صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 61

موضوع: تبدیل قبرس (شمال) به سکوی پرتاب

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض تبدیل قبرس (شمال) به سکوی پرتاب

پل ساختن از قبرس – سکو ساختن از قبرس (شمال) انقدرها هم ساده نیست که خیلی از دوستان تصور میکنن ، یکمی بهتره یه برنامه جدی داشت و شدیدا بهش چسبید
    دو سال ممتد قبرس زندگی کردم ، به جز معدود سفرهایی بسیار کوتاه که به ترکیه داشتم ، این جزیره رو ترک نکردم و میتونم به جرات بگم که زندگی منحصر به فردی رو تجربه کردم که شاید تا سالیان سال دیگه نتونم تجربه اش رو داشته باشم.

ولی قبرس ، اون هم از جنس شمالی اش ، جای زندگی نیست ، جای گذره... اما برای تفریح ، برای داشتن سکوت ، برای آرامش عالیه

از اولین روزی که وارد قبرس شدم برنامه ای برای خروج ازش داشتم ولی با آن همه برنامه و روحیه و علاقه ، هر روز سست تر و کم انگیزه تر میشدم. به لطف آب و هوا – محل زندگی و آرامش این جزیره ، با انگیزه ترین آدم ها شل میشن !

عجب جاییه ! مخصوصا تابستون ها که هیچ کسی نیست بهشته... هنوز هم که بهش فکر میکنم دلم میگیره... (میدونم که خیلی ها میگن دلت برای چی میگیره ، اینجا که همه اش خرابه است !)

تجربه این دو سال رو با دوستان در میون میزارم تا شاید به کار بقیه بیاد...

اونهایی که قبرس برای فوق لیسانس میان و هدفشون ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا یک فوق لیسانس دیگه تو یه کشور دیگه هست هدف اصلی این نوشته هستن. (در مورد دوستانی که لیسانس قبرس گرفتن یا در حال گذراندن دکتری هستن نظری نمیتونم بدم)
    چون خودم دانشجو فاینانس EMU بودم بیشتر اطلاعات در خصوص دانشگاه EMU خواهد بود

اگه هدف تحصیلتون همه دنیا به جز : 1) ایالات متحده 2) دانشگاه های تاپ انگلستان هست ، اصلا لازم نیست یک لحظه هم به امتحان تافل یا آیلتس دادن فکر کنین
    ببینین ، چون مدرک شما به زبان انگلیسی تدریس شده و اخذ شده شما از دادن این امتحان ها در 90 درصد دانشگاه های دنیا معاف هستین. لذا وقت و عمر و پولتون رو حروم نکنین
    تازه ، اگر به دانشگاه های متوسط رو به پایین آمریکا هم راضی هستین که باز هم امتحان زبان نیازی نیست و میشه باهاشون مذاکره کرد و خلاصه از زیر باراین قضیه فرار کرد.
    خوده من پذیرش از دانشگاه هاوایی – مانوا داشتم با بورس 38 هزار دلاری که مدیرگروه رشته مذکور امتحان تافل رو برای من حذف کرد ( البته هاوایی – مانوا خیلی هم دانشگاه متوسطی نیست ، منظور اینه که کلا تو آمریکا هم میشه یه کمی چونه زد)

البته قضیه بیزنس اسکول ها جداست چون اونا هیچ رقمه خیلی راحت با این قضیه نداشتن نمره تافل کنار نمیان

تنها چیزی که باعث میشه دانشگاه هدف باور کنه که شما به انگلیسی درس خوندین اینه که برین رجیستر آفیس و بگین تو نامه اشتغال به تحصیلتون درج کنن که رشته مذکور به انگلیسی درس داده شده و بعد اون نامه رو با کارنامه اتون بزارین تو پاکت و درش رو چسب بزنین و بفرستین بره ( اگه دوست ندارین پول برای ریز نمرات رسمی بدین )
    تو پکیج ارسالی شما باید ریز نمرات ایرانتون هم باشه که ترجمه شده هم باشه ، این هم لازم نیست تو ایران برین دنبالش ، تو رجیستر آفیس به اون مسئولین محترم بگین پرونده اتون رو بیارن و بهشون بگین که ریز نمرات ایرانتون که با ترجمه رسمی بهشون دادین و بیارن بیرون از پرونده ، بعد بگین از روی ریز نمرات و ترجمه اشون کپی بگیرن براتون و مهر (کپی برابر اصل) رو براتون بزنن رووش. اینجوری دیگه اون هزینه های گزاف ترجمه ایران رو هم نمیدین.

خوب، تا اینجا تو پکیج اپلای شما ریز نمرات رو گذاشتیم
    میمونه نمره امتحان GRE و یا GMAT
    برای بچه های مهندسی امتحان GRE که نمره بسیار مهمی هست ، شما تنها میتونین این امتحان رو به صورت کاغذی تو سنتر لفکوشا امتحان بدین. این امتحان 2 بار تنها در سال برگزار میشه پس حواستون باشه و سایت ETS رو چک کنین تا تاریخش نگذره. برای پیدا کردن سنترش هم برین تو ETS و برین تو کشور قبرس ، سنتر اصلی قبرس تو نیکوزیا است که برای قبرس جنوبه ، برای شمال زیرش نوشته که فلان سنتر هم تو لفکوشا است (یعنی همون شمال)

در خصوص امتحان GMAT شما تنها راهی که دارین اینه که بین دو تا سنتر آنکارا و استانبول انتخاب کنین ، شما تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان نمیتونین برین قبرس جنوب ، مگر اینکه که ویزا قبرس جنوب رو از ایران گرفته باشین. لذا عمرتون رو تو مرز تلف نکنین که من این کار رو کردم اصلا جواب نداد ، هم مرز لفکوشا رفتم و هم مرز ماگوسا.
    هر دوتا سنتر استانبول و آنکارا هم امتحان دادم و هر دو خوبن و اصلا فکرتون رو مشغول کیفیتش نکنین.

البته برای امتحان GRE میتونین برین آنکارا امتحان بدین که اونجا امتحان کامپیوتری ازتون میگیرن و همون لحظه نمره شما داده میشه ، بهترین هتل هم که نزدیک سنتر باشه و قیمتش هم مناسب باشه Niza Park Otel هست که من قویا توصیه میکنم ( توجه کنین که هتل 4 ستاره است و خیلی لوکس و فوق العاده نیست ، تنها جایی است برای یک شب استراحت و دادن امتحان)

یک مسئله ای که میمونه که قاعدتا از قبل از شروع پروسه باید بهش فکر کنین ، گرفتن توصیه نامه است !!! تو این دانشگاه من اصلا خاطره جالبی از این قسمت ندارم تو دپارتمان ما (فاینانس) کلا دوستان خواب تشریف دارن و ممکنه یادشون بره. از طرف دیگه هم اگه برین بهشون بگین من 10 جا میخوام اپلای کنم احتمالا سکته ناقص کنن !!! خیلی تنبل تشریف دارن ، لذا هم شما انتظاراتتون رو بیارین رو 4-5 تا جا و هم سعی کنین مخ تعداد بیشتری استاد رو بزنین تا پورتفولیو اپلای شما بزرگتر بشه و ریسک جا موندن از ددلاین بیاد پایین.
    سعی کنین خدمت عزیزانی برای ریکامندیشین برین که یه اسم و رسمی داشته باشن و دو کلوم انگلیسی بلد باشن !!! تو دپارتمان ما عزیزی هست که درس فوق لیسانس هم میدن و متاسفانه ایشون یه نامه رسمی هم نمیتونن بی غلط بنویسن ، لذا این عزیز اگه شما رو توصیه کنن از 100 تا ریجکت بدتر میشه براتون. لذا عین پلنگ از قبل سطح زبان دوستان رو شدیدا زیر نظر بگیرین !!

آخ این قسمتش جالبترین بخششه ، یه خلقی از دپارتمان ایکس میان فاینانس درس با این استاد کاناداییه (منظورم Prof Glenn. Jenkins) بر میدارن که اینم ببرشون کانادا و خوش بخت بشن به حق این وقت عزیز !!! نه عزیزم ، نه جانم ، این پروفسور که من به شخصه بسیار براشون احترام قائل هستم و دوستشون دارم یه سر دارن هزار سودا و خودشون هم یه پا خلقی رو سر یه انگشت میچرخونن ، از این حساب ها رو ایشون باز نکنین که عمرا راه نداره... زدن مخش هم کار سختیه ، جدا وقت باید بزارین ، پیشنهاد میکنم اگه از دپارتمانی به جز اقتصاد – بیزنس – فاینانس هستین اصلا بهش فکر هم نکنین...

متاسفانه ارسال نامه از قبرس معضلی بزرگ هست ، خدماتی پستیشون خیلی بد نیست ولی خیلی کنده ، من یه پاکت به مقصد تورنتو ارسال کردم ، 28 روز تو راه بود تا رسید. با DHL به همون نشونی یه بسته از قبرس ارسال کردم و 3 روزه رسید !!!
    ولی برای اولی 3 لیر هزینه کردم و برای دومی 110 دلار !

بهترین راه ارسال پاکتتون اینه که همه چیز رو آماده کنین و برین ایران پست کنین یا بدین به یه دوستی که داره میره ایران براتون ببره ایران به خانواده برسونه و اونها پست کنن تا کم هزینه تر بشه. پست DHL تو ایران خیلی کم هزینه تر از ترکیه و قبرس است.

پرداخت هزینه اپلیکیشن هم جای بحث داره ، من تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که یه کردیت کارت برین از ایش بانک بگیرین ، باید یه مقداری پول رو تو بانک بلوکه کنین تا بهتون اون رو بدن ، تنها راهی که به ذهنم رسید این بود. گرفتن کردیت کارت کمتر از دو هفته کار داره. (البته ماله من 35 روزه اومد !!!)

خدایی معدل بالای 3.6 – 3.7 داشتن تو قبرس کار خیلی وحشتناک و سختی نیست پس حتما معدلتون رو خیلی بالا نگه دارین ، تا هم توضیحی برای معدل کم لیسانستون باشه که سیستم ایران سختگیر الکی بوده و هم اینکه باعث بشه تو سیستم بررسی به چشم بیاین که زحمت کشیدین. حالا اگه هدفتون رو گذاشتین رو معدل 4 و یهو سر یه درس معدلتون شد 3.9 هم خیلی نگران نشین. فکر کنین ، معدل لیسانستون 13 بوده یهو اینجا معدلتون بشه 4 ، خیلی ضایع است دیگه !! رو اعتبار دانشگاه هم شک میکنن !!!! خلاصه اگر هم یکمی پایین هم بشه بد نیست !!!!

در خصوص سفارت ها ، من به شخصه سفارت آمریکا رو رفتم ، اسم خیابونش اصلا یادم نیست ، تنها بلدم برم !!! (سفارت تو لفکوشا است ) اگه دنبالش بودین به دنبال یه ساختمون فوق العاده – پرچم و اینا نباشین ، یه ساختمون چند طبقه است که طبقه سومش سفارت هست !!! به همین سادگی
    خیلی نیاز به وقت گرفتن هم نیست ، خیلی خلوته و تو نیم ساعت کارتون تموم میشه. قبلش زنگ بزنین که بدونین کی طرف که مصاحبه میکنه میاد. غالبا یه مرد سیاه پوست میاد که دست به ریجکتش عالیه ! هول نشین و سعی نکنین که زوری متقاعدش کنین ، عین این میمونه که از قبل تصمیمش رو گرفته ، خودتون باشین...

میدونم که سفارت آلمان و انگلستان هم هست ، انگلستان رو خودم رفتم که پرنده پر نمیزنه ولی آلمان رو یکی از دوستان رفته بود که اندکی شلوغه (5-6 نفر)
    سفارت کانادا تو قبرس نداریم ، برای ویزای کانادا باید برین آنکارا (اتفاقا سفارت به هتلی که گفتم خیلی نزدیکه)

کلام آخر،
    قبول دارم که خیلی سختی کشیدین ، خیلی فشار بوده ، تازه یکمی راحت شدین و میخواین استراحت کنین... ولی زوووود میگذره ، پلن بریزین ، دنبالش کنین.... به شخصه تابستون دقیقا زمانی که بقیه تو ایران دنبال تفریح بودن تو قبرس درس میخوندم (هدف تعریف کردن نیست).
    ممکنه بگین خوب حالا این همه داستان گفتی آخرش چی شدی !!!؟
    منم میگم ، پایانش خوش بود ، ولی اینها را نگفتم تا خودم رو با بقیه قیاس کنم تنها میخواستم چیزهایی رو که میدونستم با بقیه تقسیم کنم...
    تو این تاپیک اگه باز هم مطلبی به یادم آمد اضافه خواهم کرد...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

پیش فرض پاسخ : تبدیل قبرس (شمال) به سکوی پرتاب

خیلی مطلب خوبی بود و به نظرم خوبه که دوستان دیگه هم که از اینجا به یک کشور دیگه میرن بیان و تجربیاتشون رو بیان کنند.
    دوستانی که میخوان بیان اینجا شاید با خوندن این مطلب بگن چقدر سادست و ... اما باید بگم خط خط این متن هزار تا دردسر داره که شاید هیچ جای دنیا یه همچین
    مشکلاتی رو تجربه نکنید.دلیلش هم استثنایی بودن قبرس هست.
    امیدوارم شما هم همیشه موفق باشی آقا کاوه و به اهدافت برسی.

رشته و دانشگاه

يك مسئله مهم اين كه گول حرفهاى دلخوش كن رو نخورين، تو رشته هاى بيزنس ( ماركتينگ - فاينانس MBA) بدون جيمت قدم از قدم بر ندارين. الكى وقت و پول حروم ميكنين. مگه اينكه دانشگاه هاى خيلى الكى بخواين درس بخونين كه اونم يه جور ديگه اى وقت و پول حروم كردن ميشه !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

بنظر شما من که مدرک زبان ندارم و در حال حاضر زیاد از درسهای لیسانسم یادم نیست
    مبتونم برای مستر بیام اونجا و ام بی ای مارکتینگ بخونم و بعد برای جای دیگه اقدام کنم ؟

راستی کلاس زبان که اونجا میذارن چقدر مفیده ؟
    آنان که عوض شدنشان بعید است ، عوضی شدنشان قطعیست...!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimanthree نمایش پست ها
    بنظر شما من که مدرک زبان ندارم و در حال حاضر زیاد از درسهای لیسانسم یادم نیست
    مبتونم برای مستر بیام اونجا و ام بی ای مارکتینگ بخونم و بعد برای جای دیگه اقدام کنم ؟

راستی کلاس زبان که اونجا میذارن چقدر مفیده ؟
    پذیرش بهتون راحت میدن ، اینجا امتحان زبان میدین و نسبت به سطح زبانتون بهتون پیشنیاز زبان میدن... در کل کلاس زبانهای اینجا جالب نیست ، میشه بیرون از دانشگاه کلاس زبان رفت (از کیفیتش هیچ اطلاعی ندارم) میش هم خودتون بخونین ، کتاب هست منابع هم تو اینترنت فراوانه !
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

مرسی دوست عزیز
    راستی این مطلب طولانی که نوشیتی بسیار مفید بود و من بسیار استفاده کردم .

راجع به زبان خیلی میترسم
    البته بدتر از خودم رو دیدم که الان کلی پیشرفت کردن اما اونا از اول شروع کردن
    واسه مستر یکم ترس دارم که زبانم زیاد خوب نیست
    از طرفی هم تو ایران واقعا سخته یادگیری چون بیرون کلاس همش فارسی حرف میزنی و ...
    راجع به زبان و اینکه کلاسها چطوری هستن و روش تدریسشون اگه بتومی بنویسی ممنون میشم
    آنان که عوض شدنشان بعید است ، عوضی شدنشان قطعیست...!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimanthree نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز
    راستی این مطلب طولانی که نوشیتی بسیار مفید بود و من بسیار استفاده کردم .

راجع به زبان خیلی میترسم
    البته بدتر از خودم رو دیدم که الان کلی پیشرفت کردن اما اونا از اول شروع کردن
    واسه مستر یکم ترس دارم که زبانم زیاد خوب نیست
    از طرفی هم تو ایران واقعا سخته یادگیری چون بیرون کلاس همش فارسی حرف میزنی و ...
    راجع به زبان و اینکه کلاسها چطوری هستن و روش تدریسشون اگه بتومی بنویسی ممنون میشم
    اینجا اگه خودتون نخواین ، زبانتون پس میره که بهتر نمیشه ! بیرون کلاس همه ترکی حرف میزنن ، یه جامعه بزرگ ایرانی هست که همه اش اونجا فارسی حرف میزنین !!!
    لذا باید خودتون همت کنین وگرنه زبانتون قشنگ پس میره !
    البته اینجا محیط خوبیه برای کسی که مثل شما یکمی وحشت هم داره ، چون بسیار محیط صمیمی و ملو یی هست !
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Linguistics, The netherlands

سلام دوست عزیز. من هم از دانشگاه EMU پذیرش گرفتم چند روز پیش برای اینکه ارشد بخونم.برای پاییز آینده.به من گفتن که چون معدلم خوب بوده 50 درصد شهریه رو نمیدم.یعنی 9هزار تا بود که من الان باید 4500 بدم تقریبا. میخواام بدونم راجع به سطح EMU توی رنکینگ جهانی زیاد خوب نیس .هزاره رتبش. اما خب از نظر مالی نمیتونم جای دیگه ای برم.من از هلند هم یه دانشگاه عالی پذیرش دارم اما چون بورس نداره نمیتونم برم اونو. در ضمن میخوام بدونم هزینه ی حداقل زندگی اینطور که میگن حدود 600 دلار اونجا.میشه کمش کرد؟وضعیت خوابگاه های emu چطوره؟کدوم خوابگاه ها مناسب تره؟چون دیدم
    چند تا خوابگاه داره از سالی 2100 تا 4000 دلار کرایه.و اینکه آیا امکان ریسرچ اسیستنت شدن هست؟ که انگار حقوق هم میدن بابتش.ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Linguistics, The netherlands

ضمنا سوال دیگه اینکه برای رشته ی من که علوم انسانیه ELT ENGLISH Language teaching باید توی مستر21 واحد خوند+پایان نامه و سمینار. ایران گفت که نمیتونی این 21 واحد رو یکساله بخونی وگرنه ما مدرکتو قبول نمیکنیم.باید حداقل18 ماه قبرس باشی. اما دانشگاه های اروپا60 واحد میخونن ارشد توی یکسال.میخوام بدونم 21 واحد کم نیس؟یعنی واسه دکترا اگه بخوایم اروپا یا آمریکا اپلای کنیم گیر نمیدن که تعداد کافی واحد نگزروندی ارشد؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rahanesh62 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من هم از دانشگاه EMU پذیرش گرفتم چند روز پیش برای اینکه ارشد بخونم.برای پاییز آینده.به من گفتن که چون معدلم خوب بوده 50 درصد شهریه رو نمیدم.یعنی 9هزار تا بود که من الان باید 4500 بدم تقریبا. میخواام بدونم راجع به سطح EMU توی رنکینگ جهانی زیاد خوب نیس .هزاره رتبش. اما خب از نظر مالی نمیتونم جای دیگه ای برم.من از هلند هم یه دانشگاه عالی پذیرش دارم اما چون بورس نداره نمیتونم برم اونو. در ضمن میخوام بدونم هزینه ی حداقل زندگی اینطور که میگن حدود 600 دلار اونجا.میشه کمش کرد؟وضعیت خوابگاه های emu چطوره؟کدوم خوابگاه ها مناسب تره؟چون دیدم
    چند تا خوابگاه داره از سالی 2100 تا 4000 دلار کرایه.و اینکه آیا امکان ریسرچ اسیستنت شدن هست؟ که انگار حقوق هم میدن بابتش.ممنون
    قبل از اينكه قبرس بيام يه جمله اى شديدا اذيتم ميكرد و با خودم ميگفتم نميخواى بگى ،بگو نميخوام بگم چرا دليل ميارى !!!!؟
    جمله اين بود : هزينه زندگى به سطح زندگى شما بستگى داره. تا به چه خوابگاهى بگين معقول بستگى داره.

ولى واقعيت داره ، كاملا هزينه به شما بستگى داره و اصلا نميشه نظر داد

من بيرون شهر خونه داشتم لذا اطلاع دقيقى از خوابگاه هاى دانشگاه ندارم، چندبارى لانگ سان رفتم كه خوب بود (در قياس با خوابگاه هاى ايران)
    رنكينگ خوب ممكنه يه دانشجو متوسط رو بالاتر ببره ولى يه رنكينگ متوسط نميتونه يه دانشجو با انگيزه و قوى رو مايوس كنه، اين عدد ها رو رها كنين با خودتون رو راست باشين

اسيستنت ميشه شد ولى خيلى بايد لابى كنين !! دم اين استاد و اون استاد رو ببينين، از منشى دپارتمان تا استادها رو بايد يه خوش و بشى باهاشون داشته باشين، وگرنه خيلى سخته و پارتى بازى ميشه
    تو كتابخونه راحت تر ميشه كار كرد ولى متاسفانه خيلى حقوقش بالا نيست (دقيق نميدونم)
    به نظرم ٦٠٠ دلار در ماه معقوله ولى بازم عرض ميكنم : بستگى داره
    1. این پست برای شروع

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)