صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 213

موضوع: تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط - سال های 2014 و 201

نقل قول نوشته اصلی توسط dandelion2015 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من برای یکی از دانشگاهای استرالیا اقدام کردم و یکی از اساتید اوکی داد و گفته بود پروپوزال آماده کنم! اما امروز این طور بهم جواب دادن:
    I was recently told that applicants from Iran are unlikely to obtain Australia visa. I therefore strongly suggest you to apply
    your study in a country where Iran is not listed as a sanctioned country. I feel the responsibility to let you know the truth

حالا میخواستم نظر شما رو در این ارتباط جویا بشم که آیا واقعا به تازگی مسائل مربوط به تحریم وخیم تر شده؟؟؟

مسأله ای که ایشون مطرح کردن (مشکل در گرفتن ویزا برای ایرانی ها) صحیح نیست و اخیرا تغییری در صدور ویزای دانشجویی برای ایرانی ها داده نشده و خیلی از دوستان ویزا گرفتن. شاید منظور ایشون این بوده که به خاطر تحریمها، به دانشجویان ایرانی اجازه نمیدن که روی یک سری موضوعات کار کنن. این مسأله هم مربوط به فرآیند گرفتن اسکولارشیپ هست و اگر موضوع پروپوزال شما جزء مسائلی باشه که تحریم هستن اصلا به شما اسکولارشیپ نخواهند داد و کار به درخواست ویزا نمیرسه.

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط - سال های 2014 و 201

نقل قول نوشته اصلی توسط dandelion2015 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من برای یکی از دانشگاهای استرالیا اقدام کردم و یکی از اساتید اوکی داد و گفته بود پروپوزال آماده کنم! اما امروز این طور بهم جواب دادن:
    I was recently told that applicants from Iran are unlikely to obtain Australia visa. I therefore strongly suggest you to apply
    your study in a country where Iran is not listed as a sanctioned country. I feel the responsibility to let you know the truth

حالا میخواستم نظر شما رو در این ارتباط جویا بشم که آیا واقعا به تازگی مسائل مربوط به تحریم وخیم تر شده؟؟؟

دوست عزیز نگران نباشید. در تایید صحبت های دوست عزیزم Vahidet سه تا از همدوره ای های من امسال ویزا گرفتند و رفتند. یکی از این دوستان روی کامپوزیت و سرامیک کار میکرد که موضوع بسیار حساسیه. یکی دیگه هم روی مبحث انتن. هر دو هم حساس هستند. همین دیروز هم با هم در تماس بودیم. همه چیز به پروپوزال بستگی داره. بنابراین نگران نباشید.
    ویرایش توسط vahidet : May 20th, 2015 در ساعت 07:06 AM دلیل: ویرایش نقل قول
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmohsen نمایش پست ها
    دوست عزیز نگران نباشید. در تایید صحبت های دوست عزیزم Vahidet سه تا از همدوره ای های من امسال ویزا گرفتند و رفتند. یکی از این دوستان روی کامپوزیت و سرامیک کار میکرد که موضوع بسیار حساسیه. یکی دیگه هم روی مبحث انتن. هر دو هم حساس هستند. همین دیروز هم با هم در تماس بودیم. همه چیز به پروپوزال بستگی داره. بنابراین نگران نباشید.
    سلام
    موضوع پروپوزال من bio-ceramic coating بود و متاسفانه دانشگاه وسترن حتی آفر هم به من نداد.
    یه سوال داشتم؛ نانومتریال هم جز موضوعات حساس هست؟

رشته و دانشگاه

ببین نانومتریال خودش به تنهایی مشمول تحریم ها هست ولی اینجور نیست که اسم نانومواد بیاد ریجکت بشه. بستگی داره که کاربردش به چه شکل تعریف بشه. مثلا دوستانی هستند که بخاطر کاربرد کربن نانوتیوب در تقویت بتن ویزا نگرفتن چون در فیلد reinforcement قرار میگیره. در مقابل کسانی هم هستند که با موضوع انتقال حرارت convection در نانوسیال کربن نانوتیوب درون یک مبدل حرارتی به راحتی ویزا گرفتند. پس مهم اینه که موضوع و کاربرد پروپوزال به کدام جهت هدایت کنید. یه دوگانگی هست. یک عده میگن باید موضوع کلی بنویسی بدون اشاره به جزییات و بعضی ها میگن باید از حالت کلی بیاد بیرون و دقیقا بگی میخای روی چه سکتور صنعتی کار کنی. نظر من چیزی بین این دوتاست. همه جزییات لازم نیست و ضمنا موضوعت هم به هیچوجه به مبحث ه س ت ه ای به طور مستقیم ربط نداشته باشه. اون فایل پی دی اف معروف رو هم بخون و سعی کن اون keyword های حساس رو تو پایان نامت نیاری. در کامنت های قبلی هم بنده عرض کردم من دوستی داشتم که در مبحث مواد سرامیک موفق به گرفتن ویزا شد. کار اصلی ایشون نشوندن کربن گرافن و... روی ترکیبات حاوی بور نیترید بود که به شدت کاربرد نظامی داره و اصلا کاربردش در اکسپلوژن یا انفجار و mining هست. الان واسه خودش تو استرالیا ول میچرخه . دقت کن تو پروپوزال و خصوصا تو قسمت اول اینتروداکشن خنزل پنزل ننویس و دقیقا مطالبی در رابطه با کاربرد های اصولی و غیر نظامی بیار و کلا منحرف کن موضوعت رو از اصل قضیه . من سه بار قسمت اینتروداکشن رو به درخواست استادم در ملبورن عوض کردم. البته قسمت نشد اونوری برم اما مکاتبه با این اساتید واقعا خودش تجربه خوبی بود واسم.
    فرهنگ واژگان:
    خنزل پنزل=کپی پیست کردن از توی مقالات و ابسترکت اونها و نوشتن بی هدف مقدماتی راجب یه موضوع که صرفا جهت پر کردن صفحات مقاله و پروپوزاله و کاربردی هم نداره.
    ول میچرخه= هیچی دیگه ویزاش در اومده الان تو استرالیاست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Petrochemistry نمایش پست ها
    سلام
    موضوع پروپوزال من bio-ceramic coating بود و متاسفانه دانشگاه وسترن حتی آفر هم به من نداد.
    یه سوال داشتم؛ نانومتریال هم جز موضوعات حساس هست؟
    ویرایش توسط mohamadmohsen : May 26th, 2015 در ساعت 04:49 PM
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering

دوستان من تو سایت دانشگاه کوینزلند برا اپلای میگشتم که به این دوتا صفحه رسیدم:

http://www.uq.edu.au/grad-school/sanctions

http://www.comlaw.gov.au/Details/F2015C00310

مساله ای که خیلی نا امیدم کرده این هست که این فابل ها به گفته این ها از سال 2015 به روز رسانی و اجرایی شده و جالبه که تقریبا به نظر من همه ی مباحث مهندسی مکانیک و برق در حد پروژه های دکتری به نوعی در آن گنجانده شده! من سال پیش از یه دانشگاه با رتبه 600-700 QS اسکولارشیب گرفتم با پروپوزال در زمینه توربین بادی. اون زمان حدود 9 ماه طول کشید تا تاییدش از DFAT بیاد. حالا امسال باید در زمینه کنترل ارتعاشات و انرژی در مقیاس میکرو و نانو پروپوزال بنویسم و با دیدن این صفحات خیلی امیدم رو از دست دادم. لطفا اگه از دوستان، شخصی تجربه ای در این زمینه ها داره راهنمایی فرمایید.

سلام به همه دوستان،
    من برای دانشگاه کوئینزلد اپلای کردم، سوپروایزرم هم از دوستان است. رشته من هم مدیریت و پروپزالم هم خیلی به درد استرالیا می خوره. دانشگاه گفته که جواب Admission تا 10 جولای اعلام میشه و اگر جواب Admission مثبت باشه بعدش جواب Scholarship تا 10 اگوست اعلام میشه. ولی گفتند که چون ایرانی هستی Application شما باید به DFAT فرستاده بشه. (لازم به ذکره که من از دانشگاه امستردام هم پذیرش فول فاند گرفتم و شروع دوره هم 10 سپتامبر هست). حالا بنظرتون DFAT خیلی دیر جواب میده و آیا نتیجه بررسی اونها (اعم از منفی یا مثبت که من تکلیف خودم رو بدونم) طوری میاد که دانشگاه جواب Admission و Scholarship رو بتونه تا 10 اگوست بده.

رشته و دانشگاه

سلام دوست عزیز. ببین اقا خیالتو راحت کنم. شما روی بحث سکوریتی چک اصلا حساب نکن. خیلی اوضاع خرابه. بعضی ها الان ویزاشون 200 روز بیشتره که نیومده. هیچ چیز مشخص نیست. بعضی ها میگن سلیقه ایه. بعضی ها میگن روند مشخصه. بعضی ها میگن رشته های فنی خیلی طول میکشه. در مورد شما که غیر فنی هستید ، راستش نمی تونم اظهار نظر کنم ولی طبق روال قبلی واسه شما نباید طول بکشه و معمولا توی دوماه باید ویزاتون بیاد. انشالله که موضوع کارتون هم حساس نیست. شما نقد رو بچسب به نظر من. اماده رفتن به امستردام شو. نهایتش اینه که جواب کوییزلند میاد تو راه در اسمان استرالیا با چتر نجات می پری پایین!. ولی ریسک نکن به نظر من. تا الان که DFAT خیلی کارهاش طولانی بوده. معمولا 2-3 ماه حداقل زمان چک برای بچه های فنی است. تا اگوست دو ماه بیشتر نمونده .

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0072000 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    من برای دانشگاه کوئینزلد اپلای کردم، سوپروایزرم هم از دوستان است. رشته من هم مدیریت و پروپزالم هم خیلی به درد استرالیا می خوره. دانشگاه گفته که جواب Admission تا 10 جولای اعلام میشه و اگر جواب Admission مثبت باشه بعدش جواب Scholarship تا 10 اگوست اعلام میشه. ولی گفتند که چون ایرانی هستی Application شما باید به DFAT فرستاده بشه. (لازم به ذکره که من از دانشگاه امستردام هم پذیرش فول فاند گرفتم و شروع دوره هم 10 سپتامبر هست). حالا بنظرتون DFAT خیلی دیر جواب میده و آیا نتیجه بررسی اونها (اعم از منفی یا مثبت که من تکلیف خودم رو بدونم) طوری میاد که دانشگاه جواب Admission و Scholarship رو بتونه تا 10 اگوست بده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0072000 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    سلام،
    من هم با نظر دوستمون mohamadmohsen کاملا موافقم. اصلا ریسک نکن، یک جوری قضیه رو پیش ببر که هیچ گزینه ای رو از دست ندی و نقد رو بچسب. اگه در ادامه جواب کویینزلند هم اومد میتونی بری. نگران مساله مالیش هم نباش بالاخره این هزینه ها هم جزو سرمایه گزاری ما برای آینده حساب میشه در موقعیت ما! از این نظر که بنده یکبار همچین اشتباهی کردم و الان بشدت پشیمون هستم اینارو عرض کردم خدمتتون. ایشالا موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان. من از یه دانشگاه استرالیا پذیرش با اسکولارشیپ گرفتم. من الان نگران اینم که موضوع پروپوزالم توی گرفتن ویزا تاثیر منفی بذاره. عنوانش: درمان سرطان با استفاده از نانوذرات طلا. اینکه نانو توی عنوان هست خطرناکه؟ البته با توضیحاتی که دوستان دادن اگه حساس بود اصلا به دادن اسکولارشیپ نمیکشید، درسته؟ توی لیسانس هم روی انتقال حرارت جابجایی در نانوسیالات یه پروژه مطالعاتی کار کردم، عنوانش رو توی SOP بیارم یا ممکنه باعث دردسر شه؟
    ویرایش توسط Esnape : June 10th, 2015 در ساعت 11:10 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Esnape نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از یه دانشگاه استرالیا پذیرش با اسکولارشیپ گرفتم. من الان نگران اینم که موضوع پروپوزالم توی گرفتن ویزا تاثیر منفی بذاره. عنوانش: درمان سرطان با استفاده از نانوذرات طلا. اینکه نانو توی عنوان هست خطرناکه؟ البته با توضیحاتی که دوستان دادن اگه حساس بود اصلا به دادن اسکولارشیپ نمیکشید، درسته؟ توی لیسانس هم روی انتقال حرارت جابجایی در نانوسیالات یه پروژه مطالعاتی کار کردم، عنوانش رو توی SOP بیارم یا ممکنه باعث دردسر شه؟
    سلام
    دوست گرامي تجربه من به عنوان كسي كه الان 120 روزه منتظر هستم اين هست كه تا جايي كه ميشه رزومت رو خلاصه تر بدي، نه اينكه دروغ بگي ولي گفتن هرچيزي يا مهارتي آوردنش توي رزومه كار خودتو ممكنه عقب بيندازه. ر مورد موضوعت هم بعيد ميدونم كسي با قاطعيت بتونه بگه حساسه يا نه چون واقعا هيچي معلوم نيس. اميدوار باشين مثل ماها به بلك باكس سكيوريتي چك برخورد نكنين.
    البته ما همگي اميدواريم ولي خب انتظار كشيدن اذيت آوره.
    موفق باشي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)