صفحه 16 از 38 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط roxionette نمایش پست ها
    سلام، من لیسانس فیزیک هستم، می خواستم ببینم اصلا می‌تونم واسه master معماری اپلای کنم واسه اروپا؟ یا اصلا چیکار باید بکنم؟؟؟ ممنون میشم واقعا اگر جواب من رو بدید.
    چرای نمی تونید. اما خیلی سخت هست قبول شدندش. شما باید بهشون اثبات کنید که معماری رو بلدید. بخاطر همین کارتون سخته. اما کار نشد نداره.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

با سلام و تبریک سال نو

من حدودا 2ماه دیگه نتایج آزمون ارشد که دادم میاد و هدفم از کنکور دادن این بود که بتونم برم اونور.

و الان برای انتخاب رشته از شما پیشنهاد می خواستم.

به نظر شما آیا رشته زلزله اونور بازار کار مناسبی دارد؟(از بین زلزله-مدیریت ساخت-راه و ترابری-خاک و پی کدومش بهتره اونور؟)

سوال دیگرم هم درباره این کشورها و اینکه مثلا بعد از فارغ التحصیلی کشوری مثل سویس-نروژ بهتر است یا آمریکا-کانادا یا مثلا استرالیا-نیوزلند؟

با تشکر
    آرش

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    با سلام و تبریک سال نو

من حدودا 2ماه دیگه نتایج آزمون ارشد که دادم میاد و هدفم از کنکور دادن این بود که بتونم برم اونور.

به نظر شما آیا رشته زلزله اونور بازار کار مناسبی دارد؟(از بین زلزله-مدیریت ساخت-راه و ترابری-خاک و پی کدومش بهتره اونور؟)

سوال دیگرم هم درباره این کشورها و اینکه مثلا بعد از فارغ التحصیلی کشوری مثل سویس-نروژ بهتر است یا آمریکا-کانادا یا مثلا استرالیا-نیوزلند؟

با تشکر
    آرش
    زلزله تو اروپا که میدونم طرفدار نداره تو امریکارو نمیدونم....
    تو رشته ی عمران و معماری جایی بهتر از امریکا برای تحصیل علم و نشون دادن خود وجود نداره ولی این خیلی خیلی بستگی به علاقه و شرایط شما داره....
    خیلی ها به خاطر گروون بودن+دور بودن+ تردد سخت بین ایران و امریکا و... نمیرن امریکا....
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    با سلام و تبریک سال نو

با تشکر
    آرش
    سلام
    کانادا هم متاسفانه فقط 2-3 دانشگاه منحصرا رشته مهندسی زلزله رو ارائه میده. تازه جاهایی که دور از گسل هستن
    فکر میکنم بهترین دانشگاه ها واسه رشته زلزله دانشگاه های ایالت های غربی آمریکا هستن مثلا طرف های کالیفرنیا

با تشکر از دوستان
    کشورهایی نظیر استرالیا و نیوزلند بخصوص نیوزلند چطور؟
    آیا آنها هم شرایطی مشابه اروپا دارند؟
    در مورد کار بعد از تحصیل چطور؟بازار کار خوبی داره توی این کشورها؟
    با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

دوستان کسی می دونه داشتن مدرک این دوره هایی که بعضی دانشگاه هایی مثل تهران و بهشتی و ... دارن و رشته هایی مثل معماری داخلی و یا تکنولوژی معماری و ... برگزار می کنند می تونه کمک کنه به کسی که رشته لیسانسش مثلا عمران یا معماری نبوده برای اینکه برای ارشد بتونه تو این رشته ها پذیرش بگیره؟؟ مثلا اینطوری بگه که اینقدر ساعت این دروس مرتبط رو گذروندم و گواهی هم گرفتم و از استاد های همون دوره ها (که معمولا همون استادهای همون دانشگاه ها هم هستن) هم ریکام بگیره می تونه موثر باشه و شانس پذیرش رو ایجاد کنه؟؟؟
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nilo0far نمایش پست ها
    دوستان کسی می دونه داشتن مدرک این دوره هایی که بعضی دانشگاه هایی مثل تهران و بهشتی و ... دارن و رشته هایی مثل معماری داخلی و یا تکنولوژی معماری و ... برگزار می کنند می تونه کمک کنه به کسی که رشته لیسانسش مثلا عمران یا معماری نبوده برای اینکه برای ارشد بتونه تو این رشته ها پذیرش بگیره؟؟ مثلا اینطوری بگه که اینقدر ساعت این دروس مرتبط رو گذروندم و گواهی هم گرفتم و از استاد های همون دوره ها (که معمولا همون استادهای همون دانشگاه ها هم هستن) هم ریکام بگیره می تونه موثر باشه و شانس پذیرش رو ایجاد کنه؟؟؟
    سلام.
    به نظرم می تونه موثر باشه. حتماً نیاز نیست آدم مدرک تحصیلی دو یا چهارساله داشته باشه. اصل بر این هست که نشون بدین به طریقی تو زمینه مورد نظر تجربه دارین و از اون مهمتر خودتون رو مشتاق و علاقمند نشون بدین. تو خود آمریکا شما اگه علاقمند باشین با پرداخت هزینه های مربوطه، می تونین برین به صورت دلخواه از یه دانشکده Course بردارین و پاس کنین و مثل اینجا بگیر و ببند نداره که برای مهمون شدن تو کلاس یه استاد تو یه دانشگاه دیگه، از قبل باید باهاش هماهنگ کنی و مجوز ورود به دانشگاه بگیری و الخ. حتی اونجا دوره هایی تحت عنوان Graduate Certificate Degree هست که مختص افرادی هست که سابقه کار دارن و نمیخوان مجدداً به سبک سنتی درس بخونن، بلکه میخوان تو یه زمینه خاص اطلاعاتشون رو بالا ببرن و شبیه همین دوره های کوتاه مدت داخلی هست. با توجه به این که این دوره ها از نظر زمانی خیلی هم کوتاه مدت نیستن (اینطور که من دیدم اکثراً یه ساله هستن)، دروسی که پاس میشه مشابه دروس پاس شده در مقطع ارشد همون رشته و اساتید تقریباً همون اساتید هستن و دانشگاه خودش گواهینامه انگلیسی معتبر میده، به نظرم برای اپلای ارزش داره. البته در مورد هزینه هاش نظری ندارم.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان . یک سوال ...
    برادر من در یک صورت می خواد واسه PHD اپلای کنه که بدونه فاند کامل میگیره و مشکل هزینه نباشه. تنها مشکلش هم نداشتن مدرک زبان هستش
    چون ممکنه وقت زیادی بزاره واسه تافل یا آیلتس اما در آخر فاند یا پذیرش مناسبی گیرش نیاد (چون اینجا سرش شلوغه )
    حالا ممکنه با یه استاد بشه صحبت کرد ( زمانش اصلا مهم نیست ، حتی 2013 یا 2014 ) و قول ازش گرفت بعد شروع به خوندن زبان کرد ؟ چون فک کنم 6-8 ماه واسه زبان وقت
    نیاز داشته باشه ... استادا واسه آینده جواب میدن ؟ نظرتون چیه ؟
    شرایط :
    سن 33
    لیسانس عمران - عمران چمران اهواز (معدل 14.8)
    فوق زلزله تربیت مدرس (معدل 17.01) و رتبه اول فارغ التحصیلی
    نفر اول مسابقات دینامیک سازه دانشگاه خواجه نصیر
    6 ژورنال داخلی و 3 تا خارجی
    11 سال سابقه کار (مقاوم سازی چند سازه، و.................. )
    مدرک مقاوم سازی- grade 2 مشاور -

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    سلام دوستان . یک سوال ...
    برادر من در یک صورت می خواد واسه PHD اپلای کنه که بدونه فاند کامل میگیره و مشکل هزینه نباشه. تنها مشکلش هم نداشتن مدرک زبان هستش
    چون ممکنه وقت زیادی بزاره واسه تافل یا آیلتس اما در آخر فاند یا پذیرش مناسبی گیرش نیاد (چون اینجا سرش شلوغه )
    حالا ممکنه با یه استاد بشه صحبت کرد ( زمانش اصلا مهم نیست ، حتی 2013 یا 2014 ) و قول ازش گرفت بعد شروع به خوندن زبان کرد ؟ چون فک کنم 6-8 ماه واسه زبان وقت
    نیاز داشته باشه ... استادا واسه آینده جواب میدن ؟ نظرتون چیه ؟
    شرایط :
    سن 33
    لیسانس عمران - عمران چمران اهواز (معدل 14.8)
    فوق زلزله تربیت مدرس (معدل 17.01) و رتبه اول فارغ التحصیلی
    نفر اول مسابقات دینامیک سازه دانشگاه خواجه نصیر
    6 ژورنال داخلی و 3 تا خارجی
    11 سال سابقه کار (مقاوم سازی چند سازه، و.................. )
    مدرک مقاوم سازی- grade 2 مشاور -
    سلام.
    اگه هدف برادرتون دانشگاههای آمریکاست، اساتید دانشگاههای آمریکا تا زمانی که متقاضی نمره تافل و GRE نداشته باشه تقریباً حاضر نیستن هیچ صحبت جدی راجع به پذیرش یا کمک هزینه با متقاضی داشته باشن یا این که اصلاً بخوان قولی بدن، چون این دو تا جزو شروط لازم محسوب میشن. در مورد بقیه کشورها هم که نمره زبان صرفاً یکی از پیش نیازهای اخذ پذیرش هست و تاثیرش خیلی زیاد نیست، این که استادی به فردی قول صد در صد بده خیلی متعارف نیست، چون فرضاً شاید استاد به اون فرد چراغ سبز نشون بده منتهی اصلاً کمیته پذیرش دانشگاه متقاضی رو رد کنه یا این که در همین مدت یه متقاضی به مراتب قوی تر برای اون پوزیشن اپلای کنه و اون موقع استاد دلیلی نمی بینه که منتظر فردی بمونه که احتمالاً خیلی هم ازش شناختی نداره، از طرفی حتی اگه یه متقاضی به یه استاد بگه من صد در صد میخوام با شما همکاری داشته باشم بعید نیست که در همین مدت پوزیشن بهتری گیرش بیاد و دیگه دلش نخواد با استاد قبلی کار کنه یا اصلاً مشکلی پیش بیاد و نتونه اپلای کنه. در مجموع در قضیه پذیرش متقاضی خیلی تعیین کننده شرایط نیست، بلکه مجبوره شرایطی که از طرف استاد و دانشگاه تعیین میشه رو بپذیره (در واقع در قضیه پذیرش اول متقاضی باید برادریش رو ثابت بکنه نه استاد و دانشگاه) و تا زمانی که متقاضی به طور رسمی برای اخذ پذیرش از یه دانشگاه اقدام نکنه و offer رو accept نکنه، تقریباً هیچ قول و قراری دارای اعتبار نیست. اساتید هم معمولاً از این قولها به کسی نمیدن و زیر بار چنین قولهایی هم نمیرن، حتی فکر می کنم اگه کسی بهشون ایمیل بزنه و ازشون در مورد پذیرش با کمک هزینه، تضمین بخواد یه جوری حس می کنن بهشون توهین شده. نهایت لطفی که اساتید ممکنه به یه متقاضی تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی بکنن اینه که اگه ببینن رزومه اش قوی و اصطلاحاً Eye-catching هست بهش میگن رزومه ات خوبه و این که برای بحث کمک هزینه در نظرش می گیرن. به هر حال برادر شما اگه به طور جدی به دنبال تحصیل در کشورهای خارجی هست باید یه حداقل وقتی رو صرف فراهم کردن مدارک لازم جهت اپلای و جستجو در سایت دانشگاهها و جمع آوری اطلاعات لازم بکنه (البته شما هم می تونین کمکشون بکنین) ولی نه استاد، نه بنده و نه هیچکس دیگه نمی تونه به ایشون تضمینی برای دریافت پذیرش با کمک هزینه کامل بده. رزومه ایشون به طور عمومی خوب هست و واجد شرایط اخذ پذیرش هستن، منتهی بدون نمره زبان (و GRE در صورتی که هدفشون آمریکاست) نمیشه قضاوت کاملی در مورد رزومه شون داشت. ضمن این که کلاً بحث پذیرش خیلی دارای قانون مشخص و روتینی نیست که بخوایم در مورد شانس پذیرششون به عدد اظهار نظر کنیم.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Banned

سلام
    دوستان به راهنمایتون احتیاج دارم
    از ۲تا دانشگاه در مقطع مستر یکی‌ در گرایش Transportation Engineering و یکی‌ Construction Management پذیرش گرفتم
    شرایط هردو دانشگاه مثل هم هست و فقط گرایش هست که می‌تونه دانشگاه آیندم رو مشخص کنه
    من تقریبا اطلاع زیادی از این ۲ گرایش ندارم. دوستان کدوم گرایش میتونه آینده شغلی‌ و شغل بهتری رو برام به وجود بیاره?هردو آمریکاست و می‌خوام تا دکترا ادامه بدم
    راستی‌ خودم درس‌های محاسباتی رو به درسهای حفظی ترجیح میدم
    ممنون