صفحه 7 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 159

موضوع: تهیه دلار استرالیا /انتقال پول / حواله / Money Exchange / صرافی ها و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تهیه دلار استرالیا

[ commonwealth الان برای 100 دلار استرالیا 109.5 دلار امریکا میگیره در حالی که نرخ جهانی نزدیک 1.05 هست
    شک نکنید که چنج کردن توی ایران به سودتون هست.[/QUOTE]

آقا شما چه طور به این نتیجه رسیدید؟ وقتی نرخ جهانی 1.05 باشه به ازای 100 دلار استرالیا عقل حکم میکنه که باید 105 دلار آمریکا بدند حالا commonwealth میاد 109.5 دلار یعنی 4.5 دلار بیشتر میده. کجای این کار ضرره وقتی مقایسه میکنیم با صرافی های اینجا که میگن میان اول به قیمت خرید دلار آمریکا میخرند بعد به قیمت فروش دلار استرالیا میدند. تازه نرخشونم از نرخ جهانی بیشتره.
    دوستان من واسه این موضوع وقت گذاشتم و با دو تا از دوستام تو استرالیا صحبت کردم. هر دو شون میگفتن بیاری اینجا change کنی به نرخ جهانی واست حساب میکنن و بیشتر به صرفه است نسبت به ایران

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

دوست عزیز شما اگر تونستید صرافی در کل استرالیا گیر بیارید که با نرخ جهانی با شما حساب کنه خواهشا بیاین آدرس صرافی رو بزارین اینجا تا دوستان هم بتونن استفاده کنن.

آقا شما چه طور به این نتیجه رسیدید؟ وقتی نرخ جهانی 1.05 باشه به ازای 100 دلار استرالیا عقل حکم میکنه که باید 105 دلار آمریکا بدند حالا commonwealth میاد 109.5 دلار یعنی 4.5 دلار بیشتر میده. کجای این کار ضرره وقتی مقایسه میکنیم با صرافی های اینجا که میگن میان اول به قیمت خرید دلار آمریکا میخرند بعد به قیمت فروش دلار استرالیا میدند. تازه نرخشونم از نرخ جهانی بیشتره.
    دوستان من واسه این موضوع وقت گذاشتم و با دو تا از دوستام تو استرالیا صحبت کردم. هر دو شون میگفتن بیاری اینجا change کنی به نرخ جهانی واست حساب میکنن و بیشتر به صرفه است نسبت به ایران[/QUOTE]

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اگر تونستید صرافی در کل استرالیا گیر بیارید که با نرخ جهانی با شما حساب کنه خواهشا بیاین آدرس صرافی رو بزارین اینجا تا دوستان هم بتونن استفاده کنن.

دوستان من واسه این موضوع وقت گذاشتم و با دو تا از دوستام تو استرالیا صحبت کردم. هر دو شون میگفتن بیاری اینجا change کنی به نرخ جهانی واست حساب میکنن و بیشتر به صرفه است نسبت به ایران
    [/QUOTE]

شما شک نکن که به محض رسیدن و change کردن آدرس صرافی به همراه شماره تلفنش را اینجا میذارم. در ضمن بنا به توصیه دوستان سعی کنید که تا اونجا که میشه تو فرودگاه ها change نکنید. من که میرم استرالیا این کارا کنم به بقیه دوستانم توصیه میکنم برا اینکه داده های reliable تری داشته باشند از دوستانشون اونجا بپرسند. من از کسایی که پرسیدم یکیشون تو Sydney بود و دیگری تو Melbourne.

Member
    رشته و دانشگاه

لطفا Admin پست را ویرایش کنه. این Comment مربوط به دوست محترمی است که میگفت 109.5 دلار میگیره که بنده بد متوجه شدم و فکر کردم که میدن. به هر حال از بقیه دوستان تقاضا دارم اگه تجربه ای راجع به change کردن دارند اینجا share کنند. هرچند بنده شخصا تصمیمم را به change کردن در استرالیا گرفتم ولی با اوضاع گرونی ارز فکر میکنم بهتر باشه که این موضوع بیشتر باید پیش بره. بنده باز از اینکه منطور دوست عزیزم را بد متوجه شدم عذر خواهی میکنم.
    پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_r نمایش پست ها
    [ commonwealth الان برای 100 دلار استرالیا 109.5 دلار امریکا میگیره در حالی که نرخ جهانی نزدیک 1.05 هست
    شک نکنید که چنج کردن توی ایران به سودتون هست.

دوستان من واسه این موضوع وقت گذاشتم و با دو تا از دوستام تو استرالیا صحبت کردم. هر دو شون میگفتن بیاری اینجا change کنی به نرخ جهانی واست حساب میکنن و بیشتر به صرفه است نسبت به ایران[/QUOTE]

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_r نمایش پست ها
    اگه بهشون دلار استرالیا بدید بهتون 100 دلار امریکا میده نه 109 دلار... اون که من گفتم برای خرید دلار استرالیا بود نه فروش
    من الان چند تا سایت صرافی ها رو دیدم...
    صرافی جلالی قیمت خرید دلار امریکا هست 3251 و فروش دلار استرالیا هست 3380 یعنی اگه به قیمت خرید ازتون بخره و به قیمت فروش بفروشه میشه نسبت 1.039
    صرافی پارسی : خرید دلار امریکا 3255 و فروش دلار استرالیا 3410 که میشه 1.047
    صرافی سفیران هم 1.037
    نرخ جهانی = 1.05
    نرخ commonwealth بانک = 1.095
    نرخ صرافی امارات توی استرالیا= 1.089
    نرخ travelex صرافی= 1.091
    حالا شما حساب کن کجا چنج کنی به نفعته

Junior Member

همون‌طور که قبلا دوستان گفتن صرافی‌های استرالیا معمولا دلار استرالیا رو به قیمت بالاتری از نرخ جهانی که الان حدود 1.05 هست می‌خرن و بانک‌ها هم معمولا نرخ بالاتر دارند یا کمیسیون دریافت می‌کنند. من در کل بهترین نرخ تبدیلی که پیدا کردم در اینجا 1.07 بود. از طرف دوستانی که دلار امریکا در ایران دارند توجه کنند که صرافی‌های ایران همگی دلار امریکا رو به قیمت خرید از شما می‌خرند و بعد معادل ریالی اون رو به قیمت فروش به شما می‌فروشند که این عملا خودش حدود 4 درصد میشه!
    از طرف دیگه در حال حاضر پیدا کردن دلار استرالیا در ایران خیلی سخته و من بعد از کلی گشتن در میدان فردوسی فقط تونستم 200 دلار پیدا کنم. در نتیجه به نظرم اگر ریال دارید و جایی میشناسید که دلار استرالیا داره بهتره از اول دلار استرالیا بخرید. اما اگر در ایران دلار امریکا دارین (مثلا ارز دانشجویی) بهتر اینه که فقط به اندازه هزینه‌های اولیه (100 تا 400 دلار، طوری که در فرودگاه مجبور نشین پول تبدیل کنین) با خودتون بیارین و اینجا بعد از دیدن چند صرافی مختلف و مقایسه نرخ‌هاشون دلارتون رو تبدیل کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    اگه بهشون دلار استرالیا بدید بهتون 100 دلار امریکا میده نه 109 دلار... اون که من گفتم برای خرید دلار استرالیا بود نه فروش
    من الان چند تا سایت صرافی ها رو دیدم...
    صرافی جلالی قیمت خرید دلار امریکا هست 3251 و فروش دلار استرالیا هست 3380 یعنی اگه به قیمت خرید ازتون بخره و به قیمت فروش بفروشه میشه نسبت 1.039
    صرافی پارسی : خرید دلار امریکا 3255 و فروش دلار استرالیا 3410 که میشه 1.047
    صرافی سفیران هم 1.037
    نرخ جهانی = 1.05
    نرخ commonwealth بانک = 1.095
    نرخ صرافی امارات توی استرالیا= 1.089
    نرخ travelex صرافی= 1.091
    حالا شما حساب کن کجا چنج کنی به نفعته

Junior Member

لطفا کسایی که از طریق مانی مکس حواله کردن بیشتر راهنمایی کنن
    مراحل کار دقیقا به چه صورته؟ آیا باید حضوری رفت دفتر مشهد؟!
    واینکه اگه برای ارسال حواله بخشیش دلار آمریکا بوذ بخشیش ریالی قبول میکنن؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط agholami نمایش پست ها
    لطفا کسایی که از طریق مانی مکس حواله کردن بیشتر راهنمایی کنن
    مراحل کار دقیقا به چه صورته؟ آیا باید حضوری رفت دفتر مشهد؟!
    واینکه اگه برای ارسال حواله بخشیش دلار آمریکا بوذ بخشیش ریالی قبول میکنن؟
    ممنون
    سلام

همه مراحل کار از طریق مانی مکس به صورت آنلاین انجام میشه. شما پول مورد نظر رو به ریال به حساب صاحب صرافی میریزید. ( من بهشون زنگ ردم و اطلاع هم دادم که این پولو ریختم . اونا هم حسابو چک کردن و توی پروفایل من تیک زدند که ....مقدار موجودی دارم) بعد من از بازار مانی مکس مقدار دلار مورد نظرم رو انتخاب کردم و وارد پروسه حواله شدم. در اون قسمت مشخصات کامل دوستم در استرالیا رو وارد کردم و پول بعد از چند ساعت به دست دوستم رسید.

فقط چند نکته:
    1- مانی مکس فقط برای حواله پول هست و نه برای خرید نقدی دلار.
    2- اگر بخواهید دلار آمریکا بدید تا براتون چنج کنن و بعد حواله کنن، باید یا حضورا به دفترشون در مشهد برید یا بهشون زنگ بزنید ببینید تا در شهر شما کسی هست که پول رو ازتون تحویل بگیره یا نه. به من گفتن که تهران کسی هست. ولی خوب منکه زنگ زدم دیدم نرخ چنج با مانی مکس یکم گرون تر در میاد نسبت به 1-2 صرافی دیگه. شما حتما دوباره چک کنید و بعد بهترین راهو انتخاب کنید.
    3- اگر از بازار مانی مکس خرید کنید برای هر بار خرید 30 دلار کارمزد بر میدارند ولی اگر از خود مانی مکس بخرید برای بالاتر از 1000 دلار کارمزد نمیگیرند. این رو هم با توجه به مقدار مورد نظرتون و لیست قیمتها یمتونین چک کنید و تصمیم بگیرید.

دیگه اینکه ریز ریز همه این مطالب در وبسایت مانی مکس نوشته شده . موفق باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaara نمایش پست ها
    همون‌طور که قبلا دوستان گفتن صرافی‌های استرالیا معمولا دلار استرالیا رو به قیمت بالاتری از نرخ جهانی که الان حدود 1.05 هست می‌خرن و بانک‌ها هم معمولا نرخ بالاتر دارند یا کمیسیون دریافت می‌کنند. من در کل بهترین نرخ تبدیلی که پیدا کردم در اینجا 1.07 بود. از طرف دوستانی که دلار امریکا در ایران دارند توجه کنند که صرافی‌های ایران همگی دلار امریکا رو به قیمت خرید از شما می‌خرند و بعد معادل ریالی اون رو به قیمت فروش به شما می‌فروشند که این عملا خودش حدود 4 درصد میشه!
    از طرف دیگه در حال حاضر پیدا کردن دلار استرالیا در ایران خیلی سخته و من بعد از کلی گشتن در میدان فردوسی فقط تونستم 200 دلار پیدا کنم. در نتیجه به نظرم اگر ریال دارید و جایی میشناسید که دلار استرالیا داره بهتره از اول دلار استرالیا بخرید. اما اگر در ایران دلار امریکا دارین (مثلا ارز دانشجویی) بهتر اینه که فقط به اندازه هزینه‌های اولیه (100 تا 400 دلار، طوری که در فرودگاه مجبور نشین پول تبدیل کنین) با خودتون بیارین و اینجا بعد از دیدن چند صرافی مختلف و مقایسه نرخ‌هاشون دلارتون رو تبدیل کنین
    سلام
    در تمام سایتهای صرافی که من در بالا آوردم فرض رو بر این گذاشتم که صرافی دلار رو به قیمت خرید بخره و به دلار استرالیا رو به قیمت فروش بهتون بده. خودتون میتونید برید و در سایتهاشون چک کنید. تازه الان بازار خیلی آشفته هست و قیمت خرید دلار 30 40 تومنی از قیمت فروش پایینتر هست در صورتی که اگه بازار آروم باشه این اختلاف 10-15 تومان بیشتر نیست.
    من هم اینجا صرافی دیدم که با نرخ 1.06 میده ولی اون زمانی بود که نرخ جهانی 1.02 بود! شما باید در هر لحظه این رو هم در نظر بگیرید
    من یکی از دوستان خودم 6000 دلار آمریکا با خودش آورد اینجا و به گفته خودش حدود 300 دلار به خاطر کمیسیون صرافی ها ضرر کرد.

Junior Member

خیلی ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
    راستش منم زنگ زدم و باخود آقای اصلی صحبت کردم،نرخ حوالرو از بقیه جاها ارزونتر حساب میکردن(بقیه جاها3500،اینجا3485) ولی نرخ چنج دلار آمریکا به استرالیا رو نه!(1.08)
    طوری که اگه بخوام از طریق مانی مکس پول حواله کنم حدود300هزارتومان بیشتر باید پرداخت کنم نسبت به صرافی های دیگه.
    چنتا سوال مهم ممنون میشم پاسخ بدین:
    حواله قانونی غیر قانونی چیه؟!من از صرافی سامان(که اونم واسه حواله خیلی معتبره)پرسیدم چقدر حواله میکنین واسه دانشگام،گفت چون دانشگاهه باید قانونی و از حساب بانکی ریخته شه،رو این حساب ما 4520حواله می کنیم!! +50 دلار استرالیا کارمزد! بنظر شما این صرافی بیش از اندازه گرون نمی گیره؟ کسی هست در این مورد اطلاع داشته باشه؟ برای دانشگاه که پروسش خیلی مهمه بازم مانی مکسو پیشنهاد میکنین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)