صفحه 14 از 151 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا اقامت دائم کانادا ارزش 120 هزار دلار را دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    مسلما پاسخ این سئوال بستگی به شرایط هر فرد داره! به من 120000 تا هم بدن نمیرم کانادا!
    نمیدونم این حرفتون حالت طعنه داشت یا نه؟از طرفی نوشتن این جمله تو انجمنی که اکثریت اعضای اون در انتظار اخذ ویزای مهاجرت کانادا هستن میتونه طعنه آمیز باشه و از طرفی ممکنه واقعا شرایط شما در کشور دیگه به قدری مطلوب باشه که حاضر نباشید اون رو با کانادا عوض کنید.
    طبق تحقیقاتی که من از افراد و سایتها و منابع مختلف دیگه کردم در حال حاضر کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است. برای مقایسه هم به نظر من کار درستی نیست که وقتی شرایط مهاجرت به دو تا کشور یکی نیست اونا رو باهم مقایسه کنیم. اگر حالتی بود که بطور همزمان به شما اجازه میداد بین آمریکا و کانادا یکی رو انتخاب کنید اونوقت این مقایسه شما بجا بود ولی در حال حاضر همونطور که عنوان تاپیک هم گویاست میخوایم ببینیم آیا اقامت دائم کانادا ارزش 120 هزار دلار را دارد؟ من نمیخوام آمریکا رو با کانادا مقایسه کنم ولی به نظر شما چرا آمریکا جزو ده کشور اول دنیاست که از اون به کانادا مهاجرت میکنن؟
    دریافت مدارک در سیدنی: 5 فوریه 2010 - فایل نامبر اول: 18 مارچ 2010 - دریافت مدارک در دمشق: 22 جون - صدور فایل نامبر دوم: 23 آگست ارسال به ورشو: 20 دسامبر 2011 -کد رشته:9212 مدیکال:11 جون 2014 ارسال آپدیت: 16 جولای- پاس ریکوئست:سوم نوامبر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad_r نمایش پست ها
    دقیقا. معیار های آدم ها فرق داره. من هم به هزار دلیل حاضر نیستم در آمریکا زندگی کنم و کانادا رو انتخاب کردم.

- من آدم خدا ناباوری (Atheist) هستم و مطمئنا کشور شدیدا مذهبی و خرافه گرایی مثل آمریکا بدردم نمیخوره! جرج بوش که فکر میکرد مسیح اونو فرستاده تا با تروریسم مبارزه کنه و بیشتر مردمش هم این حرف رو قبول داشتن. برای اولین بار در تاریخ آمریکا پارسال اوباما در یکی از سخنرانی هاش اشاره کرد که در آمریکا هم بی خدایان وجود دارند!
    - آزادی های اجتماعی کانادا خیلی خیلی بیشتر از آمریکاست. اینجا سالهاست که به حقوق اقلیت ها اهمیت داده میشه. به عنوان مثال ازدواج همجنسگرایان آزاده، آمریکا تا قبل از اوباما حاضر نبود حتی وجود همجنسگرایان رو بپذیره !
    - شما با یه آمریکایی حرف بزن. در پررویی که درجه یک هستن. در بی ادبی که مثال ندارن و معلوماتشون از کلاس اولی های ایران هم کمتره. اون وقت اونا رو با کانادایی ها مقایسه کن.

در مورد دانشگاه ها هم حرفی زده بودی که ام ای تی و هاروارد و فلان! شما یه امار بگیر. امریکا حدودا 4000 تا دانشگاه و موسسه اموزشی داره از این 4000 تا تعداد انگشت شماری اولن. اون وقت کانادا که 150 تا دانشگاه و موسسه آموزشی داره لااقل 20 تاش درجه یکن ! یه درصد بگیری متوجه میشی فرقشون چیه.

و مهمترین فرق از نظر من (که شاید باید براتون کلی توضیح داد که چرا مزیته کاناداست چون از قرار معلوم برای شما سیستم رفاه اجتماعی و بیمه درمانی و بیمه بیکاری و بیمه بازنشتگی و اینا که مزیت نیستن!) که من بعد 3 سال پاسپورت کانادایی میگیرم و کانادایی میشم ! اما برای آمریکا و اروپا باید سالها منتظر بود که آیا پاس بدن آیا ندن !

بازم میگم سیستم کانادا کمبود و کاستی هایی هم داره و هیچ چیزی هیچ جا پرفکت نیست.
    - آمریکا کشور مذهبی تریه. اما آمریکا 10 برابر کانادا جمعیت داره و 50 تا ایالت که از نظر مذهبی زمین تا آسمون با هم فرق دارن. آدم خدا ناباور میتونه بره ایالت نیویورک و ... و آدم خداباور میتونه بره آرکانزاس و ... محدودیتهای انتخاب در کانادا وجود داره.
    - "- شما با یه آمریکایی حرف بزن. در پررویی که درجه یک هستن. در بی ادبی که مثال ندارن و معلوماتشون از کلاس اولی های ایران هم کمتره. اون وقت اونا رو با کانادایی ها مقایسه کن.": به جز اینکه بعضی آمریکاییها معلوماتشون درباره بقیه نقاط جهان کمه، من چنین چیزهایی در آمریکا ندیدم.
    - در مورد گفته شما در مورد دانشگاهها والا من سکوت می کنم! یا من معنی دانشگاه درجه یک رو بد می فهمم، یا معنی انگشت شمار رو یا یه چیزی رو. (فقط این رو بگم ایندکس صحیح ایندکس نسبی نیست، ایندکس مطلقه، یعنی باید عدد مطلق مربوط به تعداد رو مقایسه کرد.)
    - بله، فرایند گرفتن پاسپورت کانادایی راحت تره و این برای بعضیها مزیت مهمی محسوب میشه. فرایند گرفتن پاسپورت آمریکایی هم برای فارغ التحصیل دکترا سرراسته، اما طولانی تره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    دوست عزیز شما فکر کنم مرجع اطلاعاتتون رسانه های آمریکایی باشه که همشون ضد کانادایی هستن، بهتون توصیه می کنم فیلم زیر رو ببینین:
    http://www.imdb.com/title/tt0386032/
    در مورد خدمات درمانی آمریکا و مقایسه اون با جاهای دیگه است و خصوصا کارامدی سیستم بهداشتی و بیمه فرانسه و کانادا رو نشون میده.
    فیلمش هم مستند است.
    دوماً از نظر اقتصادی حرف شما را برای بقیه فروم ترجمه کنم:
    در آمریکا تعداد کسانی که می تونین میلیونر بشن بیشتر از کاناداست، تعداد فقیر کانادا از آمریکا کمتره
    نتیجه این حرف: فاصله بین حداقل درآمد با حداکثر درآمد در آمریکا بیشتره، پول دار شدن در آمریکا آسونتره!
    حالا حدس بزنین کجا پولدار شدن از همه راحتتره؟ جواب همتون ایران است، آیا ایران از نظر اقتصادی بهتره؟
    در ضمن در مورد اون شاخصها و رنکینگ ها که همشون کانادا بالاتر از آمریکا است، علتش اینی که شما فرمودین نیست، بلکه اون رنکینگها در زمینه های مختلف هست، در مجموع در همه سالهای گذشته بدون استثنا کانادا بالاتر از آمریکا بوده. و تقریبا همه عوامل در این رنکینگ لحاظ شده.
    در مورد خود آمریکا کسی شک نداره که دانشگاههای خوب و با فاند فراوان وجود داره، ولی بحث سره ارزش 120 هزار دلار برای کانادا بود، که همه متفق القول اعتقاد دارن که ارزش داره! تازه گرون هم داره میشه! و دیگه 120 نیست فقط برای کبک تا آخر امسال 120 است.

پی نوشت:
    پست اول شما در این تاپیک اولین منفی بود که من در این فروم دادم، علتش هم این بود که هیچ توضیحی نداده بودین و فقط با حالت طعنه آمیز گفته بودین که اگه 120 هزار هم بگیرین نمیرین! خب معلومه که این پست به درد کسی نمیخوره، اگر از اول با دلیل عنوان می کردین منفی نمی دادم!
    دوست من ترجمه شما درست نیست و مصادره به مطلوب هم داره... ولی در عین حال مهم نیست، گفته پیشین من موجوده ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidfx نمایش پست ها
    نمیدونم این حرفتون حالت طعنه داشت یا نه؟از طرفی نوشتن این جمله تو انجمنی که اکثریت اعضای اون در انتظار اخذ ویزای مهاجرت کانادا هستن میتونه طعنه آمیز باشه و از طرفی ممکنه واقعا شرایط شما در کشور دیگه به قدری مطلوب باشه که حاضر نباشید اون رو با کانادا عوض کنید.
    طبق تحقیقاتی که من از افراد و سایتها و منابع مختلف دیگه کردم در حال حاضر کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است. برای مقایسه هم به نظر من کار درستی نیست که وقتی شرایط مهاجرت به دو تا کشور یکی نیست اونا رو باهم مقایسه کنیم. اگر حالتی بود که بطور همزمان به شما اجازه میداد بین آمریکا و کانادا یکی رو انتخاب کنید اونوقت این مقایسه شما بجا بود ولی در حال حاضر همونطور که عنوان تاپیک هم گویاست میخوایم ببینیم آیا اقامت دائم کانادا ارزش 120 هزار دلار را دارد؟ من نمیخوام آمریکا رو با کانادا مقایسه کنم ولی به نظر شما چرا آمریکا جزو ده کشور اول دنیاست که از اون به کانادا مهاجرت میکنن؟
    حالت طعنه نداشت.
    ببینید کانادا در مجموع یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است. چون اولا امکان خیلی از انواع مهاجرت به کشورهای دیگه وجود نداره یا سخته و اگر هم وجود داشته باشه شرایط بعضی مهاجران در کانادا بهتره. اما این به این معنی نیست که کانادا برای همه بهتره. به نظر من کانادا برای افراد بسیار تحصیل کرده (که قاعدتا مخاطبان اصلی این فروم هستند) محل مناسبی نیست. تراکم کسانی که دکترا دارند در کانادا بالاست، فرصتهای شغلی آکادمیک محدودتره. درآمدها پایین تره و هزینه ها بالاتره و ...
    من باید دموگرافی و اطلاعات آماری کسانی رو که از آمریکا به کانادا میان بدونم تا بتونم در این باره نظر درست بدم. اما نظر حدسیم که می تونه نادرست باشه اینه که تعداد قابل توجهی از افرادی که از آمریکا میان کانادا یا باید در آمریکا مشکل درآمد (فقر) داشته باشن، یا مشکل اقامت.

ApplyAbroad Veteran

با کمال احترام به همه، خیلی به حال خودم افسوس میخورم که وضعیت کشور ما باید به نوعی باشد که با یکدیگر بر سر دفاع از کشورهای بیگانه جدل کنیم. ما مهاجرین به نوعی بردگان قرن بیست و یک هستیم که حاضریم برای داشتن اندکی ازادی یا چیزهای دیگری که حق اولیه هر انسانی می باشد همه چیزمان را رها کنیم. کاش وضعیت کشورمان به نوعی بود که با این حدت و شدت از کشور خودمان دفاع می کردیم.
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

- آمریکا کشور مذهبی تریه. اما آمریکا 10 برابر کانادا جمعیت داره و 50 تا ایالت که از نظر مذهبی زمین تا آسمون با هم فرق دارن. آدم خدا ناباور میتونه بره ایالت نیویورک و ... و آدم خداباور میتونه بره آرکانزاس و ... محدودیتهای انتخاب در کانادا وجود داره.
    - "- شما با یه آمریکایی حرف بزن. در پررویی که درجه یک هستن. در بی ادبی که مثال ندارن و معلوماتشون از کلاس اولی های ایران هم کمتره. اون وقت اونا رو با کانادایی ها مقایسه کن.": به جز اینکه بعضی آمریکاییها معلوماتشون درباره بقیه نقاط جهان کمه، من چنین چیزهایی در آمریکا ندیدم.
    - در مورد گفته شما در مورد دانشگاهها والا من سکوت می کنم! یا من معنی دانشگاه درجه یک رو بد می فهمم، یا معنی انگشت شمار رو یا یه چیزی رو. (فقط این رو بگم ایندکس صحیح ایندکس نسبی نیست، ایندکس مطلقه، یعنی باید عدد مطلق مربوط به تعداد رو مقایسه کرد.)
    - بله، فرایند گرفتن پاسپورت کانادایی راحت تره و این برای بعضیها مزیت مهمی محسوب میشه. فرایند گرفتن پاسپورت آمریکایی هم برای فارغ التحصیل دکترا سرراسته، اما طولانی تره.
    در مورد مذهبی بودن یه آمار جالب بدم خودتون قضاوت کنین که آیا آمریکاییها فقط یکم مذهبی هستند یا به طرز وحشتناکی مذهبی زیاد دارن:
    طبق یک تحقیق انجام شده در 34 کشور دنیا در مورد پذیرش تکامل (evolution)،آمریکا در رده یکی مونده به آخر است !!!!!! یعنی فقط ترکیه زیر آمریکا قرار گرفته! در این 34 کشور، 32 تا کشور اروپایی و ترکیه و آمریکا بودند!
    http://www.foxnews.com/story/0,2933,207858,00.html
    http://www.livescience.com/health/060810_evo_rank.html
    ایسلند - دانمارک - سوئد و فرانسه به ترتیب اول تا چهارم هستن.(یعنی تعداد بیشتری باور به تکامل دارن)

حالا نکته جالبتر:
    93 درصد از دانشمندهای موجود در American national academy of sciences
    یا atheist هستن
    یا agnostic!!!

میشه نتیجه گرفت برای تحصیل کرده ها( دانشمندان(!) آینده) که قشر اعظم این فروم رو تشکیل میدن محیط مذهبی آمریکا گزینه خوبی نیست.
    خوتون هم در سخنرانیهای سیاست مدارها و رئیس جمهورهای گذشته آمریکا به کرات آمریکای مسیحی و مساله ایمان و ... رو برای رای جمع کردن به کار می برن. من مصاحبه هایی رو دیدم که از مردم می پرسیدن چرا به بوش رای می دین؟ جواب این بود :
    به خاطر ایمانش بهش رای میدم!

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    طبق یک تحقیق انجام شده در 34 کشور دنیا در مورد پذیرش تکامل (evolution)،آمریکا در رده یکی مونده به آخر است !!!!!!
    دلیلش واضحه چون در بعضی از ایالت ها تدریس نظریه تکامل در مدرسه ممنوع می باشد. یعنی ایران خودمون در این رابطه خیلی پیشرفته تر هست!!

Senior Member

شاید هم واقعا آمریکا از نظر علمی و دانشگاهی کشور ضعیفیه و تحت تاثیر مذهب عقب مونده. عاقلان دانند ...

ApplyAbroad Editor

- در نیویورک هم اکثریت ملت مذهبین و شاید به اندازه جاهای دیگه خرافاتی نباشن. اما همشون خداباورن!
    - فرق کانادا و آمریکا دقیقا در همینه. شما چه مسلمون دو آتیشه باشی چه مثل من آتئیست، در همه جای کانادا و در تک تک شهر هاش به راحتی میتونی زندگی کنی. لازم نیست به کانزاس یا نیویورک بری !
    - شما به اونجا عادت داری و بی ادبی هاشون رو نمیبینی. یه سفر بیا کانادا، و اینا رو با آمریکایی ها مقایسه کن، دقیقا معنی پر رویی و بی ادبی رو متوجه میشی.
    - آره، چند تا دانشگاه اول دنیا در آمریکاست. اما واقعا شما بین دانشگاه شماره 4 و 5 با 15 و 16 فرقی میبینی؟ اصلا به نظرت فرق دارن؟ شما برو ببین رنکینگ ها رو چطور محاسبه میکنن! سر 1 متر فضای سبز کم داشتن کلی رنک یه دانشگاه بالا پایین میشه. کانادا هم در داشتن دانشگاه درجه 1 و معتبر کمبودی نداره. تعداد دانشگاه هاش کمتره چون جمعیتش کمتره.

در هر صورت بهتر میبینم این بحث رو اینجا تموم کنم. الان نشستم دوباره تمام پست هاتون رو خوندم و نتیجه ای که از حرفاتون گرفتم اینه که در کیس خاص شما، که:
    - بیمه های بیکاری و درمانی براتون مهم نیستن،
    - جامعه خشک مذهب براتون مهم نیست،
    - رفاه اجتماعی براتون یه حسن نیست،
    - به حقوق اقلیت ها اهمیتی نمیدید،
    - سیستم اقتصادی کانادا - که خیلی خیلی کمتر از 7 کشور صنعتی دیگه در رکود ضربه خورد - رو قبول ندارین و بهش شبه سوسیالیستی میگین،
    - گرفتن پاسپورت براتون ارزشی نداره،

و اینکه فکر میکنید:
    - وزن فرهنگی و تاریخی کانادا از آمریکا کمتره
    - کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده
    - کانادا از نظر هویت تاریخی جزء بی هویت ترین هاست
    و شرایط آب و هوایی برای نوع بشر خوب نیست.

با توجه به گفته های خودتون، اروپا بهترین گزینه برای شماست و بعد از فارغ التحصیلی ایشالا اونجا تشریف می برید.

اما این انتخاب شما قابل تعمیم به هیچ کسی دیگه ای نیست.

با تشکر از شما.

پیوست: برای اینکه آقای معینی و دیگر مدیر ها نگن بحثمون بی ربطه، به نظر من 120،000 دلار می ارزه.
    ویرایش توسط mammad_r : October 9th, 2010 در ساعت 07:44 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad_r نمایش پست ها
    - در نیویورک هم اکثریت ملت مذهبین و شاید به اندازه جاهای دیگه خرافاتی نباشن. اما همشون خداباورن!
    - فرق کانادا و آمریکا دقیقا در همینه. شما چه مسلمون دو آتیشه باشی چه مثل من آتئیست، در همه جای کانادا و در تک تک شهر هاش به راحتی میتونی زندگی کنی. لازم نیست به کانزاس یا نیویورک بری !
    - شما به اونجا عادت داری و بی ادبی هاشون رو نمیبینی. یه سفر بیا کانادا، و اینا رو با آمریکایی ها مقایسه کن، دقیقا معنی پر رویی و بی ادبی رو متوجه میشی.
    - آره، چند تا دانشگاه اول دنیا در آمریکاست. اما واقعا شما بین دانشگاه شماره 4 و 5 با 15 و 16 فرقی میبینی؟ اصلا به نظرت فرق دارن؟ شما برو ببین رنکینگ ها رو چطور محاسبه میکنن! سر 1 متر فضای سبز کم داشتن کلی رنک یه دانشگاه بالا پایین میشه. کانادا هم در داشتن دانشگاه درجه 1 و معتبر کمبودی نداره. تعداد دانشگاه هاش کمتره چون جمعیتش کمتره.

در هر صورت بهتر میبینم این بحث رو اینجا تموم کنم. الان نشستم دوباره تمام پست هاتون رو خوندم و نتیجه ای که از حرفاتون گرفتم اینه که در کیس خاص شما، که:
    - بیمه های بیکاری و درمانی براتون مهم نیستن،
    - جامعه خشک مذهب براتون مهم نیست،
    - رفاه اجتماعی براتون یه حسن نیست،
    - به حقوق اقلیت ها اهمیتی نمیدید،
    - سیستم اقتصادی کانادا - که خیلی خیلی کمتر از 7 کشور صنعتی دیگه در رکود ضربه خورد - رو قبول ندارین و بهش شبه سوسیالیستی میگین،
    - گرفتن پاسپورت براتون ارزشی نداره،

و اینکه فکر میکنید:
    - وزن فرهنگی و تاریخی کانادا از آمریکا کمتره
    - کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده
    - کانادا از نظر هویت تاریخی جزء بی هویت ترین هاست
    و شرایط آب و هوایی برای نوع بشر خوب نیست.

با توجه به گفته های خودتون، اروپا بهترین گزینه برای شماست و بعد از فارغ التحصیلی ایشالا اونجا تشریف می برید.

اما این انتخاب شما قابل تعمیم به هیچ کسی دیگه ای نیست.

با تشکر از شما.
    - شما در آمریکا هم با هر اعتقادی در هرجایی می تونی به راحتی زندگی کنی و در کانادا هم می تونی.
    - دوست من از مثلا 20 تا دانشگاه اول دنیا چندتاش تو کاناداست چند تاش تو آمریکا؟ از 50 تا چی؟ (http://www.arwu.org/ARWU2010.jsp)

- این نقشه و این مقاله جالب هستن.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Re...th_America.png
    - بیمه های بیکاری و درمانی براتون مهم نیستن: دسترسی به نطام بداشتی برام مهمه و آمریکا از این نظر بهتره به نظرم برای من.
    - جامعه خشک مذهب براتون مهم نیست: قابلیت همزیستی برام مهمه و آمریکا این قابلیت رو به اندازه بسیار بیشتر از کافی داره. (حتی مالزی هم این قابلیت رو به اندازه کافی داره. برای این میگم که شما که تجربه زندگی در مالزی خداباور و مسلمان رو هم داری.)
    - رفاه اجتماعی براتون یه حسن نیست: رفاه اجتماعی و رفاه زندگی شحصی مطمئنا هر دو حسن هستند و هر دوی اینها در مجموع در آمریکا بیشتر از کانادا هستند (مقایسه دهک های بالای جامعه).
    - به حقوق اقلیت ها اهمیتی نمیدید: ؟؟؟!
    - سیستم اقتصادی کانادا - که خیلی خیلی کمتر از 7 کشور صنعتی دیگه در رکود ضربه خورد - رو قبول ندارین و بهش شبه سوسیالیستی میگین: دوست من این اسم اون سیستمه، من نمی گم. والا ما سر کلاسهامون هم همین رو میگفتیم و میگیم. درباره رکود هم بحث فراتر از اینه که من بخوام اینجا درباره اش بحث کنم.
    - گرفتن پاسپورت براتون ارزشی نداره: ارزش داره، اما اینکه اون پاسپورت من رو پابند کدوم نقطه جغرافیایی جهان بکنه هم مهمه.

انتخاب هیچ کس قرار نیست به کس دیگه ای تعمیم پیدا کنه. همه حرفها رو میشنون و بعد تصمیم خودشون رو میگیرن.
    ویرایش توسط سهیل : October 9th, 2010 در ساعت 08:35 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)