صفحه 37 از 80 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    با عرض سلام و سپاس بابت پاسخگویی سریع جنابعالی
    البته بنده بیشتر بدنبال نظر و راهنمایی شخصی جنابعالی بودم که حداقل در مورد سوالهای 1 و 2 جواب روشنی نیافتم.
    با سپاس از وقتی که میگذارید اگر در حد دو خط نظر شخصی خود را نیز در مورد سوالات بنده بفرمایید، کمال تشکر را دارم.

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

پاسخ دوست عزیز pournikdast:

باسلام:

شما چه گرایشی را برای دکتری به بنده پیشنهاد میفرمایید که امکان اشتغال بالایی هم برای آمریکا داشته باشد؟

معمولا از سه تا گرایشی که میتونند لایسنس بگیریند (مدرسه، مشاوره و بالینی) گرایش مشاوره راحت تر از سایر گرایش ها برای کارهای بالینی هست و با این بک گراند احتمالا میتونید پذیرش بگیرید.بالینی که هیچی اما مدرسه به علت مهاجر بودنتون سخت بتونید پذیرش بگیرید چون مسلمان و سایر مسائل را در نظر بگیرید که اونجا این موضوعات مهمه. مخصوصا که دارید میرید اونجا که پذیرش مشاوره راحتتره و دیگه نوره الی نوره--حتی احتمال فاند هم براتون میسر هست--فقط لینک با اساتید خیلی مهمه--چیزی که من معمولا دیدم افرادی که گرایش مشاوره خوندن میانگین سنی بالاتری دارند پس شما هم جز اونایید.

ما هیچ گاه نتوانیم به آن درجه از تسلط برسیم که بتوانیم در رشته های روانشناسی و مشاوره در کشورهای دیگر فعالیت کنیم؟

این موضوع یه خورده بزرگ نمایی شده و از توانمندی فردی به فرد دیگه متفاوته-- در خود امریکا 2 تا انجمن روانشناسان ایرانی مقیم امریکا هست که حتی APA اپروو کردنشون و برای ایرانیان، ترک ها و ارمنی و زبانهای نزدیک خدمات میدند (یه سرچ انگلیسی کنید). پس اگر به مناطقی که ایرانی ها هستند نزدیکتر بشید میتونید با همون لایسنستون به ایرانی و به فارسی مشاوره بدید--اما نمیدونم درامدش چقدره ولی کاملا شدنی هست. ولی خوب جمعیت ایرانی های LA کم نیست. حتی یکسری از روانشناسان اونجا که کارگاه های چند صد نفری برای ایرانی ها به فارسی میذارند و یکی از دوستان که رفته بود 100 دلار داده بود برای یک جلسه--پس به توانمندی شما خیلی وابسته است. حتی میتونید برای community college های اونجا تدریس داشته باشدید. یه چیز تومایه های علمی کاربردی خودمون در رشته روانشناسی یا مرتبط .(البته اگر زبانتون راه افتاد حداقل یکسال چون 6.5 زیاد چشمگیرنیست) و پیگیر بودن شما بسیار بسیار مهمه--الکی اونجا پوزیشن استادی به کسی نمیدند اونم واقعیتشون بخاد فردی که تازه مهاجرت کرده--اگه رشته فنی بودید قضیه 180 درجه متفاوت بود.

ا با دکتری روانشناسی از ایران و گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی و امتحانات میتوان در آمریکا در شغلی مرتبط با روانشناسی مشغول فعالیت شد؟ و یا حتما باید در کشور آمریکا تحصیلات را ادامه داد؟

من که نمیدونم گرایش شما یا مقالاتتون تو چه حوزه ای است. ولی اگه نزدیک به صنعتی سازمانی هم باشه امکان کار برای شما وجود داره--فقط تلاش و انرژی و البته کیفیت زبان شما خیلی مهمه. ولی به هرحال شما یه فرد PhD هستید که مدرک شما در آمریکا مورد تایید هست و خود این امتیاز مثبته--
    در رابطه با مدرک سازمان نظام،3 سال پیش ازدکتر افروز (اون موقع که رئیس سازمان بود) شنیدم که میگفت دولت کانادا این مجوز مارا قبول میکنه و یکی از پروانه دارها میره مونترال و مدرک پروانه سازمان نظام روانشناسیشو ترجمه کرده و با خودش برده و داره رواندرمانی میکنه--ولی این افروز هر حرفی میزنه نمیشه روش زیاد سرمایه گذاری کرد . اگر هم بشه احتمالا فقط ویژه ایرانیا ن مهاجر در کاناداست، آمریکا را نمیدونم.

درمجموع اول و آخر این جریان خودتون و توانمندی هاتون هست--این اصل اساسی در کشورهای دموکراتی مثل امریکاست که هرکی بهتره موفقتره--

انشالله هرچی خیره اتفاق بی افتاده--موفق باشید سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    پاسخ دوست عزیز pournikdast:

باسلام:

شما چه گرایشی را برای دکتری به بنده پیشنهاد میفرمایید که امکان اشتغال بالایی هم برای آمریکا داشته باشد؟

معمولا از سه تا گرایشی که میتونند لایسنس بگیریند (مدرسه، مشاوره و بالینی) گرایش مشاوره راحت تر از سایر گرایش ها برای کارهای بالینی هست و با این بک گراند احتمالا میتونید پذیرش بگیرید.بالینی که هیچی اما مدرسه به علت مهاجر بودنتون سخت بتونید پذیرش بگیرید چون مسلمان و سایر مسائل را در نظر بگیرید که اونجا این موضوعات مهمه. مخصوصا که دارید میرید اونجا که پذیرش مشاوره راحتتره و دیگه نوره الی نوره--حتی احتمال فاند هم براتون میسر هست--فقط لینک با اساتید خیلی مهمه--چیزی که من معمولا دیدم افرادی که گرایش مشاوره خوندن میانگین سنی بالاتری دارند پس شما هم جز اونایید.

ما هیچ گاه نتوانیم به آن درجه از تسلط برسیم که بتوانیم در رشته های روانشناسی و مشاوره در کشورهای دیگر فعالیت کنیم؟

این موضوع یه خورده بزرگ نمایی شده و از توانمندی فردی به فرد دیگه متفاوته-- در خود امریکا 2 تا انجمن روانشناسان ایرانی مقیم امریکا هست که حتی APA اپروو کردنشون و برای ایرانیان، ترک ها و ارمنی و زبانهای نزدیک خدمات میدند (یه سرچ انگلیسی کنید). پس اگر به مناطقی که ایرانی ها هستند نزدیکتر بشید میتونید با همون لایسنستون به ایرانی و به فارسی مشاوره بدید--اما نمیدونم درامدش چقدره ولی کاملا شدنی هست. ولی خوب جمعیت ایرانی های LA کم نیست. حتی یکسری از روانشناسان اونجا که کارگاه های چند صد نفری برای ایرانی ها به فارسی میذارند و یکی از دوستان که رفته بود 100 دلار داده بود برای یک جلسه--پس به توانمندی شما خیلی وابسته است. حتی میتونید برای community college های اونجا تدریس داشته باشدید. یه چیز تومایه های علمی کاربردی خودمون در رشته روانشناسی یا مرتبط .(البته اگر زبانتون راه افتاد حداقل یکسال چون 6.5 زیاد چشمگیرنیست) و پیگیر بودن شما بسیار بسیار مهمه--الکی اونجا پوزیشن استادی به کسی نمیدند اونم واقعیتشون بخاد فردی که تازه مهاجرت کرده--اگه رشته فنی بودید قضیه 180 درجه متفاوت بود.

ا با دکتری روانشناسی از ایران و گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی و امتحانات میتوان در آمریکا در شغلی مرتبط با روانشناسی مشغول فعالیت شد؟ و یا حتما باید در کشور آمریکا تحصیلات را ادامه داد؟

من که نمیدونم گرایش شما یا مقالاتتون تو چه حوزه ای است. ولی اگه نزدیک به صنعتی سازمانی هم باشه امکان کار برای شما وجود داره--فقط تلاش و انرژی و البته کیفیت زبان شما خیلی مهمه. ولی به هرحال شما یه فرد PhD هستید که مدرک شما در آمریکا مورد تایید هست و خود این امتیاز مثبته--
    در رابطه با مدرک سازمان نظام،3 سال پیش ازدکتر افروز (اون موقع که رئیس سازمان بود) شنیدم که میگفت دولت کانادا این مجوز مارا قبول میکنه و یکی از پروانه دارها میره مونترال و مدرک پروانه سازمان نظام روانشناسیشو ترجمه کرده و با خودش برده و داره رواندرمانی میکنه--ولی این افروز هر حرفی میزنه نمیشه روش زیاد سرمایه گذاری کرد . اگر هم بشه احتمالا فقط ویژه ایرانیا ن مهاجر در کاناداست، آمریکا را نمیدونم.

درمجموع اول و آخر این جریان خودتون و توانمندی هاتون هست--این اصل اساسی در کشورهای دموکراتی مثل امریکاست که هرکی بهتره موفقتره--

انشالله هرچی خیره اتفاق بی افتاده--موفق باشید سسلی
    واقعا لطف کردی، پاسخ هات بسیار کامل همراه با نثری روان و امیدوار کننده بود
    راستی دوست عزیز من هر 3 مقطع گرایش عمومی داشتم و به غیر از مقطع دکتری، تو مقاطع قبلی تو پیام نور تهران درس خوندم...
    به نظرت این مشکلی برای گرفتن پذیرش تو دکتری مشاوره ایجاد نمیکنه؟
    البته تقریبا تمامی مقالات و سابقه کارم تو حوزه روان درمانی و روانشناسی دینه...
    بازم ازت یک دنیا ممنونم...حسابی انگیزه دادی.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها
    واقعا لطف کردی، پاسخ هات بسیار کامل همراه با نثری روان و امیدوار کننده بود
    راستی دوست عزیز من هر 3 مقطع گرایش عمومی داشتم و به غیر از مقطع دکتری، تو مقاطع قبلی تو پیام نور تهران درس خوندم...
    به نظرت این مشکلی برای گرفتن پذیرش تو دکتری مشاوره ایجاد نمیکنه؟
    البته تقریبا تمامی مقالات و سابقه کارم تو حوزه روان درمانی و روانشناسی دینه...
    بازم ازت یک دنیا ممنونم...حسابی انگیزه دادی.
    چون دکترا دارید فکر نکنم مشکلی باشه-- به نظر میاد به تحقیقات spiritual psychology نزدیک باشید-- اونجا هم بعضی جاها خوب طالب داره--کارهای دکتر باقر غباری بناب تو دانشکده روانشناسی خیلی میتونه کمک کننده باشه-- چون گرایششون روانشناسی دین هست و ایشون از مستر تا پست داک امریکا بودند و به نظر برای کمک به شما خوب باشند--
    آدرسش: دانشکده روانشناسی--دانشگاه تهران-- پل گیشا
    اگر رفتنتون حتمی هست پیشنهاد میکنم ایشون را تو دانشکده حتما ببینید.
    واقعیتش من سعی میکنم دیدگاه خودمو بگم و شما باید چندین source را در نظر بگیرید و بعد اقدام نهایی را انجام بدید.
    موفق باشی--سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pri نمایش پست ها
    سلام و احترام
    من دو سال پیش شرایطم رو اینجا گفتم و دوستان لطف کردن به خوبی راهنمایی کردن. الان شرایطم تا حدودی تغییر کرده و از دوستان عزیز میخام تا راهنماییم کنند.ممنون

شوهر من بریتانیایی هست ولی با این حال به دلایلی من هنوز پاسپورت انگلیسی رو نگرفتم! برای آیلتس هم دارم تلاش میکنم تا نمره ی خوبی بگیرم! ( الان زبانم در حد متوسطه خوبه!) دنبال دانشگاهی در اروپا هستم که بتونم برای دکترا اقدام کنم. و گرفتن فاند یا scholarship برام مهمه! میخاستم ببینم برای دانشگاههای انگلیس امیدی هست؟ و به نظر شما در کدوم کشورای اروپایی شانس بیشتری دارم؟ و اینکه چه چیزایی رو improve کنم تا شانسم بیشتر بشه؟ ( من حدود 1 سال وقت میخام بزارم برا بهترشدنه رزومه) البته در مورد رشته هم قبلا گفته بودند در گرایش های Quantitative یا Research methods یا تربیتی یا مدرسه شانس دارم! میخاستم بدونم الان هم نظرتون همینه؟

(خلاصه ای از اطلاعات cv من:
    لیسانس روانشناسی عمومی معدل 16:80 دانشگاه پیام نور کرج (فارغ التخصیل 86)

نفر 10 قبولی ورودی 86 برای فوق لیسانس روان سنجی دانشگاه آزاد تهران مرکز (معدل 16:60)،
    از لحاظ Research و تحلیل آماری مشکلی ندارم و مسلطم،

با اکثر انواع آزمونهای روان شناسی آشنا هستم و تجربه کاری هم دارم،
    1 مقاله پژوهشی ( که همون پایان نامه ام هست و میتونم همون رو ترجمه کنم و برای مجلات خارجی بفرستم) ،
    نمره پایان نامه عالی ،
    سابقه کار در مرکز مشاوره دانشگاه تهران به عنوان کارشناس و پژوهشگر

سابقه کار در مرکز مشاوره دانشگاه رودهن به عنوان کارشناس روان سنج و پژوهشگر

سابقه همکاری با ستاد مبارزه با موادمخدر به عنوان کارشناس پژوهشگر

سابقه کار در مرکز مغز و اعصاب آتیه به عنوان کارشناس روان سنج و پژوهشگر-مترجم
    سابقه همکاری در چندین طرح پژوهشی به عنوان تحلیلگر ،و انجام چندین پایان نامه!
    یک شرکت روان سنجی پژوهشی هم ثبت کردم و ریس هیت مدیره اش هستم! ( البته با اینکه اولین شرکت ثبت شده در این حوزه بود ولی به علت پارتی بازی ها و... نشد که فعال باشه! )

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

با احترام
    سلام
    با توجه به درخواستتون در پیام خصوصی، متاسفانه من اینقدر در مورد سیستم دانشگاههای انگلیس اطلاعی ندارم-- نمره زبان معمولا خیلی براشون مهمه که حداقل 7 آیلتس داشته باشید- انگلیس و کلا اروپا خیلی پروژه محوره و دکتراشون در قالب job و معمولا سه ساله تعریف میشه--
    خیلی خیلی باید سرچ کرد در یه قسمت سایت دانشگاه به اسم open positions که جاهای خالی دکترا را اونجا میذارند-- سایت دانشکده ها هم این اطلاعاتو میذارند--تعداد مقالات معمولا در پذیرش دانشگاههای اروپا نقش اساسی داره--
    اروپا رقابت آسون تر از امریکا و کاناداست چون معمولا تعداد اپلیکنت ها کمه--مثلا سال گذشته 850 نفر برای بالینی پن استست اپلای کردند که فقط 8 نفر میخاستند--ولی برای بهترین دانشگاه اروپا فکر نکنم بیشتر از 50 نفر اپلای کنن برای بالینی--البته تو اکثر کشورهای اروپا مثل ایران میشه با مستر لایسنس بالینی گرفت و کار کرد و نیازی به دکترا نیست-- اروپا اگر خوب سرچ کنید حتما دانشگاه با بورس و پذیرش نسبتا راحت تر از آمریکا میشه بدست آورد مخصوصا گرایش های نزدیک به neuroscience .
    گرایش ها هم همونایی که گفته بودم به نظرم خوبه--
    موفق باشید--سسلی

Junior Member

سلام
    من ارشد فلسفه تعلیم و تریبت از دانشگاه علامه طباطبایی هستم . و الان برای کتری میخوام دانشگاه usnw استرالیا رشته روان شناسی بالینی بدریش بکیرم . البته بعد از فارغالتحصیلی من دوسال به شکل تئوری و عملی روان شناسی کار کردم و حدود 13 تا مقالبه داخلی و سه تا کتاب دارم . الان هم دارم و زمینه ای که این دانشکاه تحقیق میکنه جند تا مقاله مینویسم . میخواستم بدونم با توجه به اینکه من ارشد فلسفه هستم بهم ابلای روان نشاسی بالینی میدن؟ یکی از استادای خودم که میکفت میدن اما اصلا مطمن نیستم . ممنون میشم کمکم کنید

سلام به همگی دوستان
    لطفا یک نفر بمن کمک کنه ممنون میشم از وقتی که میگذارید.خیلی گیج شدم.
    بنده الان دانشجوی ترم شش کارشناسی ام.یک ترم دیگه درس دارم و امسال ارشد داخی هم دارم.
    برای پذیرش امسال بخوام اقدام کنم بهتره یا سال دیگه؟امسال بخوام اقدام کنم چه ماهی باید و ایا میرسم؟؟واحدام تموم نشده باشه میشه؟؟
    از نظر رزومه قوی ام.برای سوئد کانادا و استرالیا هدف دارم.
    لطفا راهنماییم کنید.....

سلام دوستان
    من لیسانس غیر حضوری روانشناسی از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا دارم با توجه به غیر حضوری بودن شانس پذیرش برای مقطع فوق لیسانس که پایین نمیاد؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    احتیاج به کمک فوری دارم برای انتخاب رشته
    من لیسانس نقاشی دارم ،برای ارشد در رشته بالینی شرکت کردم و رتبه ام 50 شده.تا یکشنبه وقت دارم انتخاب رشته کنم، قصد دارم برای دکترا اپلای کنم و از ایران برم حتی اگر شده با هزینه شخصی و بدون فاند.
    من بین خانواده درمانی شهید بهشتی و بالینی الزهرا یا علامه مردد هستم.یک مشاور به من گفت چون رشته لیسانسم هم روانشناسی نبوده و خانواده درمانی هم یک رشته میان رشته ای است برای اپلای کردن برای دکترای بالینی،داشتن فوق لیسانس خانواده درمانی شانس من را برای پذیرش گرفتن پایین میاره و بهتره که من مدرک بالینی داشته باشم،این در حالیه که مشاور دیگه ای گفت اعتبار دانشگاه شهید بهشتی بالاتره و برای اپلای کردن هیچ تفاوتی بین خانواده درمانی و بالینی وجود نداره و هیچ کدام بر اون یکی برتری نداره.حالا نمی دونم چی کار کنم و کدام حرف درسته.
    خواهش می کنم اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید به من راهنمایی بدید تا انتخاب اشتباهی نکنم که کمتر از یک هفته فرصت دارم.
    خیلی ممنونم از همتون

یک سوال دیگه،آیا اعتبار این دانشگاه ها با هم تفاوتی داره؟(برای اپلای کردن)
    برای دانشگاه تهران که شانسی ندارم. اگر بخوام بالینی بزنم می مونند دانشگاه های علامه ،الزهرا،خوارزمی و فارابی قم دانشگاه تهران.تصورم اینه که رنکینگ علامه بالاتره اما شنیدم که خیلی خراب شده و هیئت علمی و جو بدی داره و برای همین ترجیح می دم الزهرا رو بزنم.حالا نمی دونم درسته یا نه.
    مرسی از همگی
    ویرایش توسط Olympia : May 15th, 2014 در ساعت 01:44 AM دلیل: ادغام

Junior Member

سلام
    من لیسانس روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی دارم معدل 17.44 از دانشگاه دولتی شیراز
    فوق لیسانس روانشناسی کودکان استثنایی دانشگاه شیراز، معدل 18.18 رتبه اول
    دو سال سابقه تدریس در دانشگاه
    یک سال مشاور در آموزش و پرورش
    دوتا مقاله علمی پژوهشی داخلی
    پنج کنفرانس بین اللملی
    سه تا کنفرانس داخلی
    ترجمه کتاب (زیرچاپ)
    آیلتس 6
    شانس من برای گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه هایی جی هشت استرالیا چقدر هست؟ آیا ممکن هست کسی به با آیلتس شش در مقطع دکترا بورسیه بدهند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)