صفحه 65 از 74 نخستنخست ... 155556575859606162636465666768697071727374 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

جناب rahi این ربطی به مذهبی بودن ندارد! این به فضول بودن ربط داره! شما ادعا که نمی کنید خونواده های غیر مذهبی ایرانی اخلاق زشت فضولی و ارشاد یکدیگر رو ندارند؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Banned

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    جناب rahi این ربطی به مذهبی بودن ندارد! این به فضول بودن ربط داره! شما ادعا که نمی کنید خونواده های غیر مذهبی ایرانی اخلاق زشت فضولی و ارشاد یکدیگر رو ندارند؟
    عرض کردم که ربطی نداره به مذهبی بودن و نبودن. هر کس یک اسمی براش پیدا میکنه. هر دو طیف اساسا در این زمینه خبره هستند.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    عرض کردم که ربطی نداره به مذهبی بودن و نبودن. هر کس یک اسمی براش پیدا میکنه. هر دو طیف اساسا در این زمینه خبره هستند.
    دقیقا. من یک مثال پیشتر زدم. خانومه خیلی رک به من برگشت به نظر من این رفتارهای دمدمه ازدواج و... رو شما جوونها باید کنار بذارید و برید عشق و حال کنید! جوونی کنید! اولین برخورد بود به خدا!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

همون چیزی که در فاکس نیوز و روزنامه یدیعوت آحارانوت و شبکه ملی کره شمالی پخش می شه. در سطوح مختلف؟
    می‌بخشید، من فقط یک نکته نه چندان مرتبط با تاپیک و بحث رو اصلاح کنم. یدیعوت آحارانوت از جنس فاکس نیوز و کره شمالی‌ نیست. یدیعوت آحارانوت رو بیشتر با روزنامه همشهری میشه مقایسه کرد. منظور شما احتمالا جروزالم پست بود.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    می‌بخشید، من فقط یک نکته نه چندان مرتبط با تاپیک و بحث رو اصلاح کنم. یدیعوت آحارانوت از جنس فاکس نیوز و کره شمالی‌ نیست. یدیعوت آحارانوت رو بیشتر با روزنامه همشهری میشه مقایسه کرد. منظور شما احتمالا جروزالم پست بود.
    بله ببخشید. صحیح می فرمایید

خب خیلی فرق داره که یک آدم فضول + مکانیک باشه یا فضول + مذهبی!

اولی میاد در مورد ماشین شما فضولی می کنه دومی میاد در مورد مذهب شما

اگر در حد فضولی باشه ایرادی نداره به مکانیکش می گید آقا خودم میدونم ماشینم چشه ولی اگر یه کم اون مکانیکش مدعی هم باشه مشکل ساز میشه یعنی میگه آقا بگذار درستش کنم بگذار درستش کنم من بهتر می دونم. یعنی اگر اون مکانیک "باور" ش باشه که مکانیکی رو خیلی خوب میدونه تا ماشین شما رو "تعمیر" نکنه دست بردار نخواهد بود!

ما باید به بچه هایمان یاد دهیم به قول خودت چگونه وقتی کسی "خودش" خواست به او کمکی بکنیم. چون کمک کردن بخشی از اخلاق است و در هیچ دین و مذهب و مرام و کشوری کمک کردن به کسی که کمک می خواهد کار نکوهیده و بدی نیست که باعث ناسازگاری آدم شود.. این ذهنیت که من درست می گویم پس دیگران را اصلاح می کنم در اون اکستریمش یک کسی می شود مثل بن لادن که اتفاقا هم تحصیلکرده بوده هم دنیا دیده بوده و همه قاره ها را هم رفته بوده و هم مذهب رو خیلی خوب میشناخته و آدم عامی هم نبوده. ولی همین "باور" کار دست خودش و آمریکا و کلی کشور بدبخت دیگر در افغانستان و عراق و غیره داد.

اتفاقا آدم به نظر من به این اعتقاد داشته باشد که یک عقل ناکامل چراغ راهش است بهتر با بقیه تعامل می کند تا اینکه باور داشته باشد برداشتی که از یک چیز داشته الوهی و مقدس و حدشه ناپذیر است.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    این که آدم نقد خودش رو بگه یا نگه یا حد زیادی به شرایط بستگی داره. من از بچگی‌ با این اصل بزرگ شدم که همه در قبال هم مسئول هستن. امر به معروف و نهی از منکر هم جز پایه‌های هر دینی هست (نه فقط اسلام). این رو هم بگم که این نوع احساس مسئولیت‌ها و نهی از منکر مختص فرهنگ ایرانی‌ یا اسلامی نیست. یعنی‌ بعضی‌ جاهای آمریکا این توی فرهنگ خودشون هم هست. بعضی‌ جاها پذیرش کمتری وجود داره نسبت به جاهای دیگه، بعضی‌ جاها بیشتر. اینها تا حدی بر می‌گرده به فرهنگ محلّی. مشکل لوث شدن نهی از منکر هست از طرف کسانی‌ که شرایطش رو بلد نیستن. نهی از منکر شرایط متعدد داره، یکیش هم اینه که آدم احتمال تاثیر بده. بحث ترسیدن و رودربایستی و اینها نیست. یعنی‌ وقتی‌ آدم منکری رو می‌بینه و میدونه نهی از منکر با "احتمال عقلایی" اثر نداره، نه فقط واجب نیست، بلکه تکلیف ساقط هست مگه ضرورت مهم تری ایجاب کنه. این چیزیه که خیلی‌ از مسلمون‌های سطحی بهش توجه ندارن. یعنی چیزی میبینن که خوششون نمیاد (حالا بگذریم اون کار ممکنه واقعا منکر هم نباشه، ولی‌ این بابا با سواد کمش فکر میکنه منکره) بعد به خیال خودش داره فریضه نهی از منکر ادا میکنه، اون هم به ناشیانه‌ترین صورت ممکن.

من به خصوص نسبت به رفقام چه در ایران چه در آمریکا این احساس مسئولیت رو داشتم. ولی‌ سعی‌ می‌کردم به اون شرط "احتمال عقلایی تاثیر" توجه کنم. خوب وقتی‌ رابطه من با یه نفر خودمونی تره، بدیهیه که حرف من رو هم راحت تر قبول میکنه. چه در مورد فوق الذکر، چه در موارد دیگه‌ای که در ایران یا آمریکا بین رفقام پیش میومد، این اطمینان رو داشتم که به من با حسن نیت نگاه می‌کنن نه کسی‌ که میخواد توی کارشون فضولی کنه. با این اطمینان بود که دهنم رو باز می‌کردم برای نظر دادن. حتی وقتی‌ در موردی حرف من رو گوش نمی‌کردند و بعد سرشون به سنگ میخورد، خودشون میومدن میگفتن حق با تو بود. رابطه ما خراب که نمی‌شد هیچ، بهتر هم میشد.

آهان راستی‌ این رو هم بگم که من در آمریکا به عنوان "گشت ارشاد" هم توی پارک‌ها و مسیر‌های دوچرخه سواری کار کردم که البته شرح وظایف و نحوه عملکردش با ایران متفاوته. اونجا میگن trail patrol. تجربه جالبی‌ بود.
    سلام
    اصلا شما نمی تونید trail patrol رو با گشت ارشاد مقایسه بکنید .. اگر اینی که شما می گید مثل اینی باشه که در استرالیا هست.. ماشینها رو می گردن برای مشروبات الکلی و مواد و یا راننده رو تست الکل و مواد می کنند.. اولا حتی وقتی معلوم می شه راننده مست هست و یا مواد مصرف کرده بازداشت نمی شه، اگر همراه داشته باشه به همراهش می گن رانندگی بکنه و اگر هم نداشته باشه ، ماشین رو می خوابونند و براش تاکسی می گیرند بره خونش.. یک نامه هم می دن دستش که فرادش بره دادگاه تا قاضی میران جریمه اش رو معلوم بکنه.. اگر هم زیر سن قانونی مشروب نوشیدن باشه به والدینش خبر می دن.. همین.. نه بزور رو زمین می کشنش ، با باتوم می زننش میندازنش تو ون، نه بهش توهین می کنند.. اینکار رو هم می کنند چون می گن برای جون خودش و رانندگان دیگه خطرناک هست... شما جطوری این مورد رو با گشت ارشاد مقایسه می کنید که گیر می دن به عابر پیاده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    یکی هم کلا دارند که در اماکن عمومی و ساحل الکل ها رو جمع می کنند و چک می کنند کسی در فضای ازاد و عمومی مشروی نخوره.. اون هم خیلی مودبانه چون خلاف قانون هست کلا که در اماکن عمومی و فضای ازاد مشروب خورد.. می گن بچه ها و کودکان می بینند و بداموزی داره براشون.

اینجا هر هفته تلویزبون برنامه اینها رو نشون می ده.. یک مورد بازداشت کلا دیدم، اونهم طرف انقدر حالش بد بود به اول به پلیس حمله کرد و بعد هم روی همشون تف می کرد. این رو بردنش.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من تا حالا بازداشت ندیدم تو آریکا اما حسم اینه که اگه اینجا سر و کارت با پلیس و کلانتری بیفوته اونم با ویزای F1 از زندگی ساقطت می کنن. پلیس ابنجا واقعا با کسی شوخی نداره. یه اتفاق کوچیک تو دانشگاه ما افتاد یک لشکر پلیس ریخته بودن تو اون منطقه مگه ول کن ماجرا بودن....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

با صفر و یک کردن یا سیاه و سفید کردن مسائل موافق نیستم فروه خانوم. من که توی پست‌های بعدی خودم منظورم رو روشن تر کردم. ولی‌ برای دیدن عملکرد پلیس آمریکا شاید دیدن یوتیوب و خوندن روزنامه‌های آمریکا تصویر واقعی‌ تری بده تا تلویزیون. موارد برخورد‌های غیر حرفه‌ای پلیس آمریکا یکی‌ دو تا نیست. برای عملکرد پلیس یک کشور هم نه میشه به طور صد درصد به یوتیوب و روزنامه‌ها اتکا کرد نه به طور صد درصد به تلویزیون یا برخورد‌های خوب شخصی. البته درک می‌کنم که به دلیل خشونت بیشتری که در جامعه آمریکا وجود داره و همینطور دسترسی‌ آزاد به اسلحه برای همه، ذهنیت پلیس هم معمولاً برخورد با جرایم خشن هست. ولی‌ مقایسه اون چه در آمریکا اتفاق می‌افته با اون چه در تلویزیون استرالیا یا سوئد یا انگلیس می‌بینید، از هیچ لحاظ مقایسه درستی‌ نیست. به هر حال منظور من تا اونجا که به عنوان تاپیک مربوط میشه، بیشتر بیان تجربه شخصی تعامل فرهنگی با جامعه آمریکا بود نه مقایسه شرایط زندگی‌ یک جامعه با جامعه دیگه.
    ویرایش توسط Mehrad : December 6th, 2012 در ساعت 08:59 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط davi johnes نمایش پست ها
    خب خیلی فرق داره که یک آدم فضول + مکانیک باشه یا فضول + مذهبی!

اولی میاد در مورد ماشین شما فضولی می کنه دومی میاد در مورد مذهب شما

اگر در حد فضولی باشه ایرادی نداره به مکانیکش می گید آقا خودم میدونم ماشینم چشه ولی اگر یه کم اون مکانیکش مدعی هم باشه مشکل ساز میشه یعنی میگه آقا بگذار درستش کنم بگذار درستش کنم من بهتر می دونم. یعنی اگر اون مکانیک "باور" ش باشه که مکانیکی رو خیلی خوب میدونه تا ماشین شما رو "تعمیر" نکنه دست بردار نخواهد بود!

ما باید به بچه هایمان یاد دهیم به قول خودت چگونه وقتی کسی "خودش" خواست به او کمکی بکنیم. چون کمک کردن بخشی از اخلاق است و در هیچ دین و مذهب و مرام و کشوری کمک کردن به کسی که کمک می خواهد کار نکوهیده و بدی نیست که باعث ناسازگاری آدم شود.. این ذهنیت که من درست می گویم پس دیگران را اصلاح می کنم در اون اکستریمش یک کسی می شود مثل بن لادن که اتفاقا هم تحصیلکرده بوده هم دنیا دیده بوده و همه قاره ها را هم رفته بوده و هم مذهب رو خیلی خوب میشناخته و آدم عامی هم نبوده. ولی همین "باور" کار دست خودش و آمریکا و کلی کشور بدبخت دیگر در افغانستان و عراق و غیره داد.

اتفاقا آدم به نظر من به این اعتقاد داشته باشد که یک عقل ناکامل چراغ راهش است بهتر با بقیه تعامل می کند تا اینکه باور داشته باشد برداشتی که از یک چیز داشته الوهی و مقدس و حدشه ناپذیر است.
    دوست من شما بگو من از مذهب زده شدم قال قضیه روبکن! تا یک جاهاییشو با استدلال میاید جلو، آخرش می گی به نظر من عقل یک انسان ناکامل درستتر از عقل میلیاردها انسانه. اگه همه ما مسلمونها سرکار باشیم و خدایی هم نباشه، عقل اون انسان ناکامل از عقل اون انسانی که قرآن رو نوشته به مراتب کمتره! مطمئن باش شما اینو!!

farveh عزیز، استرالیا رفتار پلیس بسیار متفاوت از آمریکاست. درآمریکا من هم شنیدم کسی به پلیس برخورد کرد بهتره همراه خودش از این نمی دونم قرص برنجه، عدسه!!!، ماشه چیه...همراهش باشه (به خصوص اگر واقعا خلافی در کار باشه).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)