صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 109

موضوع: مستر دومی ها و ویزای کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مستر دومی ها و ویزای کانادا

سلام دوستان، من پذیرش مستر دوم از کانادا دارم، دانشگاه قبلا مطلع از مستر اول من می باشد. الان برای ویزا می خواهم اقدام کنم. ایا نیازی هست که سفارت از وجود مستر اول من خبر دار باشد؟ یک سری از دوستان توصیه کرده اند که به سفارت از مستر اول چیزی نگو و اون گپ دوساله را با سابقه کار پر کن... خوشحال میشم از تجربه شما دوستان مطلع شوم

Junior Member

سلام به همگی
    دوستان من یه ترسی گوشه ذهنمه و گفتم از شما کمک بگبرم.
    من بتازگی ارشد نرم افزاررو شروع کردم و هدف گذاشتم که برای دکترا فاند بگیرم... خیلی نگران اینم که مبادا مجبور بشم مستر مجدد بخونم.
    خواستم بدونم بجز تغییر دادن رشته بصورت دلبخواهی، چه عواملی باعث میشه که مجدد این مسیر رو (شروع مجدد مستر) طی کنیم؟
    پیشاپیش ممنون از پاسختون

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidem نمایش پست ها
    سلام به همگی
    دوستان من یه ترسی گوشه ذهنمه و گفتم از شما کمک بگبرم.
    من بتازگی ارشد نرم افزاررو شروع کردم و هدف گذاشتم که برای دکترا فاند بگیرم... خیلی نگران اینم که مبادا مجبور بشم مستر مجدد بخونم.
    خواستم بدونم بجز تغییر دادن رشته بصورت دلبخواهی، چه عواملی باعث میشه که مجدد این مسیر رو (شروع مجدد مستر) طی کنیم؟
    پیشاپیش ممنون از پاسختون
    سلام دوست خوبم.
    نمیخوام بگم همیشه و همه جا اینجوریه.
    ولی تعداد فاندهای مستر معمولا برای کانادا خیلی کمتر هست نسبت به پی اچ دی.
    اون تصویری که ما از مستر و پی اچ دی داریم توی ایران با این تصوری که اینجا هست بسیار متفاوته.
    اینجا امکان ترنسفر کردن به پی اچ دی از مستر هم هست. اگه خوب کار کنین 100 درصد این آفر رو میگیرین و بعد میتونین تصمیم بگیرین که میخواین ترنسفر کنین یا نه.
    دلایلی که باعث میشه تعداد فاندهای مستر از پی اچ دی کمتر باشه و خب خیلیا که با سیستم امریکای شمالی بزرگ شدن بیان فقط مستر بخونن متعدد هست که اگه فرصت کنم میشینم مینویسمشون.
    پس اگه مستر با فاند گرفتین خوشحال باشین نه ناراحت. دستتون بازتره (کانادا رو عرض میکنم). دلایلی که باعث میشه مجددا این مسیرو طی کنین خودتون هستین فقط. یا مثلا استاد اون لحظه فاند دستش نیست و میگه حالا فعلا بیا یه مستر بخون ببینیم چی میشه (که من اصلا ندیدمش حقیقتش).
    پاینده باشی

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز. من در ایران کارشناسی عمران-عمران و کارشناسی ارشد عمران-آب خوندم. الان 4 ساله فارغ التحصیل شدم و بعد از تحصیل، به کار، تدریس در دانشگاه و البته گذراندن سربازی مشغول بودم. در حال حاضر سه پذیرش از کانادا دارم که دو تاش MBA هست و از دانشگاه های vancouver هست که خیلی هم مشهور نیستن و رنکینگ بین 60 تا 70 در کانادا دارن و البته یک پذیرش MEng در رشته Civil Engineering (عمران) از دانشگاه Concordia دارم. به نظر شما برای کدام پذیرش برای ویزا اقدام کنم شانسم بیشتره؟ رشته آخر که در Concordia هست میرم که در گرایش Construction management درس بخونم و کاملا با گرایش ارشدم در ایران متفاوته. به نظرتون اگه واسه این رشته اقدام کنم چون گرایشی دیگه از عمرانه و منم ایران ارشد عمران-آب مدرک گرفتم مشکلی برای گرفتن ویزا پیش نمیاد؟ ممنونم از راهنماییتون.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

من اینا رو برای کسانی که به هر نحوی میترسن یا خیلی احتیاط میکنن یا دارن فکر میکنن که چون "مستر دومی" هستن پس ویزا نمیگیرن مینویسم.
    ببینین دوستان من
    ما دیگه هممون ایرانی هستیم و حداقل خودمونو خوب میشناسیم.
    ما عادت داریم بدون اینکه به رفع یه مشکل و یا هموار کردنش بپردازیم، یه ساختن داستان براش بپردازیم
    این اخلاق مختص اکثر ما ایرانیا فقط نیست
    مردم خاورمیانه در مجموع این مدلین، نمیگم همه، بیشترشون. ما دنبال راه چاره نیستیم. دنبال مرثیه گویی و داستان سازی و نوشتن غم نامه هستیم.
    اینو بعد از یه سال و چهار ماه زندگی توی این کشور میگم.
    کاناداییا یه مدل دیگه برای زندگیشون داستان میسازن
    مثلا:
    بعضیاشون واقعا نمیتونن کاغذ رو از پلاستیک جدا کنن و توی سطل بریزن و نظریه شون هم اینه:
    because I am stupid
    یعنی این یه جمله رو میگن بعضیاشون و خودشونو از هر هفت دولت آزاد میکنن و دیگه کسیم ازشون سوال نمیکنه که بنده خدا چرا تو این زباله های سیاهو میریزی توی سطل بازیافت و پلاستیک قابل بازیافت رو هم میریزی توی سطل زباله؟ یعنی در اصل طرف از زیر کار درمیره، ولی یه داستان دیگه متناسب با فرهنگش میسازه. آدمی آدمه و آدما ذاتا تمایل دارن تخیل رو به کار ببندن.
    آدما همه ذاتشون یه مدلیه و فقط تربیت و فرهنگ هست که مقداری اثرگذاره (نه زیاد، مقداری)
    مثلا این تاپیک و تاپیک شانس پذیرش همینجوری داره میره جلو و ملت همش میان داستان مینویسن که وای case من خاص هست یا نمیدونم من ویزای مستر دومم و غیره و همش نیاز دارن مردم با اینا همدردی کنن و یا خودشونو خاص نشون بدن.
    این قضایا مختص ایران و حتی خاورمیانه نیست
    همین حس "همدردی"، "از زیر کار در رفتن" و خودتو خاص نشون دادن تو همین کانادا هم هست منتها به خاطر فرهنگ متفاوتش به شکل های دیگه نشون داده میشه.
    ولی من حرفم اینه
    اگه شما دو جمله اینجا بنویسین و دو تا سوال بپرسین که چیزی به شما اضافه نکنه و مشکلی از دوش شما برنداره
    فکرتونو الکی مشغول کردین
    من این راهو رفتم.
    ویزای مستر دوم نه ترسناکه نه خاص هست
    ویزای مستر دوم با رشته مشابه مستر اول هم ترس نداره.
    تنها چییزی که ترس داره اون فکری هست که ما توی مخ خودمون میسازیم و ابهت خاصی به مستر دوم میدیم.
    فکر میکنین آفیسر براش مهمه که شما مستر سوم میگیرین یا چهارم یا حتی صدم؟
    آفیسر
    as long as
    شما پرونده تون همه چیش با هم make sense میکنه و یه داستان قشنگ دارین برای زندگیتون
    کاری به شما نداره.
    بله درسته
    من یه دوستی دارم که مثلا با ویزای تحصیلی ریجکت شده
    بار دوم اقدام کرده با همون پذیرش و ویزا رو گرفته!
    یا با ویزای تحصیلی ریچکت شده و با ویزای پیوست به همسر اومده کانادا
    ولی اومده کانادا بلاخره.
    یعنی سری اول ریجکت شده
    و فهمیده نقص پرونده ش چی بوده
    و سری دوم رفع کرده اون نقص ها رو.
    شما باید study plan تون
    make sense بکنه.
    اگر حرفای منفی درباره کشور خودتون ننویسین
    اگر تخیلات فضایی توی استادی پلن نگنجونین که نمیدونم من الان دانشگاههای ایران گیر همین دکترا و مستری که قراره از کانادا بگیرم هستن و بعد از بازگشتم به ایران صد تا جا درس میدم و ده تا شرکتو تاسیس میکنم، ویزا میگیرین.
    شما خودتونو بذارین جای آفیسر:
    دو تا case زیر رو بخونین:
    1. ممد نوشته من میرم دکترا بخونم تو کانادا، از پنج تا شرکت عالی تهران job offer دارم و همشون گفتن ما فقططططط گیر همین مستر دوم توییم برو اینو بگیر برگرد، و همینطور قراره تو 4 تا دانشگاه تدریس کنم.
    2. صمد توی استادی پلنش نوشته: من از حدود سه سال قبل تو فانتزیام بود که بایومدیکال engineering بخونم
    منتها توی ایران کمتر استادی اینجوری تخصصی کار میکنه، از طرفی من خودم یه پسر اهل مسافرتم و دوست دارم برم ببینم ملت تو کانادا چجوری زندگی میکنن و یه ذره journey بازی دربیارم، بعد از برگشتنم هم همین داداشم یه جا کار میکنه، میخوام برگردم پیشش کار کنم. یا فلان شرکت گفته ما بهت کار میدیم. یا پسر عموم یه دونه مغازه اهلی کردن حیوانات وحشی داره و میخوام اونجا این مهارتم رو به کار بگیرم. شایدم برم اروپا.
    بخدا آفیسر دومی رو بیشتر از اولی باور میکنه. نگین تو مگه جای آفیسر هستی؟! که اینجوری فکر میکنی.
    دقت کنین
    ما از کشوری میایم که همش باید غلو کنی
    ما عادت کردیم (داشتیم، از صدها سال قبل) که همه چیز رو در حد غلو شده بپذیریم.
    یعنی برای ما اگه خالی ببندی ولی یه ذره منطقی به نظر بیاد، یا اگه دزدی کنی و ریسک اعدام داشته باشی ولی الانت خوب باشه همه بهت زن میدن.
    ولی اگه صادق باشی برات کرفسم خورد نمیکنن. با لگد میندازنت بیرون اگه وضع مالیت اندازه اون دزده خوب نباشه. ایرانیا توقعشون از هرکس به جز خودشون در حد perfect هست و فکر میکنن آفیسر هم همینه.

هرچی پرونده مون تخیلاتش بیشتر باشه و nonsense بیشتر داشته باشه و ماورای توان انسانهای عادی باشه به ما ویزا میدن.
    نمیدن حاجی نمیدن.
    شما اگه به یه خاورمیانه ای بگی راه یه شبه پولدار شدنو میخوام بهت بگم
    فوری بهتون احترما میذاره و میشینه گوش میکنه
    المانیه و خیلی کشورای دیگه فرار میکنن از پیش شما چون فکر میکنن شما بی عقلین چون کی رو دیدی یه شبه پولدار بشه.
    میخوام بگم فرهنگها متفاوته.
    من بعضی وقتا استادی پلن یا جاب افرای کسایی که ازم کمک میخوانو میبینم
    در حد فضایی نوشتن
    مثلا:
    6 تا شرکت نفتی و هفت تا شرکت نمیدونم غیرنفتی بزرگ
    شرکتهای داروسازی بزرگ ایران و...
    به من پیشنهاد کار دادن
    کربلایی اگه تو اینقدر توانایی داری پس چرا گیر یه اپلای کردن برای یه دانشگاه معمولی کانادا هستی؟
    یا اون شرکتا رییساشون چقدر مدرک گرا و بدبختن که منتظرن تو بری خودتو تو کانادا ثابت کنی تا این کاارا رو بهت بدن.
    خواهشا ازین ترفندهای فضایی نزنین.
    در حدی که با عقل سالم جور دربیاد یه داستان خوب برای زندگیتون بنویسین و به خدا توکل کنین و سابمیتش کنین و اینقدر به این و اون مسج ندین و توی تلگرام و واتس اپ و ایمیل پیام نذارین که کمیستری این جاب آفر فضایی بهتره یا اون جاب آفر فضایی.
    دوم
    به جای ایمیل زدن به تک تک ایرانیای هر دانشگاهی
    و پرسیدن درباره سوالای تکراری
    یک بار، یک بار وب سایت اون دانشکده رو چک کنین
    بخدا خیلی اطلاعات میگیرین.
    من هر سری خواستم به کسی کمک کنم
    اینقدر سوالای عجیب پرسیدن که من تعجب میکنم
    تو میتونی بری ایمیل منو دربیاری
    بهم ایمیل بدی
    خواهش کنی که شماره مو بدم
    بهم زنگ بزنی
    بعد بیای بگی مراحل اپلای کدومه؟
    یا مثلا چیزی که واضح توی وب سایت نوشته رو بیای از من بپرسی؟
    من یادمه قبل از گرفتن ویزا توی یه کانال تلگرام عضو بودم
    دختره توی کاناداله اومد پرسید سوالشو
    تو این فروم اومد پرسید
    به تک تک ما پیام داد پرسید همون سوالو
    آخرشم جواب سوالش تو وب سایت دانشگاه بود.
    خلاصه از هیچی غول نسازین.
    کانادا هم اخر دنیا نیست. درسته جای خیلی خوبی هست برای زندگی ولی دیگه مدینه فاضله نیست.
    یا ویزا میگیرین
    یا
    There will be a new adventure

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

سلام دوستان پذیرش من از دانشگاه اوتاوا چند روزه به دستم رسیده و این دقیقا موقعی بود که من تصمیمم برای هلند قطعی شده بود.الان یک سوال دازم:من مستر دوم هستم و رشته ی انتخابیم هم همون رشته قبلیم هست و شنیدم این قضیه توی پروسه ویزا ی کانادامشکل ایجاد میکنه درسته؟اینطور شنیدم ویزای هلند در قیاس با کانادا راحتتر است و خب این کفه ترازو رو به سمت این کشورسنگینتر میکنه اما خب فکر میکنم کیفیت زندگی در کانادا با توجه به اینکه کشوری انگلسی زبان هست بسیار راحتتر خواهد بود.ممکن هست منو راهنمایی کنید؟
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_065 نمایش پست ها
    سلام دوستان پذیرش من از دانشگاه اوتاوا چند روزه به دستم رسیده و این دقیقا موقعی بود که من تصمیمم برای هلند قطعی شده بود.الان یک سوال دازم:من مستر دوم هستم و رشته ی انتخابیم هم همون رشته قبلیم هست و شنیدم این قضیه توی پروسه ویزا ی کانادامشکل ایجاد میکنه درسته؟اینطور شنیدم ویزای هلند در قیاس با کانادا راحتتر است و خب این کفه ترازو رو به سمت این کشورسنگینتر میکنه اما خب فکر میکنم کیفیت زندگی در کانادا با توجه به اینکه کشوری انگلسی زبان هست بسیار راحتتر خواهد بود.ممکن هست منو راهنمایی کنید؟
    سلام، مبارکه
    در هلند هم به راحتی با زبان انگلیسی می شه زندگی کرد.
    شما رشته و دانشگاه هرجایی که بیشتر دوست داری انتخاب کن
    ضمنا زندگی توی اروپا با کانادا کاملا متفاوته، مسیر رو در نهایت خودتون باید انتخاب کنید

Junior Member

برای دوستانی که نگران مستر مجدد هستند.. من شرایطم را توضیح میدم شاید مفید باشه:
    ویزای من 16 آگوست اومد.

من 2014 از کانادا دکترای رباضی گرفتم (2010-2014). بلافاصله برگشتم ایران، تقریبا تو این 4 سال به جز سربازی نخبگان کار خاصی هم نکردم! و برای مستر آمار اقدام کردم. من استادی پلن رو خیلی روش کار کردم و مدارک جانبی هم آماده کردم. مثلا از رئیس دانشکده یکی از دانشگاههای ممتاز ایران یه نامه گرفتم که تحصیلات آمار من مرتبط با تحصیلات دکترام هست و قراره بعد از پایان تحصیلات در کانادا به عنوان هیئت علمی دراون دانشکده استخدام بشم و یه گروه تحقیقاتی رو در زمینه مشترک ریاضی و آمار هدایت کنم (!!)..حدس میزنم (مطمئن نیستم) استادی پلن و اون نامه خیلی کمک کرده باشه.. "صزفا برای احتیاط" نامه تمکن مالی قوی هم از بانک گرفتم ..

انشالا همه دوستان موفق باشن

Junior Member

با سلام, یک سوال دارم و خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه. من ارشد عمران دارم از ایران و قصد دارم برای یکی از دانشگاههای ونکور برای ترم پاییز ۲۰۱۹ در رشته MBA اپلای کنم. سوال اینکه میتونم بعد از ورود رشته تحصیلیم رو عوض کنم و اینکه این رشته ربطی به مستر عمران نداره افیسیر واسش سوال پیش نمیاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mkasnejad نمایش پست ها
    بله...
    درستش میکنم!!! تو نامه آفر من یه جاییش نوشته که زمان تحصیل برای من 2 تا 5 ساله! خود من هم از یونی سوال پرسیدم گفت همه پی اچ دیها اول مستر ثبت نام میکنند بعد ترنسفر میکنند.
    من اگه میدونستم که مستر دومی بودن فاجعه است همون موقع یه نامه از استادم میگرفتم میذاشتم تو letter of Explanation
    ببخشید من مستر دومیم. میشه بفرمایید چرا فاجعست ؟ خوب اگه اینجوری اسن نگیم مستر داریم --

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)