صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 79

موضوع: تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ اقامت

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghi37 نمایش پست ها
    با سلام.
    ممنون میشم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه.
    من سال 2010 پی آر کانادا بودم ولی دیگه نتونستم برگردم کانادا تا الان که از دانشگاه پذیرش گرفتم و برای study permit اپلای کردم خود سفارت بهم پیشنهاد داد که میتونم برای travel document اقدام کنم.
    فرم هایی که لازم هست برای سفارت بفرستیم ی چک لیست و یکی هم اطلاعات هست درسته؟ چه مدارک دیگه ای باید اضافه کنم؟
    50 دلاری که باید به حساب سفارت واریز بشه رو میشه با ویزا کارت انلاین پرداخت کرد یا نه؟ اگه باید حتما حضوری پرداخت شه شماره حساب و بانکی که باید پول پرداخت بشه رو میشه لطف کنید؟
    70.8 لیر رو میشه به صورت نقدی آژانس به سفارت تحویل بده دیگه درسته؟
    برای گرفتن travel document بایستی residency requirements رو رعایت کرده باشید. یعنی در 5 سال گذشته حداقل هم ارز 2 سال رو در کانادا گذرونده باشید یا این که یکی از شرایط استثنا شامل حالتون بشه. البته توصیه ی سفارت درسته و شما مادامی که مقیم دایم هستید، نمی تونید برای هیچ نوع ویزا یا مجوز اقامتی دیگه ای درخواست بفرستید. همچنین وضعیت اقامت دایم چه شرایطش رو رعایت کرده باشید چه نه خود به خود از بین نمی ره و باید یه افسر مهاجرتی موقع صدور کارت اقامت یا travel document تصمیم گیری کنه. اما اگر شرایطش رو از دست داده باشید و دیگه براتون مهم نباشه، می شه به جای این که درخواست travel document کنید و منتظر بشید که یه افسر مهاجرتی تصمیم بگیره که شما دیگه status خودتون رو از دست دادید و بعد از رد شدن travel document تازه درخواست study permit کنید (=هزینه ی بیجا و اتلاف زمان زیاد)، از آغاز، داوطلبانه (لینک) از وضعیت اقامت دایمتون انصراف بدید و سپس برای study permit اپلای کنید.
    برای شیوه های پرداخت هزینه البته سایر دوستان بهتره کمکتون کنند.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghi37 نمایش پست ها
    با سلام.
    ممنون میشم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه.
    من سال 2010 پی آر کانادا بودم ولی دیگه نتونستم برگردم کانادا تا الان که از دانشگاه پذیرش گرفتم و برای study permit اپلای کردم خود سفارت بهم پیشنهاد داد که میتونم برای travel document اقدام کنم.
    فرم هایی که لازم هست برای سفارت بفرستیم ی چک لیست و یکی هم اطلاعات هست درسته؟ چه مدارک دیگه ای باید اضافه کنم؟
    50 دلاری که باید به حساب سفارت واریز بشه رو میشه با ویزا کارت انلاین پرداخت کرد یا نه؟ اگه باید حتما حضوری پرداخت شه شماره حساب و بانکی که باید پول پرداخت بشه رو میشه لطف کنید؟
    70.8 لیر رو میشه به صورت نقدی آژانس به سفارت تحویل بده دیگه درسته؟
    سلام، همه سوالاتتون در پست های قبلی جواب داده شده است. پست اول رو به دقت بخونید. در مورد هزینه: باید هزینه CIC رو آنلاین و هزینه سفارت ترکیه رو در بانک ترکیه ای به شرحی که در پست های قبلی اومده پرداخت کنید.

دوستان یه راهنمایی میخواستم ازتون. ما برای ویزای سرمایه گذاری کبک حدود ۶ سال قبل اقدام کرده بودیم و الان بالاخره pass request شدیم البته یک نفر از اعضای خانواده رو از پرونده حذف کردن. مهلت پاس ریکوئست هم تا ۶ آگوسته، حالا اگه تا این تاریخ پاس هامون رو نفرستیم، چه اتفاقی میفته؟ هیچ راهی برای تمدیدش نیست؟ چون یکماه دیگه پاس هامونو لازم داریم و نمیخایم به خاطر این کانادای کلاهبردار، از یک سفر که کلی از قبل براش برنامه ریزی کردیم محروم بشیم چون دیگه هیچ کدوممون هم علاقه ای برای رفتن به کانادا نداریم و صرفا به خاطر هزینه های بیخود و زیادی که کردیم، شاید برای گرفتن ویزا اقدام کنیم. حالا اگه ویزا رو بگیریم، مهلت لندینگ تا یکسال بعد از مدیکاله، درسته؟ حالا اگه تو این مدت، لندینگ نکنیم چه اتفاقی میفته؟ کلا همه چی کنسل میشه یا میشه در ادامه ازش استفاده کرد چون خیلی بعید میدونم تو ۶ ماه آینده برنامه ای برای رفتن به اون قطب شمال ( کانادا ) داشته باشیم. اگه الان پاس ها رو نفرستیم، میتونیم مبلغی از پرداخت هامونو ازشون پس بگیریم مثل لندینگ فی یا هزینه های دیگه رو ؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    دوستان یه راهنمایی میخواستم ازتون. ما برای ویزای سرمایه گذاری کبک حدود ۶ سال قبل اقدام کرده بودیم و الان بالاخره pass request شدیم البته یک نفر از اعضای خانواده رو از پرونده حذف کردن. مهلت پاس ریکوئست هم تا ۶ آگوسته، حالا اگه تا این تاریخ پاس هامون رو نفرستیم، چه اتفاقی میفته؟ هیچ راهی برای تمدیدش نیست؟ چون یکماه دیگه پاس هامونو لازم داریم و نمیخایم به خاطر این کانادای کلاهبردار، از یک سفر که کلی از قبل براش برنامه ریزی کردیم محروم بشیم چون دیگه هیچ کدوممون هم علاقه ای برای رفتن به کانادا نداریم و صرفا به خاطر هزینه های بیخود و زیادی که کردیم، شاید برای گرفتن ویزا اقدام کنیم. حالا اگه ویزا رو بگیریم، مهلت لندینگ تا یکسال بعد از مدیکاله، درسته؟ حالا اگه تو این مدت، لندینگ نکنیم چه اتفاقی میفته؟ کلا همه چی کنسل میشه یا میشه در ادامه ازش استفاده کرد چون خیلی بعید میدونم تو ۶ ماه آینده برنامه ای برای رفتن به اون قطب شمال ( کانادا ) داشته باشیم. اگه الان پاس ها رو نفرستیم، میتونیم مبلغی از پرداخت هامونو ازشون پس بگیریم مثل لندینگ فی یا هزینه های دیگه رو ؟
    اگه پاستون به هر دلیلی نمیتونید بفرستید سفارت، ایمیل بزنید و زمان رو تمدید کنید. اصولا باید این کار رو بکنن. نفرستید و کاری هم نکنید فکر کنم پروسه ویزا رو دوباره باید طی کنید. اینا ماشینی عمل میکنن و با یه تیک ساده در سیستم راحت میگن از نو اقدام کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ اقامت

سلام
    اینو می پرسم چون تا الان بحث نشده، شاید مشکل کس دیگری هم با دیدن پاسخ حل بشه.
    ما نوروز۹۴لند کردیم و بدون کارت چندهفته بعد خارج شدیم تا الان که آذر۹۶هست. میخواهیم برگردیم و بنابراین تراول داک می خواهیم. یعنی ۳۳ماهه که اونجا نبودیم. می خواهیم جوری بریم که ۲ماه بیشتر از مدت residency obligation باشه(جمعا۲۶ماه). برای تراول داک هم ۲ماه بادخور گذاشتیم و دنبال اژانس مناسبیم.
    تو همین اوضاع، یکی از دفاتر گفت که شانسمون برای دریافت تراول داک کمه بویژه که سال گذشته نرفتیم اونجا. گفتم که برابر قانون تاجایی که میدونم، مشکلی نباید باشه و گفت از روی تجربه میگه. راستش کمی نگران شدم. می خواستم بدونم
    ۱.قانونی در این باره وجود داره؟
    ۲.کیس مشابه ونتیجه اش رو‌سراغ دارید؟
    ۳.نظر شخصی تون چیه؟
    ۴.چه کاری انجام بدیم بهتره؟

سپاس فراوان

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ اقامت

نقل قول نوشته اصلی توسط Ryanmehr نمایش پست ها
    سلام
    اینو می پرسم چون تا الان بحث نشده، شاید مشکل کس دیگری هم با دیدن پاسخ حل بشه.
    ما نوروز۹۴لند کردیم و بدون کارت چندهفته بعد خارج شدیم تا الان که آذر۹۶هست. میخواهیم برگردیم و بنابراین تراول داک می خواهیم. یعنی ۳۳ماهه که اونجا نبودیم. می خواهیم جوری بریم که ۲ماه بیشتر از مدت residency obligation باشه(جمعا۲۶ماه). برای تراول داک هم ۲ماه بادخور گذاشتیم و دنبال اژانس مناسبیم.
    تو همین اوضاع، یکی از دفاتر گفت که شانسمون برای دریافت تراول داک کمه بویژه که سال گذشته نرفتیم اونجا. گفتم که برابر قانون تاجایی که میدونم، مشکلی نباید باشه و گفت از روی تجربه میگه. راستش کمی نگران شدم. می خواستم بدونم
    ۱.قانونی در این باره وجود داره؟
    ۲.کیس مشابه ونتیجه اش رو‌سراغ دارید؟
    ۳.نظر شخصی تون چیه؟
    ۴.چه کاری انجام بدیم بهتره؟

سپاس فراوان

این قانونه (رجوع کنید به (A28(2)(b)(i ) و دقیق هم اعمال میشه: اگر درخواست شما زمانی به سفارت برسه که با احتساب حدفاصل زمانی که «بناست سفر کنید تا پایان 5 سال بعد از تاریخ لندینگتون»، و همون چند هفته ای که در کانادا بودید بتونید 730 روز رو در تئوری برسونید، eligible هستید و براتون صادر می کنند. منتها برای ارسال مدارک وقت رو هدر ندید و بلافاصه درخواست کنید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

سپاس
    پاسخ بسیار دقیق و روشنی است.
    سپاس مجدد

Junior Member

سلام
    چندتا سوال دارم ممنون میشم دوستان با تجربه کمک کنن
    من سه سال پیش اسپانس شدم توسط یه خانمی که باهاش ازدواج کرده بودم و من ۱۱۷ روز بیشتر اونجا نبودم. بدون طلاق برگشتم پی ار کارتم گم شده و الان میخوام برگردم کانادا.
    من کارای ثبت طلاقم رو انجام دادم و منتظرم اون امضا کنه و واسم پست کنه. کسی میدونه که اگر طلاقم ثبت بشه در ایران بازهم شامل تراول داکیومن میشم یا نه؟
    مشکل دومم اینه که اگر قرار به پر کردن دوسال از پنج سال باشه باید ۴۰ روز دیگه کانادا باشم.
    هیچ شماره ی شهروندی و کد پی ار کارتی هم بادم نیست.
    با توجه به زمانبر بودن تراول داکیومنت
    کسی راه حلی داره زودتر از استتوسم باخبر بشم؟ تلفنی به هیچ نتیجه ای نمیرسم.
    آیا حضوری برم انکارا و سفارت زودتر جواب میگیرم؟ با ایمیل بزنم؟
    بهترین روش کدومه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaa1371 نمایش پست ها
    سلام
    چندتا سوال دارم ممنون میشم دوستان با تجربه کمک کنن
    من سه سال پیش اسپانس شدم توسط یه خانمی که باهاش ازدواج کرده بودم و من ۱۱۷ روز بیشتر اونجا نبودم. بدون طلاق برگشتم پی ار کارتم گم شده و الان میخوام برگردم کانادا.
    من کارای ثبت طلاقم رو انجام دادم و منتظرم اون امضا کنه و واسم پست کنه. کسی میدونه که اگر طلاقم ثبت بشه در ایران بازهم شامل تراول داکیومن میشم یا نه؟
    مشکل دومم اینه که اگر قرار به پر کردن دوسال از پنج سال باشه باید ۴۰ روز دیگه کانادا باشم.
    هیچ شماره ی شهروندی و کد پی ار کارتی هم بادم نیست.
    با توجه به زمانبر بودن تراول داکیومنت
    کسی راه حلی داره زودتر از استتوسم باخبر بشم؟ تلفنی به هیچ نتیجه ای نمیرسم.
    آیا حضوری برم انکارا و سفارت زودتر جواب میگیرم؟ با ایمیل بزنم؟
    بهترین روش کدومه؟
    If you are outside Canada, go to the nearest visa office. Then you need to apply for a permanent resident travel document (PRTD) to return to Canada. When you are back in Canada, you can continue with your application.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    If you are outside Canada, go to the nearest visa office. Then you need to apply for a permanent resident travel document (PRTD) to return to Canada. When you are back in Canada, you can continue with your application.
    من پی آر کارتم یکسال و ده ماه دیگه اعتبار داره و من ۱۱۷ روز اونجا بودم. برای درخواست تراول داکیونت مدارک رو پست کنم یا حضوری برم؟ کدومش رودتر پاسخگو هست؟ آیا اصلا حضوری برم سفارت توی انکارا میشه تراول داکیومنت درخواست داد؟۰

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)