نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 81

موضوع: وضعیت کار و اقامت در اسپانیا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار و اقامت در اسپانیا

دوستانِ عزیز یه سوال،
    الان مثل اینکه مشکل کار اسپانیا به اون شدت سال 2012 نیست و کمی بهتر شده؟
    اگر کسی با مدرک دکتری برق الکترونیک ( که دکتری از اونجا گرفته) بیاد باز هم مشکل بیکاری داره؟
    ضمن اینکه الان همه جای دنیا این مشکل هست

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط tolka نمایش پست ها
    دوستانِ عزیز یه سوال،
    الان مثل اینکه مشکل کار اسپانیا به اون شدت سال 2012 نیست و کمی بهتر شده؟
    اگر کسی با مدرک دکتری برق الکترونیک ( که دکتری از اونجا گرفته) بیاد باز هم مشکل بیکاری داره؟
    ضمن اینکه الان همه جای دنیا این مشکل هست
    دوستان عزیز
    وضعیت کار در اسپانیا به طوری کلی خوب نیست و بالاترین آمار بیکاری در اروپا رو داره.
    ضمن اونکه میزان حقوق هم خیلی کمه و قابل مقایسه با شمال اروپا نیست.
    باید قبل از انتخاب تمام گزینه ها رو بررسی کنید.

Junior Member SamiraMehrabi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر ناپیوسته / نرم افزار - دانشگاه آزاد - وا

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    وضعیت کار در اسپانیا به طوری کلی خوب نیست و بالاترین آمار بیکاری در اروپا رو داره.
    ضمن اونکه میزان حقوق هم خیلی کمه و قابل مقایسه با شمال اروپا نیست.
    باید قبل از انتخاب تمام گزینه ها رو بررسی کنید.
    من تازه میخوام واسه اسپانیا اقدام کنم، در مورد کار تو اسپانیا خیلی ها بهم اینو گفتن، حتی موسسه ای که واسه مشاوره پیشش رفتم هم صادقانه اینارو گفت، ولی همه میگن اگه اسپانیایی یاد بگیری شانس کار پیدا کردنت تو اسپانیا خیلی زیاد میشه، چون زبانشون براشون مهمه و هر خارجی ای هم که میاد بلد نیست، اسپانیایی بلد بودن میشه یه امتیاز مثبت. اینا درسته؟ شما خودتون اسپانیا هستین؟ اونجا کار می کنین؟

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط SamiraMehrabi نمایش پست ها
    من تازه میخوام واسه اسپانیا اقدام کنم، در مورد کار تو اسپانیا خیلی ها بهم اینو گفتن، حتی موسسه ای که واسه مشاوره پیشش رفتم هم صادقانه اینارو گفت، ولی همه میگن اگه اسپانیایی یاد بگیری شانس کار پیدا کردنت تو اسپانیا خیلی زیاد میشه، چون زبانشون براشون مهمه و هر خارجی ای هم که میاد بلد نیست، اسپانیایی بلد بودن میشه یه امتیاز مثبت. اینا درسته؟ شما خودتون اسپانیا هستین؟ اونجا کار می کنین؟
    اینکه مسلمه اگه زبان این کشور رو بلد باشین شانس کار پیدا کردن بالا میره.
    اما چند نکته مهم وجود داره
    اول اینکه با چه نوع ویزایی قراره وارد اسپانیا بشین؟ با ویزای دانشجویی نمیشه کار کرد و فقط محدود به خود دانشگاه و گروه تخقیقاتی هست.
    اگه ویزای کاری داشته باشین که قبلش مستلزم پیدا کردن کار بوده.
    نکته بعدی در مورد سطح تحصیل و تخصص شما هست. ممکنه اگه در مقطع دکتری باشین و در گروه های تخقیقاتی کمپانی ها کار پیدا کنین اونم به این علت که اسپانییایی در این تخص وجود نداشته باشه وگرنه برای کارها و شغل های معمولی و رده پایین نمیشه حساب کرد. وقتی خودشون کلی بیکار دارن چطور شغلهای معمولی رو به خارجی ها بدن؟
    خوب فکر کنین و در تصمیم گیری عحله نکنید که بعد از ورود به اسپانیا دچار مشکلات نشوید.

Junior Member SamiraMehrabi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر ناپیوسته / نرم افزار - دانشگاه آزاد - وا

اول اینکه با چه نوع ویزایی قراره وارد اسپانیا بشین؟ با ویزای دانشجویی نمیشه کار کرد و فقط محدود به خود دانشگاه و گروه تخقیقاتی هست.
    نکته بعدی در مورد سطح تحصیل و تخصص شما هست. ممکنه اگه در مقطع دکتری باشین و در گروه های تخقیقاتی کمپانی ها کار پیدا کنین اونم به این علت که اسپانییایی در این تخص وجود نداشته باشه وگرنه برای کارها و شغل های معمولی و رده پایین نمیشه حساب کرد. وقتی خودشون کلی بیکار دارن چطور شغلهای معمولی رو به خارجی ها بدن؟
    خوب فکر کنین و در تصمیم گیری عحله نکنید که بعد از ورود به اسپانیا دچار مشکلات نشوید.
    اگه خدا بخواد و پذیرش و ویزام جور بشه، با ویزای دانشجویی تایپ D میخوام وارد اسپانیا بشم. از نظر مالی مشکلی برای گذروندن هزینه های زندگیم ندارم ولی دوست دارم در کنار تحصیل مشغول به کار هم باشم که هم وقتم پر بشه هم تجربه بشه برام و خوب در کنارش یه استقلالی هم داشته باشم. تا جاییکه دوستام تو اسپانیا و بچه های همین صفحه بهم گفتن، با ویزای دانشجویی تو اسپانیا اجازۀ 20 ساعت کار دارم. دوستام بیرون دانشگاه هم کار میکنن. میخوام بدونم اگه اسپانیایی خوب یاد بگیرم، با توجه به مهارت های کامپیوتریم میتونم یه کار پاره وقت پیدا کنم؟ بیرون یا توی همون دانشگاه (نه یه کار در سطح عالی، در سطح معمولی هم کافیه)

یه چیزی که خیلی ها نمیدونن اینه که شما اگر هم زبان اسپانیایی کاتالان بسک بلد باشی اگر اجازه کار نداشته باشی .. نمی تونی کار کنی . خوب تازه زبان اسپانیایی یا کاتالان تو کاتولونیا بلد باشی تازه می تونی دنبال کار بگردی .... اما این رو بدون که اگر کار معمولی باشه رد میشی و چون باید تو لیست انتظار بمونی اداره کار ببینه آیا فرد اسپانیایی برای اون پستی که شما می خوای بگیری هست یا نه اگر باشه کارو به اون اسپانیایی میذه .... 100 امتیاز مثبت برای من .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)