صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 56789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 171

موضوع: برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba_1012 نمایش پست ها
    ممنون. من با معدل های کارشناسی شریف (15.75) و ارشد امیرکبیر (17.55) و تافل 113 و جی آر ای 319 (کوانت 168 وربال 151 رایتینگ 4.5) 5 کنفرانس داخلی، 4 کنفرانس بین المللی، یک ISI سابمیت
    تا حالا برای 6 دانشگاه با رنک های 15، 22، 22، 36، 53، 76 آمریکا (رنک us news) اپلای کردم.
    منطقی هست به نظرتون؟
    برای 2-3 دانشگاهی که بخوام اپلای کنم چه پیشنهادی دارین؟

نظر بقیه دوستان رو هم بدونم خیلی خوبه
    بله منطقی است انتخاب هاتون. بقیه رو بین 30تا 60 انتخاب کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD @ QUT

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

It depends on so many factors. You need to list down your criteria and then narrow down to a few universities. For me, I filtered my options to universities which accept direct admission to PhD, provide full fund, no GRE and alike. Luckily, I got what I wanted from a well-known university.

Good luck

سلام به دوستان.
    با معدل 17.21 کارشناسی (بهشتی) و 16.97 ارشد (آزاد تهران جنوب) و 4 ترم TA و یک ترجمه کتاب و تافل 87 (اسپیکینگ:23) و جی ار ای 299 (کوانت153 وربال146 رایتینگ3) و چند تا عضویت در موسسات داخلی و خارجی و 2 تا مقاله اسکوپوس (غیرآی اس آی ولی خیلی معتبر-یکی چاپ شده) هفت تا دانشگاه متوسط و پائینتر از متوسط اپلای کردم.
    بااینکه وضعیت مالیم خوب نیست ولی وسواس گرفتم بازم اپلای کنم امسال هرجوری شده وارد دانشگاه شم. فول فاند هم میخوام. بنظرتون هفت تا بسه ؟ (مهندسی صنایع)
    بعنوان مثال یکیشون Mississippi State University
    (اینجور که من فهمیدم، استادا و کمیته های پذیرش در نگاه اول و اصلی فقط و فقط معدل، تافل و جی آر ای رو نگاه میکنن و اگه اینا خوب باشن کاری به مقالات و کلا کارای پژوهشی نخواهند داشت و اگه خوب نباشن هم بازم به کارای پژوهشی نگاه نخواهند کرد !! مگر خیلی تاپ باشن-مصاحبه ی یکی از دانشگاه ها اینو بهم ثابت کرده)
    متشکرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer

سلام دوستان،
    میخواستم ببینم اگه زمان ایمیل زدن به استاد 2 تا مقاله در حالت سابمیت داشته باشیم و برای 10 تا دانشگاه اپلای کنیم پول حروم کردنه؟ و آیا خیلی براشون مهمه اکسپت باشه؟ تاریخ پایان ارشد 4 ماه پیش بوده البته

زبان ندادم اکتبر میدم ولی 90 به بالا امیدوارم
    ارشد: IUST 18.32 (رنک 2)
    کارشناسی: 15.79 (رنک 8)
    و کلی TA و 1 تدریس

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba14405 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    میخواستم ببینم اگه زمان ایمیل زدن به استاد 2 تا مقاله در حالت سابمیت داشته باشیم و برای 10 تا دانشگاه اپلای کنیم پول حروم کردنه؟ و آیا خیلی براشون مهمه اکسپت باشه؟ تاریخ پایان ارشد 4 ماه پیش بوده البته

زبان ندادم اکتبر میدم ولی 90 به بالا امیدوارم
    ارشد: IUST 18.32 (رنک 2)
    کارشناسی: 15.79 (رنک 8)
    و کلی TA و 1 تدریس
    سلام

مهمتر از تعداد اپلای، نوع چینش انتخاب های شماست. در وهلۀ اول بهتره با مشورت با افراد مطلع و واقع بین، حدودی از دانشگاه های مناسب برای شما مشخص بشه. بعد، 60 درصد تعداد کل اپلیکیشن ها میتونه صرف همین محدودۀ رنک بشه. در ادامه، 20 درصد میتونه به دانشگاه های بالاتر از رزومه و 20 درصد هم به دانشگاه های پایین تر اختصاص داده بشه. در واقع، هم تیری در تاریکی میندازید هم سوپاپ اطمینان برای فرآیند اپلای خودتون میگذارید.

البته فراموش نشه که همین تخمین رنک مناسب هم باید با دقت قابل قبولی صورت بگیره. اگر می خواید تخمین تعدادی داشته باشید، معمولاً 8 الی 10 گزینه برای اپلای، دور از ذهن نیست. با این حال، عده ای فقط برای 4-5 گزینه اپلای میکنند. نکتۀ مهم اینه که درست اپلای کردن بسیار حیاتی تر از زیاد اپلای کردن هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

دوستان این که چه دانشگاه هایی دقیقا مطابق رزوممون هستن رو چجوری بدست میارید؟
    برا محاسبه این درصدهای گفته شده میپرسم مثلاMechatronicگفتند :
    "60
    درصد تعداد کل اپلیکیشن ها میتونه صرف همین محدودۀ رنک بشه. در ادامه، 20 درصد میتونه به دانشگاه های بالاتر از رزومه و 20 درصد هم به دانشگاه های پایین تر"
    مثلا من رزومه ارشدم (کامپیوتر):
    معدل 18.3، دانشگاه دولتی، رتبه اول، استعداد درخشان، 2 مقالهو یه کنفرانس بین المللی چاپ شده و یه سابمیت ISIIEEEدارم
    سابقه کاری مرتبط و به خصوص کار در ازمایشگاهی در دانشگاه مرتبط با موضوع تزم دارم.
    زبان وGREثبت نام کردم به زودی میدم
    اما تنها نکته پایین تو رزومم معدل لیسانسه (2.66 از 4 طبقWESیعنی 14.3 ) از دانشگاه دولتی
    حالا باید بیام تمامدانشگاه های مثلارنج 20 تا 60 رو حذف کنم و فقط برای اونا که شرط معدل لیسانس بالای 3 ندارن اپلای کنم (مثلا رنک 60 به بالا)و این درصدها رو(20 درصد بالاتر و پایین تر) نسبت به رنکینگ 60 حساب کنم؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط green path نمایش پست ها
    دوستان این که چه دانشگاه هایی دقیقا مطابق رزوممون هستن رو چجوری بدست میارید؟
    برا محاسبه این درصدهای گفته شده میپرسم مثلاMechatronicگفتند :
    "60
    درصد تعداد کل اپلیکیشن ها میتونه صرف همین محدودۀ رنک بشه. در ادامه، 20 درصد میتونه به دانشگاه های بالاتر از رزومه و 20 درصد هم به دانشگاه های پایین تر"
    مثلا من رزومه ارشدم (کامپیوتر):
    معدل 18.3، دانشگاه دولتی، رتبه اول، استعداد درخشان، 2 مقالهو یه کنفرانس بین المللی چاپ شده و یه سابمیت ISIIEEEدارم
    سابقه کاری مرتبط و به خصوص کار در ازمایشگاهی در دانشگاه مرتبط با موضوع تزم دارم.
    زبان وGREثبت نام کردم به زودی میدم
    اما تنها نکته پایین تو رزومم معدل لیسانسه (2.66 از 4 طبقWESیعنی 14.3 ) از دانشگاه دولتی
    حالا باید بیام تمامدانشگاه های مثلارنج 20 تا 60 رو حذف کنم و فقط برای اونا که شرط معدل لیسانس بالای 3 ندارن اپلای کنم (مثلا رنک 60 به بالا)و این درصدها رو(20 درصد بالاتر و پایین تر) نسبت به رنکینگ 60 حساب کنم؟
    ممنون
    این که وزن تخمینی رزومۀ شما چقدر هست، نکتۀ اصلی ماجراست و با توجه به مشورت با افراد صاحب صلاحیت و تجربه باید به این نتیجه برسید. مثلاً در مورد رزومۀ شما من تصور میکنم که دانشگاه های زیر 50 خیلی نمیتونند انتخاب مساعدی باشند چون هم رقابت بالاست هم مینیمم های بالایی دارند. در نتیجه، انتخاب 2 دانشگاه از رنک 30 تا 50 میتونه تیری باشه در تاریکی. بین همون رنک هم طبعاً باید گزینه ای انتخاب بشه که بیشترین احتمال در موردش هست. بعد، انتخاب 6 دانشگاه از رنک 50 تا 110 میتونه انتخاب نسبتاً نرمالی باشه. دلیل این که گفتم 110، اینه که US News در آخرین رنکی که برای مهندسی کامپیوتر (Computer Eng) منتشر کرده، برای 110 دانشگاه عدد مشخص در نظر گرفته و 75 دانشگاه هم علیرغم این که در فهرست National Universities قرار دارند، ولی No Rank محسوب میشند. حالا ممکنه یکی بیاد بگه انتخاب 6 گزینه بهتره تنها بین 50 تا 110 نباشه و بین 50 تا 185 دنبال انتخاب 6 گزینه باشه. تفاوت ماجرا در اینه که اگر 6 گزینۀ نرمال بین 50 تا 110 انتخاب بشه، طبعاً 2 انتخاب آخر که "سوپاپ اطمینان" تلقی میشند، باید از بین دانشگاه های 111 تا 185 برگزیده بشند. اما اگر انتخاب 6 گزینۀ نرمال از بین رنک 50 تا 185 صورت بگیره، 2 گزینۀ سوپاپ اطمینان باید از بین Regional Universities یا همون دانشگاه های Tier 2 انتخاب بشند.

امیدوارم توضیحاتم روشنگر بوده باشه. من توضیحاتم بر اساس اپلای برای 10 دانشگاه بود و تعداد کمتر یا بیشتر هم با نسبت تناسب میتونه حل بشه. ضمناً بین دانشگاه هایی که معدل 3 از 4 لیسانس براشون مینیمم محسوب میشه، یک سری موارد هستند که بجای توجه ویژه به تنها یک آیتم، به وزن کلی رزومه نگاه میکنند. در این موارد هم میتونید برای خودتون اولویت گذاری داشته باشید. اگر مایلید از وزن رزومه تون و میزان شانستون در دانشگاه ها و کشورهای مورد نظرتون مطلع بشید، اینجا پست بگذارید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Banned

به نظر من چیزی که خیلی از رنک دانشگاه مهمتره گروهه بر خلاف چیزی که ما تو ایران شنیدیم و فکر میکنیم خارج از کشور اعتبار گروه خیلی خیلی مهمتره تا دانشگاه. البته بسته به مقطع هم داره و من دارم در مورد مقطع دکترا صحبت میکنم. و به نظر من اگه امریکا اپلای میکنید حتما 2 تا گزینه هاتونو دانشگاههای رنک پایین بزارید که خدایی نکرده اگه بالایی ها جور نشد الکی یک سال عقب نیوفتید از زندگی. موفق باشید

دوستان من رو ببخشند من تازه کارم در امر اپلای ولی چیزی که میخوام بپرسم اینه که این 10 تا دانشگاهی که دوستان گفتند اپلای کنید باید در تماس با استاد این دانشگاه ها استاد بگه که Try to apply یا لزومی نداره. من دقیقا روند رو نمیدونم میشه بدون تماس با استاد هم اپلای کرد یا نه ممنون میشم کامل توضیح بدین

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_416 نمایش پست ها
    دوستان من رو ببخشند من تازه کارم در امر اپلای ولی چیزی که میخوام بپرسم اینه که این 10 تا دانشگاهی که دوستان گفتند اپلای کنید باید در تماس با استاد این دانشگاه ها استاد بگه که Try to apply یا لزومی نداره. من دقیقا روند رو نمیدونم میشه بدون تماس با استاد هم اپلای کرد یا نه ممنون میشم کامل توضیح بدین
    با سلام. بنده نظر خودم رو میگم... دوستان هم نظر بدن ممنون میشیم...
    در حالت کلی مکاتبه با استاد چیزی نسبتاً بی قانون و سلیقه ای هستش. بعضی استاد ها جواب میدن... بعضی ها جواب مشخصی نمیدن می گن اپلای کن دیگه چرا به من مزاحم میشی؟!!! بعضی استاد ها ممکنه بگه من جا ندارم فیلدتون با من خیلی هماهنگ نیست... لطفاً اجازه بدین رزومه تون رو فوروارد کنم به فلان همکارم با ایشون هم در تماس باشین...
    در حالت کلی تو خیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا استاد ها اونقدر ایمیل هاشون شلوغ هست که به هیچ وجه ممکن نیست ایمیلتون رو باز کرده و بخونن. اگه هم بخونن ایگنورش می کنن و اهمیت نمیدن و جواب هم نمیدن....
    اولاً این که تو یه دانشگاه فقط و فقط با یه استاد و دانشجوهاش مکاتبه داشته باشین... خیلی وقت ها مکاتبه با دانشجویای یه استاد خیلی راحت تر از خود استاد هستش...
    ثانیاً شما به استاد ایمیل بزنین ... اگه جواب ندادن دیگه گیر ندین ول کنین هر چه سریع تر به خود دانشگاه اپلای بدین. خیلی امیدوار نباشین به این که ایمیلتون رو استاد بخونه و یا حتی اهمیت بده!!!!
    کلاً در حالت عمومی مکاتبه با استاد ها آن چنان که به نظر می رسه مهم، اساسی، اثر بخش، حیاتی و یا دقیق و مطلق و قانون مند و لازم نیست. خیلی اهمیت ندین به این موضوع.
    یادتون باشه طرف حساب اصلی شما دانشگاه هستش، نه استاد؛ هر چند بهتره هنگام اپلای دادن بدونین به کدوم یک از استاد ها علاقه دارین و می خوایین باهاش کار کنین....

البته بعضی بورس ها و فاند ها هستن که کلاً استاد محور هستن... استاد که می خواد شما دانشجوش باشین واسه شما فاند میگیره.. بعضاً مکاتبه با استاد مخصوصاً در دانشگاه های اروپا شانس گرفتن بورس و فاند رو افزایش میده...
    ولی در کل همون که گفتم... در نقطه نظر عمومی و کلی ماجرا، امر چندان مهم و اساسی نیست. فقط چیزای تکراری و کلیشه ای ننویسین... از خودتون زیادی تعریف نکنین.... و ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)