبلغ در وهله اول application گرفته میشه؟
    2- چقدر امکانش هست در نهایت کسی موفق به اخذ ویزا نشه؟
    3- درمورد 5 امتیاز همسر اینطور که خود سایت توضیح میده باید همسر هم نمره زبان ارائه بده + مدارک تحصیلی و سابقه کار. درسته؟
    4- هرچه امتیاز فرد بالاتر باشه اولویت بررسی پرونده و ویزا گرفتن داره؟
    1. بله همونه، به موقع تشکیل پرونده در سفارت گرفته میشه، ضمنا هزینه medical checkup و بعضی هزینه های دیگه هم هست.
    2. اگه مشکل پزشکی یا سوپیشینه نداشته باشین و امتیاز و مدارکتون کامل باشه تقریبا میشه گفت 100% ویزا رو میگیرین، ولی زمانش مهمه.
    3. درسته
    4. نه، اولویت به افرادی که پیشنهاد کاری یا اسپانسر ایالتی یا خویشاوندی داشته باشن داده میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    1. بله همونه، به موقع تشکیل پرونده در سفارت گرفته میشه، ضمنا هزینه medical checkup و بعضی هزینه های دیگه هم هست.
    2. اگه مشکل پزشکی یا سوپیشینه نداشته باشین و امتیاز و مدارکتون کامل باشه تقریبا میشه گفت 100% ویزا رو میگیرین، ولی زمانش مهمه.
    3. درسته
    4. نه، اولویت به افرادی که پیشنهاد کاری یا اسپانسر ایالتی یا خویشاوندی داشته باشن داده میشه.
    بازم ممنون
    1-میشه یک حدود احتمالی از جمع هزینه ها بگید؟
    2-برای 176 حتمالش چقدره زیر 1 سال درست بشه (به شرط داشتن اسپانسر ایالتی)؟
    3-فکر میکنید 5 امتیاز همسر ارزش دادن ielts رو داره برای کسی که 65 تا رو میگیره بدون اون؟
    4- کلا اگر شغل فرد در لیست مورد نیاز یک ایالت باشه پروسه اسپانسر سریع پیش میره؟

بازم ممنون
    1-میشه یک حدود احتمالی از جمع هزینه ها بگید؟
    3-فکر میکنید 5 امتیاز همسر ارزش دادن ielts رو داره برای کسی که 65 تا رو میگیره بدون اون؟
    1. این مورد کاملا بستگی به سازمان بررسی کننده مدارک داره، مثلا engineers australia در حدود 400 دلار میگیره، هزینه IELTS رو در ایران نمیدونم ولی ابنجا 300 دلاره. نزدیک 300-400 هم هزینه medical checkup . البته اینا قیمتهای اینجاس شاید ایران ارزونتر باشه (غیر از مورد اول).
    2. احتمالش زیاده، افرادی رو میشناسم که ظرف 9 ماه هم گرفتن. این موضوع به رشتتون هم خیلی وابستس، اگه رشتتون high risk نباشه زیاد طول نمیکشه.
    3. با توجه به اینکه 65 رو دارین دیگه لزومی نداره.
    4. پروسه اسپانسر بستگی با ایالتش داره، تا اونجاییکه میدونم مثلا NSW ظرف 1 ماه از اپلای میگه اسپانسر میکنه یا نه.

موفق باشین

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

بازم ممنون

با تشکر از mojt اجازه بدید من هم با تجربیات خودم به این سوالات پاسخ بدهم.

2- ممکنه که در بهترین شرایط زیر یکسال کار شما درست بشه ولی طبق تجربیات من اینکار معمولا 1.5 تا 2 سال طول میکشه. مهمترین عامل طولانی شدن پرونده ما ایرانیها اینه که کشورمون جزو کشورهای high risk هست و security check ما زیاد طول میکشه. هرچند با تغییرات جدید و با توجه به اینکه backlog بزرگ پرونده های باقیمانده بسیار کم شده( الان رسیدگی به 176 تقریبا به روز شده ولی 175 تازه به پرونده های یکسال و نیم پیش رسیده) در آینده میشه به کم شدن این زمان امیدوار بود.

3- بستگی به سطح زبان همسرتون و وضعیت جیبتون داره. حتی اگه به امتیاز همسرتون احتیاج نداشته باشید وقتی پرونده تون رو لاج میکنید باید آیلتس 4.5 همسرتون رو بفرستید. در غیر این صورت هزینه اپلیکیشنتون دوهزارو خورده ای دلار زیاد میشه. ( این پول رو از شما جلو جلو میگیرن تا اونجا برای همسرتون کلاس زبان بگذارند)

4- اگر رشته شما در لیست یک ایالت نباشه کلا نمیتونید برای اسپانسرشیپ اونجا اپلای کنید. ولی اگه بود و اپلای کردید توی سایت اون ایالت حداکثر مدت زمان پروسه رو به شما میگه که معمولا بیشتر از 8 هفته نیست. من 19 مارچ 2011 برای South Australia اپلای کردم 29 آوریل اسپانسرشیپ تایید شد. یعنی 1 ماه و 10 روز.

اما نکته مهم برای دوستانی که میخوان اسپانسر ایالتی بگیرن اینه که
    الف: مدارکتون رو هرچه زودتر آماده کنید
    ب: اپلای کردن رو در سریعترین زمان ممکن انجام بدید چون بعضی رشته ها در عرض 2-3 هفته ظرفیتشون پر میشه و یک روز جلو بودن هم مهمه

ظرفیت ویزاهای اسپانسرشیپی هر ایالت محدوده و در حد 4-5 هزار نفر در سال ( برای متقاضیان و خانواده هاشون) هست.

همگی موفق باشید
    ویرایش توسط icarus : May 12th, 2011 در ساعت 07:59 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)